Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך עזרה בקניית רכב עד 15-20K

maxim
שימו לב! השרשור הזה בן 7822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי למצא אוטו נורמאלי עד 5K, ולא ממש הצלחתי. ובנוסף נגרמו כמה נזקים לאוטו של ההורים שלי שעלו הרבה כסף(אגן שמן 1.7K,מראה 250 ,סמל 300) שההורים שלי מאשימים אותי בזה.

יכול להיות שאני קשור לסדק באגן השמן, אבל אני לא אשם בדברים האחרים, נפגעו כשהאוטו נשאר בחניה.

הקיצר אבא שלי מקציב לי 15 אלף ש"ח בערך, יכול להיות שאני אצליח לשכנע אותו להמתח עד 20K.

אז אני צריך רכב שיהיה אמין! שאני אבלה כמה שפחות במוסך!

חוץ מזה, רצוי שיהיה חזק, ספורטיבי, אחיזה טובה ......

מה הייתם ממליצים לי לקנות?

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהפשרה הכי טובה במקרה שלך תהיה פיז'ו 205 1.4.

היא מכונית דיי אמינה, סוחבת יפה, והתנהגות כביש והיגוי שהיו ונשארו הטובים בקבוצתם.

אם אתה רוצה מכונית ממש ספורטיבית (GTI או משהו כזה) תצטרך לשלם בהרבה כסף וזמן לטיפולים ותיקונים.

המבחר של 205 הוא עצום, ולכן עם קצת מאמץ תמצא אחת ממש טובה.

בתקציב שלך (15 אלף) תצליח לקנות אחת 93-94 ואולי 95

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פג'ו 205 כמו שאמר קודמי, עם מנוע 1.4 ותיבה ידנית.

היא נוחה למדי, מהנה לנהיגה וחסכונית.

יש שפע של מבחר אז אל תתפשר על אחת מוזנחת.

(חשיבות לשימוש במים ירוקים ברדיאטור, לא מי ברז).

אפשרות נוספת, אם אתה זקוק למעט יותר מרווח:

סיטרואן ZX מנוע 1.4

היא חלשה יחסית, אבל נוחה מאוד ומרווחת וגם מעט מודרנית יותר מה205 (אבל יקרה יותר לאחזקה באופן מתבקש מהיותה קבוצה למעלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

maxim כתב:

ניסיתי למצא אוטו נורמאלי עד 5K, ולא ממש הצלחתי. ובנוסף נגרמו כמה נזקים לאוטו של ההורים שלי שעלו הרבה כסף(אגן שמן 1.7K,מראה 250 ,סמל 300) שההורים שלי מאשימים אותי בזה.

יכול להיות שאני קשור לסדק באגן השמן, אבל אני לא אשם בדברים האחרים, נפגעו כשהאוטו נשאר בחניה.

הקיצר אבא שלי מקציב לי 15 אלף ש"ח בערך, יכול להיות שאני אצליח לשכנע אותו להמתח עד 20K.

אני הייתי ממליץ על אימפרזה STI.גם אמינה,גם ספורטיבית וגם עם AWD,הבעיה היא שהיא עולה בערך 220,000 ש"ח :wink: .בו נהיה רציניים לרגע.אם חשובה לך אמינות אז תהיה מציאותי ותשכח משטויות כמו:חזק\ספורטיבי,בלה,בלה,בלה...

אני יכול להעיד שהסובארו ג'אסטי שיש לאחי(הייתה שלי)משנת 92 ומחירה כ-15,000 ש"ח היא המכונית האמינה ביותר בה נתקלתי בחיי.בכל שנות חייה לא היתה במוסך פעם אחת בגלל תקלה.תא הנוסעים כמו חדש,הריפוד כמו חדש וכך גם הצבע.הרכב קל מאוד לנהיגה ולמרות מידותיו החיצוניות הקטנות הוא הצליח להפתיע אותי במרווח הפנים שלו.במשך שנה שיש לי את הקליאו וגם עקב תפקידי בצבא שמפקיד אותי בידי B4 אני יכול לומר שמתוך מכוניות אלו הג'אסטי היתה הכי אמינה למרות שעברה הכי הרבה קילומטרים(30,000 ק"מ) :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בתקציב שלי אני יכול לקנות ג'סטי מהשנים 91-92 עם מנוע 1.2, כאשר אם אני הולך נגיד על פיג'ו 205 אני יכול לקנות כבר מהשנים 94-95 עם מנוע 1.4.

דרך אגב, שכחתי לציין שאני גר באריאל(אזור דיי הררי), ואני צריך שהאוטו "יסחוב" בעליות קשות. האם הג'אסטי עדיין יתאים עם מנוע 1.2?

האם עדיין הג'אסטי עדיפה לדעתך?

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'אסטי פחות נוחה, לא יותר מרווחת, והאמינות שלה? הג'אסטי לא נחשבת לשיא האמינות...

הגורם שהכי משפיע על רכב במחירונים כאלה - הוא איך הוא תוחזק, לא אם הוא פג'ו או סובארו.

אם אתה נוסע הרבה ורוצה משהו שלא ידכא אותך בהתנהגות כביש משעממת - ה205 עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי צוקרמן כתב:

הג'אסטי פחות נוחה, לא יותר מרווחת, והאמינות שלה? הג'אסטי לא נחשבת לשיא האמינות...

הגורם שהכי משפיע על רכב במחירונים כאלה - הוא איך הוא תוחזק, לא אם הוא פג'ו או סובארו.

עם כל הכבוד רועי,אני חושב שאתה טועה.ואם יש לי דלתא רומנית ישנה? או סקודה פייבוריט?אני באמת חושב שפיזו לא אמינה כמו סובארו ולא משנה מה רמת התחזוק שלה.בא נאמר שכדי להגיע מרמת אמינות ב-205 ישנה לרמת אמינות של מכונית מיני יפנית צריך להשקיע הרבה יותר כסף,בתקופות זמן הרבה יותר צפופות.אני מבטיח לך שאני מתחזק את הקליאו בצורה נהדרת וכך גם הרבה אנשים את הפיזו שלהם,אבל אף אחד לא הגיע למצב של אמינות מוחלטת בפיזו שנת 92 ובמקרה שלי גם לא בקליאו 2001.Maxim.אני עם גאסטי 1000 סמ"ק הייתי עולה לירושלים דיי הרבה ותמיד הרכב סחב ואף פעם לא התחמם.רועי,אני יודע שסיפור אמינות הגאסטי נשמע לך קצת כמו מדע בדיוני,אבל גם אני בזמנו רכשתי אותה בגלל סיפורים כאלו מאנשים אחרים ואם יש בעיות אמינות בגאסטי הן רק בדגם האוטומטי(גיר רציף ECVT)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

maxim כתב:

אני הייתי ממליץ על אימפרזה STI.גם אמינה,גם ספורטיבית וגם עם AWD,הבעיה היא שהיא עולה בערך 220,000 ש"ח :wink: .בו נהיה רציניים לרגע.אם חשובה לך אמינות אז תהיה מציאותי ותשכח משטויות כמו:חזק\ספורטיבי,בלה,בלה,בלה...

אני יכול להעיד שהסובארו ג'אסטי שיש לאחי(הייתה שלי)משנת 92 ומחירה כ-15,000 ש"ח היא המכונית האמינה ביותר בה נתקלתי בחיי.בכל שנות חייה לא היתה במוסך פעם אחת בגלל תקלה.תא הנוסעים כמו חדש,הריפוד כמו חדש וכך גם הצבע.הרכב קל מאוד לנהיגה ולמרות מידותיו החיצוניות הקטנות הוא הצליח להפתיע אותי במרווח הפנים שלו.במשך שנה שיש לי את הקליאו וגם עקב תפקידי בצבא שמפקיד אותי בידי B4 אני יכול לומר שמתוך מכוניות אלו הג'אסטי היתה הכי אמינה למרות שעברה הכי הרבה קילומטרים(30,000 ק"מ) :idea:

הוא רצה גם אוטו שיהיה חזק, "ספורטיבי" ובעל אחיזה טובה (אני אוסיף גם נוח יחסית).

כל התכונות הללו לא נמצאות בג'אסטי...

ה-ZX, ה-205 ואולי גם AX (במצב מצוין ומעלה בלבד) יהיו בחירה

מעולה ולא פשרה בכלל!

maxim, בהצלחה בחיפושים! :D

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

drugstore כתב:

הוא רצה גם אוטו שיהיה חזק, "ספורטיבי" ובעל אחיזה טובה (אני אוסיף גם נוח יחסית).

כל התכונות הללו לא נמצאות בג'אסטי...

ה-ZX, ה-205 ואולי גם AX (במצב מצוין ומעלה בלבד) יהיו בחירה

מעולה ולא פשרה בכלל!

אני מודע לכך שהגאסטי היא לא מכונית בעלת התכונות הנ"ל,אבל עם כל הכבוד,אתה יכול להגיד לאדם שמחפש רכב אמין ב-15K לקנות AX?אז נכון שהצרפתיות הן המהנות ביותר(מי כמוני יודע)אבל לאדם שרצה לקנות רכב ב-5K והגדיל את הסכום ל-15K בקושי אי אפשר להמליץ על רכב שיבלה בלי סוף במוסך.לא משנה כמה הצרפתיות טובות,הן לא אמינות,בטח במדינה שגורמת לבעיות האמינות להתבלט(חום המשפיע על הצבע,דלק מלוכלך ובדרך כלל עקב כך גם נהגים שמזניחים מתוך יאוש).שים לב כמה יפניות יש משנות ה-80 שנוסעות כמו חדשות(דיהטסו,סובארו)וכמה צרפתיות יש(בקושי ואם כן אז הן נראות ונשמעות גוססות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי צוקרמן כתב:

עם כל הכבוד רועי,אני חושב שאתה טועה.ואם יש לי דלתא רומנית ישנה? או סקודה פייבוריט?אני באמת חושב שפיזו לא אמינה כמו סובארו ולא משנה מה רמת התחזוק שלה.בא נאמר שכדי להגיע מרמת אמינות ב-205 ישנה לרמת אמינות של מכונית מיני יפנית צריך להשקיע הרבה יותר כסף,בתקופות זמן הרבה יותר צפופות.אני מבטיח לך שאני מתחזק את הקליאו בצורה נהדרת וכך גם הרבה אנשים את הפיזו שלהם,אבל אף אחד לא הגיע למצב של אמינות מוחלטת בפיזו שנת 92 ובמקרה שלי גם לא בקליאו 2001.Maxim.אני עם גאסטי 1000 סמ"ק הייתי עולה לירושלים דיי הרבה ותמיד הרכב סחב ואף פעם לא התחמם.רועי,אני יודע שסיפור אמינות הגאסטי נשמע לך קצת כמו מדע בדיוני,אבל גם אני בזמנו רכשתי אותה בגלל סיפורים כאלו מאנשים אחרים ואם יש בעיות אמינות בגאסטי הן רק בדגם האוטומטי(גיר רציף ECVT)

אני לא מסכים איתך.

הנסיון שלי עם 205, והכמות שלהן שמסתובב במצב שמור להפליא - מראים שה205 אמינה להפליא.

הג'אסטי ממש לא נחשבת לטלית שכולה תכלת - במיוחד האוטומטית אבל לא רק בנושא האמינות ועם חסרון הדינמיות אין בכלל על מה לדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכורה לי כתבה מהגליונות הראשונים (וה-עדיין סבירים, עם פרדי) של "הגה"

בו מדור "יד-שניה" הוקדש ל-AX.

הבעלים קנה כזו 89/88 1.1 לכשנה, בה לא היו בעיות עם האוטו, מחירו

לא ירד מעת הקניה וההוצאות היחידות עליו היו הוצאות שוטפות.

:shock:

AX אוטו לא אמין, לא???

די עם הסטיגמות הללו.

הכל תלוי באקזמפלר עצמו, בדרך הטיפול בו ובבעליו כמובן.

as easy as that.

:!:

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי צוקרמן כתב:

אני לא מסכים איתך.

הנסיון שלי עם 205, והכמות שלהן שמסתובב במצב שמור להפליא - מראים שה205 אמינה להפליא.

הג'אסטי ממש לא נחשבת לטלית שכולה תכלת - במיוחד האוטומטית אבל לא רק בנושא האמינות ועם חסרון הדינמיות אין בכלל על מה לדבר.

drugstore כתב:

זכורה לי כתבה מהגליונות הראשונים (וה-עדיין סבירים, עם פרדי) של "הגה"

בו מדור "יד-שניה" הוקדש ל-AX.

הבעלים קנה כזו 89/88 1.1 לכשנה, בה לא היו בעיות עם האוטו, מחירו

לא ירד מעת הקניה וההוצאות היחידות עליו היו הוצאות שוטפות.

AX אוטו לא אמין, לא???

די עם הסטיגמות הללו.

הכל תלוי באקזמפלר עצמו, בדרך הטיפול בו ובבעליו כמובן.

as easy as that.

נכון שאין קביעה חד משמעית ונכון שהדינמיות היא לא הצד החזק של הגאסטי.בוודאי שאפשר ליפול על גאסטי דפוקה במלוא מובן המילה,אבל אני לא מגלה את אמריקה שאני אומר שיפניות יותר אמינות.נקודה.השאלה היא מה סדר העדיפויות שלך.בוודאי שאפשר למצוא 205 נהדרות,אבל רב הסיכוים שתמצא סובארו שמורה לפני שתמצא מתחרה תוצרת אירופה במצב שמור.אם לא אמינות אז תא נוסעים מתפרק ואם לא זה אז צבע דהוי או בעיות חשמל וכו...

בכל זאת אני מוכן להגיע לפשרה שכל רכב הוא ההשתקפות של הבעלים שלו והצורה בא הוא טופל תשנה בחלק מהמיקרים את האמינות שלו בעתיד.(זה הכי רחוק שאני מוכן להתפשר :wink: ) לא אני המצאתי את בדיקות JD POWER :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה JD בזמנו.

וצבע דהוי? נו באמת, לא חסרות יפניות (אפלאוז, שרייד, לאונה וכו') שמסתובבות עם צבע מתקלף\שרוף\דהוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי צוקרמן כתב:

לא היה JD בזמנו.

וצבע דהוי? נו באמת, לא חסרות יפניות (אפלאוז, שרייד, לאונה וכו') שמסתובבות עם צבע מתקלף\שרוף\דהוי

נכון שלא היה JD בזמנו,אבל זו כמו יריה לעצמך ברגל.אז הפערים היו יותר גדולים ובתקופת ה-BX והפיאט רגטה כיכבו הליאונה\גאסטי\שרייד. באמינות יוצאת דופן.חוץ מזה חוץ מצרפתיות והאיטלקיות אני עד לא ראיתי רכבים שנת 94-95 שמתקלפים ועד לא נתקלתי באפלאוז כזו.דווקא האפלאוז נחשבת למכונית הכי אמינה שצ"הל רכש אי פעם ואני לא מפסיק לשמוע קצינים שהיום כבר תתי-אלופים משבחים את האפלאוז ורמת האמינות שלה.אם כל הכבוד ואני חוזר על זה שוב,ידוע שהאירופאים מעניקים חווית נהיגה שהיפנים בדרך כלל לא מצליחים לספק(להוציא מן הכלל S2000,WRX,STI וכו... :wink: )אבל אין ויכוח אמיתי על שאלת האמינות.שנה אחרי שנה מככבות היפניות ב-JD וכובשות את ליבן של משפחות רבות באר"הב,אירופה וכמובן ישראל(אם כי בגלל שער היין יש היחלשות מסויימת).משפחות המחפשות רכב שיקח אותן מנקודה A ל-B ב-0 תקלות.והמדהים הוא שבדרך כלל באמת מדובר ב-0 תקלות.אז אולי איכות הפלסטיק בלאנטיס היא לא בדיוק תחרות ל-307,אבל לאיש העובד שכל שקל הוא הוצאה אחת יותר מדיי עדיף לקנות לאנטיס עם הבטחת אמינות מאשר 307 מוצקה ויוקרתית שהגיר שלה בעייתי והרכב נוטה להיכבות(שמעתי על מספר מיקרים)ומה לעשות,מיוצרת בצרפת.גם אם מדובר בתקלה במסגרת האחריות,לרב האנשים אין כח להתעסק עם הרכב אלא רק לשם התנעה ונסיעה.לא אני ולא אתה כאלו,אבל רב האוכלוסיה היא כזו וצריך להבין שיפני זה יפני.SONY,CASIO,TOYOTA וכו... הם הוכחה דיי מוצקה ליכולת הטכנולוגית והחשיבה היפנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך נגיד את זה מבלי שזה ישתמע לשתי פנים.....

באופן אבסלוטי ג'אסטי (יפניות) לא אמינות יותר מ-205 (אירופאיות). במכוניות כאלו, כלומר לא חדשות, מה שמשפיע יותר מהכל זה מצב הרכבים הספציפיים הנבדקים. כל זאת נכון גם אם נעמיד אלפא רומיאו מול דיהטסו שרייד בנות 10. עכשיו אפשר לשים נקודה.

ועכשיו לגופו של עניין, ה-205 ללא ספק מתאימה יותר לדרישותיו של הבחור ה-MAXIM הזה :D

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...