Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עצה- לימודי תואר או חופש וטיול לחו"ל (פרטים בפנים)

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 6413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני בן 22, הנדסאי מכטרוניקה, המשכתי ללימודי עתודה יג'-יד' והתגייסתי מיד אחרי הלימודים לשירות צבא סדיר במשהב"ט.

אני עתיד להתשחרר בעוד חצי שנה משירות (לא נשאר קבע) ועומד בפני דילמה:

-נפתחה לי אופציה לקבל קיצור שירות של חודשיים בשרות ע"מ להירשם ולהתחיל לימודי השלמה לתואר מהנדס מכונות במכללה (התחלה בחודש פברואר 07), מה שאומר שמייד עם השחרור, תוך שבועיים, אני כבר במסגרת לימודים לתואר B.SC למשך כ-3 שנים (קיזוז נקודות זכות מההנדסאי).

-האופציה השניה שלי להמשך החיים זה להשתחרר כרגיל באפריל ולהינות מחצי שנה של חלון שבעצם כאן אני מתכנן לעשות את ה"טיול הגדול של אחרי צבא"- מה שהחברים שלי כבר הספיקו לעשות בשנה וחצי שהם משוחררים כבר.

לאחר החצי שנה הזאת אני בעצם מתחיל את אותם לימודי B.SC להנדסת מכונות באוקטובר (2007)

אם אני לוקח את האופציה הראשונה אז אני בעצם מוותר על תקופת הצינון הכל-כך מיוחלת וכמובן הטיול הגדול של אחרי השחרור, אבל מצד שני אני חוסך את כל החודשים המבוזבזים האלה ואסיים את התואר מוקדם יותר.

מצד שני, אולי עניין הקפיצה ממסגרת למסגרת (מתיכון ישר לעתודה ומשם ישר לצבא ועכשיו שוב ישר ללימודים) תקשה עלי במחשבה שלא עשיתי שום טיול או שלא זכיתי לתקופה של רוגע נפשי.

*רק אציין שאיני צריך לעשות פסיכומטרי או מכינה כלשהי ע"מ להתקבל ללימודים ככה שנשאר לי רק להירשם.

מה אתם הייתם ממליצים?

תודה

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תירשם ללימודים במועד הקרוב יותר.

אתה חוסך חודשיים של צבא, זה רווח נקי.

את הטיול תכניס בחופשת הקייץ מהלימודים, בעוד כ-שנה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באמת בא לך לטייל, אז זאת ההזדמנות. הלימודים יחכו לך גם כשתחזור.

כשמתחילים לימודים אז יש דאגות לגבי ציונים, קורסים וכו'. טיול בחופשת קיץ יכול להגביל אותך גם מבחינת אורך הטיול וגם כל הטיול תחשוב לגבי המבחן מועד ב'.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוס לחו"ל !

אתה תצטער מאוד אח"כ. אתה צריך את הניקוי ראש הזה לפני הלימודים... כשתכנס לטראנס של הלימודים, ותחליט לטוס בחופש אחרי שנה א', אז יווצר מצב שאתה תהיה נורא מודאג בגלל המועד ב', כפי שקודמי אמר. אתה צריך לבוא עם אנרגיות מחודשות ללימודים, לתת זמן לעצמך לפני שאתה מתחיל 3 שנים לחוצות מלאות השקעה מרובה..

ועוד במיוחד הנדסת מכונות - זה מקצוע שדורש המון השקעה ואנרגיה.

בהצלחה!

סובארו זה כמו פקידה במשרד הרישוי - יודעת את העבודה שלה אבל לוקחת את הזמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בך. אין פה נכון או לא נכון. תעשה מה שבא לך.

הדבר היחיד שאני יכול להגיד לך זה שבחופשה בין הסמסטרים תוכל אולי לצאת לגיחה של חודש לחו"ל (לפעמים יש סמסטר קיץ, מועדי ב' וכו').

אני הייתי מתחיל ללמוד, אני הייתי הרבה בחו"ל ואני לא אוהב טיולים של יותר מחודש (וגם תאילנד/דרום אמריקה וכו' לא מדברים אליי), אז הבחירה שלי דיי ברורה. אבל אם זה מדבר אלייך אז תעשה את הטיול המיוחל, החצי שנה הזו לא תשנה הרבה (לא תכול מהפכה בשוק העבודה).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...