Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ-האם לקנות רכב (?)

מושיקו.
שימו לב! השרשור הזה בן 6396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני עומד בפני התלבטות קשה , ההתלבטות היא לא באיזה רכב לבחור אלא האם בכלל לבחור.

אני ארחיב, אני מתגייס עוד חצי שנה ויש לי סכום נכבד בקופת גמל בבנק, אני לא יודע האם כדאי לי להשקיע בקניית רכב בזמן זה.. הרכב שאני הוא ללא ספק סיוויק קופה וכאמור המחיר בהתאם אבל זה לא מה שחשוב.

העניין הוא האם אני אוכל לעמוד באחזקת רכב בעודי בצבא. והאם כדאי לקנות רכב בשביל החצי שנה הזאת.

אז אני בא לשאול פה את החיילים שהחזיקו רכב האם אני יוכל לעמוד בעלויות של אחזקת רכב..

יש לציין שאני מרוויח בחודש 3,000 אז ככה שאני לא חי על חשבון הכסף שבבנק.

אני יודע שזה לא כ"כ קשור לפורום הזה אבל אני מבקש חוות דעת מאנשים שעברו מצבים כאלה.

תודה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך קודם כל להתגייס ורק אחרי שתראה איפה שיבצו אותך, האם אתה יכול לעבוד וכמה כסף יש לך, אז תשקול האם לקנות רכב. חבל לקנות רכב ולמכור אותו אחרי חצי שנה כי אתה תפסיד הרבה כסף. אם אתה בנתיים מסתדר בלי רכב והכסף שלך בנתיים צובר ריבית ולא מאבד ערך (מה שיקרה לכל רכב שתקנה אלא אם כן זו 106 ראלי וזה עוד לפני שהכנסנו למשוואה הוצאות שותפות כגון דלק, ביטוחים ותיקונים) אז חבל סתם "לזרוק" את הכסף.

לאחר עריכה: תקח בחשבון שאם כרגע אתה יכול להרשות לעצמך סיוויק שנת 99 לדוגמא אז אחרי שתשתחרר תוכל לקנות בסכום שחסכת וסגרת ל-3 שנים רכב חדש מהסוכנות והרבה ראש שקט.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה רכב חדש אני מעוניין רק ברכב הזה.

והפקידה בבנק אמרה שהקופה צוברת רוחים נאים מאוד ועד שאני ישתחרר הסכום יכול להגיע ל100 אלף ש"ח.

האם אני יצליח להחזיק רכב כזה והאם בכלל שווה לי להשקיע ברכב כזה , ולא לחשוב לתווך רחוק ולקנות בית..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יגיד לך דבר אחד ובודד ותשקול אתו .

רכב הוא הוצאות נטו , מרגע שאתה קונה , עד ביטוחים , דלק , טיפולים , ירידת ערך ...

שיקול שלך .

באותו כסף אתה יכול חצי שנה לחיות על מוניות ספיישל ויצא לך יותר זול .

זה נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך קודם כל להתגייס ורק אחרי שתראה איפה שיבצו אותך, האם אתה יכול לעבוד וכמה כסף יש לך, אז תשקול האם לקנות רכב.
לקחת לי את המילים :)

רציתי להוסיף, שבזמן הזה תעבוד עד שתתגייס (או אפילו בזמן השירות),תחסוך כסף, ותראה מה ייהיה (תראה לאן תשובץ ), ותחליט אם המצב יהיה משתלם או לא,

כי רכב זה הוצאות.

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(תופס דמות מחנך ו...)

אני מבין את האהבה למכונית, אבל דעתי ה"מקובעת" אומרת -

חבל לשרוף כלכך הרבה כסף בשלב שבו הרווחים הנכנסים הם סה"כ (סליחה על הביטוי) 3000 ש"ח בחודש.

אם אתה רוצה אוטו, קח משהו קטן וזול - שמור את הרכב הזה למתי שתרוויח יותר.

בשלוש שנים, קופת גמל של 100,000 בקלות יכולה להוסיף לעצמה 30-40% (בהנחה שמצב המשק ישאר יציב).

כך שזה לא רק ההפסד על קנית הרכב, האחזקה, הטיפולים, הביטוח והדלק - זה גם הרווח שאתה יכול לעשות על הקופה.

תחשוב על זה.

----------------------

Peugeot 308
SW
1.2
T

:lol::twisted::lol:
!Family man

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני כבר שנה וחצי בצבא, ושנה וחצי עם רכב..

בין הבית ספר לצבא היה לי 8 חודשים שהעברתי בלי רכב בכלל..

למה? כי לא ידעתי איפה אשובץ ואם כדאי להכנס לזה.

כי לקנות רכב לחצי שנה, ואז שתהיה במקום שאתה יוצא רק חמשושים או אפילו חצאים (חמשוש בשבועיים) זה בזבוז משווע..

ולא רק הקניה של הרכב, כמו שאמרו פה..

בעצם זה שאתה קונה עכשיו רכב אתה מתחייב לתשלומי הדלק שלו, והביטוח שלו, והטסט השנתי שלו והטיפולים שהוא יצטרך וכו' וכו'

מה גם שתאבד את כל הריבית שאתה מקבל עכשיו על הכסף בקופת הגמל, ויותר מזה, אם אין לך עכשיו חלון יציאה גם תשלם קנס על זה שהוצאת את הכסף..

לא חבל?

בנוסף, לתת לאוטו לשבת שבועיים במגרש חנייה ליד/בתוך הבסיס זה ממש חבל וגם לא בריא לרכב.

נושא נוסף ששאלת לגביו הוא האחזקה.

כשתהיה חייל סביר להניח שלא תרוויח 3K בחודש אלה יותר באיזור ה350 שקל בחודש..

ואז בטנק דלק אחד הלכה כל המשכורת..

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני יגיד לך מה אני חושב

קנה רכב קטן כמו :פיג'ו 205 ,פיאט אונו,רנו 5,פורד פיאסטה,סוזוקי סוויפט

רכבים אלו בעלי אחזקה נמוכה ועלות הקניה והחלפים בגדר הסביר . טטפל בזמן אלו רכבים שישרתו אותך בצורה נאמנה . העיקר שתוכל להגיע ממקום X למקום Y וגם צריכה הדלק נמוכה .

תתגייס לצבא תחזיק ברשותך את הרכב אם יסתדר לך תמשיך איתו ואם לא יסתדר תמכור .

Seat Ibiza Cupra 07:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שריכבו הראשון היה פגו 205 -אמינה בצורה מופלגת ששירתה אותו בצורה מכובדת במשך שנתיים[עד לפני חודש ,כשמכרתי אותה והיתקדמתי ] אני יכול להבטיח לך שאם את תקנה את ה205 שלך בהנחה וטופלה בצורה נאותה אצל הבעלים הקודמים-אין לך שום סיבה לחשוש מאמינות הנ"ל בהנחה ואתה תמשיך את המסורת ותעשה לרכב את טיפוליו בזמן.

בכ"א מתוך כל האופציות שקודמי ציין פה,אמליץ לך על ה205-אוטו מאד נוח [שלי שהייתה שנת 92 הייתה נוחה בהרבה מהבלאנו של אבי משנות ה2000]רכב מאד מהנה לנהיגה.גם אני בצבא וה205 שלי לא הכניסה אותי "לבורות ללא מוצא" מבחינה כלכלית.

הפרובלמה היחידה של רכב זה מתבטאת באיכות הפלסטיקים הירודה שאיפיינה את הדגם הנ"ל [אבל אפשר לחיות עם זה] בכ"א ,מניסיון אישי-ניתן ואפשר למצוא אחת כזו עם יד נמוכה וק"מ נמוך שטופלה במוסכים מורשים ושמורה בצורה מופלגת.,גם בשנתונים מוקדמים יותר[90-92]

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה?

הבחור שאל באיזה רכב לבחור ואם בכלל לבחור.

אני אומר לך חד משמעית, אל תקנה רכב עכשיו, חכה ,תתגייס,תראה איפה אתה עומד ואח"כ.

קניית רכב בזמן כזה של חצי שנה לפני גיוס הוא שטות, מה יש למהר?!

זאת דעתי בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה מכל המתחסדים.

רכב זה חופש.

אם אין לך רכב של המשפחה לנסוע עליו ביום יום אז קנה לך אחד.

נכון רכב זה הוצאות.

גם בגדים זה הוצאות (ווי ווי נשפך לי קפה על הגוצ'י)

בכל זאת אנשים לא מסתובבים ערומים משיקולי חסכון.

מצד שני גם אני אומר אל תתפרע ברכב ראשון. קח משהו שתוכל למכור עוד חצי שנה בלי להפסיד יותר מדי.

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בית כבוד הרב?

למה שלא תקנה רכב לחצי שנה ? במידה וישבצו אותך במקום טוב שבו הרכב יהווה לך לעזר - תשאיר אותו. במידה ולא - תמכור.

איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה - העוגה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-2 המגיבים האחרונים:

נכון רכב זה חופש, השאלה כמה צריך לשלם בשביל החופש הזה. קודם כל תקח בחשבון שיקח לך זמן למצוא רכב ולמכור אותו. בנוסף, רכב שנמכר אחרי חצי שנה זה חשוד לפי דעתי, אנשים ירתעו מזה.

ולסיכום, להתעסק עם מכירת רכב כאשר אתה נמצא בתקופה של כניסה לצבא (טירונות) זה ממש לא לעניין (אתה לא זמין ברוב שעות היום וחוזר הביתה רק בסופ"שים).

לפי דעתי לקנות רכב כרגע זו החלטה פזיזה (אלא אם כן יש לך סתם כסף מיותר ולא אכפת לך לשרוף אותו לכיף).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...