Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

4 ערוצים בגישור לשני ערוצים או מגבר שני ערוצים?

Sharouf
שימו לב! השרשור הזה בן 6382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

השאלה שלי היא מה עדיף מבחינת איכות ועצמה :

מגבר 4X75 RMS שבגישור יתן 2X150 RMS או מגבר שני ערוצים 2X150 RMS ?

אני מבקש שיגיבו רק אנשים שיודעים בוודאות כי זה חשוב..

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה ?..

נניח ששניהם יתנו 150 RMS ב 4 אוהם ושניהם אותו חברה, אז למה השני ערוצים עדיף ??.. בגלל שהוא "שני ערוצים טהור" ? לא ניראה לי שתשובה כזאת משכנעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהאחות עיוות בגישור עולה.

אולי תגיד לאיזה מגברים אתה מתכוון, אולי באמת עדיף לך 4 ערוצים.

ומה ברצונך להגביר איתם?

גם אני אוהב ללחוץ Ctrl+W

:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מגבר JL Audio 4\300 והעניין הוא שאני רוצה להגביר קומפוננט של JBL Century (קומפוננט ישן אבל מאוד איכותי עלה לי בזמנו 2500 ש"ח) ושמתי לב שכשאני מחבר אותו בגישור "כשהוא מקבל 150 RMS" שומעים יותר טוב.. והעניין שאני רוצה רק מגברים של JL Audio אבל להוציא 3000 ש"ח++ על מגבר השני ערוצים שלהם לא בא בחשבון.. חשבתי לקנות משומש אבל כמעט ואין אותו, מה שכן שראיתי פה מישהו שרוצה למכור מגבר כמו שיש לי בדיוק אז חשבתי שאולי אני יקנה אותו וככה עם המגבר שלי יהיה לי שני מגברים JL Audio שבגישור יתנו לי 150 RMS לכל ערוץ וככה אני חוסך לקנות עוד גבר חדש שיתן אותה עוצמה..

ועוד משהו, בנוגע לאחוז העיוות בגישור האם זה עד כדי כך מורגש ?

מה אתם מציעים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני אגיד לך?

האמת..?

את מה שאני אומר לכולם.

אם אתה ככ מבין וככ רוצה רק JL ולא מוכן לחשוב ולהתפשר ולהבין שזה ממש לא הכי טוב (מעולים אבל...)אז מה אתה מחפש פה בפורום?

לגבי הסבר... תתחיל לחפש פה בפורום. יש faq (זה רק נראה כמו קללה ...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

psychotoxic,

הדמפינג פאקטור של 2 ערוצים בגישור = לחצי מהדמפינג פאקטור של ערוץ בודד.

ה - T.H .D של המגבר יהיה גבוהה יותר כאשר מחברים 2 ערוצים בגישור.

הספק זה לא הכל בחיים.

שלו.

ליום יום: יונדאי סונטה 1998 3000 סמ"ק V6

אסקורט MK1 בהמתנה לשיפוץ ?

פיג'ו 504SR אוטומטית 1983.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני אגיד לך? כל דבר שאתה חושב שיוכל לעזור לי.

האמת..? ברור, רק את האמת.

את מה שאני אומר לכולם.

אם אתה ככ מבין וככ רוצה רק JL ולא מוכן לחשוב ולהתפשר ולהבין שזה ממש לא הכי טוב (מעולים אבל...)אז מה אתה מחפש פה בפורום? תקרא את השאלה שלי שוב..

לגבי הסבר... תתחיל לחפש פה בפורום. יש faq (זה רק נראה כמו קללה ...).

דבר ראשון אני לא מחפש את ההכי טוב שיכול להיות! וגם לא אמרתי שאני מבין גדול, והשאלה שלי לא הייתה איזה מגבר לקנות אלא איזה מבין שני המגברים עדיף כי אני לא יודע איך הקול מתנהג בגישור לעומת אותה עוצמה בלי גישור, אני לא רוצה פה לקבל ביקורת על מגברי JL Audio כי לא פתחתי את הת'רד הזה בגלל זה.

בבקשה לעזור לי בלי יותר מדי בלבולי מוח.. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראה,150RMS בגישור של 4 ערוצים ל2,או 150RMS ממגבר 2 ערוצים?עדיף ממגבר 2 ערוצים בגלל-

1.המגבר תוכנן לעבוד ככה,כלומר הוא לא "מתאמץ" לתת את ה150RMS לערוץ לעומת המגבר של ה4 ערוצים שאתה סוחט אותו,למרת שגם הוא תוכנן לעבוד ככה אבל תנסה להבין את הרעיון.

2.הדאמפינג פאקטור יורד בחצי כמו שכבר אמרו,זה אומר היכולת של המבר לשלוט ברמקול יורדת בחצי.

3.אחוז עיוות עולה,לפי דעתי לא משהו שמרגישים אבל הוא קיים.

אלו בגדול ההבדלים,אבל,וזה אבל חשוב,ההבדלים בהשקעה הכספית הם יחסית גדולים,במיוחד ביחס להבדל שייתקבל.

מה שאני מנסה להגיד,תלך על 4 ערוצים תגשר ל2 ותהנה,ההשקעה תהיה בערך חצי,התוצאה תהיה כמעט אותו דבר כמו 2 ערוצים ותכלס,אתה כבר החלטת את ההחלטה שלך פשוט רצית לבדוק שזה תקין וזה בסדר ולהיות רגוע,אז תהיה רגוע.

דרך אגב מגבר שנותן 75X4 ייתן בערך 250-300RMS בגישור לא 150RMS,משהו קטן שחלק מהאנשים פיספסו פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שיש ספק כוח מיוצב הדמפינג פקטור לא אמור לרדת ובוודאי לא בצורה כמו שאמרו , המגבר נותן מה שספק כוח שלו יכול לתת , זו אחת הסיבות העקריות שמגברי JL כל כך טובים , תבדוק את הנתונים באתר החברה ותראה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שיש ספק כוח מיוצב הדמפינג פקטור לא אמור לרדת ובוודאי לא בצורה כמו שאמרו , המגבר נותן מה שספק כוח שלו יכול לתת , זו אחת הסיבות העקריות שמגברי JL כל כך טובים , תבדוק את הנתונים באתר החברה ותראה

אתה בטוח שהדמפינג פקטור והעיוות לא משתנים במגברים של JL במצב ברידג' ?

קראתי באתר שלהם שהמגבר מעל ל 200 דמפינג פקטור ב 4 אוהם ו THD קטן מ 0.03% ...

זה תקף גם לברידג' ?

הנה לינק http://mobile.jlaudio.com/products_amps.php?amp_id=254

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שבאת לשאול , הרבה יותר מאשר לקבל תשובות...

בכל אופן, בגישור 4 ערוצים ל2, קח בחשבון, טוויטרים שעלולים להנזק בזמן קצר יותר.

דני.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שטויטרים ינזקו בברידג' ? הרי טווח ההתנגדות של המגבר גדל ל 3-8 אוהם ולפי מה שאני יודע בהתנגדויות אלו התדרים הגבוהים עובדים טוב יותר..

תקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרשם שבגלל שיש למגבר ספק כוח מיוצב אז אחוז העיוות בגישור לא עולה מתבקש לנמק.

ספק כוח מיוצב אומר שהספק המגבר לא תלוי בהתנגדות הרמקולים, מה שאומר שאם לסאב יש סליל של 2 אוהם או 4 אום הספק המגבר יהיה זהה בשני המקרים.

יש היום בשוק הרבה מגברי שני ערוצים חזקים וטובים. עם כל האהבה ל JL או לכל מגבר אחר, ברגע שהמגבר לא עונה על צרכיך הדבר הכי יעיל שאפשר לעשות איתו הוא לתלות אותו כקישוט בחדר.

מכור אותו וקנה מגבר המתאים לצרכיך.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...