Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שידרוג מסובארו לאונה לוולוו 940

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני יודע , שהכותרת נראית הזויה מעט, אבל בכל זאת.

מדובר ברכב עבור אמא שלי (בת 50+), שכרגע נוהגת ב"חלום מוטורי של כל ישראלי" מלפנ 20 שנה - סובארו DL 1600 , אוטומטית עם הגה כוח , מודל 91.

היא מעוניינת בשידרוג הרכב, כאשר אני בוחר אותו, ודואג לכל האחזקה שלו אחר כך.

תקציב - מכירת הסובארו (10 אלף ש"ח במקרה הטוב) + עוד 10-15 אלף ש"ח. ברמת היעקרון אין בעייה להקציב יותר ,אבל מאחר והיא נוסעת באיזור 5000 ק"מ בשנה , זה התקציב ואנו לא רואים סיבה להשקיע יותר.

דרישות מהרכב :

נוחות ופינוק ופאר יחסי

מראה סולידי ולא מנקר עיניים.

בטיחות.

יחודיות מסויימת, לא משהו שרואים באלפים על הכבישים.

וכן, מכונית גדולה ולא סופר מיני/משפחתית.

כמובון אוטומטית בלבד

פחות חשוב -

שנתון מתקדם

צריכת דלק - אין בעייה עם 7-8 ק"מ לליטר לאור הנסועה הנמוכה

לא חשוב -

ביצועים , הנעה מנהיגה והתנהגות כביש.

לדעתי , וולוו 940 היא המכונית האידיאלית בשבילה.

קראתי את רוב השירשורים על וולוו בפורום, והשאלה המרכזית שנשארה היא - האם וולוו 940 מודל 93-94 לא תיהיה קפיצה מעל הראש מבחינת עלויות האחזקה ,למשפחה עם הכנסות ממוצעות .

אני לא מחפש כמובן עלויות אחזקה של פונטו או סובארו ג'אסטי, אבל זו בכל זאת נשארת השאלה המרכזית.

בעיקרון, אני מטפל במכוניות שלי באופן הבא -טיפולים ודברים קטנים - לבד, החלפת חלקים שדורשים ליפט, כמו בולמים,נניח - מוסך רגיל , תקלות מסובכות - מוסך מורשה.

שאלות נוספות - האם 740 שווקה במקביל ל940, ואם לא, באיזה שנה היתה החלפת הדגם?

מאיזה שנה שווקה ה 940 עם מנועי טורבו?

940 מודל 92 , במידה וקיימת בשנה זו - הזרקה או קרבורטור?

מי שחושב, שקניית רכב כזה למטרה שצויינה הוא רעיון לא חכם, מוזמן לכתוב את זה כאן.

תודה למגיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ברק, אבל -

קראתי את רוב השירשורים על וולוו בפורום,
וכמובן גם את השירשורים האלה וגם הגבתי שם .

כנראה שבמקרה שלי 740 תיהיה עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה הערותיי בכחול

שלום לכולם,

אני יודע , שהכותרת נראית הזויה מעט, אבל בכל זאת.

מדובר ברכב עבור אמא שלי (בת 50+), שכרגע נוהגת ב"חלום מוטורי של כל ישראלי" מלפנ 20 שנה - סובארו DL 1600 , אוטומטית עם הגה כוח , מודל 91.

היא מעוניינת בשידרוג הרכב, כאשר אני בוחר אותו, ודואג לכל האחזקה שלו אחר כך.

תקציב - מכירת הסובארו (10 אלף ש"ח במקרה הטוב) + עוד 10-15 אלף ש"ח. ברמת היעקרון אין בעייה להקציב יותר ,אבל מאחר והיא נוסעת באיזור 5000 ק"מ בשנה , זה התקציב ואנו לא רואים סיבה להשקיע יותר.

דרישות מהרכב :

נוחות ופינוק ופאר יחסי

מראה סולידי ולא מנקר עיניים.

בטיחות.

יחודיות מסויימת, לא משהו שרואים באלפים על הכבישים.

וכן, מכונית גדולה ולא סופר מיני/משפחתית.

כמובון אוטומטית בלבד

פחות חשוב -

שנתון מתקדם

צריכת דלק - אין בעייה עם 7-8 ק"מ לליטר לאור הנסועה הנמוכה

לא חשוב -

לדעתי , וולוו 940 היא המכונית האידיאלית בשבילה.

קראתי את רוב השירשורים על וולוו בפורום, והשאלה המרכזית שנשארה היא - האם וולוו 940 מודל 93-94 לא תיהיה קפיצה מעל הראש מבחינת עלויות האחזקה ,למשפחה עם הכנסות ממוצעות .

אני לא מחפש כמובן עלויות אחזקה של פונטו או סובארו ג'אסטי, אבל זו בכל זאת נשארת השאלה המרכזית.

אם אתה יכול להתמודד עם צריכת דלק של 6-7 ק"מ לליטר (בדגם ה-2 ליטר) אז בסדר. בדגם ה2.3 צריכת הדלק נמוכה יותר ומסתכמת ב-7 עד 9 ק"מ לליטר.

בעיקרון, אני מטפל במכוניות שלי באופן הבא -טיפולים ודברים קטנים - לבד, החלפת חלקים שדורשים ליפט, כמו בולמים,נניח - מוסך רגיל , תקלות מסובכות - מוסך מורשה.

שאלות נוספות - האם 740 שווקה במקביל ל940, ואם לא, באיזה שנה היתה החלפת הדגם?

ה-940 הגיעה לארץ ב-91 ושווקה במקביל ל-740 ב-91 ו-92 ההבדל העיקרי בניהן בשנים אילו היא מערכת ה-ABS ב-940 ושני חלונות חשמל אחוריים בדגם ה-2000 הבסיסי.

מאיזה שנה שווקה ה 940 עם מנועי טורבו?

משנת הדגם 96

940 מודל 92 , במידה וקיימת בשנה זו - הזרקה או קרבורטור?

כל דגמי וולוו יובאו לארץ עם הזרקה משנת 1988 ואילך (ואני לא סופר פה את דגמי ה-340 הידועים לשמצה)

מי שחושב, שקניית רכב כזה למטרה שצויינה הוא רעיון לא חכם, מוזמן לכתוב את זה כאן.

לדעתי דווקא מדובר בתמורה טובה לכסף בתקציב שלך תוכל לקנות מכונית משנת 94, ועד ישאר לך עודף לישור קו.

תודה למגיבים

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמורה מצויינת לכסף לאניות דעתי אך דע לך ,שבאמינות יהיה שינוי מקצה לקצה, כלומר, חלקי חילוף וטיפולים למי שלא מבין כ"כ בוולוו או במכונאות בכלל, יהיו יקרים מאוד במוסך, ברקסים ועוד, זה שחיטה בוולוו.

בכל אופן, בכל שאר הפרמטרים למעט דלק, אין מה להשוות בכלל = עולם אחר ,הוולוו טובה בהרבה בכל פרמטר למעט אמינות וצריכת דלק.

חפש אחת שמורה עם כמה שפחות ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה וולוואים היו לך שאתה מדבר בכזה בטחון.

ברקסים תחליפיים לא יותר יקרים מאלה של סובארו.

מנסיון "קל" של כ-500000 ק"מ על רכבי וולוו, אני יכול שאת הפעמים שנכנסתי למוסך שלא לשם טיפול תקופתי אפש לספור על יד אחת, וישארו גם אצבעות ספייר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש באזור המרכז מוסכים פרטיים, לא מורשי היבואן, המתמחים בוולבו ואפילו פרוקית רכב העוסקת רק במכוניות וולבו כך שיש סכוי להשגת חלפים משומשים במחיר זול מחדשים.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GL-10 , הקשקושים שלך על אמינות ממש לא במקום - יש לך ניסיון עם רכבים כאלו ?

הרכבים האלו אמינים מאוד , ואפילו שעוברים לעיתים בידיים מזלזלות , שלא מטפלות כמו שצריך - ממשיכות ונוסעות כמו גדולות - וזה בגלל איכות היצור האיכותית ללא דופי .

אכן אחד הרכבים המפנקים שניתן לרכוש במחיר כזה - אך אם אתה בונה על הנאה מנהיגה ( סיבובים וכד' בגלל הנעה אחורית ) - היא לא בשבילך , יש לה בהחלט כוח , היא יציבה , אבל אם אתה מחפש היגוי יתר - זה לא המקום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GL-10 , הקשקושים שלך על אמינות ממש לא במקום - יש לך ניסיון עם רכבים כאלו ?

הרכבים האלו אמינים מאוד , ואפילו שעוברים לעיתים בידיים מזלזלות , שלא מטפלות כמו שצריך - ממשיכות ונוסעות כמו גדולות - וזה בגלל איכות היצור האיכותית ללא דופי .

אכן אחד הרכבים המפנקים שניתן לרכוש במחיר כזה - אך אם אתה בונה על הנאה מנהיגה ( סיבובים וכד' בגלל הנעה אחורית ) - היא לא בשבילך , יש לה בהחלט כוח , היא יציבה , אבל אם אתה מחפש היגוי יתר - זה לא המקום .

לא מאמין שאמא שלו מחפשת היגוי יתר :-)

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשוב -

תודה על החיזוקים.

מתחיל כנראה בחיפוש המכונית, בינתיים על אש קטנה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...