Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מניעת לייזר של המשטרה

taos
שימו לב! השרשור הזה בן 7829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי יש לי שאלה קטנה לכל חובבי המהירות בארץ.

האם מישהו יודע על מכשיר או משהו אחר שיכול לשבש את פעולת אקדחי הלייזר והמצלמות הקבועות בדרכים מלגלות על כמה אני נוסע ?

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. קיים מכשיר כזה. הוא נקרא בלינדר, והוא מותקן מתחת ללוחית הרישוי, שזהו המקום אליו מכוון הליזר. עכשיו כשליזר של המשטרה מכוון לרכב עם בלינדר, השוטר מקבל הודעת שגיאה בקריאה, והנהג מקבל הודעה שאקדח ליזר מכוון אליו. במצב כזה, על הנהג להאט למהירות החוקית. זה בעצם מה שבלינד אמור לעשות, אבל ישנם בלינדרים שעלולים לגרום לליזר לשלוח לשוטר הודעה שעל הרכב ישנו משבש ליזר, מה שעלול להיות רע מאוד... כי הבלינדר אינו חוקי בארץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. קיים מכשיר כזה. הוא נקרא בלינדר, והוא מותקן מתחת ללוחית הרישוי, שזהו המקום אליו מכוון הליזר. עכשיו כשליזר של המשטרה מכוון לרכב עם בלינדר, השוטר מקבל הודעת שגיאה בקריאה, והנהג מקבל הודעה שאקדח ליזר מכוון אליו. במצב כזה, על הנהג להאט למהירות החוקית. זה בעצם מה שבלינד אמור לעשות, אבל ישנם בלינדרים שעלולים לגרום לליזר לשלוח לשוטר הודעה שעל הרכב ישנו משבש ליזר, מה שעלול להיות רע מאוד... כי הבלינדר אינו חוקי בארץ...

הבליינדר לא מוגדר כלא חוקי אלא בתחום אפור כזה לא לפה ולא לשם עוד לא היה משפט על בליינדר אם אני לא טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה משבש ליזר חוקי.

יש שתי הודעות שגיאה, אחת שאומרת לו שהוא לא כיוון את המכשיר כראוי (זאת ההודעה שהבלינדר גורם למכשיר להציג) והשניה היא הודעה שמוצגת כאשר הליזר "מגלה" שמנסים לשבש אותו. במקרה כזה, השוטר עוצר אותך ויחפש את הבלינדר ברכב שלך.

אז מה חוקי ? גלאי רדאד חוקי. אבל בהחלט אין גלאי ליזר חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבליינדר לא מוגדר כלא חוקי אלא בתחום אפור כזה לא לפה ולא לשם עוד לא היה משפט על בליינדר אם אני לא טועה.

לא מוגדר ? אז אם נגיד שוטר תופס אותי עם בלינדר, אני יכול להדגיד לו - "לא אמרתם שזה לא חוקי, לך לדרכך" ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשבש הינו נגד אקדחי לייזר בלבד , לא נגד מצלמות ,שהן מכמונות רדאר , הפועלות בתחום תדרי הרדיו.

משבש רדאר , אם קיים , אינו יעיל (או לפחות לא נמצא אחד כזה שהוכיח את עצמו במבחנים) , ויותר מכך -אינו חוקי , כיוון שלפי חוק הבזק בארץ אסור לשדר אות רדיו ללא רשיון משרד התקשורת , ופעולת משבש כזה הינה בדיוק שידור אות רדיו.

תיעצרו עם מכשיר כזה -כתב אישום פלילי באופן אוטומטי.

משבש לייזר - קודם כל ,בליינדר הוא שם מסחרי של תוצרת מסויימת למשבש . ישנם גם יצרנים אחרים.

ייחודו של הבליינדר הוא בשיטת פעולתו , אשר מונעת מאקדח הלייזר לקבל קריאה ,ולא ע"י שידור אות משבש (מסנוור למעשה) חזרה אל האקדח. בצורה זו המפעיל מקבל הודעה על חוסר "רכישת" המטרה , ולא על שיבוש הקריאה. הבליינדר הוא היחיד ,למיטב ידיעתי ומבחנים שקראתי , אשר מונע את הקריאה ומשיג אחוזי שיבוש גבוהים מאוד בלי להסגיר באופן מרשיע את קיומו.

ישנם עוד דגמים , אשר משדרים פשוט אות אור לייזר חזרה א האקדח ומשגעים אותו , אבל עבור שיבוש כזה יקבל המפעיל הודעת שגיאה E-07 , שפירושה שידור ממקור זר. לא מומלץ בעליל.

למרות האמור , אין זאת אומרת שעם בליינדר ניתן לנסוע מול השוטר בלי הפרעה תוך שיבוש , כי אחרי כמה הודעות שגיאה שוטר מיומן יבין שמשהו לא הגיוני,ויעצור אותכם (הוא לא צריך סיבה לעצור מישהו ,מותר לו).אותו שוטר יידע,קרוב לוודאי ,לזהות את המכשיר על רכבכם ,והצרות מתחילות.הפטנט הוא להאט מיידית ולכבות.

לגבי חוקיות. מבחינת החוק היבש - אין שום מניעה להשתמש במכשיר. כיוון שזהו שידור של אור -זה שקול לדוגמא להדלקת פנס.

מה שכן - ניתן לעכב אתכם ואף להחרים את הרכב , בטענה של הפרעה לשוטר , עבירות שונות ומשונות. אני מניח שאף שוטר לא יתעקש על הליכה לבית משפט - כי אז הוא יצטרך להוכיח מעל לכל ספק שאכן שיבשתם באותו רגע ועוד ועוד , ואין לו שום ראייה.

אבל בינתיים ,את המוות בתחנת המשטרה כן עלולים לעשות לכם, כולל איום בפתיחת תיקים פליליים ,עיכוב שלכם ,עיכוב של הרכב ,החרמת הציוד לבדיקה - בלגן.

תצטרכו עו"ד , כסף וכו'.

בשורה התחתונה - אני מניח שניתן לצאת גם מתפיסה של הדבר , אבל יעלה בהמון עצבים ,כסף ועוגמת נפש.

כ"א יעשה לעצמו את החשבון אם כדאי לו לקחת את הסיכון או לא.

הסיכון לא גבוה במיוחד , אבל קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...