Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לK&N ולמי שמבין באגזוזים .....

הנסיך.
שימו לב! השרשור הזה בן 7575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה ההבדל בין ראמוס לסברינג לסופרספרינט לאגזוז קאסטום שX בונה במיוחד לאוטו שלי?

היו לי בירורים לפני שהתקנתי את מה שהתקנתי אצלי ברכב (כן כן , תצחקו... רנו 5 1250 עם פרי פלואו... :) בקשר למבנה של האגזוז ואיך הוא עובד ומה ולמה... ועושה רושם שהכל נורא פשוט.... הרגילים באים עם מחיצות והפרי-פלואו כשמם כן הם... גליל פח\אלומיניום\לא משנה מה\ שבתוכו עובר צינור מחורר (לרוב) שהוא מעין המשך של הצינור שמגיע מהדוד המרכזי... (במידה ומותקן) וזה הכל....

ולכן השאלה שלי היא כזו - מה מייחד חברת אגזוזים אחת מאחרת - מבחינת ביצועים כמובן - - - וביצועים בלבד. כל פן אחר לא מעניין אותי (רעש, פוזה, קנה בצורת שפן בורמזי... )

-ההפניה לK&N היא כי הזדהה באחד הדפים האחרים פה כמשווק של ראמוס....) אבל השאלה היא לכל מי שרוצה לענות....

נ.ב. - ולמי שתוהה למה פרי פלואו לרנו 5? כדי לחסוך בדלק.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סברינג הינה חברת בת של רמוס שניהם אוסטריים .

ההבדל בין דוד פתוח משובח ל"חאפר" ישראלי הינו סוג החומר וטכנולוגיית עבודה.

ז"א אלה של רמוס עשויים נירוסטה וקרבון -אגזוז עמיד ולא מתבלה בקלות לעומת פח זול ודק באלה ה"חאפרים".

טכנולוגית עבודה ז"א מערכות הפליטה של רמוס מתוכננות למכוניות ספציפיות וניבדקות בקפידה לפני השיווק, בנוסף פנים האגזוז לא בנוי כמו זה הפשוט אלא בצורה שונה לחלוטין עקב כך מיתקבל הצליל העמוק בניגוד לצליל צעקני ורועש בפשוט.

תוסיף לזה רפרטואר עשיר במירוצים וותק ומוניטין עשיר והרי לך התוצאה.

עדיף להשקיע עוד כמה גרושים במוצר איכותי ועמיד למשך שנים מאשר סתם אגזוז פשוט .

אה ושכחתי לציין פרט חשוב אלה של רמוס חוקיים (יש אישור יבוא)

ואלה הפשוטים לא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מבחינת הביצועים?

אני יודע שלרמוס ולסברינג (ולכל החברות האחרות) יש גם דגמים "אוניברסליים"...

ובמידה וניקח אוטו מסוג X... ונשים עליו כל אחד מאי אילו סוגי האגזוזים שמצויים היום בשוק - לא אמורים להיות הבדלים... לא?

ושוב - אני לא מבדר על הצליל ... מבחינת ביצועים נטו...

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תכליל, לא כולם חאפרים.

יש בוני אגזוזים מקצועיים בארץ, שעובדים עם נירוסטה והלחמות ארגון, שלוקחים צנרת לכיפופים ממוחשבים יקרים מאוד בשביל לא לאבד קוטר בכיפוף.

אמנם המוצרים שלהם לא נבדקים עם פלואומטר כמו של החברות המקצועיות, אבל ראיתי כמה עבודות בהחלט ברמה גבוהה מאוד.

תסתכל פעם מתחת לכמה מכוניות שנחשבות למקצועיות ביותר בארץ, ותמצא אגזוזי נירוסטה שהוכנו קאסטום בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיברתי על איכויות יצור וצליל ולא על הספקים.

דוד אחורי פתוח זה או אחר לא נותן יותר מ כ 1-3%

מהספק הרכב כההספק הוא די זניח.

לגבי איכות יצור בארץ יש כאלה שמיצרים אגזוזים איכותיים וחומרים איכותיים אך מחירם לא זול והם בכל זאת נופלים באיכותם מאלו האוסטריים.

מה גם הם לא חוקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד איכותי נותן ביצועים בערך 0.00000689% יותר מדוד לא איכותי .

זו האמת .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. - ולמי שתוהה למה פרי פלואו לרנו 5? כדי לחסוך בדלק.

אם זו לא הסתלבטות, ויכול להיות שלא, כי יש לי חבר מטורף על חסכון שרצה לשים אגזוז פתוח כדי לאמץ פחות את המנוע ולחסוך דלק, ופילטר פתוח כי הוא רב פעמי -

אז אומר לך פשוט מה שאמרתי לו - אם כוונתך באמת לחסוך בדלק, החסכון יהיה זניח לעומת ההשקעה הכספית באגזוז.

ולגבי ביצועים? גם דוד אחורי של נאסא לא ייתן לך תוספת כח משמעותית.

רוצה כח? תשתיל מנוע 1500 טורבו של רנו RE-20 וסע לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לומר שהחסכון הוא תהומי - אבל יש חסכון של בערך - ואני לא מגזים משהו כמו 10 אחוז בממוצע (האמת שבהתחלה ממש הייתי בודק ומחשב והכל... אבל אני עם האגזוז כבר משהו כמו 7-8 חודשים.... ואני כבר לא עוקב במיוחד....)

כמובן שנתונים כמו פילטר אוויר ופלאגים (מלבד מצב המנוע כמובן...) עושים גם הם את ההבדל - אבל גם לאגזוז יש תפקיד פה... ואצלי השיפור היה מורגש (היום, אחרי המצאתי את הפלאגים האופטימליים, והאגזוז, ועם מודול הצתה שהוחלף פעמיים האוטו עושה לי בין 13-16 ק"מ\ליטר) מאוד.... בעבר היא היתה עושה לי משהו כמו אחד לעשר...

אז נכון שיש עוד משתנים. אבל אני מאמין לפחות שהגזוז היה שווה את זה (ואני לא מדבר בכלל על הרעש הנפלא :)

נ.ב. - ושלא כמו שאר ה"מכוניות בשקל עם מפלט של רמוס שמנצנץ להן כאילו היו איזה TT צעירה (וגם כי אני גר בסביבה שעלולה לחמוד את האגזוז שלי...) אני דאגתי להסיר את קצהו הוולגרי של האגזוז לטובת סיומת סטנדרטית כמעט לחלוטין (ממש טיפה מוגדלת מהמקורית) - כי שוב. הדברים כוונו לעבר חיסכון ולא לעבר פוזה.

-ואפרופו שיםור נשימה למנוע, פילטר פתוח.... יש טעם בכלל לשים? המחירים היום בכלל לא בשמיים - האם החסכון בדלק יהיה משמעותי?

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יכול לחסוך בדלק עם דוד פתוח.... אני פשוט מכור לרעש.... אני מושך כל כך הרבה את ההילוך שהולך לי יותר דלק... ממה שהיה פעם בלי הדוד הפתוח...

אני שמתי את הדוד רק כי אני מכור לרעש.. אני מת על הרעש החזק הזה...(יש עוד אנשים כמוני?) :twisted:

1.6 206

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-ואפרופו שיםור נשימה למנוע, פילטר פתוח.... יש טעם בכלל לשים? המחירים היום בכלל לא בשמיים - האם החסכון בדלק יהיה משמעותי?

אם פילטר אוויר פתוח לא תחסוך דלק כי אם נכנס יותר אוויר אז גם צריך להכנס יותר דלק.

אישפוז אמר שחבר שלו רצה להחליף כי הפילטר הוא רב פעמי ולא צריך להחליף בטיפול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...