Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בעלים קודמים

לירוי1
שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לדעת איך אני יכול לגלות מי היו הבעלים הקודמים של הרכבים שלי.

האם ניתן לקבל את זה במשרד הרישוי?

עוד שאלה קטנה שמסקרנת אותי. למה אנשים שמוכרים מכוניות חושבים שאם הבעלים הקודמים שלהם היה איזה נשיא או שחקן או שהאוטו שיחק באיזה סרט מחיר הרכב צריך להיות גבוה יותר. מה דעתכם בענין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לאתר את שאר היידים בהסטורית הרכב אתה צריך עבודת מחקר רצינית והרבה פרוטקציות במשרד הרישוי.

אבי נוף מהפורום עשה זאת למרצדס שלו וגילה סיפור מאוד מעניין.

זה מאוד יפה בעייני לאתר את הבעלים הקודמים, בייחוד שזה רכב נדיר עם יידים מרובות.

רכב שהיה של נשיא או השתתף בסרט תמיד תיהיה סביבו הילה של תהילה אבל שוב זה רק ערך סנטימנטלי של בעל הרכב שמרגיש בגובה.

תמיד כייף לראות אלכס חולה אהבה ולהגיד הנה הבל אייר שלי או המוריס מיינור של השכן שלי.

רכב סלבריטאי בעברו :-).

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי נוף מהפורום עשה זאת למרצדס שלו וגילה סיפור מאוד מעניין.

זה מאוד יפה בעייני לאתר את הבעלים הקודמים, בייחוד שזה רכב נדיר עם יידים מרובות.

רכב שהיה של נשיא או השתתף בסרט תמיד תיהיה סביבו הילה של תהילה אבל שוב זה רק ערך סנטימנטלי של בעל הרכב שמרגיש בגובה.

תמיד כייף לראות אלכס חולה אהבה ולהגיד הנה הבל אייר שלי או המוריס מיינור של השכן שלי.

רכב סלבריטאי בעברו :-).

שלום רב.

בכל הנושא של "רכבי אספנות" יש את הקטע העיקרי של "זה עושה לי משהו...".

הסיבות לאיסוף רכבים ו/או גם "שאריות" שונות אחרות שאנשים שפויים זורקים, אינן חייבות להיות רציונליות.

הקטע ברובו הינו ריגשי, ותלוי גם בטעמם האישי של אנשי האספנות.

כל ניסיון למצוא הגיון אינו ריאלי, וממש לא קשור לנושא של האספנות.

להערכתי (ומבלי כוונה לפגוע באיש מאיתנו), תהיה יותר הבנה בציבור לאשפז אותנו במוסד סגור, מאשר להבין את דרכנו והתנהלותנו.

לכן, גם התשובה לשאלתך, איננה חד משמעית. היא תלויה מאדם לאדם, שונה בגילאים השונים, וכו'.

אני יכול לתת לך רק את נקודת הראיה של אבי נוף מהפורום שהוזכר על ידי כפיר בהודעה הקודמת.

הנושא עניין אותי מכמה היבטים.

על פי זכרוני, בשנות החמישים, בהן הייתי ילד קטן, לא היו כלל הרבה רכבים בארץ (הכל באופן יחסי).

מאד עניין אותי לדעת מי החזיק אז רכב שנחשב ליקר ומפואר מאד לתקופתו.

בנוסף, זה רכב גרמני, דבר שעוד יותר מצמצם את טווח הבעלים, מאחר והיו שנים בהם אנשים לא קנו סחורה גרמנית (כולל רכבים) עקב מה שקרה לעם היהודי בשואה.

נוסף לכך, עניין אותי לדעת מה היה צבעו המקורי, מה היו הגימורים המקוריים איתם הגיע, מאחר והרבה פריטים שונו ברכב במשך השנים ו-15 הבעלים לפני.

כיום, לאחר שהצלחתי להגיע כמעט עד לבעלים הראשונים, למעשה עד לבעלים של ראשית שנות ה-60, אני יכול להוסיף לסיבות הנ"ל את העובדה שהשיחות עם הבעלים הקודמים (בעיקר הרחוקים מאד) או יורשיהם, וההתרגשות והסיפורים שלהם, הם משהו מרגש שקשה לספר עליו אם לא חווים אותו.

כשמתחילה שיחה עם מישהי שכיום היא בת 80-90 והרכב היה שייך למשפחתה, ומנסים לעורר את השאלה על הרכב, נתקלים בחשדנות מובנת ומן הסתגרות. יש לה חשש "שהנה בא נוכל שעשה תאונה עם רכב ורוצה לסבך אותי".

אבל, כשהשיחה ממשיכה, עולים לאט לאט זכרונות אצל אותם אנשים, סיפורים איפה היו, מה עשו עם/בתוך :lol: הרכב, נזכרים בחברים שלהם מן העבר, ולבסוף קשה לסיים איתם את השיחה...

אנשים שלא זוכרים מה קרה לפני חודש, זוכרים פרטים לא ייאמנו מהתקופה של לפני 50 שנה.

אין לי מה לאמר, זולת ההמלצה (בעיקר לבעלי רכבים ישנים) לנסות להגיע להיסטוריה.

זה קשה, לוקח הרבה זמן, אבל שווה כל רגע.

דוגמאות אפשר למצוא באתר שלי בקישור הבא:

http://mercedesponton220.qpon.co.il/Front/Pages/pages.asp?id=125866

בברכת חג שמח - אבי נוף.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אנשים שמוכרים מכוניות חושבים שאם הבעלים הקודמים שלהם היה איזה נשיא או שחקן או שהאוטו שיחק באיזה סרט מחיר הרכב צריך להיות גבוה יותר. מה דעתכם בענין?
אני משער שהתשובה לשאלה הזאת מגיעה מהשוק בו רכב של אלביס\חיפשויות לדוגמא היה ערך אספני אחר מאשר אותו דגם שהיה שייך לאלמוני פלוני.

ואני באמת חושב שלרכבי שר\נשיא\ רכב שהשתתף בסרט יש לו איזה ערך נוסף (לא חובה שימדד בכסף), אך יש אספנים שמחפשים את אותה יחודיות.

סעו בזהירות, כדי שנשוב וניפגש

:roll:

סאאב ל(ה)נשמה.

פונטו פונטו פונטו ....צריך להכביר מילים ? :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי בירור הבעלים הקודמים היה קל עד מאד.

מה 15.9.72 עד ה 23.12.77 המכונית היתה שייכת לפז חברה לדלק בע"מ ושימשה את המנכ"ל שלה.

מה 23.12.77 ועד ה 21.4.06 היא היתה שייכת לאותו אדם עד שנירכשה על ידי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות במיקרה של הסופר-ביבר שלי- זה גם קל מאד: משנת 72, ועד לפני כשבועיים- הייתה שייכת לאותו האדם, שהחזיק אותה יותר מ-30 שנה (וגם עבד איתה עד לא מזמן!:shock:8) )!

והגיע הזמן לעדכן את החתימה והסימלון שלך-חן.

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עם המוסטנג שלי קל מאד הבירור של הבעלים הקודמים. אני יד 17 אז לא התחלתי בכלל....

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד כדאי לשמור טלפון או כתובת של הבעלים שממנו קנית את הרכב וגם את אלו שקדמו לו.

לי יש את הטלפון של הבחור שקניתי ממנו את הכריזמה וגם את הטלפון של האישה שהוציאה אותה מהחברה.

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...