Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט קורדובה בנזין - קצת סדר בבלאגן.

zvih
שימו לב! השרשור הזה בן 6400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בהמשך לשרשור הזה, ולאחר שלא נמצאה סניק ידנית עם נתוני פתיחה טובים, התקבלה ההחלטה ללכת על סיאט קורדובה ידנית.

התקציב עומד על 40K, מה שאומר שנת 2001 +-.

בחיפוש ראיתי שיש דגם שנקרא סיגנו, דגם שנקרא SX ודגם שנקרא סטלה. האם יש דגמים נוספים? מה ההבדלים בין הדגמים?

בגדול, חסר לי מידע על הרכב הזה.

מה "המחלות" שלו?

האם היו ריקולים?

האם היו מתיחות פנים? אם כן, באילו שנים?

אילו מנועי בנזין מגיעים עם הגרסה הידנית?

תודה מראש לעונים,

צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיניו זהו הדגם המפואר של הקורדובה והסטלה הוא הפשוט.

נדמה לי שההבדלים הם בעיקר בעיצוב ולא מעבר.

יש גם דגם עם 75 כ"ס או עם 100 כ"ס. המנועים הם 1600

בשנת 2003 הוחלף הדגם. והמנוע הוא 1400

יש שמועות בנוגע לקלאץ'. אני לא נתקלתי בזה והיה לי את הרכב 3 שנים.

בסה"כ אחלה אחלה אחלה אוטו. חוץ מטיפולים לא ראה מוסך.

הבעיה היא שהחלפים הם VAG אז אם משהו מתקלקל עלות התיקון עלולה להיות יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המומחה לקורדובה הוא משתמש בשם בני הספל.(תריץ חיפוש). היו לו 2 קורדובות והוא גם מכיר כל בורג וכל מחלה. דבר איתו.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הSX הוא הדגם ה"ספורטיבי" של הקורדובה

2 דלתות ועיצוב מעולה לטעמי.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המומחה לקורדובה הוא משתמש בשם בני הספל.(תריץ חיפוש). היו לו 2 קורדובות והוא גם מכיר כל בורג וכל מחלה. דבר איתו.
מכיר את הסטייה של בני לקורדובה - הוא מחליף קורדובה חדשה בקורדובה דנדשה.

קראתי את מה שהוא כתב בנושא, אבל לא היתה שם התיחסות החלטית לבעיות בדגם (מלבד חלונות נופלים ומערכת בקרת אקלים), כמו גם למהות ההבדלים בין הדגמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי..הגעתי...

מתיחת הפנים היתה בשנת 1999 (במקביל לאחיותיה, הפולו והאיביזה)

אז ראשית, היו לי שלוש קרודובות (כולל הנוכחית). נפלתי על האוטו במקרה ומאז אני בעל נאמן...

הראשונה היתה מודל 2000 ובדיוק הדגם שאתה מחפש. אין לי מה להוסיף לגבי מה שנאמר כאן ובהתבטאויות קודמות שלי. האוטו אמין במידה ואתה מטפל בו כמו שצריך.

הבעיות שהיו אצלי בקורדובה ההיא:

חלונות (היה אחרי האחריות - אז היתה אחריות לשנה בלבד, היום לשנתיים) ותיקנתי אצל זגג פרטי בחצי מחיר.

כבל דוושת מצמד שהלך גם בקורדובה וגם באיביזה של אחד הילדים, תיקון לא יקר.

ו...זהו.

במידה שאתה קונה רכב משומש תבדוק שהוא טופל כראוי. במערכות מיכניות כדאי לטפל אצל היבואן בלבד ובחלפים מקוריים. משלם הרבה אבל בחשבון סופי אתה חוסך הרבה. יתר הדברים כדאי לחפש בשוק הפרטי.

הדגמים של הנהג השפוי הם סיניו וסטלה. אין הרבה הבדל. המודל 2000 שלי היתה 100 כ"ס סיניו ידנית. יש לדגמים האלה מערכת מסובכת של רדיו/בקרת אקלים/מחשב דרך שעלולה להתקלקל. גם הרדיו לא כל כך מאפשר להחליף לרדיודיסק. המסקנה היא להעדיף סטלה ששם החיים יותר פשוטים והמזגן מיכני פשוט אבל יעיל.

חוצמיזה - מומלץ!

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי קצת תמוה שהחל משנת 2000/1, הספק המנוע ירד ב-25% ל-75 כ"ס. על הנייר זה נראה כמו הבדל רציני.

על פניו, זה נראה כאילו עדיף לחפש את הדגם הישן והחזק יותר, מאשר את החדש.

1. מה עומד מאחורי העניין?
  2. האם המנוע עם ה-100 כ"ס נחשב בעייתי ולכן הוחלף?
  3. האם ההבדל בביצועים מוחשי?
  4. האם יש הבדלים גדולים בצריכת הדלק?

המשך יום נעים,

צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברה שעבדתי בה היו מגוון גדול מאוד של רכבים. מבין כל הרכבים, אלו שהפגינו אמינות כמעט מושלמת היו שתי סיאט קרודובה דיזל. מבחינת קצין הרכב הוא היה רוצה שכל הרכבים בחברה יהיו סיאט. נכון שמדובר בדיזל ולא בבנזין, אבל אני מניח שאפשר ללמוד מזה משהו. דבר אחד שלא אהבתי ברכבים האלה, זה שהפלסטיק הפנימי ברכב הוא צבוע, והצבע מתקלף במקומות שנוגעים בו תדיר, כמו ידיות הדלתות, ההילוכים וכו' . מגעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי קצת תמוה שהחל משנת 2000/1, הספק המנוע ירד ב-25% ל-75 כ"ס. על הנייר זה נראה כמו הבדל רציני.

על פניו, זה נראה כאילו עדיף לחפש את הדגם הישן והחזק יותר, מאשר את החדש.

1. מה עומד מאחורי העניין?
  2. האם המנוע עם ה-100 כ"ס נחשב בעייתי ולכן הוחלף?
  3. האם ההבדל בביצועים מוחשי?
  4. האם יש הבדלים גדולים בצריכת הדלק?

המשך יום נעים,

צבי

הספק המנוע לא ירד בשנת 2000. הקורדובה 2000 שלי היתה בעלת מנוע 1600 ו 100 כ"ס. זה היה מנוע עתיק ואמין. נדמה לי שהוא עד היום בכמה מכוניות שלהם.

את הדגם הבא, הנוכחי ייבאו בתחילה רק עם מנוע 75 כ"ס והחל משנת 2007 הידנית היא 100 כ"ס והאוטומטית משום מה רק 75 (שתיהן עם מנוע 1400).

כנראה שהבלגאן קשור בייבוא רכבים אחרים של היבואן ובחוסר הרצון לבצע תחרות פנימית בין הרכבים בעלי אותה שילדה. (פולו, פאביה, איביזה וקורדובה).

יש לי כעת מודל 2007(100כ"ס) ידני שהחליפה את ה 2005 (75 כ"ס)ידני. שתיהן עם מנוע 1400 וההבדל בביצועים מוחשי מאד. לא מדדתי תצרוכת דלק.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום,

ראיתי קורדובה שנת 2002, עם 118,000 ק"מ, שעדיין לא עברה טיפול טיימינג.

• האם הדבר תקין?
  • מה עלות הטיפול במוסך מורשה?

תודה מראש ושבת שלום,

צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה הספק מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני, תקן אותי אם אני טועה בדבריי, אך הקורדובה הקודמת שהייתה ברשותך לא גילתה את שיא האמינות (ממיר קטיליטי, מנוע שאינו סוחב ושכבה מעצמו ברמזור).

היה זכור לי שכתבת את זה בסיכום ל-10,000 הק"מ הראשונים שהיא עברה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=93433&highlight=%F7%E5%F8%E3%E5%E1%E4

שלא תבינו אותי לא נכון, אני מאד אוהב את הקורדובה, ולדעתי היא בחירה מצויינת.

אך משום מה ציינת שהבעיה היחידה שנתקלת בה היית חלונות שנפלו, בדגם שקדם לדגם הנ"ל... וזהו.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן צדקת: בתקופה הראשונה היו לי שתי הבעיות האלה שנפתרו במסגרת האחריות (הוחלף ממיר ונעשה כוון במחשב של המנוע).

אחר כך לא היו שום בעיות.

אגב, הממיר הקטליטי כשל גם בקורדובה 2000...

אני רוצה לציין שה 2000 היתה אצלי לאורך יותר ממאה אלף ק"מ טובים ומוצלחים והיום היא אצל בן דודתי ומשרתת אותו נאמנה.

ה"משום מה" היה בגלל שפותח השרשור ביקש להתיחס לדגם הקודם ולכן לא היה רלונטי לדבר על הדגם הנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם קורדובה (מודל 95) הרכב היה אמין מאוד בארבע השנים הראשונות אצלנו מ100,000 ק"מ עד 150,000, נסע הרבה בשנה הראשונה (כרכב יחיד) ומעט אח"כ.

תקלות:

חלונות אחוריים (ידניים) מנגנון כשל בשני החלונות.

משאבת דלק הלכה ב 155,000.

הקלאץ (מצמד) - כשקניתי אותו אמרו שהוא גמור, מכרתי את הרכב בלי לגעת בקלאץ'.

החלפתי את המצבר המקורי בן 5 שנים, ואחרי עוד 4 שנים שוב.

אחרי 150,000 הלכה משאבת בלימה ראשית.

צמיגים כמובן.

מגבים, למגבים בקורדובה אין כיסוי כל כך טוב לשמשה.

מספר נורות, בעיקר אור בלם.

מעבר לזה, למיטב זכרוני, טיפולים שגרתיים + טיימינג.

החלקים אינם זולים אבל גם לא הכי הכי יקרים בשוק, חלקים רבים משותפים לסקודה ולפולקסווגן, ואפשר להשיג תואמים אפילו ע"י היצרן המקורי שמוכר לסיאט אבל יותר בזול.

לא ממליץ לחסוך בטיימינג דווקא, החלפתו בקורדובה לא מאוד יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...