Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניגוד אינטרסים - הספורט המוטורי בישראל

תםשיודעלשאול
שימו לב! השרשור הזה בן 6380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

הנני חדש יחסית בעולם הספורט המוטורי ואני מגיע מתחום הרכב.

נרשמתי היו םלפורום לאחר שציינו בפניי את העובדה שעלתה כאן השאלה והיא לא נענה ולכן חשבתי להעלות אותה שוב.

ובכן, שאלה לי והיא כיצד יתכן שבתור יועץ לוועדה בכנסת, יועץ שאמור לסייע בכתיבת תקנות לרבות תקנות בטיחות וכו', נבחר אדם שיש לו ניגוד אינטרסים מוצהר לתפקיד?

איך ייתכן שאדם שמייבא ציוד בטיחות של מותג מסויים, עם תקנים מסויימים, יכתוב תקנות או ייעץ בכתיבת תקנות בטיחות?

איך ייתכן שאדם שלא בקיא ברזי כל ענפי הספורט המוטורי, חדש יחסית בעולם זה, ייעץ ויכתוב תקנות כשלמעשה המידע המקצועי כבר קיים במסגרת העמותות בהתאחדות?

איך ייתכן שאדם המקיים ליגות (סתם לדוגמא, בלי להכנס לשמות, ליגת קארטינג, לדוגמא) תחת שימוש בשם המותג אותו הוא מייבא, עם אינטרס מובהק של חיסוק מותג ומכירת איבזור של אותו מותג, יכתוב את התקנות לאותן ליגות עתידיות באופן אובייקטיבי?

אם מישהו יוכל לענות על הנ"ל, אשמח

אם לא, גם אשמח ואבין שאיני היחיד החושב כך ואומר זאת בפומבי

ניסו רביץ, גבעתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם השאלות נשאלות רק כדוגמא היפוטטית הרי כל השאלות שלך יכולות להיחשב כרטוריות

אם זה מתייחס למישהו, אז לפחןת לי לא ברור האם זו התקפה אישית על מישהו - אם כך אנא נקוב בשם, אני לא מצליח לנחש מי זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהוא כנראה החליט לא לתת לי לשתות בשקט את האספרסו הראשון של היום...

למרות שעדיין לא פורסם רשמית מי זכה במכרז הזה ולכן גם די השתדלתי להתעלם מהנושא , וזאת גם למרות שדי ידעתי מה קורה מאחורי הקלעים , אני לא יכול לשתוק יותר , מצטער .

כל מי שאני יודע שהגיש את מועמודותו כיועץ לעניין חוק הספורט המוטורי אינו חף מניגוד אינטרסים .

הרמיזה בכתיבה שלך פשוט דוחה אותי .

קשה לך להגיד שכואב לך שיובל מלמד זכה במכרז (ושוב זה עדיין לא רשמי ) ?

נכון , ליובל מלמד יש אינטרס בספורט הזה כי הוא יבואן של SPARCO ומכין מכוניות סובארו אימפרזה לראלי (מצויינות אגב ) , אבל , גם למועמד אחר יש אינטרס , לדני לוי למשל שמחזיק או החזיק במספר כובעים עד היום כמו יושב ראש עמותת הנהגים , יושב ראש ההתאחדות לספורט מוטורי ונמצא או גם ברשות לספורט מוטורי ונכון גם ברוך שליט , שאם הבנתי נכון הגיש את מועמדותו יש אינטרס , הוא אמרגן מרוצים וגם הוא אם כך לא חף מאינטרסים .

אנחנו לא מדינה עם עבר ספורט מוטורי עשיר שיכול היום לקום מישהו שיהיה נטול אינטרסים לחלוטין , ואתה יודע מה , גם במקומות כאלו , תמיד אפשר "בדרך הנכונה" להשפיע גם על אנשים נטולי אינטרסים לכאורה .

בוא לא נשחק אותה יפי-נפש .

הפתרון הנכון היה , אבל בישראל אין אף פעם פתרון נכון , להביא נציג מחו"ל ממדינה שבה הספורט המוטורי זורם בעורקים של האנשים כמו אנגליה או צרפת , יותר מזה אולי היה צריך ויכול להיות שנעשה , לפנות ל-FIA או ל-FIM ולבקש שישלחו מפקח מצידם .

יש לי עוד הרבה מה לכתוב אבל האספרסו מתקרר .

ואגב - "ניסו רביץ" - נרשמת לפורום רק עכשיו ורק בגלל הדבר הזה ? כל הכבוד !!!

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב - "ניסו רביץ" - נרשמת לפורום רק עכשיו ורק בגלל הדבר הזה ? כל הכבוד !!!

גם לי ההודעה הזו מריחה באופן Fishy...

:roll:

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסו, תוציא את הראש מהתחת.

(זה רק ביטוי, מנהלים יקרים, אני מקווה שלא חורג מהגבולות המותרים בפורום)

אין אף אחד נטול אינטרסים. אחד- מייבא ציוד. השני- מארגן מירוצים. השלישי- בעל מוסך שבונה מכוניות ראלי. הרביעי- רוצה לנצח בליגה בה הוא משתתף. החמישי- רוצה להאדיר את שמו על חשבון השאר.

(המצאתי את כל הדמויות, אין מה לנסות לקשר לאנשים אמיתיים).

אבל התקנות עומדות לביקורת ציבורית. כן, גם לביקורת שלך. כן- חשוב שאם אתה רואה משהו בתקנות שינוסחו שלדעתך נכתב אך ורק מאינטרסים של מישהו שכתב אותם- תתריע , וכך כל אחד צריך לעשות. יש פורום- טוב שנרשמת, תשתמש בו. זו הבמה לדיון הציבורי שברקע העבודה.

יש ברקע עמותות ומועדונים, אני מניח שמי שיכתוב את התקנות יישען עליהם, וזה מקטין עוד יותר את היכולת של אותו אחד שנבחר להיות יועץ (יובל או כל אחד אחר- זה עדיין לא פורסם רשמית) להשפיע באופן ישיר על התקנונים. אני גם מאמין שלאותו אדם אין סיבה לעשות כן- גם אם יש לו אינטרס למכור וכמה שיותר, הדרך הכי טובה להשיג את המטרה הזו, היא על ידי פתיחה של הספורט על ענפיו השונים למקסימום פעילות במינימום זמן- ככה שתהיה תחרות בריאה, ויהיה שוק למוצרים. הדרך היחידה למטרה הזו היא עבודה נקיה וישרה, בשיתוף כל הגופים המעורבים (העמותות השונות).

בקיצור- אפשר להירגע- במקרה הזה לא אדם זה או אחר הוא שייקבע כיצד החוק והתקנות ייראו, אלא כל מי שיבחר להיות מעורב, לסייע באופן פעיל דרך העמותות, ולבקר באופן פעיל ופרודוקטיבי (לא באופן סתמי) את הפעילות- כן, ניסו- גם אתה.

ביקורת מסוג זה, למרות שנראית לגיטימית על פני השטח- אינה משרתת את המטרה, אלא רק אנשים מסויימים. קשה לי לקבל שמי שעיניו בראשו באמת חושב שיש או היה מועמד לתפקיד היועץ שהוא חף מאינטרסים...

בכל מצב אחר- הייתי מסכים איתך- על פני השטח זה נראה, למי שלא מכיר את התחום- מסריח, ואני מאמין שאתה שואל בתמימות את השאלות ששאלת. אבל מי שמכיר אפילו קצת את התחום, מבין שלא זה המצב. אני מאמין שבעוד כמה חודשים, נראה כולנו שאכן האינטרסים האישיים לא יבואו לידי ביטוי בניירות הכתובים, מהסיבות שכתבתי לעיל.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסו, תוציא את הראש מהתחת.

(זה רק ביטוי, מנהלים יקרים, אני מקווה שלא חורג מהגבולות המותרים בפורום)

דווקא אהבתי את זה !!!

ואני מאמין שאתה שואל בתמימות את השאלות ששאלת. ...

אסף.

נו , באמת...? נראה לך ? הרי אתה בעצמך אמרת , אסף , שאף אחד לא חף מאינטרסים...

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איון מה להמציא בתקנות הבטיחות, הגלגל כבר שם ולא יבואן ספארקו, ריקארו, קוברה או פריד אל-אטרש-רייסינג יישנו את זה.

לוקחים תקנון קיים כמו של ה-FIA ומתרגמים לעברית.

מה שטוב לאירופה וכמעט לכל העולם טוב גם לישראל.

אסף, אני מודה לך על הערת הראש והתחת, היא בהחלט במקום וצריך להכניס אותה לכללי הפורום שמישהו חייב לומר אותה ברגע הנכון.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאדם קרוב ליובל מלמד גם בצד העיסקי אני חייב לציין מספר דברים:

1. כפי שכתב מוטי, ישנם תקנונים ידועים ומוכרים של ה- FIA. במידה ותקרא בתקנון ש"יש להשתמש בכלוב/ריתמות/כיסאות תוצרת ספארקו בלבד" אז טענתך נכונה. נכונה מאוד אפילו. רמז: זה אפילו לא קרוב לכך.

2. ליגת הקארטינג היא יוזמה פרטית שלי וכמו כל ספורט מוטורי בעולם, צריך ספונסר על מנת לגרום להוזלת המרוץ לנהג וכמובן פרסים לזוכים. באופן טבעי פניתי ליובל מלמד וזה נרתם מבלי לחשוב פעמיים.

3. ליובל אינטרס כלכלי? ומה האינטרס שלך?

דובי, הייתי מציע להפוך את השירשור הזה לדביק תחת הכותרת "יהודי מגרש יהודי" כי זה בדיוק מה שקורה כאן. אין פירגון, אין עזרה ואין כבוד.

כפי שאמרת האימרה, 2 יהודים - 3 דעות. וזאת הסיבה האמיתית למה אין ספורט מוטורי בארץ (ועוד הרבה דברים אחרים).

ירון אדרי - גם כן מגבעתיים

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב , אחת הסיבות לכישלון הראלי-קרוס בזמנו היתה "מלחמות היהודים" ושאף אחד לא יגיד לי אחרת !!!

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד אגב אחד - מישהו יודע מה בדיוק תפקידו של היועץ לספורט מוטורי לפני שקופצים ואומרים ניגודי אינטרסים ?

ואיך זה שעד עכשיו אף אחד מאלו שזה אמור להשפיע עליהם הכי קרוב - קרי נהגים - לא הגיב כאן ...?

הם בטח לא עסוקים מדי לקראת ארועי הספורט בסוכות...או בלעבור לגור בגבעתיים....

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהדבר שהספורט המוטורי הישראלי צריך זה באמת אנשים שיפרגנו ויחשבו איך הם יכולים לשתף פעולה, בגלל המצב הלא ברור כרגע, זה נראה כמו מערב פרוע, כל אחד מנסה לזכות בבכורה של משהו, במקום ללכד כוחות ולראות איך כל אחד יכול לעזור לשני ולתת לכל אחד תפקיד שהוא יהיה טוב בו.

אז אולי כדאי להתחיל לעשות פה סדנאות פרגון לפני שעושים פה מירוצים

לגבי תקנות FIA, ברור שלא מצויין שם שמות מסחריים, ומאוד מומלץ דבר ראשון לתרגם את הספר הכחול זה התנ"ך ואנחנו צריכים להתחיל לשנן אותו, לדקלם אותו ולהתפלל לו, משם הכל נגזר.

לא ברור לי מה עושים עם הגוף המשותק הזה מ.מ.ס.י. שלצערנו הרב הוא הנציג של FIA בישראל????

כל הכבוד לירון אדרי וליובל מלמד שמארגנים פה ליגת קרטינג, אני בטוח שמיליונרים הם לא יצאו מזה,

הם עושים את זה מאהבה ובשליחות וצריך רק להודות להם על היוזמה.

אריק לפטר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה אחרי שהרוחות ירגעו, אני מגיש את מעמדותי כאיש תושב חוץ :evil: כך לא תהיינה תגובות כמו שאני קורא פה היום !!!!!!, נראה לי שלפני שקיבלו את התפקיד כבר התחילו המריבות??? לדעתי ברור שיהיו צרכים לתת למישהו שלא קשור בכלל לכל העסקנים מסביב להיות השומר על היושר,ונכון גם שלכולנו טוב יהיה להמשיך פה לנהל דיונים,כי לדעתי כל החברהליצים המעורבים בעניין נכנסים לפה וקוראים, ובמידה ולא יש להם גופריים שמביאים להם את החדשות, ושידעו שאנו מעורים.

אז המשיכו להוג בזהירות וחג שמח זלמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי בכל הנוגע לספורט מוטורי אנחנו נמצאים במצב הדומה להקמת המדינה. במצב כזה, בו הסיכונים והקשיים רבים, חייבים לאחד כוחות ולא לצאת זה כנגד זה. במצב כזה גם אין מנוס מהפעלת סטנדרטים יותר גמישים מאשר בתחומים מבוססים לאורך עשרות שנים. לאור זאת, יועץ לענייני חקיקת המשנה או מה שזה לא יהיה, יכול להיות בעל אינטרס אישי / כלכלי בתחום, כל עוד המלצותיו עוברות ביקורת. חשוב קודם כל שיהיה ספורט מוטורי בארץ וכל עוד אין עיוותים מסוכנים, חייבים "להביא את הילד לעולם לפני שמתחילים לחנך אותו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה חשוב מי ניצח ואיזה אינטרסים יש לו?

האינטרס הכי חשוב הוא שהוא יקדם את הספורט ככל שיוכל!!

מי חשבת שיינצח? א.ל מוצרי מין בע"מ?

אם היינו עם של חכמים-ואנחנו לא- אז היינו מביאים מישהו מחו"ל...אבל מישהו פה צריך להרוויח ולא משנה מי זה יהיה-העיקר שנראה כבר אירועים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב , אחת הסיבות לכישלון הראלי-קרוס בזמנו היתה "מלחמות היהודים" ושאף אחד לא יגיד לי אחרת !!!

דובי

אחרת.

:grin:

גם ליגת הקטנועים הראשונה (1998-2000) מתה בשל מלחמות היהודים, וכך גם ליגת הקטנועים של 2005...

נקווה שהנוכחית תצליח לשרוד.

:neutral:

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...