Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כל שנפח המנוע יותר גדול כך ההספק או המנוע טוב יותר?

kavkazi07
שימו לב! השרשור הזה בן 6411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי שאלה כל שהנפח מנוע גדול יותר כך הספק או הביצועים טובים יותר הכוונה שנגיד מנוע 1800 סמ"ק יותר טוב ממנוע 1600 סמ"ק מה ההבדל בינהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק נפח המנוע הוא זה שקובע את "החוזק"

ישנם רכבים כמו לדוגמא מאזדה RX8 שהנפח מנוע שלהם הוא קטן (1300) ובפועל הם הרבה יותר חזקים מרכבים בעלי מנועים גדולים יותר.

החוזק של המנוע נמדד בכ"ס ככל שיש יותר כ"ס כך המנוע יותר חזק, איך אין זה אומר שהרכב טוב.

אני ממליץ לך להשתמש בWIKI וללמוד קצת על איך מנוע עובד וכד'

בלוג קרינה חשוב! [URL]http://terrorkrina.blogspot.ie/[/URL] :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק נפח המנוע הוא זה שקובע את "החוזק"

ישנם רכבים כמו לדוגמא מאזדה RX8 שהנפח מנוע שלהם הוא קטן (1300) ובפועל הם הרבה יותר חזקים מרכבים בעלי מנועים גדולים יותר.

החוזק של המנוע נמדד בכ"ס ככל שיש יותר כ"ס כך המנוע יותר חזק, איך אין זה אומר שהרכב טוב.

אני ממליץ לך להשתמש בWIKI וללמוד קצת על איך מנוע עובד וכד'

אחי **הוא לא אחיך** אני יודע איך המנוע פועל אבל אני לא מבין מה ההבדל בין מנוע 1600 למנוע 1800?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא בנפח הכללי של כל הצילינדרים.

nightstalker: פותח השרשור מתכוון למנועי בעירה פנימית, לא למנועים רוטוריים ומיוחדים...

בכל מקרה, הקטע הוא לדעת להפיק את מקסימום כוחות הסוס מנפח המנוע. בזה מציינים היפנים והכי גרועים בזה האמריקאים. (מאותו נפח מנוע היפנים מצליחים לסחוט הרבה הרבה יותר כוחות סוס מהאמריקאים)

vot tol'ko na nas gnat' ne nado....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון ככל שהנפח יותר גדול ניתן באופן תיאורטי להפיק ממנו יותר כוח.

באופן מעשי הדברים עובדים אחרת, וממש לא נדיר לראות מנוע בנפח 1600 סמ"ק שמייצר יותר כוח ממנוע 1800 סמ"ק אחר וכן הלאה, אם נשתמש בדוגמא שנתת אתה.

כמובן שיש המון פרמטרים שהופכים את השאלה שלך לכזאת שאינה ממוקדת מספיק, כי אם נחזור שניה למנועי 1600 לדוגמא, אפילו בין המנועים שנמכרים בשוק ע"י היצרנים השונים ניתן למצוא הבדלי ביצועים גדולים וזאת למרות הנפח הזהה.

דבר אחרון לפותח השרשור - כדי להמנע מאי נעימויות עתידיות, קרא בבקשה את כללי הפורום.

אין פה אחים ואחיות אלא אם הם אחים ביולוגיים שלך, נא לא לצרף למשפחה אנשים נוספים בהתנדבות.

לאוניד -

בוא נקטע את הסיפור הזה לפני שהסטיגמות מתחילות לרוץ באין מפריע, יש לכל יצרן סיבות משלו לייצר את המנועים שלו כמו שהוא מייצר, ואני מוכן להוכיח לך אם תרצה למה יש מנועים אמריקאיים שיותר טובים מכל מיני מנועים יפניים או אירופאיים.

עובדות אמיתיות שלוקחות אותך גם מעבר למספרים היבשים שלפעמים לא מספרים לך את כל הסיפור.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאוניד -

בוא נקטע את הסיפור הזה לפני שהסטיגמות מתחילות לרוץ באין מפריע, יש לכל יצרן סיבות משלו לייצר את המנועים שלו כמו שהוא מייצר, ואני מוכן להוכיח לך אם תרצה למה יש מנועים אמריקאיים שיותר טובים מכל מיני מנועים יפניים או אירופאיים.

עובדות אמיתיות שלוקחות אותך גם מעבר למספרים היבשים שלפעמים לא מספרים לך את כל הסיפור.

מוטי

מוטי, זה מזכיר לי את ההשוואה בין גודל הראש לבין חוכמת האדם...

אין קשר בין גודל הגולולת לבין חוכמתו של אדם, יכול להיות שלמישהו יהיה ראש ענקי, אבל הוא יהיה טיפש גמור...

אבל לשם ההשוואה בין מנועים אמריקאים למנועים יפניים, גודל הראש = יותר מאסה וזה אומר שהנגיחה שלו תהיה כואבת פי כמה וכמה.... :lol:

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף מילה טובה פה ב-CF על משהו מאמריקה!

האם הגיע אחרית הימים ולא ידעתי?

זהו, לא נכנס לזה, רק מברך את הפיסקה! :mm_yeah:

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..פותח השרשור מתכוון למנועי בעירה פנימית, לא למנועים רוטוריים ומיוחדים..

מנוע וונקל (רוטורי) הוא מנוע מסוג בעירה פנימית, וגם אני חושב שאולי לפותח השרשור לא היה מושג שקיימים מנועים בתצורות שהן לא מנוע בוכנות רגיל, אבל השאלה שלו רלוונטית גם למנועים האלה (אולי גם אפשר לדחוף מנועי 2 פעימות לעניין).

אחד היתרונות של מנוע וונקל, שכמות פעימות העבודה לכל "צילינדר" (תא רוטורי - לא יודע כמה כאלה יש במנוע הספציפי של MX8) היא כפולה מצילינדר אחד של מנוע בוכנות סטנדרטי (על ציר היציאה), ככה שאפקטיבית אפשר להשוות אותו עם מנוע בוכנות כפול ממנו בנפח.

הספק מנוע קשור לנפח שלו, לנצילות שלו, לתצורה שלו, וכו'. רק נפח לא אומר הרבה על המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאידך, הנפח אומר המון על המומנט, והוא פרופורציונלי אליו, כמעט לגמרי במנוע ארבע-פעימות לא מוגדש: קרוב לקג"מ מכל מאה סמ"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה הבנתי פחות או יותר.

אבל אני לא מבין יש יצרנים שמיצרים מנוע 1600 שמפיק יותר כוח ממנוע 1800 אז למה אם מייצירים את מנוע 1800 אם הם מצליחים לייצר ממנוע 1600 יותר כוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש שאלה אחרת..

האם בהכרח מנוע 1400 סמ"ק יותר חסכוני ממנוע 1600 סמ"ק בצריכת הדלק שלו?

כי מישהו פעם הסביר לי שמנוע 1600 "פחות מתאמץ" מאשר 1400.

האם זה קשור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר

מומנט=כח המופעל על ציר סיבובי דרך זרוע בעלת אורך משתנה

הספק=מומנט כפול סל"ד

נפח צילינדר=שטח הבוכנה כפול המהלך

דוגמא

אם תקח מנוע של פורמולה 1 ממוצע המייצר בערך 900 כ"ס בנפח 3000 סמ"ק ,ותחבר אותו למשאית בעלת מנוע של 400 כ"ס בעל נפח של 7000סמ"ק עם אותה תיבת ההילוכים הקיימת במשאית, המנוע בהילוך הראשון פשוט יכבה ,עקב חוסר במומנט לסובב את מערך ומשקל המשאית,ואם תעשה הפוך מכונית הפורמולה לא תפתח מהירות סופית גבוהה

ולכן צדקו ידידי המקצוענים ,חדד את שאלתך באופן שתבין את משמעות כח סוס ,ומומנט

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...