Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 93, תקלת O\D בגיר אוט'

4Runner
שימו לב! השרשור הזה בן 6421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

שאלה של ידיד שלי, יש לו קורולה 93, הגיר לא עובר לו להילוך הגבוה = OD בנסיעה רגילה בזמן האחרון.

הוחלף שמן גיר, במוסך היה חשש שהלך הגיר, בדיוק כשהזמינו כזה, התקלה נעלמה ... המוסך די אובד עיצות, גם חיפוש מתיש בפורום לא הניב משהו דומה.

לאחר כמה ימים התקלה חזרה שוב, יש לציין שמנורת ה OD לא נדלקת (יעני המחשב\רכב מבין שהנהג לא רוצה לבטל OD וזו גם לא בעיית כפתור או מגע שלו) אבל ההילוך לא עולה, זו כנראה בעיית חיווט \ חשמל אחרת.

רעיונות או עצות יתקבלו בברכה

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיגש למכון לגירים אוטומטיים - הם מבינים קצת יותר מהמוסך בקטעים האלה.

מאיפה הוא בארץ?

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שמדובר בבעיית חשמל בגיר עצמו, לכלוך\קורוזיה במעברים.....צריך לבדוק.

להחליף גיר זה המוצא האחרון, למרות שבמרבית המקומות ישר יאמרו לך להחליף גיר.

בטויוטה קורולה הגיר מאוד,אבל מאוד אמין ומחזיק כמה מאות אלפי ק"מ תחת תחזוקה מינימאלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

תודה לליאור על השאלה ועל הפנייתי לאתר זה.

אני בעל הטויוטה המדוברת (קורולה מודל 93).

לפני כשנתיים וחצי הופיע לראשונה התקלה, O/D לא עובד.

מוסך טויוטה "פרטוש" בעכו שלח אותי תחילה למכון גירים. מכון הגירים בחן את הגיר ללא פרוק וקבע שזו בעיה חשמלית ואין טעם לפרק את הגיר. חזרתי ל"פרטוש" שם פרקו את מכסה הגיר החליפו שמן ואת ה- unit שאחראי בתוך הגיר על העברת ה- O/D, אבל זה לא עזר.

אמרו לי שיזמינו גיר משומש. כאשר הגעתי (לפני שנתיים וחצי) להחליף את הגיר, התקלה הסתדרה מעצמה בדרך למוסך. ויתרנו על החלפת הגיר. המוסך התנהג למופת אפילו לא רצו לקחת תשלום עבור החלפת השמן בביקור הקודם.

לאחר כחצי שנה התקלה חזרה לאחר קפיצה על בור בכביש. זכרתי שאמרו לי במוכן הגירים שהבעיה חשמלית. שיחקתי עם כל הצמות והתקלה נעלמה.

מאז במשך כשנתיים וחצי, בכל פעם שהיתה תקלה (O/D לא עובד) שיחקתי עם כל הצמות החשמליות והתקלה נעלמה.

לפני כחודש התקלה הופיע שוב אך חרף "המשחק" עם הצמות התקלה לא נעלמה. בדקתי שמן גיר והתברר שהוא קצת שרוף. לאחר החלפת שמן גיר התקלה נעלמה (עדיין לא ברור לי כי זה היה מקור התקלה).

לפני כמה ימים התקלה חזרה, בקפיצה על מהמורה בכביש - הגיר קפץ מ- O/D לשלישי ונשאר שם.

לאחר חניה של כמה שעות ובלי ששיחקתי עם הצמות החשמליות התקלה נעלמה.

מאז התקלה מופיעה ונעלמת לסירוגין ו"המשחק" עם הצמות כבר לא משפיע.

אין לי מושג אם זו תקלה חשמלית חיצונית לגיר, או תקלה חשמלית בתוך הגיר, או שיש איזושהי סתימה במעברי השמן בגיר, או שזו תקלה משולבת של כמה גורמים.

הגיע הזמן לטפל בזה באופן מקצועי וממוקד.

תודה למי שיכול לעזור, למשל להצביע במדויק על החיבור החשמלי הספציפי, או להפנות אותי למוסך שיודע לתקן תקלות מסוג כזה (בלי להחליף גיר, או את _כל_ המערכות שמסביבו).

דורון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גיר מכני עם אוברדרייב חשמלי, אלא שאני לא זוכר אם + מפעיל OD או מבטל.

יש קונקטור שני חוטים על הגיר. תנסה לשנות את מה שנכנס ממנו לגיר, רק שים לב, אם אתה רוצה לתת לו +, תעשה את זה כך שלא יווצר ל ךקצר במהלך הנסיעה ויעשה נזק לרכב.

סביר שמשם תיפתר הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספי, תודה.

בינתיים התקשרו אלי ממוסך טויוטה "פרטוש" והמליצו לי לגשת לגירומטיק במפרץ חיפה. לדבריהם שם יכולים לסייע לי באיתור תקלת הסירוגין.

בברכת שנה טובה,

דורון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...