Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום : לאחר כחצי שנה עם מערכת גפ"מ.

SFI
שימו לב! השרשור הזה בן 2062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיפור התחיל ביום בהיר אחד,

אבא בא ושאל אותי מה אני יודע על מערכות גז לרכבים למיניהם,נכנסתי לאינטרנט ובדקתי שאלתי והתייעצתי ( גם פה :) ).

וכאן בעצם הסיפור נגמר,עד אוטומוטור 2006 כאשר שם אבא החליט בהחלטה של רגע שהוא מתקין גז.

באנו לדוכן של חברת "גז-פרו" ושם גם הציעו לנו מתנה גם מערכת DVD מתנה לרכב,וגם הגדלת מיכל גז.

עשינו זכרון דברים,כעבור בחודש מתקשר אלינו בחור נחמד ושואל אם אנו מעוניינים,ענינו בחיוב.

העלות? 9200 שקל כולל עבודה מע"מ ושאר הירקות למיניהם,וגם קיבלנו כאמור מערכת DVD מתנה+הגדלת מיכל.

בא בחור נחמד בשם מקסים,נראה תימני לאללה אבל קוראים לו מקסים :).

ושם כבר התחילה טיפה החאפריות ביקשתי רשיון נהיגה שלו וכמובן שהוא שכח אותו,ואז חיכינו כרבע שעה עד שיביאו לו את הרשיון.

סגרנו את העניינים והבחור יצא לדרך,כעבור כ 12 שעות הוחזר הרכב עם מיכל 80 ליטר שדומה באופן מפתיע לפצצת מימן.

החלטנו לא לחסוך והלכנו ועשינו כל מה שבעל המוסך המליץ,תחילה החלפנו פילטר אוויר,דלק,פלאגים.

החלטנו לקחת את הרכב לנסיעה ראשונה,והפלא ופלא תקלה ראשונה!

מחשב המנוע השתגע לגמרי,הוא הראה תקלות ב "בקרת המשיכה" וכמובן ביטל אותה.

וגם בעיה במערכת הפליטה של הרכב.

ניסינו להעביר למצב הנעה בגפ"מ באמצעות הכפתור הירוק והפלא ופלא שוב תקלה :( .

נכבה המנוע,כן כן תארו לעצמם את ההפתעה של לראות רכב אוטומאטי חדש נוסע במהירות של כ50 קמ"ש ופתאום נכבה הרכב.

לקחנו את הרכב למכון המתקין,ושם נכנס אתנו לרכב בחור מבוגר ומאוד נחמד אשר חיבר את המחשב לרכב והתחלנו ליסוע.

הוא סידר לנו את הרכב לביצועים הכי טובים שניתן להשיג,ההספק עלה בכ 15 סוסים,ועליה קלה בקג"מ.

ומשום מה לרכב שלי נוסף רעש מוזר של פורק לחץ שמסובב ראשים בכל מקום :).

לחלק הענייני:

מספר עצות למי שמעוניין להתקין מערכת גפ"מ ומידע:

קודם כל נתחיל בכך שלא יהיה שיפור בצריכת הדלק ואפילו החמרה במצב של כ 5-10%.

נמשיך בכך שלא מומלץ להתקין מיכל גז פחות מ60 ליטר ברכב בעל מנוע גדול,מכיוון שתחנות התדלוק לא נפוצות כל כך.

לא מומלץ להתקין מיכל גז בצורת גלגל חלופי מכיוון שהם קטנים ולא יעילים.

השקעתם אלפי שקלים במערכת גפ"מ,עכשיו אל תהפכו לקמצנים בגלל עלות של כ 100-300 ש"ח.

החליפו פילטר אוויר,דלק,ופלאגים.

במהלך כל נסיעה ארוכה על גפ"מ ,העבירו למצב הנעה בדלק וסעו כך מספר דקות בטורים הגבוהים,מחוץ לעיר למשל.

המנעו מהעברה של המערכת להנעה לגפ"מ בטורים הנמוכים ומתחת ל60 מעלות.

תמונות יועלו בהמשך,

בברכת חג שמח ושנה טובה.

החתימה נמחקה על ידי הנהלת האתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המתבקשת: ההוצעות על הדלק ירדו? כמה הרכב נוסע בשנה?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המתבקשת: ההוצעות על הדלק ירדו? כמה הרכב נוסע בשנה?
בעיקרון הרכב עושה כ120 ק"מ ליום,ההוצאות ירדו בצורה באמת ניכרת.

מיכל גז מלא כ 180 ש"ח.

60 ליטר.

הגענו פעם אחת למצב של מילוי 80 ליטר וגם אז יצא לנו 235 ש"ח.

ז"א שמבחינתנו לפחות זה כן היה משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כ"כ מבין את החישוב הכספי. אתה יכול לפרט?

כתוב, אם אתה יכול:

1. עלות כוללת של ההחלפה לגפ"מ.

2. עלות מיכל גפ"מ מלא וכמה ק"מ בערך נוסעים על מיכל אחד (יענו צריכת דלק).

3. כמה ק"מ אתם נוסעים בחודש.

4. באיזה רכב מדובר, איזה מנוע וגיר.

מכל אלו אפשר יהיה לחשב כמה זמן יקח לכם להחזיר את ההשקעה הראשונית ולהתחיל באמת לחסוך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כ"כ מבין את החישוב הכספי. אתה יכול לפרט?

כתוב, אם אתה יכול:

1. עלות כוללת של ההחלפה לגפ"מ.

2. עלות מיכל גפ"מ מלא וכמה ק"מ בערך נוסעים על מיכל אחד (יענו צריכת דלק).

3. כמה ק"מ אתם נוסעים בחודש.

4. באיזה רכב מדובר, איזה מנוע וגיר.

מכל אלו אפשר יהיה לחשב כמה זמן יקח לכם להחזיר את ההשקעה הראשונית ולהתחיל באמת לחסוך.

רוני

רוני לא ביקשתי לחשב,בעיקר כי בכל מקרה הרווחנו.

1. 9200 שקל המערכת והעבודה + 150 ש"ח החלפה של פילטר דלק,אוויר,ופלאגים שעלו הרבה יותר מ150 מכיוון שקנינו פלאגים יקרים במיוחד.

2. תראה 60 ליטר מספיק לנו ל500 ק"מ ,צריכת הגז אותו דבר כמו הבנזין אבל העלות שונה.

3. כ 3500 ק"מ בחודש.

4. הרכב שברולט קאוואליר 2000,מנוע 2200 גיר אוטומאטי.

הרכב מאיץ יותר טוב על גז,ושמעתי גם על רכבים מוסבים דוגמאת יונדאי שהשפעה עליהם פשוט נוראית מבחינת ביצועים.

כמובן שחובה לציין שמנוע שפועל על גז יחזיק מעמד לאורך שנים יותר ממנוע בנזין רגיל.

ב"ה אני מקווה שלמפגש הבא אני יבוא ויזדמן לי לעשות למעוניינים סיבוב ,תמונות אני מקווה להעלות היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרווחתם מבחינת ביצועים, שזה באמת טוב (וקצת מפתיע), אבל הרי המטרה הראשונית היא חיסכון בכסף, ובנתון זה המערכת נמדדת בסופו של דבר.

60 ליטר זה 180 שקלים שמספיקים ל-500 ק"מ. יש לשער ש-60 ליטר בנזין יספיקו ל-550 ק"מ באופן רגיל, לא? (הצריכה ירדה במקצת, אמרת). כלומר במחיר של 6 שקלים לליטר, מדובר על כמעט פי שתיים ממחיר הגפ"מ. לאורך חודש החסכון עומד על כ-1200-1000 שקלים, כך שבחישוב כולל לאחר כ-9 חודשים עם המערכת, תתחילו "להרוויח" כסף. נשמע כמו עסקה טובה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רוני,

הבהרת את העניין יותר טוב ממני.

האמת הקוואליר לעולם לא הגיעה לצריכה של 1-10 לפחות לא בידיים שלי או של אבא :).

הרכב או עם מזגן קבוע,או עם רגל כבדה לרוב.

אבל סך הכל גם לדעתי הרווחנו,החברה שהתקנו בה התקינה את המערכת הכי חדישה,ומיכל גז תוצרת איטליה ולא תוצרת הארץ.

ועם כל הכבוד והרצון שלי ליותר מוצרים מתוצרת הארץ,כשמדובר במיכל גז אני מעדיף תוצרת חוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לשמוע על מכונית מונעת גז בפועל (פעם ראשונה שאני שומע) ואת כל השלבים שכרוכים בהסבה.

בהצלחה בהמשך!

נשמע בהחלט משתלם.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

וזה ממש לא אחד הרכבים הראשונים, אני יודע על מספר חברי פורום פה עם רכבים מונעים בגז.

בעצם אנחנו אפילו בין הטריים :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע לגלות שהיה שיפור בביצועי הרכב! לא חשבתי שג.פ.מ יכול לעשות זאת.

אני אישית לא הייתי ממהר להתקין ג.פ.מ, גם עם זה חסכוני בדלק והכל, כל הנושא הזה עדיין ב"חיתולים" היתי נותן לו קצת זמן להשתכלל וכו'...

בכל מקרה, נחמד לשמוע כל פעם מישהו שמשקיע בכזה דבר.

למכירה מגבר פולס אודיו 4 ערוצים ba-2900-הקלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך כל נסיעה ארוכה על גפ"מ ,העבירו למצב הנעה בדלק וסעו כך מספר דקות בטורים הגבוהים,מחוץ לעיר למשל.

המנעו מהעברה של המערכת להנעה לגפ"מ בטורים הנמוכים ומתחת ל60 מעלות.

שמחתי מאוד לקרוא את השרשור, ולדעת שיש עתיד, כנראה, בגפ"מ.

רק אם תוכל להסביר קצת את הציטטה שלך.

הכוונה היא שלפני כל נסיעה, כשהמנוע קר, יש לחממו, ז"א להשתמש בבנזין, ורק כשטמפ' המנוע עוברת את 60 המעלות, אפשר להעביר לגז?

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא שלפני כל נסיעה, כשהמנוע קר, יש לחממו, ז"א להשתמש בבנזין, ורק כשטמפ' המנוע עוברת את 60 המעלות, אפשר להעביר לגז?

אור.

תראה אור,

בעיקרון המערכת עוברת לבד מרגע ההתנעה.

ההתנעה כמובן על דלק,רק שיש לנו בארץ את הישראלי הנפוץ שרוצה לחסוך כל אגורה ואגורה ולמהר להעביר מהר לגז למה גז זה חצי מחיר.

והוא כמובן רוצה לספר לחבר'ה בקיוסק שהוא לא מבזבז דלק בכלל.

מומלץ לתת למערכת לעבור לבד,אם אתה מטומטם מסיבה כל שהיא ומחליט להעביר לפני ודא לעשות זאת מעל 60 מעלות אחרת המנוע יכבה.

אם העברת לבנזין אחרי נסיעות ארוכות על גז כמו שהמלצתי,ודא להעביר בתנועה ולא במהלך עמידה ברמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור.

לפני 10 שנים היה עתיד בסולר ותראה איפה הוא היום?

ברגע שהרבה אנשים יעברו לגז, גם המחיר שלו יעלה,והמיסוי יוכבד.

אלוהים נותן אגוזים לאלה שאין להם שיניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שנים היה עתיד בסולר ותראה איפה הוא היום?

ברגע שהרבה אנשים יעברו לגז, גם המחיר שלו יעלה,והמיסוי יוכבד.

גם אם המיסוי יעלה מחיר הגז ל5 שקל,אני כבר אחזיר השקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הנושא הזה עדיין ב"חיתולים" היתי נותן לו קצת זמן להשתכלל וכו'.
ממש לא חיתולים אם התכוונת להמצאה עצמה, היא קיימת בעולם כבר עשרות שנים.

אם התכוונת לחיטוליה בארץ אז זה כבר משהו אחר, אבל גם אצלנו זה קיים כבר כמה שנים מאז שסובארו ומיצובישי החליטו לנסות זאת ברכבי הדגמה ומהר זה יצא לשוק.

אני זוכר שבשנת 2001 עבדתי כמתדלק והגיעה מונית סובארו B4 וכבר אז היה לה ג.פ.מ, כנראה שאז הוא היו צריך להגיע עד להרצליה בשביל כל תדלוק ג.פ.מ.

לפותח השירשור שאלה:

עושים בעיה בחניונים מקורים? אני יודע שאוסרים ברמת העיקרון על מערכות ג.פ.מ לחנות בחניונים תת קרקעיים, השאלה אם זה בפועל קורה ואתם חונים רק ברחוב ממול הקניון/בית-חולים או שזה בסדר ולא מקפידים?

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...