Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה ב106- הבעיה נפתרה, סיכום וממצאים (מוסך ליטל)

Herman
שימו לב! השרשור הזה בן 7577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז ככה אני כותב מאוחר כי היה לי יום מאוד ארוך, אז אם יש אי הבנה תתחשבו בי...

אז ככה..

היום אני חוזר מהמפגש בר"ג נוסע לכיוון כ"ס בין מורשה לכ"ס הייתי אומר ש"קצת" עברתי את המהירות המותרת אבל זה לא הסיפור כאן, אני מגיעה לרמזור ראשון של תחנה מרכזית צומת רעננה נעצר ברמזור.

ירוק משלב לראשון שומע בום (מין פיצוץ מכה) מהצד הקדמי ימני והאוטו מתחיל לרטוט כאילו אני במטוס. עצרתי בצד פתחתי מכסה מנוע לא רואים שום דבר חריג (חשבתי אולי איזה תושבת מנוע או משהו אבל שום דבר שניתן לרואת מלמעלה.

אני מתיישב באוט לא יודע מה לעשות כל האוטו רוטט ההגה רוטט כמו וברטור ויש הרגשה כאילו יש לי מערכת פליטה של רכב עם דוד בקוטר 50 מ"מ. הסתכלתי מתחת לרכב הכל נראה כרגיל.

אני לא יודע מה לעשות ועוד יש לי נסיעה לקריית ים (אירוע) חשבתי לתומי שאין מה לעשות אספתי את מי שהייתי צריך מכ"ס והמשכנו לבייתי. יש לציין שהאוטו סוחב וצובר סל"ד. כאשר הגענו הביתה האוט נח בערך שעה וחצי חשבתי אולי זה יעלם (כמו שהייתה לי בעיה עם הסל"ד שדרך אגב לא חזרה מאז, טפו טפו), אבל הפעם זה לא זה. בדקתי שמן מים, לא חסר שום דבר, קראתי לחבר שלי (מכונאי שיתן עוד דעה) בדקנו מערכת היגוי וחוץ מצירייה שמאלית קצת חופשית לא מצאנו שום דבר.

עכשיו חזרתי מהקריות ונמסקנות הם כאלו.

הרכב רועד רק בניוטרל, כאשר הוא בנסיעה יש רעש של אגזוז זרימה חופשית (צליל יותר עמוק מהרגיל - משהו בסגנון RAMAIR כשה לוחצים עד סוף המצערת [כן רוני התרשמות מאצלך]).

דבר נוסף בלימת מנוע מתבצעת באופן יותר מוחלש (זאת אומרת מורידה את הטורים יותר לאט ואפילו משתהה כמה שניות).

לדעתי הדבר קשור איך שהוא למערכת פליטה.

מחר אני הולך לפרק את המגן של פתח פליטה ולנסות לבדוק אולי יש חור שם איפו שהוא.

באם אני לא אמצא כנראה שאני אאלץ להיתייצב בליטל ביום ראשון בבוקר.

אם יש רעיונות אנא רישמו, כל דבר יעזור.

באם אני נכנס לליטל האם כדי לבצע טיימינג? (הרכב עומד על 99K) הרכב בן 6

מה כולל טיפול 105K והאם כדי לבצע אותו כבר עכשיו? (אם אני כבר שם).

מודה מראש הרמן.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תבדיל בין הסאונד של מערכת פליטה חופשית וראם אייר/פילטר פתוח

אם הרעש שאתה שומע עכשיו מזכיר את הרעש אצל רוני אז מדובר בבעיה כלשהי ביניקה ולא בפליטה.

תניע את האוטו ונסה לאתר באמצעות האוזן דליפת לחץ מאיזור סעפת היניקה ותיבת האוויר

תבצע את הבדיקה גם בסל"ד גבוה יותר יתכן כי בסל"ד סרק בריחת הוואקום נמוכה.

טיימינג ב-106 שלך מבוצע כל 60K או כל 3 שנים, המוקדם מביניהם

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה...

דוד הרעש הוא די דומה אבל קורה בסל"ד גבוה. אני לא יכול להבדיל כי אף פעם לא היה לי אגזוז זרימה חופשית.

דבר נוסף שעלה לראשי זה פלאגים, אז ירדתי למטה וניתקתי את כבלי ההצתה בצילינדר במקביל כשה כל פעם אחד מנותק ומה שקורה בעצם שהאוטו רוטט עוד יותר מה שחיזק אצלי את הדיעה שאולי הלך איזה פלאג או אחד מהכבלי הצתה.

שאלה נוספת לי אליך, היכול להיות שיש משהו בצילנדר ( אולי משהו בשסתומים)?

אני עברתי יחסית על רוב מערכת הפליטה ולא שמעתי משהו מיוחד כך שהאני סקפתי לגביה.

(מאחור באזור הדוד האחורי ובתא המנוע).

תודה הרמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שרשמת בהתחלה מזכיר בדיוק מה שקרה לי פעם בוי טי אס וזו היתה תחושבת מנוע ימנית

היה פיצוץ כל כך חזק שחשבתי שירו עליי :lol:

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדים \ תקינים?

יכול להיות שיש בעיה בהצתה באיזה אופן - תבדוק גם דיסטרביוטור... מאוד יכול להיות ששם הבעיה..

מה שאתה מתאר גם קצת מתאים לרטיבות בתוך הדיסטרביוטר (מפלג - בעברית?) שאמנם כמעט ולא מורגשת בנסיעה או בסל"ד גבוה אבל ניכרת בגמגומים קשים ורעידות בסל:ד סרק... - בכל מקרה, מאוד קל לבדוק ומאוד פשוט...

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף שעלה לראשי זה פלאגים, אז ירדתי למטה וניתקתי את כבלי ההצתה בצילינדר במקביל כשה כל פעם אחד מנותק ומה שקורה בעצם שהאוטו רוטט עוד יותר מה שחיזק אצלי את הדיעה שאולי הלך איזה פלאג או אחד מהכבלי הצתה.

המנוע לא יעבוד עם שני פלאגים מנותקים.

כלומר אחרי שניתקת את הכבלים של ההצתה אחד אחרי השני והמנוע המשיך לעבוד, סימן

שאלה לא הפלגים.

אם ההיתי מוציא את אחד הכבלים והמנוע היה נכבה סימן שיש עוד פלאג אחד שלא מעביר ניצוץ.

בכל אופן אני ההיתי הולך על כיוון של מפלג הצתה.

או איזה חור שנוצר במערכת הפליטה. אני ממליץ לך לפני ליטל לקפוץ לאגזוזן שירים את הרכב ויבדוק ויזואלית האם הכל שלם מתחת לאוטו.

אייל

המהירות היא רוע השטן, הסיבובים הם אהבת האלוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע לא יעבוד עם שני פלאגים מנותקים.

כלומר אחרי שניתקת את הכבלים של ההצתה אחד אחרי השני והמנוע המשיך לעבוד, סימן

שאלה לא הפלגים.

אם ההיתי מוציא את אחד הכבלים והמנוע היה נכבה סימן שיש עוד פלאג אחד שלא מעביר ניצוץ.

בכל אופן אני ההיתי הולך על כיוון של מפלג הצתה.

או איזה חור שנוצר במערכת הפליטה. אני ממליץ לך לפני ליטל לקפוץ לאגזוזן שירים את הרכב ויבדוק ויזואלית האם הכל שלם מתחת לאוטו.

אייל

הבעיה כנראה אכן לא בפלאגים...

האם יכול להיות שזה קשור איך שהוא לבריחת וואקום?

אני לא כל כך מבין בזה אבל חבר שלי מכונאי אמר שזה יכול להיות בגלל שהאוטו רוטט רק בסרק ורק בעמידה. כשה אני לוחץ על הגז זה נעלם כביכול.

ועוד שאלה מה הנזק שיכול לקרות עם אני נוסע עם הבעיה כמה ימים? סך הכל הרכב במצב של נסיעה.

הרמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתיחס לתגובתי הראשונה זה צריך להיות הכיוון, מסתדר גם עם הבעיה בסרק שאכן קיימת במידה של בריחת וואקום.

המאפ סנסור שמושפע מהוואקום בסעפת יניקה משנה מתח משוב של 5 וולט שהוא מקבל כ-input ממחשב ניהול המנוע, במידה והוואקום נמוך הערכים שמחשב המנוע מקבל שגויים ובסרק תיתכן בעיה של תערובת עשירה מדי ומנוע משתעל ורועד.

במידה והערכים שונים במידה משמעותית מהטווח התקין מחשב ניהול ידליק את נורת check engine וזאת לאחר כ-20 דקות של עבודת המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון מהשטח - הבורג שמחזיק את תושבת המנוע הימנית נגזר.

תושבת מוחלפת ברגעים אלו ממש.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון מהשטח - הבורג שמחזיק את תושבת המנוע הימנית נגזר.

תושבת מוחלפת ברגעים אלו ממש.

טוב, לפי המידע שהרמן סיפק על שינוי ברעש היניקה היה רושם שמדובר בכיוון אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז כמו שישי עדכן זה הולך בערך ככה...

היום עשיתי משמרת לילה כשה בשעה שש נסעתי לכיוון ליטל רגוע כשה אני יודע את הדרך בערך אז החלטתי לבוא מוקדם והייתי שם ב 6:20 בערך. את פניי קדם שער פתוח שזה דווקא שינוי למה שאני רגיל להיתקל בשאר סגור בשעה כזו.

כשה החלטתי לבדוק מי נמצא במוסך ולברר איך ואצל מי נרשמים נתקלתי ביאיר שהציעה לי בינתיים להיתרווח בחדר המתנה ולשתות קפה, יפה מצידו. ב7:30 נפתח לרכב כרטיס והתחיל המרוץ אחרי התקלה כשה כל "מוחות" המוסך התאספו וגם יוסי הגיעה, הגיעו למסקנה שזאת התושבת הימינית העליונה (דווקא זאת שלא חשדתי בה).

הרכב נכנס לעבודה כמו כן מסתבר שהכבל קלאצ' לא היה במקום וסידרו אותו וכן השתמשתי בהזדמנות והרצתי בדיקה ממוחשבת שדרך אגב לא העלתה שום בעיות, לא אפילו את אלו שהיו לי בעיות בטורים, כלום, נאדה. בכל אופן מוזר אבל אני מפסוט, מה גם שזה לא חזר יותר (טפו, טפו).

יש לציין את אדיבותם של מר שביט ומר יאיר שלמרות שהפרעתי להם קצת בין הרגליים (וישי עזר לי בזה) הם לא תפסו עלינו עצבים, ורק כל הזמן ביקשו שנשב בחדר המתנה.

הגזר דין שלי להיום הוא 443 ש"ח למרות שלדעתי בכל מוסך אחר הייתי משאיר עוד בנוסף לפחות חצי מזה.

הפירוט הולך ככה:

עבודות:

הסרת והרכבת תושבת קדמית 75 ש"ח

קריאת זכרונות מחשבים 68 ש"ח

חלקים:

תושבת מנוע 278.21

בורג תומך מנוע 4.33

סה"כ עבודות:143

הנחה *15% לעבודות: 21.45

סה"כ חלקים: 282.54

הנחה 10%** לחלקים בסך: 28.25

עיגול מינוס 0.11% בסך: -0.41

סה"כ כולל מע"מ: 443 טובין ותקילין.

התרשמתי מיוסי לטובה לגביי התיחסותו למוסך בפרט וללקוחות שלו בכלל.

לפניי שהרכב יצא, נבדקו כל תושבות המנוע כולל פירוק מצבר.

המסקנה שלי היא שלדברים רציניים יש לי כתובת לפנות אליה. (טיפולים קטנים אני מבצע בעצמי בעזרת ההינס)

*הנחה על עבודה עד היום היה נדמה לי כי ישנו 10% הנחה על עבודה ומסתבר שההנחה יותר גדולה (וזה כמובן לטובה)

**הנחה על חלקים כפי שהיה ידוע לי עד היום הייתה 5% בלבד ומסתבר אחרת גם. (גם לטובה).

חוויה אישית.

אני התרשמתי לטובה, ולמרות כתבתו של אלי REDR, ניגשתי למוסך באופן אובייקטיבי ואכן לא הסתבר לי אחרת ממה שחשבתי עד עכשיו, המוסך לדעתי הוא ברמה. כמובן שלא ביצעתי עדיין שום עבודה מסובכת שם אבל עד עכשיו מה טוב.

מודה מאוד על העזרה, הרמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...