דף 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 44

נושא: 205GTI בצבע לבן. נמכרה.

אדריכל הפורום הסימלון של razmel

205GTI בצבע לבן. נמכרה.

כשהוצאתי רשיון נהיגה, ה-205GTI היתה הדבר החם, המקבילה לאיבו או ה-STI בת זממנו.

מכונית ספורט אמיתית, שלמעט מעט שינויים חיצוניים, נראית בדיוק כמו רכב נפוץ ובאנלי.

לא אכתוב פה סקירה על הסטוריית ה-HOT HATCH, אבל ה-205GTI היתה, לפחות לפי כתבי רכב רבים – המוצלחת מבין כולן, ולפי הכיוון שאליו נושבת הרוח בתעשיית הרכב היום – כנראה שלא תקום לה בעתיד מתחרה. (עקב כל מיני תקנות זיהום אויר, חסכון בדלק, הוספת אביזרי בטיחות המכבידים על הרכב, העדפת כיול לתת היגוי על פני היגוי יתר במכוניות חדשות, ושילובן של מערכות ESP, LSD, EDL , ABS וכו'. האותיות הלועזיות מאוד כבדות, ומכבידות על הרכב. אם כבר מוסיפים אותיות כבדות באנגלית, רצוי להסתפק ב-GTI ודי).

צילומים ע"י מתן גורפינקל וזאב גרוס.

באיחור של מספר שנים קניתי אחת.

אז, ובוודאי שהיום היו שלושה סוגי מכוניות כאלו על הכביש – האחת – משופרת באכזריות, עם מנוע MI16 1.9, מגדש טורבו, מושבי ספורט, מערכת הגה של ZX V16, גיר של 306GTI-6 , מתלים משופרים, צמיגים רחבים במיוחד (נניח 205 מ"מ) וכו' – בקיצור – רכב שבינו לבין ה-205GTI המקורית אין הרבה קשר.

הסוג השני – רכבים די מקוריים, כלומר ללא שיפורים וקומבינות, אבל מוזנחים. מערכת בולמי הזעזועים מקורית ולא משופרת, אבל גם שמן המנוע מקורי, והוא כבר בן 15 שנים. בד"כ מכוניות כאלו מורכבות ממספר זוגי של שלדות (או מספר שמתחלק ב-3 ללא שארית) שעברו ריתוך עם ברנר, נמכרות במחיר זול, אבל מאוד לא כדאי להיות הבעלים של כזו, ובטח לא כדאי להכנס איתה מהר לסיבוב.

הסוג השלישי, וזה הסוג שקניתי (וגם מכרתי בשבוע שעבר) היה 205GTI שמורה ומקורית, כזו שאין בה קומבינות, ללא היסטוריית תאונות וריתוכים. בקיצור – אוטו בובה.

בחרתי לכתוב סקירה קצרה על הרכב, המחולקת לפי נושאים:

התנהגות –

זה הסעיף החשוב.

כנער, קראתי מבחנים של פורת ז"ל ואהרונוביץ. הם ציינו מילים לא מובנות על היגוי יתר, "ניהוג", הגה מתקשר, זנב סורר וכו'.

כשאתה נוהג ב-205GTI אתה פתאום מבין במה מדובר.

כשהרכב עובר מתת היגוי להיגוי יתר, הזנב נזרק, ואתה, רק באמצעות דוושת התאוצה מעביר משקל לאחור, מדביק את הזנב, וכל הזמן יודע לאן ההגה מופנה ולאן הרכב יפנה – אז, בשניה, נהייה לך סדר בכל ההגדרות.

הם ידעו מה שהם כותבים, זה לא קלישאות.

ברכב אחר כבר מזמן היית מאבד שליטה, או שלא היה לך מושג מה קורה עם ההגה ולמה הזנב ממשיך לסטות, ופה, תוך כדי חיוך פסטורלי, אתה ממשיך להתגרות ברדיוס, עם תנועה קטנה של הרגל, על דוושת התאוצה, אתה גורם לבלרינה להסתובב, ואפילו בלי שינוי של ההגה.

כמובן שהפסטורליות הזו יכולה להיות מסוכנת, ואם תרצה להאט פתאום, תבין שכדי לצאת שלם מהסיבוב הזה אתה צריך להמשיך להאיץ.

אמינות ותחזוקה –

זה הסעיף שכולם מפחדים ממנו.

בכל השנים שה-205GTI היתה אצלי היא עלתה על גרר פעמיים בלבד, (גילוי נאות – לא כולל גרירה של עירית תל אביב עקב חניה במקום אסור) פעם אחת עקב בעיית חשמל, ופעם אחרת עקב קריעת צינור במערכת הקרור ואי רצון שלי להמשיך בנהיגה כדי שלא תתחמם.

גם המנוע החזיר את נשמתו לבורא פעם אחת, לפני כ-4 שנים, כנראה עקב תדלוק דלק מהול במיים שגרם ל-2 בוכנות להפסיק לעבוד. ה-205 נסעה בגאווה, בלי גרר למוסך, אמנם בדרך נשמעה כמו פורשה, וסחבה כמו חיפושית, אבל הגיעה בנסיעה למוסך.

בענין התחזוקה – היא יקרה, ולא בגלל ה"צוחפתיות", אלא בגלל הספורטיביות.

משפטים כמו "תסדר לי אותה רק בשביל שתעבור טסט" לא קיימים בלקסיקון שלך. אם אתה רוצה לצאת לנהיגה ספורטיבית, אתה חייב לדעת שבכל רגע נתון הרכב תקין ובטיחותי, אסור להזניח רעש בהגה, או צמיג שחוק, או חופש במשולש וכו'. הרכב צריך להיות תמיד במצב "פיקס".

מימד הזמן –

זה הסעיף שאי אפשר לנצח.

ה-205 לא מזדקנת בכבוד.

כשם שהיא מלמדת אותך להבין ביטויים כגון "העברת משקל", ו"הגה מתקשר", היא גם מלמדת אותך להבין ביטויים כגון "צקצוקים" ו"קרקושים", ולדעת בדיוק את ההבדל בינהם.

גם בגרסאות הרגילות, סדקים צצים בדש-בורד השברירי. בגרסת ה-GTI, עם מתלים מוקשחים, הסדקים והקרקושים מלווים את הנסיעה כל הזמן.

הפלסטיקה עדינה ומתפוררת, וחלק שפורק בתוך תא הנוסעים (לצורך החלפת נורה בלוח השעונים, החלפת מערכת שמע וכו') לעולם לא יחזור למקומו המקורי.

האם יצרני הרכב חשבו שלעולם לא יהיה צורך להחליף נורה בלוח השעונים והנורות תחזקנה לנצח, האם חשבו שהרכב לא ישרוד יותר מידי שנים, או שבסה"כ חסכו באיכות הפלסטיקה ? לא אדע.

המושבים הספורטיביים המקוריים שמרו היטב על תמיכתם וצורתם, אבל מהווים חלק מסמפוניית החריקות והצקצוקים.

אבזור –

הרכב הוצג בשנות ה-80, ויחסית לזמנו היה מאובזר למדי.

דש בורד והגה עם כיסוי עור, מושבי עור (בגרסת 1.9 בלבד), גג שמש גדול, חישוקים קלים, חלונות חשמל, נעילה מרכזית וכו', ולוח שעונים עם חיווי חשוב – מד לחץ שמן, מד טמפ' שמן, מד טמפ' נוזל קרור (שכיום כבר לא נפוצים ברכבים חדשים), בנוסף למד סל"ד, מהירות ודלק הסטנדרטיים.

העדר הגה כח, והשילוב עם צמיגים ספורטיביים רחבים, מקשה מאוד על נהיגה איטית בעיר, וגורם לכל חניה להוות תחליף ל-שעה של עבודה מאומצת בחדר כושר.

כמו שכבר ציינתי בתחילה, בזמן שיווקה לא היו קיימות מערכות הפוליטקלי קורקט המונעות החלקה, סחרור, נעילת גלגלים וכו'. בנסיעה ספורטיבית היתרון ברור – אין מערכות שמתערבות לך בנהיגה, אבל החסרון הוא שאסור לך לטעות. אין ABS שיתקן אותך, ובמקום כריות אויר יש רק דש בורד פריך, שלא מהווה אבזור בטיחותי של ממש.

אזורים מוגבלים בעיר –

זה סעיף שלא קיים בכל רכב.

אבל עם ה-205 היו אזורים בעיר שלא הכרתי. כל מיני כבישים עם פסי האטה, או כבישים משובשים, מנעו ממני חופשיות. אם יש רחוב שידעתי שיש בו פסי האטה, נמנעתי ממנו. ה-205GTI לא ממש מצטיינת בנוחות, ועם מצב הפלסטיקה הפנימית שלה, שפרטתי בסעיף מימד הזמן, המנעות מרחובות כאלו רק מיטיבה עם הרכב.

ביצועים –

בהשוואה לספורטיביות של היום, שמשקלן בערך פי 1.5 ממשקלה של ה-205GTI (850 ק"ג) היא עדיין מציגה ביצועים טובים.

כשיש משפחתיות חדשות, שיורדות מהמחסום העתיק של 10 שניות מאפס למאה, ה-205 לא ממש חורכת אספלט במיאוצי רמזורים, אבל היתרון שלה בא לידי ביטוי לאו דווקא בהאצות מהמקום בקו ישר, אלא בנהיגה מהירה בסיבובים.

במסלול טכני, גם אם יש מכוניות שעושות זמנים טובים ממנה – בה ללא ספק, מנסיוני, ההנאה והאתגר מרובים.

שילוב הגיר הקצר, ומנוע שאוהב מאוד סל"ד גבוה (שיא ההספק נמצא משום מה מעבר לקו האדום) הוא שילוב מוצלח מאוד בנהיגה ספורטיבית. בהעלאת הילוך בסל"ד הנכון תמיד תשאר בטווח סל"ד עשיר במומנט, וקל מאוד לשמור על רצף הכח.

בנושא הבלימה יש מקום לשיפור. בלמי דיסק מאווררים ובלמי תוף אחוריים (ודיסק אחורי בגרסת 1.9) אולי נחשבו בזמנו לבלמים מספקים, אבל בהשוואה למכוניות של היום, (נניח קליאו ספורט חדשה) – הם במרחק שנות דור.

שיפורים –

כרכב שנחשב קלאסי באירופה, ובעל מעריצים רבים, גם היום ניתן בקלות למצוא ברשת המלצות וחלפים לשיפור הרכב. בעלות לא גבוהה ניתן לשפר את הספק הרכב בעשרות או במאות אחוזים.

לסיכום, לא סתם היא נחשבת לאחת ממכוניות ההנעה הקדמית המהנות של כל הזמנים.

אני השתמשתי בה כרכבי העיקרי בשימוש יומיומי.
    כרכב ספורטיבי לסופ"ש היא מכונית מעולה. מהנה מאוד לנהיגה, ונותנת תמורה מעולה למחירה.

רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).נמכרה.
    המרצדס שלי נמכרה.
    טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

2. הסימלון של מנהל-המערכת

חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
    אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
    סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

Wax On, Wax Off הסימלון של volvo 240

Re: 205GTI בצבע לבן. נמכרה.

רז , נהניתי לקרוא .

מקווה שאתה שלם עם המכירה שלך ( כנראה שכן , בהתחשב בזה שהוצאת את המכירה אל הפועל ) .

סקירה ממצה , שהשאירה בי טעם של עוד ...

פורומניאק הסימלון של Discover

נהנתי לקרוא...
    ונקרא כאילו באמת נהנת מהאוטו..
    בהצלחה עם הרכב הבא..
    ושהבעלים החדש ישמור עליה לפחות כמוך..

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;
    תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

חורך אספלט מצוי (> 2500 הודעות) הסימלון של XENON

סקירה מצויינת, כיף לקרוא.

מי הכלה הבאה?

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של White-Night

נהניתי לקרוא, מקווה שהקונה ישמור עליה כמוך
    Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של פליקס

אהבתי את הסקירה.

הבטחתי לעצמי ממזמן, יבוא יום ותהיה לי 205 GTI בחניה, למעשה תכננתי שזה יהיה הרכב הראשון שלי, אבל התכנון לא ממש יצא אל הפועל, נקווה שבמהרה גם אני אתחדש לי באיזה 1.9 קטנה.

ROOONEEYY

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של itzik901

205 GTI היא שריד מדור ההוטאצ'ים האמיתיות,מקווה שמכרת למישהו רציני שיתחזק אותה כראוי.

אומנם אין לי 205 GTI,אבל אני מזדהה עם כל מה שרשמת בהחלט.

בהצלחה עם הרכב הבא.
    נערך לאחרונה על ידי itzik901 : 27/09/06 ב-20:03

נהג חדש (> 40 הודעות) הסימלון של SHAIFRIK

אחלה סיקור

שי

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של zvih

ספר קצת על הקונה; מישהו מהפורום אולי?

.Ssangyong. Das Auto הסימלון של איתמר

אז מה, עכשיו קונים קורולה?

איתמר.
    "מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של TheComedian

הסימלון שלך גם למכירה?

מזל טוב על המכירה, מאחל לך אותה השימחה גם מהרכב הבא..
    How can I be lost, If I've got nowhere to go?

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של itamareiny

מזל טוב על המכירה, היה נחמד לקרוא!
    מה הקניה הבאה?

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs
    לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014
    לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של מקלארן F1

שיהיה במזל רז, מאוד נהנתי לקרוא את הסקירה שלך, כישרון כתיבה לא חסר לך!
    הפרידה ממנה בטח הייתה קשה, מקוה שהמחליפה תהיה ראויה.

כותב. הרבה. הסימלון של השושנים

כרגיל, רז חד שנון ואמיתי...כל מילה סלע...רואים ברור שהבעלים והמכונית אכן מתאימים...רכב נהיגה לאוהב (ויודע) לנהוג...סיפור אהבה כמו שאני אוהב...אבל חסר לי הסוף... ההפי..אנד....מי המועומדת החדשה?-רן
    פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

16. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

הודעה פירסומת

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

מוביל דעה הסימלון של shellcase

רז, לא עברת למרסדס 230E 83' במקרה?
    לא קצת קיצוני השינוי הזה?

בכל מקרה! מברוק, ובהצלחה!

ציטוט Keyser כתב: הצג הודעה
    דלק זה לכוסיות. גברים אמיתיים דוחפים את הרכב

דף 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. [205GTI בצבע לבן] - בעיות גמגום
    By razmel in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 15
    הודעה אחרונה: 28/04/06, 13:53
  2. [205GTI בצבע לבן] החלפת בולמי זעזועים קדמיים + משולש
    תגובות: 20
    הודעה אחרונה: 28/11/05, 1:33
  3. צביעת טמבונים בצבע הרכב (לבן)
    By Nature in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    הודעה אחרונה: 26/11/05, 5:11
  4. [205GTI בצבע לבן] בולמי זעזועים - מקורי או משופר ?
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 19/07/05, 3:08
  5. [205GTI בצבע לבן] החלפת טיימינג - טיפול מצולם
    הודעה אחרונה: 17/07/05, 21:52

כללי פרסום הודעות

• לא באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך הודעות