Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ב-23K שקל חדש בשרשור שבכותרתו נערך

חידודי
שימו לב! השרשור הזה בן 6394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני נהג חדש ומחפש רכב בסכום של משהו כמו 23,000 ש"ח (אפשר להתאמץ עוד טיפה אבל רק אם זה באמת שווה).

אני הולך לנסוע משהו כמו 40 קילומטר ליום וחשוב לי שהאוטו לא יהיה לפני שנת 97/8, בסדר גודל של עד 140000 ק"מ ומקסימום יד שלישית - לא מהשכרה ולא מליסינג.

במחירים שלי (שניתן להגדירו עד משהו כמו 25000), ניתן להשיג יפניות משנת 93/4 שעברו למעלה מ200000 ק"מ.

חיפשתי ביד2 ומצאתי רשימה ענקית של מכוניות שמתאימה (פג'ו 306, קאסרה, קסטניה, כריזמה, אפלאוז, לנטרה, אלנטרה, קאיה, רובר, ברבה, מריאה, קליאו, נובירה, מגאן ועוד).

כמו"כ, ראיתי רכבים ממש יפים כמו פורד אסקורט ומונדאו.

דפדפתי וחפרתי פה בפורום וראיתי שיש התייחסות לאירופאיות כרכבים שעולים הרבה לאחזקה.

שאלתי היא כך: לי חשוב רכב נוח ונוסע טוב - אני צריך רכב בשביל לנסוע לעבודה ולחזור הביתה בנוחות ולא בנסיעה שקורעת את כל הגוף, שנראה לי שמונדאו עומד בקטגוריה זו, מאידך גיסא אני לא מעונין שההוצאות יהיו גדולים בהרבה בשביל תענוג זה.

ואני שואל בזאת בכמה המונדאו יקר יותר באחזקה (והשאלה מתייחסת לגבי הכל -דלק, חלפים, ביטוח וכו' ואינה מתייחסת להיבט של קשה למכירה לאחר מכן שזה לא שיקול בשבילי), בחמש אחוז או בחמישים?

כמו"כ, אולי במכלול התנאים הדרושים לי, תמליצו לי בכלל על רכב אחר?

האם תוספת של עוד כמה אלפי שקלים תקדם אותי לרכב שבעתיד אחסוך יותר מאלפי השקלים הללו?

אשמח מאוד לקרוא את התייחסותכם.

חידודי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חידודי, זרקת שמות של כל רכב קיים בשוק. זה לא עוזר.

האם אתה צריך רכב קטן\גדול?

האם חשובה לך צריכת דלק נמוכה וחסכוניות?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהג בודד, אבל חשוב לי שיהיה מרווח מקדימה (למשל בסיויק מאוד נהנתי), אני רוצה רכב סביר בדלק אבל לא מוכן לנסוע באוטוביאנקי בשביל זה.

לסיכום שאלת כב', אני צריך רכב עם מושב נהג מרווח, צריכת דלק ממוצעת - לא יותר -.

כמו"כ שכחתי לציין בשאלתי שאני חייב רק אוטומט.

לגבי עריכת הכותרת, כתבתי בה קודם את עיקר שאלתי, עיקר שאלתי הייתה מה ההפרשים בעלויות אחזקה בין רכבים אירופאים ליפנים, אני קורא הרבה שזה יותר יקר, ושאלתי היתה בכמה, האם לצרכים שלי (40 קילומטר ביום), טויוטה יעלה 1500 ש"ח ומונדאו 3500 או שמונדאו יעלה 1700 (כמובן ששאלתי מתייחסת לכל ההוצאות כפי שפירטתי - דלק, ביטוחים, חלפים ולא לעניין מכירתו בהמשך שזה אני יודע שבעייתי).

כמו"כ מה הפירוש פחות אמינות, האם פירושו שבטויוטה (להזכירכם בתקציב שלי מדובר על שנת 94) אבקר במוסך פעם בשנתיים ובמונדאו 98 כל שבוע, כל חודש, פעם בשנה?

בקיצר, אני חושב שכוונתי הובנה, אני מחפש תשובות קצת יותר קונקרטיות ולא משהו כללי 'זה פחות אמין', 'זה יותר יקר האחזקה', אני רוצה לדעת בכמה, שווה לי לשלם עוד עשר אחוז ולקבל אוטו עם חויית נהיגה אחרת, אבל אני לא יכול לשלם עוד חמישים אחוז. שווה לי לבקר במוסך פעם בשנה במקום פעם בשנתיים אבל אני לא מוכן לבקר כל שבוע, וכן הלאה.

שלום חידודי, זרקת שמות של כל רכב קיים בשוק. זה לא עוזר.

האם אתה צריך רכב קטן\גדול?

האם חשובה לך צריכת דלק נמוכה וחסכוניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידודי, זה תלוי אך ורק בבעלים הקודמים, בפגמי יצור ובך.

אם אתה קונה רכב שיצא מהמפעל בלי פגמים, כלומר איך שהיה אמור לצאת מהמפעל, ושהבעלים הקודמים שלו טיפל בו טוב ולא הזניח אותו. הוא יהיה אמין (בתנאי שגם אתה לא תזניח אותו).

אם תקנה רכב שזויין\שיצא עם פגמים מהמפעל - לא משנה כמה תשקיע דברים יתקלקלו, עד שתמצא את עצמך מחליף כל בורג באוטו.

אנחנו יד ראשונה על האלמרה ולא קרה כמעט שהוצאנו יותר מ1200 שקל בשנה שלמה על טיפולים\תקלות. (בעלות של 8 שנים)

בממוצע, אם לא צריך להחליף שום חלק רציני\יקר, אנחנו מסיימים שנה בפחות מ700 שקל הוצאות.

לסיכום!

אל תסתכל על ארץ הייצור של הרכב, תמצא מספר דגמים שמעניינים אותך, שמתאימים לך מבחינת נוחות\מראה חיצוני\צריכת דלק\ביצועים וחפש את השמור מביניהם!

חג שמח!

דני.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דבריך, כל מדינת ישראל אהבלים (זה נכון לגבי הממשלה:-D אבל לא נראה לי כל כך לגבי האנשים), מדוע רכבים יפנים נמכרים במחיר כפול שלוש מאירופאים באותו שנתון, מדוע כולם אומרים שביפניות אין בעיות? אנשים פסיכים?

ברור לי שיש הפרש, שאלתי היא כמה?

חידודי, זה תלוי אך ורק בבעלים הקודמים, בפגמי יצור ובך.

אם אתה קונה רכב שיצא מהמפעל בלי פגמים, כלומר איך שהיה אמור לצאת מהמפעל, ושהבעלים הקודמים שלו טיפל בו טוב ולא הזניח אותו. הוא יהיה אמין (בתנאי שגם אתה לא תזניח אותו).

אם תקנה רכב שזויין\שיצא עם פגמים מהמפעל - לא משנה כמה תשקיע דברים יתקלקלו, עד שתמצא את עצמך מחליף כל בורג באוטו.

אנחנו יד ראשונה על האלמרה ולא קרה כמעט שהוצאנו יותר מ1200 שקל בשנה שלמה על טיפולים\תקלות. (בעלות של 8 שנים)

בממוצע, אם לא צריך להחליף שום חלק רציני\יקר, אנחנו מסיימים שנה בפחות מ700 שקל הוצאות.

לסיכום!

אל תסתכל על ארץ הייצור של הרכב, תמצא מספר דגמים שמעניינים אותך, שמתאימים לך מבחינת נוחות\מראה חיצוני\צריכת דלק\ביצועים וחפש את השמור מביניהם!

חג שמח!

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היפניות לא אמינות יותר, וישראל היא כן מדינה בעלת 0 תודעה מוטורית

לדעתי (!) היתרון היחיד של היפניות הוא שהן יותר עמידות להזנחה מרכבים תוצרת אירופה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** תוכן ההודעה נמחק. מאוד נעריך את המאמץ האדיר מצידך לעמוד בכללים הבאים ולכתוב עם סימני פיסוק***

על מנת לשמור על רמה גבוהה בפורום, אתם מתבקשים לשמור על מספר כללים בסיסיים:

1. אם יש לכם טענות כלפי ההנהלה (מחיקות, ניהול כללי ונעילות), רק בה"פ לאחד מהמנהלים. לא על גבי הפורום.
    שוב - אם אתם חושבים שמחקו לכם הודעה, שרשור או כל דבר אחר - אין לפרסם
    על כך בפורום עצמו, אבל ניתן כמובן לפנות אל מנהלי אותו פורום בה"פ. שימו לב שהודעות
    בד"כ לא נמחקות "סתם ככה" - קחו לעצמכם מספר רגעים לחשוב על תוכן ההודעה, כנראה
    שהיה בו משהו שהביא למחיקתה. לסיכום: "מי מחק לי את ההודעה למה איפה כיצד מתי אני רוצה את אמא" - רק בה"פ.
  2. אין מקום לגזענות בפורום, וזה לא משנה כלפי מי, או מה קרה באותו יום.
    זהו אתר רכב, ולמרות שקיים גם פורום אוף-טופיק, אנחנו מעוניינים להמנע מריבים פוליטיים
    ורעיוניים בין המשתמשים.
  3. כבדו את חברי הפורום האחרים!
  4. אם אין לכם רשיון (ולא בגלל שהוא נשלל), לא באמת מעניין אותנו לשמוע מה יש לכם להגיד בענייני מכוניות,
    אופנועים, או כל כלי רכב אחר. תחסכו מאיתנו ואל תייעצו לאף אחד. תקראו, תשכילו, תתקנו אפילו בנושאים טכניים.
    זה עלול להשמע נוקשה, אך נסיון העבר מוכיח שזה דרוש.
  5. לא להעלות תצפיות בהודעה חדשה, למעט כאלו שיעניינו את כ-ל חברי הפורום - ובמילים אחרות, דברים מיוחדים מאוד בלבד.
  6. גם אם בחרתם להעלות תצפיות, רכבים מיוחדים, תמונות ממירוצים וכדומה - אין להעלות תמונות ו/או שרשורים עם פרטים מזהים. על אחת כמה וכמה של רכבים ייחודיים שקל לזהותם ולא כל שכן בליווי כתובת או מיקום - אלא אם הדבר מתבצע בהסכמתו המפורשת של בעל הרכב. לא כל אחד מעוניין שכל יושבי הפורום יגיעו להציץ בגלגלים החדשים שקנה או בצבע החדש. תמונות ושרשורים עם סימנים מזהים (מספרי רישוי גלויים, למתקשים) יימחקו ללא הסבר.
  7. חברים חדשים שמעוניינים להציג את עצמם, מתבקשים להעלות הודעות ברכה, שלום והגעה בשרשור (הארוך...) שבפורום הכללי:
    http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=1498
    טוב לדעת שאתם איתנו, אבל לא צריך להפוך את הפורום לצ'אט.
  8. במקרה שטעיתם בתוכן ההודעה, ניתן לערוך את ההודעה המקורית ולתקן את תוכנה. אין
    לפרסם הודעת תיקון נוספת!
  9. אין טעם להגיב להודעות שכבר עבר התוקף שלהן (יצאו מהדף הראשי של הפורום שבו
    פורסמו) אלא אם ממש יש לכם מה לחדש. תגובות בסגנון "כל הכבוד על ההשקעה" לא ממש תורמות לדיון אשר גם ככה עבר זמנו. נא להמנע באופן כללי מהקפצת הודעות שלא לצורך.
    בפורום קנייה ומכירה חל איסור מוחלט להקפיץ (עיינו בכללי פורום קנייה ומכירה לפרטים נוספים).
  10. הפורום אינו מיועד לפרסומות מסחריות אשר נושאות איתן כוונת רווח. במקרה שיש לכם
    משהו מיוחד להציע לחברי הפורום, אנא פנו בדואר אלקטרוני אל [email protected].
    כנ"ל לגבי פרסומות לאתרים: אין לפרסם ללא אישור של הנהלת הפורום.
  11. גולשים אשר לא יצליחו להשתלב ברוח הפורום, ויתעקשו לפרסם הודעות
    שמקומן אינו בפורום - יועפו מהר מאוד. כל נסיון לגרום להפרעות מכוונות עלול לחשוף
    את המזיק לפעולה משפטית. לכן, חישבו פעמיים (או יותר) לפני שאתם מפרסמים הודעה.
  12. פסיק, נקודה, אדון סימן קריאה וגברת סימן שאלה כולם חברייך - השתמש בהם. סימני פיסוק בסגנון צ'אט ... עם ... 3 ... נקודות בין משפט ... למשפט אינו מקובל. כמו כן, זכרו בבקשה שאדון סימן קריאה ביישן במקצת, ולכן רצוי להמנע משימוש מוגזם!!!!!!!!!!!!!! כמו כן, "חחחחחחחחחח" זאת לא מילה וקיצורי סלנג כמו ת'שפה לא מקובלים, במקומם אנחנו מנסים לשמר את השפה. הודעה שמכילה "חחחחחחחח גדול אחי" לא מוסיפה כלום לפורום. אנא המנעו משימוש. אלא אם אח שלכם כותב בפורום, אף אחד אחר כאן הוא לא "אחי". אם אתם מתקשים בעברית כדאי שתקראו את השרשור הזה.
  13. בכל בעייה ושאלה הנוגעת לתוכן פורום כללי יש לפנות לאחד מהמנהלים בהודעה פרטית.
    במקרים קיצוניים ניתן לפנות אל החתום על הודעה זאת דרך הודעה פרטית (לחצו על כפתור ה"פ אשר מופיע מתחת להודעה זאת).
  14. תנו כותרות שימושיות לנושאים חדשים שאתם מפרסמים, ע"מ שמשתמשים אחרים ידעו
    מה הנושא גם בלי לפתוח את ההודעה. "צריך עזרה דחוף", "כנסו לכאן עכשיו" וכיוצ"ב לא
    יתקבלו בהבנה. כנ"ל לגבי כותרת "ייעוץ בבחירת רכב" בפורום ייעוץ בבחירת רכב. במידה ומנהל ערך לכם את הכותרת, אל תשנו אותה ללא בירור אצל אחד מהמנהלים.
    שינוי הכותרת לאחר עריכת הנהלה עלול להביא למחיקת השרשור או נעילתו.
  15. אם ראיתם שאלה שאתם לא יודעים את התשובה עליה, אנא חסכו משאר חברי הפורום את
    תשובתכם הלא מלומדת. לפעמים אף אחד לא יודע את התשובה, ומכאן מתפתח דיון - אך
    במקרים אחרים, עדיף לבלום את הפה ולתת למי שיודע לענות. בפעם הבאה שישאלו, גם אתם תדעו את התשובה. כאשר אתם עונים ללא ידע, אתם טועים, מטעים ובד"כ גורמים לאנשים שיודעים את התשובה לאבד רצון לענות.
  16. אין לקשר (בפורומים ואתרים אחרים) אל קבצים או סמלונים שמאוחסנים על שרת הפורום
    של CF, אתם גוזלים רוחב פס שעולה לנו כסף לתחזק.מי שיקשר אל הסמלון שמאוכסן על
    שרת CF יאבד את היכולת לשים סמלון. כנ"ל לגבי קבצים.
  17. אנא המנעו מתמונות בחתימה. אם ברצונכם ליצור הבדלה ויזואלית בינכם לבין משתמשים
    אחרים, השתמשו בסמלון. תמונות בחתימה מסיחות את העיניים ושוברות את רצף ההודעות של השרשור.
  18. במידה ונערכה לכם הודעה על ידי אחד המנהלים, אין לשנות אותה שנית ללא אישור בהודעה פרטית מאחד המנהלים, על אחת כמה וכמה אם ההודעה נמחקה ע"י מנהל - אין להעלות את ההודעה מחדש ללא אישור מפורש!
  19. אין להקפיץ הודעות אלא לאחר מעבר יום מתאריך הפרסום המקורי (מינימום של 24 שעות, למי שלא הבין), אנא המתינו לתשובה בסבלנות. במקרה שההודעה המקורית עדיין מופיעה בדף הראשי של הפורום, אנא המנעו מהקפצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דבריך, כל מדינת ישראל אהבלים (זה נכון לגבי הממשלה:-D אבל לא נראה לי כל כך לגבי האנשים), מדוע רכבים יפנים נמכרים במחיר כפול שלוש מאירופאים באותו שנתון, מדוע כולם אומרים שביפניות אין בעיות?
בגלל אנשים כמוך.

כנס למוסך של חברה יפנית. אין מכוניות על הליפטים ? כל המכונאים יושבים בחדר המתנה עם נרגילות ?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש.

השאלה כמה והשאלה כמה עולה החלפת החלקים ובאיזה תדירות הם מגיעים למוסך.

בגלל אנשים כמוך.

כנס למוסך של חברה יפנית. אין מכוניות על הליפטים ? כל המכונאים יושבים בחדר המתנה עם נרגילות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד אתה חושב שמאזדה מרוויחים פחות מפז'ו על הטיפולים?

או שצ'מפיון מרוויחים במוסך יותר ממיצובישי?

שטויות.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, באמת, זה תשובה מקצועית?

בדקת כמה טויטה יש, וכמה פורד יש ואחד לכמה מוכנס למוסך?

איזה מין תשובה זה שמזה שיש מוסך זה סימן שיש בעיות, נו, באמת.

תגיד אתה חושב שמאזדה מרוויחים פחות מפז'ו על הטיפולים?

או שצ'מפיון מרוויחים במוסך יותר ממיצובישי?

שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותה מידה אני יכול לשאול באיזה נתונים אתה משתמש כשאתה אומר שהיפניות אמינות יותר?

אל תבין אותי לא נכון, בארץ היפניות יחשבו אמינות יותר מסיבה אחת! היפניות של אמצע-סוף שנות ה90 שורדות יפה מאוד הזנחה, בזמן שהאירופיות דורשות קצת יותר תשומת לב.

אבל תבין - אם תקח שתי מכוניות, אחת יפנית ואחת צרפתיה\גרמניה ותטפל בשתיהן במסירות , כמו שמגיע להן, אתה תראה רמת אמינות דומה וגם תתפנק יותר מהאבזור העשיר שמגיע ברוב האירופאיות, מהבטיחות, מהעיצוב!!!

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך סוף סוף, אמרת לי משהו מאוד חשוב!

רק ברשותך שאלה קטנה, האם אפשר לדעת על רכב אם הוא טופל כמו שצריך ואיזה רכב הנך ממליץ לי על סמך מה שכתבתי קודם.

תודה לך, וסליחה שלא הבנתי קודם.

באותה מידה אני יכול לשאול באיזה נתונים אתה משתמש כשאתה אומר שהיפניות אמינות יותר?

אל תבין אותי לא נכון, בארץ היפניות יחשבו אמינות יותר מסיבה אחת! היפניות של אמצע-סוף שנות ה90 שורדות יפה מאוד הזנחה, בזמן שהאירופיות דורשות קצת יותר תשומת לב.

אבל תבין - אם תקח שתי מכוניות, אחת יפנית ואחת צרפתיה\גרמניה ותטפל בשתיהן במסירות , כמו שמגיע להן, אתה תראה רמת אמינות דומה וגם תתפנק יותר מהאבזור העשיר שמגיע ברוב האירופאיות, מהבטיחות, מהעיצוב!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח שהבנת :)

איך אתה יכול להבין? תחפש רכב שטופל במוסך מורשה כל ימיו, תבקש קבלות על טיפולים, אל תקנה רכב מצעירים(לפני צבא) - כי 95% מהזמן הרכב יהיה חרוש, לא מליסינג\השכרה.

מה שנקרא חפש רכב "מרופא" - רק שהרופא יכול להיות גם סבאל'ה או אישה מבוגרת, סתם איש עמיד יחסית שלא חסך על הרכב\ אולי מישהו חובב רכב מהפורום שגם לא חסך.

לגבי רכב, האם חשובה לך תצורת הרכב? האצ'בק\סדאן? 3\4\5 דלתות?

עד כמה חשובה לך הבטיחות? ביצועים בקו ישר\פניות\אין ביצועים?

יש אולי רכבים שאתה חושב שמתאימים לך - כדי לכוון אותנו?

כמה שיותר מידע תתן, כך תהיה התשובה טובה יותר!

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...