Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בהמשך לדיון בנושא ביטול כרית אוויר צד נוסע

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

בעקבות הדיונים השונים שהתנהלו בנושא ביטול כרית אוויר בצד נוסע, החלטתי לרענן את זיכרוני ולשתף אותכם במידע נוסף שפורסם בארה"ב מומלץ לקרוא את המידע.

שימו לב שבסוף המאמר חתומות רוב חברות הביטוח בארה"ב.

וכמובן ההמלצה לא לבטל כרית אוויר צד נוסע.

about_airbags_english.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התינוקות היום מושיבים עם הגב לכיוון הנסיעה !!!

ככה התינוק בקשר עין עם האמא היא יכולה אפילו לנגוע בוא ובקיצור יותר מסוכן שאמא צעירה ולא מנוסה מסתובבת אחורה בנסיון להרגיע את התינוק כשהרכב נוסע קדימה או שגם על זה יש לך חוסר הסכמה ?

בברכה !

KamiTech

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

KamiTech,

אתה ממציא לעצמך נימוקים מטופשים כדי לתמוך בתאוריות מופרכות, וכדי להסביר לעצמך למה זה בסדר שאתה ושכמותך מסכנים את חיי הילדים שלכם.

המצאת נימוקים מטופשים ("עדיף שהאמא תשמור על קשר עין עם הילד בזמן הנהיגה ותוכל להרגיע אותו"), כמו גם התעלמות עקבית מהמלצות אנשי מקצוע, היא תופעה ידועה שנלמדת במבוא לכל קורס פסיכולוגיה.

חבל שאתה וכל שכמותך לא מסוגלים להפעיל טיפה הגיון, ומעדיפים להמציא מציאות חליפית דמיונית שתתאים לתפיסתכם השגויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון דבר חלש! אין הצדקה לגסות בתגובה שלך.

דבר שני, כאשר מסיעים תינוקות קטנים מאד, חוסר האפשרות להושיב אותם במושב ליד הנהג מהווה בעייה קשה ואני מכיר לא מעט משפחות שהאפשרות לביטול כרית האויר, או אפילו אי-הימצאותה, מהווה שיקול בבחירת המכונית.

כשם שאתה בוודאי נוסע מפעם לפעם במכונית המופיעה בחתימתך, למרות שכנראה אינה מצויידת בABS ו6 כריות אוויר, כך גם הורים מוכנים לוותר על המלצת המומחים כדי להקטין את הסיכוי לנסיעה ארוכה עם תינוק צורח, אשר אני מסכים עם קאמי שגם בה יש מידה של סיכון אפילו במכונית עם שלל אביזרי בטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסק הכי טוב שאפשר לעשות עם אנשי מקצוע כמוך זה לקנות במה שאתה שווה ולמכור במה שאתה חושב שאתה שווה!!!

אם ישבו מהנדסי בטיחות ואחרי מאות מבחני ריסוק הגיעו למסקנות מי אתה או אני בכלל שנפסוק בעניין !!!

בברכה !

KamiTech

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמידה וברכב קיים מנגנון+מושב בתקן ISOFIX איך בדיוק אני מתקין את המושב במתקן ? או שגם לזה יש לך פיתרון יצירתי ?

אחת הסיבות שרכשתי בעבר רכב מסוג גולף דור 4 בזכות המצאותו של המתקן ISOFIX.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ישבו מהנדסי בטיחות ואחרי מאות מבחני ריסוק הגיעו למסקנות מי אתה או אני בכלל שנפסוק בעניין !!!
לא צריך מאות מבחני ריסוק כדי להגיע למסקנה שמאחור בטוח יותר מאשר מלפנים.

ולא צריך מאות מבחני ריסוק כדי להגיע למסקנה שנהג צריך לנהוג. לא לקרוא עיתון, לא להסתרק, לא לסדר גבות, ובטח ובטח לא לעסוק במתן מוצץ או ליטוף תינוק בוכה.

השאלה כמה מבחני ריסוק צריך כדי שההגיון יחדור לתוך מוח אטום.

כך גם הורים מוכנים לוותר על המלצת המומחים כדי להקטין את הסיכוי לנסיעה ארוכה עם תינוק צורח
פטפוטי סרק.

כאב לתינוק בן שמונה שבועות, אני יכול להעיד שאתה ממשיך, כקודמך, לחפור נימוקים מופרכים מתחת לאדמה.

תינוק בוכה במושב הקדמי בדיוק כמו במושב האחורי.

ההורים העצלנים שאתה מדבר עליהם, פשוט מתעצלים לעצור בצד הדרך כדי להרגיעו.

הם מעדיפים לעשות זאת תוך כדי נסיעה, ולסכן את חייהם ואת חייו.

וכדי שיהיה להם נוח עם סכנת החיים בה הם מעמידים את עצמם ואת ילדם (ראה ערך "דיסוננס קוגניטיבי"), הם ממציאים לעצמם הסברים מהסברים שונים (מופרכים אחד אחד, כמובן), מדוע הבטיחות דווקא עולה כשהתינוק יושב מלפנים, לידם.

וכל הנאומים חוצבי הלהבות שלך ושל אחרים לא ישנו את העובדה הזו.

נ.ב. מה שמרתיח אותי באמת זו עזות המצח שבניהול הויכוח כאן. מילא היית מסכן את ילדיך בדלת אמותיך, דיינו. אבל אתה לא מסתפק בסיכון משפחתך הקרובה, אלא משחרר את נימוקי האיוולת האלה בפורום ציבורי, ומגדיל את הסיכוי שמישהו עוד ישתכנע מהם, חלילה. וכשאותו מישהו או אשתו יתנו לילד מוצץ בזמן נהיגה וימרחו לתוך אוטובוס, זה יזיז לך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמידה וברכב קיים מנגנון+מושב בתקן ISOFIX איך בדיוק אני מתקין את המושב במתקן ? או שגם לזה יש לך פיתרון יצירתי ?

אחת הסיבות שרכשתי בעבר רכב מסוג גולף דור 4 בזכות המצאותו של המתקן ISOFIX.

סיפור ההתקן הזה בארץ מאד עצוב. יש לי סיטרואן, בין היתר בשביל כריות האוויר, ביטול כרית הנוסע וההתקן המוזכר. אבל עכשיו כשקניתי בוסטר, נחרדתי לגלות שטויס-אר-אס ושילב לא מביאים אפילו בוסטר אחד שמתאים. וכאשר קנינו סל-קל מעולה, הזהירו אותנו שבארצות-הברית פסלו אותו לשימוש עם ההתקן, ולכן חובה לחברו רק עם חגורת הבטיחות.

בקיצור, פה אין מבחר של מושבים שעושים שימוש באיזופיקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פטפוטי סרק.

כאב לתינוק בן שמונה שבועות, אני יכול להעיד שאתה ממשיך, כקודמך, לחפור נימוקים מופרכים מתחת לאדמה.?

אני ממליץ לך בחום לחזור לאשכול כשהנסיון שלך בגידול ילדים יהיה קצת יותר מ 8 שבועות, ובינתיים כדאי שתעזור קצת יותר לאשתך בטיפול בילד כי לא נראה שאתה באמת יודע איפה תינוק צורח יותר, וגם לא מודע להבדל בין עצירה בצד, או אפילו בזמן עמידה ברמזור, והחזרת המוצץ לפה, ובין הצורך לצאת מהרכב בכל פעם (ומחוץ לעיר גם לשים אפוד זוהר) כדי להחזיר לפה את המוצץ שייפול שוב אחרי 2 דקות (במחשבה שניה, אדם גס רוח כמוך עדיף שיתרחק מילדיו כמה שיותר ובוודאי שלא אני צריך לשכנע אותך להתקרב אליהם).
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך בחום לחזור לאשכול כשהנסיון שלך בגידול ילדים יהיה קצת יותר מ 8 שבועות, ובינתיים כדאי שתעזור קצת יותר לאשתך בטיפול בילד כי לא נראה שאתה באמת יודע איפה תינוק צורח יותר, וגם לא מודע להבדל בין עצירה בצד, או אפילו בזמן עמידה ברמזור, והחזרת המוצץ לפה, ובין הצורך לצאת מהרכב בכל פעם (ומחוץ לעיר גם לשים אפוד זוהר) כדי להחזיר לפה את המוצץ שייפול שוב אחרי 2 דקות (במחשבה שניה, אדם גס רוח כמוך עדיף שיתרחק מילדיו כמה שיותר ובוודאי שלא אני צריך לשכנע אותך להתקרב אליהם).
אם אתה לא מבין (ואתה לא מבין) את הבעיה שבהחזרת המוצץ לפה התינוק בזמן נהיגה (כולל הפניית המבט אליו במקום לכביש, חיפושו (הוא תמיד נופל ומתגלגל מתחת לישבן...), החזרתו לפה, ליטוף התינוק, להגיד לו "ששש..." ולשיר לו שיר, וכל זה בזמן נהיגה, אז אין לנו בסיס לדיון.

העיקר ששכנעת את עצמך.

נ.ב. תודה על המחמאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזרת המוצץ לפה אינה דורשת יותר קשב מאשר תפעול הרדיו, ובוודאי תפעול טלפון סלולרי, גם אם הוא מצוי בדיבורית.

תינוק הצורח מאחור פוגע משמעותית בעירנות הנהג. לא בכל מקום אפשר לעצור מיד, וגם אם אפשר לעצור כל אחד מנסה "לדחות את הקץ" ולנסות להימנע מעצירה בתקווה שהמטרד יעבור, אך בינתיים דעתו מוסחת במידה מסויימת מהנהיגה.

כאשר יש שני מבוגרים ברכב, או אפילו מבוגר וילד גדול, אפשר ורצוי להושיב התינוק מאחור. כאשר אתה לבד עם התינוק, במיוחד בדרך בינעירונית, נסיעה עם תינוק קטן מאחור יכולה להיות קשה מאד.

...העיקר ששכנעת את עצמך.
לדעתי יש סבירות גבוהה שגם אתה תשתכנע לאחר כמה נסיעות מהסוג שתיארתי.

ודרך אגב, בלהט הויכוח שכחתי לברך אותך במזל-טוב (...עוד לא מאוחר מדי)!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה בצורה הבאה:

אם תיקלע לתאונה , הסיכוי שהעולל הצורח הקשור מאחור ייצא בחיים הוא 40 אחוז , בעוד שמקדימה יש לו 20 אחוז לצאת חי. המספרים מצוצים מן האצבע, אבל הסטטיסטיקה (מחקרית) מוכיחה בבירור שסיכויי השרידות במושב האחורי גבוהים יותר.

למה שלא ניקח את זה הלאה? תינוק שמוחזק בידיים רגוע הרבה יותר. כמעט לא מצייץ.

אתה מוכן לנסוע עם התינוק בידיך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור ההתקן הזה בארץ מאד עצוב. יש לי סיטרואן, בין היתר בשביל כריות האוויר, ביטול כרית הנוסע וההתקן המוזכר. אבל עכשיו כשקניתי בוסטר, נחרדתי לגלות שטויס-אר-אס ושילב לא מביאים אפילו בוסטר אחד שמתאים. וכאשר קנינו סל-קל מעולה, הזהירו אותנו שבארצות-הברית פסלו אותו לשימוש עם ההתקן, ולכן חובה לחברו רק עם חגורת הבטיחות.

בקיצור, פה אין מבחר של מושבים שעושים שימוש באיזופיקס.

היי,

הייבואנים של המוצרים לבטיחות התינוק מסתפקים בייבוא זול של מוצרים ולא מושב בטיחותי ממדרגה ראשונה כמו ISOFIX.

אני רכשתי בעבר מושב בטיחותי מוסג זה אצל צ'מפיון וכמובן המחיר גבוה.

לפי דעתי המושב של VW בתקן ISOFIX יכול להתאים גם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה בצורה הבאה:

אם תיקלע לתאונה , הסיכוי שהעולל הצורח הקשור מאחור ייצא בחיים הוא 40 אחוז , בעוד שמקדימה יש לו 20 אחוז לצאת חי. המספרים מצוצים מן האצבע, אבל הסטטיסטיקה (מחקרית) מוכיחה בבירור שסיכויי השרידות במושב האחורי גבוהים יותר.

למה שלא ניקח את זה הלאה? תינוק שמוחזק בידיים רגוע הרבה יותר. כמעט לא מצייץ.

אתה מוכן לנסוע עם התינוק בידיך ?

למה שלא ניקח את זה לכיוון ההפוך:

מחקרים מוכיחים באופן מובהק (והפעם נתונים "אמיתיים" :-)) שמהנדסים הצופים בניסויי ההתרסקות נפגעים הרבה פחות מאשר בובות הניסוי הנמצאות בתוך המכוניות - כלומר שימוש במכונית הוא מסוכן ויש בו התפשרות מסויימת עם הבטיחות לטובת פרקטיקה ונוחות.

אפשר לבקש סיוע של חיל השריון בכל פעם שרוצים להגיע ממקום למקום בבטחה מרבית, ולא נשכח כמובן להתקין בטנק חגורות בטיחות, אבל אף אחד לא חושב על זה וכל אחד מתפשר על הבטיחות במידה זו או אחרת וכמובן צריך לשקול עד כמה אתה אתה באמת פוגע בבטיחות (דרך אגב, גם מבוגרים נפגעים פחות במושב האחורי ולמרות זאת אתה יושב ליד בת זוגך כאשר היא נוהגת ולא מאחוריה).

כמובן שאפשר ליסוע עם הזאטוט במושב האחורי ולקחת בחשבון את האפשרות שנצטרך לעצור 35 פעמים בנסיעה מירושלים לתל-אביב, ולא ניסע כמובן בכביש המהיר כי אסור לעצור שם, וכמו שכתבתי קודם - נקפיד ללבוש אפוד זוהר בכל פעם.

זה בוודאי לא עדיף - גם לא מבחינת בטיחות הנסיעה - על פני מצב שבו אנחנו יכולים להעיף מבט אל התינוק בכל רמזור, לדבר אליו תוך כדי נהיגה מבלי להסיר את העיניים מהכביש, ולהחזיר את המוצץ או הבקבוק לפיו בעזרת חוש המישוש.

העובדה היא שגם יצרני המכוניות הבינו את זה, והיום אופציה לביטול כרית האוויר היא סטנדרטית, בניגוד לראשית ימי כריות האוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האופציה לביטול כרית אוויר שקיימת ברכבים מסויימים , באה לפתור שתי בעיות:

האחת עד היום היו עושים זאת חשמלאים חאפרים שהיו גורמים יותר נזק מאשר ביטול כרית אוויר.

האופציה של ביטול כרית לא נועדה בשביל להושיב תינוק מקדימה אלה מסיבות של אנשים מוגבלים פיזית או עם בעיה רפואית שאין שום אפשרות אחרת אלה להושיבם מקדימה.

וכמובן לקינוח מאמר של רשויות החוק בארה"ב בקובץ המצורף.

airbag_on_off.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...