Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף מאזדה 323f שנות 91-94 או דייהטסו אפלאוס שנות 95

daniel20
שימו לב! השרשור הזה בן 6375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אני רוצה לדעת איזה רכב משנייהם הכי טוב יהיה בשבילי

התקציב שלי הוא 15 -16 אלף שקל

אני מחפש ברכב:

1 אמינות

2 תחזוקה זולה

3 צריכת דלק סבירה ,שלא יהיה יותר מ 1-10

4 קצת ביצועים

5 נוחות נסיעה

אני שמעתי שמזדאה 323 f ידנית משנות 92 ,93 זה אחלה רכב

אמרו לי גם ש דייהטסו אפלאוס ידנית שנות 95 ,96 ,97 גם לא רעה

תמליצו לי בבקשה מה הכי טוב משנייהם

וגם אם אפשר את חיסרונות והיתרונות של כל אחת מהם

תגידו לי בבקשה איזה ביצועים יש למאזדה 323f ידנית ?

1 כ"ס

2 תאוצה

3 מהירות מהירבית

4 צריכת דלק

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית הייתי הולך על אפלאוז, שנתון גבוהה יותר, צריכת דלק נמוכה משל המאזדה,

חלקים זולים,

המאזדה הוא לדעתי רכב מהנה יותר , השאלה עם אתה להוט על החיצוניות של הרכב, ומהי מטרת הרכב ?

נסיעות בעיר? בין עירוני כל יום על הכביש פעמיים בשבוע?

זה תלוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנייהם מכוניות אמינות וטובות לנו יש שתיי מאזדות F בבית, קשה למצוא F שמורה חביבה ע"י צעירים הפלסטיקה הפנימית והפנסים העולים וגם חלונות החשמל רגישים חוץ מזה זהו רכב אמין חסכוני בדלק למרות שהוא מצוייד בקרבורטור(בדגמי ידני) האוטומט בא עם הזרקה ויש גם ידני עם הזרקה אבל נדיר מאוד מאוד F מיוצר מהשנים 92-94 זהו אומנם לא אוטו ספורט הוא רק פוזה שלדה ומכלולים על בסיס 323 סדן כ"ס סוס אני לא יודע כמה יש אבל היא פחות חזקה מהונדה סיוויק ידנית(מנסיון נהיגה)

ולגביי אפלאוז שהיתה גם ברשותי רכב מעולה משנת 94 הזרקה ושינוי במנוע ועלייה בהספק(כ"ס)

בדוק שהרכב לא טופל ברדיאטור עם מי ברז כי ראש המנוע רגיש מאוד למים אלו ולדעתי האפלאוז יהיה יותר חזק מהמזדה מבחינת ביצועים השאלה מה אתה מחפש בדיוק מאוטו ולגביי הנוחות שנייהם אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה דייהטסו אפלאוס משנות 95,96,97 עולה כמו מאזדה שנת 92,93?

יש לכך איזה שהיא סיבה ?

כי אני ממש בדלמה ביין שני רכבים

וחוץ מזה עכשיו יצא חוק של בדיקת עשן משנת 95 ומעלה אז אני בכלל התחלתי

לפחד מקניה של רכב יותר חדש

כי שם יש הרבה חלקים אלקטרוניים שעולים הרבה כסף

כגון מערכת ניהול מנוע,ממיר קטליתי ,חיישנים וכו"

ותגידו לי בבקשה כמה יעלה מנוע לאפלאוס אם הוא הלך ?

כי הבנתי שלאפלאוסים מנועים הולכים על שמאל ועל ימין עקב נוזל של קירור לא מתאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי אפלאוז דגם 93 במשך 5 שנים, נסעתי איתה 30,000 בשנה (סה"כ 150,000 ) אני יכול להמליץ לך מכל הלב,

הבעיה העיקרית שלי היתה קשורה לתיקוני מזגן

לגבי מים, המלצה האישית שלי הינה עם רכישת הרכב ניקוי רדיאטור ומילוי במים ירוקים, כך לפחות תפסיק את ההתדרדרות הכרונית של כל רכבי ישראל ממי ישראל.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק של המזדה נמוכה יותר, כמו גם ההספק של המנוע. הייתה לי 92 אוטומטית שצרכה בבין עירוני כ14קמ לליטר, ובעיר 12.

המנוע של המזדה יכול להחזיק 300 אלף ויותר (שלי עשה 240 עד המכירה, והיה במצב מצויין).

היה לי גם אפלאוז, אבל שנת 91, אמינות על הפנים, הרבה הוצאות (כולל מנוע וגיר) - אבל ייתכן בגלל הבעלים הקודמים (נכה). לכן הייתי הולך על המזדה. שים לב- יש דגמים ידניים עם הזרקה (מה שאומר 90 סוסים במקום 82 במקור. אל תשכח את אלו שמתו).

בעיות - בדוק חלודה בדיאטסו במיוחד בדלתות ונזילות מים לתוך האוטו.

מאזדה - מנוע פנסים קדמיים לפעמים קורס וחורק, שייבות נופלות, ובמיוחד 2 פלסטיקים שחורים שיושבים בין הדלתות הקדמיות לחלון הקדמי, הם לרוב שבורים או חסרים, נגנבים בקלות עקב מחיר שיא!!! של 600 שקל לכל צד. לא שזה פוגע בביצועי האוטו (אוירודינמיקה?!?!), אבל זה פשוט מכוער.

לרוב המזדות יש גם כסאות מחממים (בדרך כלל זה לא עובד). בדוק זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק של המזדה נמוכה יותר, כמו גם ההספק של המנוע. הייתה לי 92 אוטומטית שצרכה בבין עירוני כ14קמ לליטר, ובעיר 12.

המנוע של המזדה יכול להחזיק 300 אלף ויותר (שלי עשה 240 עד המכירה, והיה במצב מצויין).

היה לי גם אפלאוז, אבל שנת 91, אמינות על הפנים, הרבה הוצאות (כולל מנוע וגיר) - אבל ייתכן בגלל הבעלים הקודמים (נכה). לכן הייתי הולך על המזדה. שים לב- יש דגמים ידניים עם הזרקה (מה שאומר 90 סוסים במקום 82 במקור. אל תשכח את אלו שמתו).

בעיות - בדוק חלודה בדיאטסו במיוחד בדלתות ונזילות מים לתוך האוטו.

מאזדה - מנוע פנסים קדמיים לפעמים קורס וחורק, שייבות נופלות, ובמיוחד 2 פלסטיקים שחורים שיושבים בין הדלתות הקדמיות לחלון הקדמי, הם לרוב שבורים או חסרים, נגנבים בקלות עקב מחיר שיא!!! של 600 שקל לכל צד. לא שזה פוגע בביצועי האוטו (אוירודינמיקה?!?!), אבל זה פשוט מכוער.

לרוב המזדות יש גם כסאות מחממים (בדרך כלל זה לא עובד). בדוק זאת.

תודה על התגובה

רק אני לא מוצא רכב עם מנוע הזרקה כולם קרביורטור

השאלה אם יש חשיבות של 82 מול 90 כ"ס

האם זה פוגע בביצועים של הרכב עם גיר ידני?

ומה קורה עם היתהגות בכביש?

היגוי?

תאוצה?

סחיבה ?

ואם אפשר לשפר את מנוע כדי להגדיל לו את הספק בלי לשים עליו אגזוזים וכל השטויות האלה שעושות יותר רעש מאשר נשיאה ?

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, ציינת שאמינות והחזקה זולה חשובות לך מאוד. אל תשכח שמדובר ברכב ישן 10-15 שנה על הכביש. אם אתה לא מתכוון להשקיע הרבה כסף בשיפורים והוצאות החזקה גבוהות יותר, לא כדאי שתנסה להעלות את הספק המנוע, זה יעלה מאוד את ההוצאות שלך. כמו-כן, מומלץ להתיחס במתינות וכבוד לקשישה כזאת לא להאיץ בפראות ולא "לקרוע" את המנוע. זאת בהנחה שכסף הוא גורם מאוד חשוב, כפי שניתן להבין מדבריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, ציינת שאמינות והחזקה זולה חשובות לך מאוד. אל תשכח שמדובר ברכב ישן 10-15 שנה על הכביש. אם אתה לא מתכוון להשקיע הרבה כסף בשיפורים והוצאות החזקה גבוהות יותר, לא כדאי שתנסה להעלות את הספק המנוע, זה יעלה מאוד את ההוצאות שלך. כמו-כן, מומלץ להתיחס במתינות וכבוד לקשישה כזאת לא להאיץ בפראות ולא "לקרוע" את המנוע. זאת בהנחה שכסף הוא גורם מאוד חשוב, כפי שניתן להבין מדבריך.

פשוט אני אוהב נסיעות קצת מהירות ,אני נוסע בכביש מהיר כ 120 קמ"ש

אז הייתי רוצה שהרכב יהיה מסוגל להגיע למהירויות קצת גבוהות בלי מאמץ רב וכשאיצתרך לעקוף רכב אז שלא יהיה משימה קשה לרכב בלי לעמץ יותר מדי את המנוע !!

לאבא שלי יש מאזדה 3 והיא כן נוסעת יפה ולא מרעישה אחרי 100 קמ"ש ועוקפת מאוד יפה !

יש משו משותף בתכונות בין מאזדה 3 ל 323 ?

שלא תבין אותי לא נכון אני לא מחפש את בדיוק מה שיש ברכב של אבא שלי,כי יש הבדל בכל זאת גם בשנת הרכב וגם במחיר שלו .

אבל בכל זאת לא הייתי רוצה רכב "עגלה" שבקושי זז !!

אל תשכח שאני צעיר אני בן 20 אני לא איזה שהוא סבא שנוסע 80-90 ,אני רוצה קצת אקשן

אז לדעתך מאזדה מתאימה לי ,לצרכים שלי ?

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמאזדה יכולה להתאים לך מאוד. הייתה ברשותי 323F מודל 92 כשהייתה בת שנתיים. רכב מאוד נחמד מן משפחתית עם קטע. עכשיו יש לי לנטיס F 97 1800 גם רכב חביב, אמין מאוד אם מתייחסים אליו יפה. יש הרבה כאלה בשוק, כך שתוכל למצוא אחת במצב טוב יחסית, היא לא תשאיר אותך מאחור ותוכל לנוע במהירות התנועה בכביש ללא קושי. אבל שלא תטעה לחשוב שהיא מכונית ספורט, ממש לא. רכב משפחתי ישן עם צורה חיצונית נאה (לטעמי). תתיחס אליה יפה וקרוב לוודאי היא תתייחס אליך יפה בחזרה. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמאזדה יכולה להתאים לך מאוד. הייתה ברשותי 323F מודל 92 כשהייתה בת שנתיים. רכב מאוד נחמד מן משפחתית עם קטע. עכשיו יש לי לנטיס F 97 1800 גם רכב חביב, אמין מאוד אם מתייחסים אליו יפה. יש הרבה כאלה בשוק, כך שתוכל למצוא אחת במצב טוב יחסית, היא לא תשאיר אותך מאחור ותוכל לנוע במהירות התנועה בכביש ללא קושי. אבל שלא תטעה לחשוב שהיא מכונית ספורט, ממש לא. רכב משפחתי ישן עם צורה חיצונית נאה (לטעמי). תתיחס אליה יפה וקרוב לוודאי היא תתייחס אליך יפה בחזרה. בהצלחה.

המנוע שקט אצלה?

והמזגן חזק? הוא לא עושה בעיות מיוחדות ?

ואיך בולמי זעזוע שלה הם מספיק רכים? אני אוהב אוטו רך!

ויש לי עוד שאלה בקשר לפנסים שלה.

יש לה פנסים שיוצאים מבפנים וזה קצת מגעיל שהם בחוץ

יש אפשדרות לבטל אותם ובמקומם לקנות פנסים דקים ולהכניס אותם יותר נמוך לתוך הפגוש במקום של ארפל? ושיהיה להם שני דרגות אור כמו מה שיהיה במקוריים

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדייהטסו שאתה מדבר עליו, יש 105 כ"ס, רכב מהיר ביותר, יחסי העברה בגיר תורמים לחסכון בשיוט, המזדה שאתה מדבר עליה, בעלת 89 כ"ס, ואיטית הרבה יותר, יחסי העברה קצרים יותר בהילוך שיוט.

לי היה את שניהם, והדייהטסו עדיפה בהרבה, למרות שנראית מיושנת יותר מבפנים.

הדייהטסו הספציפי הזה משנים 95-96-97, הוא רכב מהיר ביותר, עם תאוצה של 10.2 ל100 באוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע שקט אצלה?

והמזגן חזק? הוא לא עושה בעיות מיוחדות ?

ואיך בולמי זעזוע שלה הם מספיק רכים? אני אוהב אוטו רך!

ויש לי עוד שאלה בקשר לפנסים שלה.

יש לה פנסים שיוצאים מבפנים וזה קצת מגעיל שהם בחוץ

יש אפשדרות לבטל אותם ובמקומם לקנות פנסים דקים ולהכניס אותם יותר נמוך לתוך הפגוש במקום של ארפל? ושיהיה להם שני דרגות אור כמו מה שיהיה במקוריים

בתודה מראש

שוב, אתה מדבר על מכוניות ישנות. מזגן, בולמים וכו' תלוי במצב של הרכב המסוים שאתה מוצא. תלוי האם בולמי זעזועים הוחלפו בשלב מסוים, האם המזגן טופל וכו'. מצבם של מכלולי הרכב כשיצאו מהמפעל לפני 10-15 שנה, פחות רלוונטי, עברו הרבה מים עכורים בירקון מאז.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...