Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט אונו 91-92 עם מנוע 1000 או 1100 - אוטו אמין וטוב כמו שאומרים?

dvir_b2006
שימו לב! השרשור הזה בן 6415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמעט וקניתי אונו 87 וברגע האחרון אבא שלי (שמבין שמיים וארץ יותר ממני במכוניות) אמר לי שעדיף לי להשקיע קצת יותר ולקנות אונו 91 או 92 עם מנוע 1000 או 1100 (שניהן חסכוניות ביחס למנועים הגדולים יותר)

הייתי רוצה אינפורמציה מבעלים קודמים של הרכבים האלה או כאלה שמכירים את הרכב הזה מקרוב

האם יש הבדל בין לקנות את אותו הרכב עם אותו המנוע רק שהוא 3-4 שנים חדיש יותר בשנתון? ואני שואל חוץ מזה שהכל יותר "חדש" באוטו עם מודל גבוה יותר

איך צריכת הדלק בנסיעות עירוניות? איך האמינות של המנוע? האם מחיר חלקי חילוף (למנוע למשל) זולים ונמוכים כמו שאומרים? או שזה בולשיט

האם אונו 91-92 עם מנוע 1000 יכול לסחוב מזגן בנסיעה עירונית? או שעדיף שלא להתעסק?

איך האוטו בתור רכב קומפקטי חסכוני ואמין לנסיעות קצרות עירוניות

?

כל מידע יתקבל בשמחה!

גמר חתימה טובה לכולם

בתודה

דביר

Renault Clio 1.4 carb. mk1 1993 manual

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחי יש אונו 92 מנוע 1000 קנינו אותה ב 2000 שח הושקע ברכב עוד 3 אלף

שכללו אוברול כללי בולמים פנסים צמיגים ועוד כמה ירקות

נסעתי עם הרכב מראשון ועל לחופי הכינרת בעלות של 100 שח בערך הלוך וחזור

אותו מרחק עם המזדה של ההורים (1800 ליטר) עלות של כ 180 שח הלוך וחזור.

חלקים זולים לאונו(ועוד חלקיים תחליפיים) אם תישמור עליו (טיפולים בזמן ולא תיקרע אותו במרוצים) הרכב ישמר והיה אמין .

ממליץ בחום על כזאת אפילו 1400 למרות שה 1000 יותר חסכונית.

אתה יכול לימצא ב 6000 או 7000 אלף אחת 95 ואף 96 די שמור (לא חסר)

הרכב מהנה לנסיע במיוחד בעיר (רכב קטן יחסית) קל לטפל בו אפילו לבד בבית .

ממליץ בחום

בברכהרז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של האונו יש הבדל גדול בין 91 ל 87 . סדרת האונו עברה בשנת 90 מתיחת פנים מקיפה , הדגמים החדשים עמידים יותר נגד חלודה ,הדשבורד הוחלף לאחד שלא מתקלף ומתפרק, מערכת חשמל שופרה. מחירי חלקי החילוף אכן נמוכים ביחס למכוניות אחרות.

מנוע 1100 FIRE הוא מנוע מאוד מוצלח , עדיף וחסכוני יותר גם ממנוע 1000 וגם ממנוע 900. (זה מתיחס למכוניות , כשהן היו חדשות יחסית , היום המצב יכול להיות שונה) .

במקרה שלך אני לא הייתי קונה אונו מעל (כולל ) שנת 94 , גם אם היא עולה כמו 93 , כי משנת 94 יש לאונו הזרקה+מחשב הזרקה + ממיר קטליטי + חיישן למבדה +משאבת דלק חשמלית.

בדגמים הישנים אין את כל אלו והם עדיפים במקרה שלך .

אין הבדל ממשי בצריכת דלק האונו עם קרבורטור (בתנאי שהוא תקין ומכוון טוב) לבין אונו עם הזרקה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוב יותר (כי הוא חזק יותר) זה האונו עם מנוע 1100 (אונו 60) מאשר האונו עם מנוע 1000

(אונו 45).

לבני יש אונו 45 עם מנוע 1000 שנת 1987 עם 195000 ק"מ ומזגן והוא "חורש" איתה כל הארץ ובעלות מינימלית של תקונים.

לי יש אונו 60 עם מנוע 1100 ו 145000 ק"מ וגם אני "חורש" איתה את כל הארץ. כמובן שמנוע ה 1100 יעלה טוב יותר עליות.

בברכה - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש אונו 60 עם מנוע 1100

רפי, דמיינתי אותך מתגרזן בפיאט קופה צהובה.

לפותח השרשור - אמינות רכב מהשנתונים האלו ובתקציבים האלו קשורה אך ורק למצבו הספציפי ולאופן שבו טופל עד עכשיו, ולא ל"מוניטין אמינות" כזה או אחר.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים ולהמלצות!

RAZMEL:

אני מבין את ענין ה"בעלים הקודמים"... ואני מתכוון לרכב שנבדק לפני קניה ונמצא במצב "נורמלי" ושבעליו הקודמים טיפלו בו אם לא בקנאות אז לפחות מבחינה מכנית כדי שיסע טוב ויעבור את הטסט איך שאומרים

יש לאבא שלי מוסך ככה שתיקונים קטנים כמו להחליף מסננים....טיימינג..פלאגים...שמנים..משאבת דלק....וכדומה לא תהיה לי בעיה כיוון שבית מלאכה מלא בכלים וגם עם ליפט עומד לרשותי צמוד ובחינם ובמקרה הכי גרוע אבא שלי יעזור לי במידה וזה משהו שאני לא אדע בעצמי

אז המחיר לאונו מודל 92 נע בין 2000-3000 ? ואז השקעה של יישור קו והאוטו יוצא אמין ונוח

ומנוע 1100 סוחב ויעיל יותר מה 1000 וה 900

חלקי חילוף זולים

איזה עוד אינפורמציה אפשר לקבל על האוטו שעוד לא הזכרתם?

בקשר למזגן? אם מצאתי אונו במצב טוב ושכדאי לי לקנות אבל אין לה מזגן...במידה ואני מעונין במזגן...לדלג הלאה? או שלקנות מזגן קומפלט מפירוקיה ולהתקין זה לא ענין יקר מדי?

בנוסף...יש את אלה שמוכרים רכבים שנראים די שמורים (צבע...מכניקה) במחירים מצחיקים בגלל שלאוטו אין טסט (החל מחודש עד לכמעט שנה בלי טסט) הם תמיד טוענים שהאוטו יעבור ואפילו "נעביר אותו טסט ביחד סמוך עליי אם יהיו תיקונים קטנים אני אסתדר איתך 100-200 שקל פחות במחיר"

שווה בכלל להתעסק עם רכבים שעמדו ללא טסט תקופה? זה מדליק לי נורה

הצפתי פה בשאלות..מקווה שלא מעיק עליכם אחרי כיפור :)

אודה לכל פיסת עצה או אינפורמציה על הרכב המדובר

בתודה רבה!

דביר

Renault Clio 1.4 carb. mk1 1993 manual

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטסט קיבלת כבר תשובות כאן :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=131028&page=1&pp=15

אם הטסט נגמר ממש עכשיו , ואתה מתנה את הרכישה בכך , שהבעלים מעביר טסט , אז הכל בסדר.

רכב שעמד שנה או יותר ללא טסט כלומר ללא תזוזה זה מקור לצרות . בנוסף , אי אפשר לעשות העברת בעלות לרכב ללא טסט בתוקף , כלומר אתה תצטרך לקחת רכב של מישהו, שלא שייך לך , לשלם אגרות טסט על כל התקופה, שהרכב היה ללא טסט + עוד אגרה אחת נוכחית , להכין אותו לטסט, לגשת למשרד הרישוי ולקבל אישור תנועה זמני,לעשות לפחות ביטוח חובה (כזכור הרכב בכלל לא שלך ), לקחת לטסט, אחר כך לתקן את כל הליקויים במידה ויהיו (כנראה שיהיו) לעשות טסט חוזר, להמתין שבועיים שלושה עד שהטסט מתעדכן במשרד הרישוי ורק אז תוכל לעשות העברת בעלות. הבעלים בינתיים יכול להחליט , שהרכב יקר לליבו והוא כבר לא רוצה למכור אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למזגן? אם מצאתי אונו במצב טוב ושכדאי לי לקנות אבל אין לה מזגן...במידה ואני מעונין במזגן...לדלג הלאה? או שלקנות מזגן קומפלט מפירוקיה ולהתקין זה לא ענין יקר מדי?

התקנת מזגן ברכב שלא היה בו מזגן היא פעולה מסובכת ויקרה מאוד (יותר מערך הרכב הנ"ל).

עדיף לשלם תוספת קטנה עבור רכב עם מזגן.

כדאי לוודא שהמזגן תקין. אל תסתפק בתרוצים כמו "צריך רק למלא גז".

בנוסף...יש את אלה שמוכרים רכבים שנראים די שמורים (צבע...מכניקה) במחירים מצחיקים בגלל שלאוטו אין טסט (החל מחודש עד לכמעט שנה בלי טסט) הם תמיד טוענים שהאוטו יעבור ואפילו "נעביר אותו טסט ביחד סמוך עליי אם יהיו תיקונים קטנים אני אסתדר איתך 100-200 שקל פחות במחיר"

שווה בכלל להתעסק עם רכבים שעמדו ללא טסט תקופה? זה מדליק לי נורה

אתה לא יכול להעביר בעלות לרכב שאין לו טסט בתוקף.

עליך להעביר טסט עם ייפוי כח של בעל הרכב (כלומר המוכר) ורק אח"כ תוכלו להעביר בעלות. בקיצור - שהוא ידאג לטסט, ואח"כ קנה בראש שקט.

אם הרכב ללא טסט יותר משנה - יש לשלם גם על המועדים שחלפו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בעד אונו 1100 היה לי אונו מנוע 1000 רק 4 הילוכים וב1100 יש 5 הילוכים (יותר חסכוני) ל1400 שמעתי שיש בעיות חשמל והתחממות לדעתי עדיף לך להתעסק עם קרבורטור ולא עם הזרקה קרבורטור זה יותר פשוט ואין הבדל של ממש בצריכת דלק(בגלל שזה אונו) לך על מ1992 עד 1996

*** עריכה - נודה לך על המאמץ האדיר מצדך לכתוב עם סימני פיסוק ***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...