Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ב 12-15K לסטודנט מהקריות שמטפס על הכרמל (או בעליות של הגליל).

pandi
שימו לב! השרשור הזה בן 6375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם..

אני חדש כאן - וארצה לציין שהפורומים נראים מעולה ומנוהלים מעולה ואפילו אינפורמטיביים !:multi: (כל עוד לא מדובר בתשובות של כל מני ילדי-הגה).

ולשאלתי :

אני סטודנט מהקריות שמתחיל השנה ללמוד בטכניון ושהרכב האחרון שהיה ברשותו היה קטנוע 50סמ"ק שאיתו הייתי מאושר עד הגג (אין פקקים, אין חניה, טסט=34ש"ח, טיפול גדול=600ש"ח)

החלטתי לחפש רכב, אבל ק-ש-ה ק-ש-ה....:loco:

מסגרת התקציב נעה בין 12-15 לרכב, כאשר כמובן שאני מעדיף לשלם כמה שפחות (אבל מכיר בעובדה שתמיד יש סיבה שדברים זולים עולים פחות :neutral: ).

הדרישות שלי מהרכב הן שיהיה אמין, שלא אצטרך לקחת משכנתאות בכדי לטפל בו במוסך, שיתאפיין בצריכת דלק טובה (לכן נראה לי שעדיף הזרקה, לא?), שיהיה עם מספיק כח לעלות מהקריות לכרמל או בעליות של הגליל, שיתאים גם לנסיעה בין עירונית (טיולי סופשבוע, ביקורי משפחה רחוקה).

אני ממש לא מחפש רכבים בעניין של פוזות, שיפורים, "חריכות אספלט" וכיוב' - לא בשבילי כל זה...

מחפש רכב אסטתי ופרקטי !

לבסוף החלטתי על כמה דגמים שבהחלט משכו אותי והייתי רוצה לשמוע מעט חו"ד ממביני עניין ובעיקר מבעלי רכבים מנסיון אישי.

הדגמים שנראו לי הם (בסדר עדיפות יורד) : פיג'ו 306 - יפה (מאוד) ומרווח ובטוח יותר מהיפניות, פורד פיאסטה, פיאט פונטו, סוזוקי סוויפט, דיהטסו שרייד.

כל הנ"ל הן , כמובן, בשנתונים של בין 94-96 ידני (או שמא אני משלה את עצמי ???)

לא ציינתי ברשימה את היונדאי אקסנט (95 5 דלתות ידנית שמאז ומעולם היתה חלום ילדות:silly: ) מפאת חריגה בתקציב (כמדומני) וכמו גם לא את הרנו טווינגו (הייתי מת לרכוש אותה - אבל יש בה המון המון אופי ומעט פרקטיות... אולי לתל אביבים היא תתאים יותר)...

אני מקווה שסיפקתי מספיק פרטים בכדי שתוכלו לעזור לי למצוא את ה-רכב האידאלי בשבילי.

חוות דעת בעלים לשעבר ובהווה יתקבלו בשמחה רבה !

(ובכלל - למרות שקראתי המון ועשיתי הרבה חיפושים - לא מצאתי משהו בסגנון "פרויקט מכוניות לסטודנטים" בפורום... :idea: אולי מישהו ירים את הכפפה ? :smile: )

תודה מראש וחג שמח :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכלתי להיות ממש מניאק ולמחוק את ההודעה בגלל הכותרת שלה, אבל בגלל שהשקעת בשאלה, אתה זכאי.

זו לא כותרת ראויה !

"לאחר חיפושים וקריאה - החלטתי גם לשאול"

שלום לכולם..

.

.

.

תודה מראש וחג שמח :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נערי היקר,

מזל טוב לרגל לימודיך

לדעתי אתה טועה ובגדול, אם המטרה שלך הינה בעיקר עליות וירידות, מדוע רשמת בעיקר רכבים של מנועי 1,300 סמ"ק, אולי כחדשים הם יתאימו למשימה אבל בני 10 ומעלה זה פשוט לא מומלץ.

לכן תבין שלמרות שאתה לבד אתה כנראה נאלץ לרכוש רכב משפחתי ולשלם יותר על הדלק.

אני באופן אישי ממליץ לך על דייהטסו אפלאוז, אבל גם רבים אחרים מאותו התחום יתאימו בצורה טובה

בברכת חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך ידידי

אני רוצה להמליץ לך בחום רב על פיז'ו 205, 1400 סמ"ק ובתקציב שמתאפשר לך תוכל אפילו להשיג אחד משנת 97 ואולי גם 98. רכב חסכוני מאוד, אמין מאוד, וחמוד לאללה. לי אישית היה כזה 6 שנים ומכרתי אותו אך ורק בגלל בעיות כספיות (היה חבל לי שהאוטו ירקב ליד הבית ללא תזוזה ) וקנה אותו ממני סטודנט שפגשתי אותו מספר פעמים והוא רק מספר לי בכל פעם כמה שהוא מרוצה מהרכב וכמה שהוא מתאים לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה306:

לטעמי הרכב שנותן הכי הרבה מבין הרשימה שלך - גם יפה, גם מספקת ביצועים טובים יחסית (מנוע 1.6) וגם התנהגות מעולה.

לגבי דלק ותחזוקה - ה1.6 שלי עשתה 1-13 בנסיעה עירונית ובין-עירונית שווה (50:50).

כל עוד תמצא רכב שמור אין סיבה שהתחזוקה תהיה יקרה משאר המתחרות.

אני הייתי הולך על שנת 94, בעיקר בגלל בדיקות זיהום האוויר.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על השרייד בגלל האמינות הסחירות וצריכת הדלק העדיפה.

ועדיף לך גיר ידני שנת 94 בגלל בדיקות זיהום האוויר.

--" האוטו הזה לא רואה מוסך אני אומר לך ..."

--." ישראלי זה לעקוף מימין 10 מכוניות, לחתוך נתיבים, לצפור ולקלל בעצבנות כשאתה בכלל לא ממהר לשום מקום."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו 306
ענית לעצמך על השאלה. 1.4 ידני עושה כ-1:15, אבל לך, לדעתי עדיף 1.6, כי זה חיפה עם כל העליות שלה. אפשר גם סיטרואן ZX שבנויה מאותם חלקים (והפנים שלה נוח יותר), אך זולה יותר עקב חוסר שוק. בסכום עד 15 אלף ש"ח תמצא ZX מאוד יפה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - רוב תודות לכל מי שענה

שנית - מספר שאלות :

1. מה העניין עם שנת 94, גיר ידני וזיהום אוויר ? (אני מניח שלא הפכנו כולנו לאנשי גרינפיס, כך שאני מניח שזה קשור באיזשהן תקנות ?)

2. לא חובה שהרכב יהיה החל מ-12... אפשר גם החל מ-0, אבל כמו שכבר ציינתי - אני יודע שיש סיבה שדברים זולים עולים פחות.

3. לגבי ה-306... מישהו יכול לספר לי מה מעמדן בשוק המשומשות כיום ? נסחרות טוב ? מחירי מחירון ? כמה קשה / קל למצוא רכב (אקזמפלר בשפתכם) סביר ומעלה ? ובכלל - אם מישהו יכול להפנות אותי לאיזשהו בסיס נתונים בו אוכל לחפש מידע על ה-306 כגון דגמים וכו' - אני אשמח מאוד...

ראוי לציין שאיני יודע כלום הרכב מלבד שהוא נראה יפה ומרווח... ואני לא מוצא סקירות ברחבי הפורום...

לעונים תודה מראש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בדיקות זיהום האוויר הוחמרו לרכבים החל משנת 95 ומעלה. משמע שאם רכב משנת 94 ו95 נכנסים לטסט, עם אותה תקלה, ה94 לא תמיד יאלץ לתקן אותה (לפעמים זה מוצדק, לפעמים כדאי וצריך לתקן).

2. לגבי ה306 - בפחות מ12 אני לא מאמין שתמצא אחת ראויה.

נ.ב - התקציב הוא לרכישת הרכב בלבד, כאשר יש ספייר לביטוחים, יישור קו וכו?

3. ה306 נסחרת לרוב מתחת למחירון (פרט לדגמי הספורט). למצוא אקזמפלר טוב זו לא בעייה בכלל, מכיוון ויש הרבה בידיים של מבוגרים ששמרו על הרכב (בעיקר 1.4 ו1.8 - ככה היה שאני חיפשתי). את הפיגו העדכנית שלי (1.8 XT שנת 94) קניתי מעל המחירון בגלל נתונים מעולים ומצב נדיר. לפי דעתי, למרות ששילמתי כמה אלפים מעל הממוצע בשוק, שווה לרכוש רכב מדהים מעל המחירון במקום רכב פחות טוב ב"מבצע" אבל להיגרר למוסכים - כל אחד והחלטתו.

בכדי למצוא נתונים, בצע חיפוש על שם המשתמש שלי בפורום הייעוץ, רשמתי כמה פעמים על הפיגו שלי. בנוסף יש הרבה מידע בפורום על ה306.

אתה יכול גם לנסות בwww.psi.co.il - מועדון פיזו סיטרואן.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי מעט שונה.

אני בעברי הייתי בעלים של 205 משנת 98, ומאוד נהניתי ממנה. היא היתה נוחה, טיפסה לכרמל בלי בעיות, וגם לי-ם, אבל המזגן שלה חלש יחסית (הרכבה מקומית) ומכביד מאוד על הרכב; אין לרכב מד טמפרטורה אז כשהוא מתחמם אתה יודע על זה ברגע האחרון לפי הידלקות של נורת אזהרה (אפשר להתקין מד טמפ'), ועליות מרובות + מזגן (וחם בקריות, אני יודע) זה לא תמיד מתכון לשיימור ה- 205, וודאי של אחת בת 10+, בערך. אני גם מעט מסוייג מההמלצה ל- 306. הוא אמנם רכב מוצלח, אך 1.4 כבד לו - וגם כאן המזגן מקומי.

דווקא פיאסטות וותיקות מגלות הזדקנות בכבוד בכל הקשור באמינות ושימור הכוח, יש לי חבר שנוסע עם אחת כזו כל יום (!) י-ם - ת"א, כבר כמה שנים, והוא עוד קנה אותה מהשכרה. גם כאן המזגן המקומי אינו שיא ההצלחה.

לא הייתי פוסל גם את הפונטו, הזולה לאחזקה והמומלצת על פי רוב, אך אינני יכול להעיד עליה משום שלא נסעתי עליה מספיק.

בסופו של יום, לדעתי עליך לבחור את הרכב המתוחזק בצורה הטובה ביותר שתמצא. אם תמצא רכב אשר עדיין מטופל במוסך מורשה, על אף גילו (ובחיפה בטח יש כאלה), זה נראה לי כיוון נכון.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי רוצה להמליץ לך על סיאט איביזה שנתונים 94/95

היא אולי לא טיל בליסטי(אתה גם לא מחפש את זה)אך בשנתונים הללו במידה ותחפש היטב תוכל למצוא גם 1.4 וגם 1.6 ומנסיון עבר,במידה והרכב טופל הוא יגלה אמינות טובה מאוד,ה1.6 ייתן לך מענה טוב לכל עלייה והמזגן עובד בסדר גמור(גם בהתקנה המקומית)צריכת הדלק לא להיט (רכב די כבד)אך במידה ותהיה "רגוע" עם הרגל על הדוושה תוכל להסתדר עם הענין.ובנוסף אני אוהב את העיצוב(אבל אני משוחד):-D

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצותיי מסתכמות ב 205 1.4 (מכונית שמטפסת עליות בצורה מעולה) ו/או סיטרואן ZX 1.4 - כמובן ידניות בלבד.

היתרונות\חסרונות של ה 205 על ה ZX (ולהפך) הן שב-ZX תמצא תא נוסעים עמיד יותר ונעים יותר, ב 205 הוא פריך בצורה קיצונית ורוב הסיכויים שתמצא *רק* כאלה עם דשבורד או מצחיה שבורים לגמרי.

הלאה: ה ZX יחסית מכוערת (לא ש-205 זה שיא היופי אבל היא בהחלט נאה לתקופתה. ה ZX בגרסאות הללו זה ברווזון מכוער) אבל מרווחת - ולהפך: ה 205 צפופה ביחס ל ZX.

תא המנוע ב ZX מרווח יותר מזה שקיים ב 205 - מה שמקל על עבודות מכונאות ודברים מהסוג הזה.

הכי חשוב זה לחפש בסבלנות כי מכוניות כאלה שערכן מסתכם בכמה גרושים נוטות "לקבל" הזנחה פושעת מצד בעליהן ולכן חוסכים בכל דבר הכי קטן שאפשר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...