Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור מנוע אטמוספרי-באיזה סדר ניקבע את תהליך השיפור?

Too-Fast
שימו לב! השרשור הזה בן 6419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני הכל אני מאוד מצטער על "הפגזת" השאלות שאני שואל בזמן האחרון,זאת כדי לחקור את הנושא.

אז ככה,

במאמר הבא שלי מוצגים שיפורים רבים במנוע אטמוספרי,לאור הבנתי בנושא שכחתי להתעניין מהם סדר השיפורים שניצתרך לעשות. ז"א מה בא קודם ומה בא לפני.

רשימת השיפורים:

- הפחתת משקל הרכב

- שיפור סעפת יניקה

-שיפור סעפת פליטה

-שינוי יחס דחיסה

-החלפת טלטלים

-החלפה\הוספה\שינויים במחשב [ציפ,פיגי באק וכדומה]

-פורטינג

-גל זיזים חם

-מזרקים

-פלאגים

-החלפת מרימים הידרו' למרימי סוליד

-החלפת מערכת הדלק

-שיוף משקולות הנמצאים על הקראנקשאפט-"קראנק סכינים"

-החלפת מצערת

-החלפת צרכני כוח מכאניים לחשמליים

אשמח אם תאמרו לי באיזה סדר לסדר את הדברים-סדר ביצוע. לדוגמה האם החלפת מזרקים למוגדלים יבואו לפני החלפת הגדלת מערכת הדלק.

תודה רבה לעונים וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לשיפור הרכב כולו,נכון?

1.חלוקת משקל נכונה, חיזוקי בודי, מיקום מנוע, גיר, סרן, מיכל דלק, מצבר, ראדיטור נהג

2 שנוי המתלים על פי אופן שימוש הרכב

3 בלמים שוב על פי אופן השימוש

4 מנוע

5תמסורות

מכאן תתחיל לפתח

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל התכוונתי מה בא בראש הרשימה,באמצע הרשימה ובסוף הרשימה..

מה יותר חשוב,על פי איזה סדר הדברים מתבצעים.

106,לא כל אחד אוהב מגדשים-שהיית מגדש,אמינות,כאבי ראש וכו וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדר שציינתי למעלה הוא הסדר ,במנוע אין סדר מוגדר ,אלא על פי צרכי המשתמש ואופי הרכב יש רכבים שיתחילו בבוכנות ,ויש שיתחילו בגל הארכובה ,או רק קמשפט על מנוע סטנדרטי

המנוע כמובן שגל הארכובה ראשון (ומיסבים) כולל גלגל תנופה ,(טיפול טרמי ,הורדת משקל ,איזון סטטי ודינמי לרמות של אלפיות)ומערכת שימון ,גרויטציה (אגן שמן גדול יותר משאבת שמן חזקה יותר), או dry sump

2 טלטלים(טלטלים במשקל נמוך ,שוים במשקלם באופן מדיוק,מחושלים,התאמת קסוות הטלטל עי שבירה "התאמה מושלמת"

3בוכנות(קלות מחושלות,שטוחות או קמורות או קעורות להגדלת יחס דחיסה)בעלות טבעות התפשטות שונות

4 רינגים(כרום מולי או פלדה עשירה בפחמן ,מותאמים ידנית בעלי כושר אטימה טוב יותר פחות בעניין השמן)

5ראש מנוע יחס דחיסה גבוהה יותר תצורת תא השריפה , שסתומים מוגדלים ,"פורטינג"עיצוב מעברי יניקה ופליטה

6 שסתומים עשויים מחומרים מרוכבים פלדות שונות משקל קל

7 קפיצי שסתומים מחוזקים לא פרוגרסיבים

8 מרימים הידראוליים ממוסבים או רגילים לא ממוסבים

9קמשפט גובה הזיזים גבוה זוית הזיזים קהה יותר ,ונדנדים יחס מסירה מהיר יותר ממוסב או לא

10 מערכת קירור רדיאטור אלומניום משקל נמוך

12 מערכת פליטה קוטר צינור אורך סוג הכיפוף mandrel או bent press סוג הקולקטור מיקום תצורת הפיצול, ארבע לאחד, ארבע שתיים לאחד

13 מערכת דלק משאבת דלק מוגדלת וסת מזרקים מוגדלים, ניהול מנוע הניתן לשינוי

14 מערכת הצתה כוהל נפרד לכל מצת ,מצתים מחומרים אצילים, ניהול מנוע הניתן לשינוי

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מתכוון ל:

"חלוקת משקל נכונה, חיזוקי בודי, מיקום מנוע, גיר, סרן, מיכל דלק, מצבר, ראדיטור נהג"

האם התכוונת לחיזוק גיר וקלאץ?מז"א סרן?ומה עם מיכל הדלק?האם החלפת מצבר לחזק יותר?

ומז"א ראדיאטור נהג?

אשמח אם תסביר את דברייך.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא שבמיקום נכון של כל האלמנטים הנ"ל: רדיאטור ,נהג , מצבר ... נשיג חלוקת משקל טובה יותר עבור הרכב שאנו בונים (חלוקת משקל :חשוב על הרכב כעל מאזניים עלינו לסדר את כל האלמנטים כך שהרכב יהיה מאוזן אגב החלוקה משתנה בהתאם לאופי הרכב וסוג המסלול

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל רכב יש סט בעיות משלו, השאלה שלך נטולת כיוון ומנסה לבצע יותר מדי הכללות ולכן אני לא רואה תשובה שתהיה נכונה לגמרי.

מלבד זאת, לשם הדיוק (הגס במקרה הזה), הפחתת משקל הרכב היא לא שיפור מנוע אטמוספרי, כמו גם שיפורי מיתלים, הפחתת משקל בלתי מוקפץ, חיזוקי שלדה ועוד.

ממש לא הייתי מכליל אותם תחת הכותרת, או שאתה מדבר על מנועים או שאתה מדבר על שיפור הרכב בכלליות, ואז גם הכל תקף לגבי רכבים מוגדשים.

לגבי השהיית מגדש, צא לסיבוב ב-VAG עם מנוע 1.8T ותחזור לספר לי על ההשהייה הלא קיימת לחלוטין, אפשר לתת לך לא מעט דוגמאות גם לרכבים שמצויידים במגדש-על.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נאמר שבVAG ישנה השהייה קטנה,ומה עם שאר הרכבים?מה עם שאר המגדשים,ההשהיה שלהם פשוט מגוחחת. חבר טוב שלי הזכיר לי פרק שהיה בטופ-גיר על איוו FQ400, 405 ,לקחו את האוטו הזה נגד פיאט סטיישן רגילה ועשו בדיקה במהירות של ה 40 קמ"ש בהילוך חמישי. הפיאט השאירה מאחור את האוויו ביגלל חוסר זמינות וכוח של המגדש. לטעמי ביום יום זמינות כוח ברגע נתון שהנהג בוחר זה דבר חשוב מאוד. ביגלל זה השיפור האטמוספרי עולה על הגדישה. אל תבינו אותי לא נכון,זה ברור שמגדש יספק כוח רב יותר ויגדיל את ההספק והנפח פי כמה וכמה משיפור אטמוספרי,אבל לכל אחד יש את הסיבות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וביום-יום אתה מכיר מישהו שנוסע 40 קמ"ש בהילוך חמישי?

בקיצור, לא רלבנטי. ואל תחשוב שכל השיפורים למנוע אטמוספרי יתנו לך את שיא המומנט וההספק ב-3500 סל"ד. גם עם רוב השיפורים האטמוספרים תאלץ להמתין בסבלנות לסל"ד גבוה מאוד בשביל להרגיש את הכח מתפרץ.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם עוד המון פרמטרים למה אטמוספרי ולא מוגדש,ביגלל זה אני "חוקר" את העניין. אני מאמין שאתם מסכימים איתי בעניין הזמינות והדינמיות של המגדש,בדר"כ במנוע אטמוספרי ההספק מושג ע"י סל"ד ולא ע"י כוח המומנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...