Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בספרות טכנית לדייהטסו גרנד מוב

חנן-ג'יפולוג
שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי רכב כזה מודל 98 , גיר אוט' ,מנוע 1.5 ליטר .

אני צריך ליישר לו קו מבחינת טיפולים ואני מניח שזה אומר טיימינג, הח' שמן ומסנן שמן בגיר וכנ"ל במנוע.

אם יש למישהו ספרות מקצועית על העבודות האלה בגרנד מוב, ויכול לצלם לי את החלקים הרלוונטיים, אני אודה לו מאוד.

לגבי היינס ודומיו, למיטב זכרוני קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשיג ספרי טיפולים לרכבי דייהטסו. אם למישהו יש מידע שונה על הנושא, אני אשמח לשמוע על כך. כנ"ל אם יש למישהו גישה לספרי הטיפולים של היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידע על הטיימינג ועל שגרת הטיפולים מתוך AUTODATA יעזרו לך?

אני יכוללשלוח לך את הנ"ל את תיתן לי כתובת דוא"ל בהודעה פרטית.

אלכס החימושניק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את האוטודטה ולכן אני לא יודע מה רמת הפירוט על העבודות שם, אבל בכל מקרה, יתכן שזה יעזור לי. אני שולח לך את האימייל שלי בה"פ.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לאלכס ששלח לי את הדפים הרלוונטיים לטיימינג מאוטודטה. יש שם אינפורמציה מספקת לגמרי.

רק חסרות לי הוראות הח' לשמן גיר והמסנן ואני מסודר :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, כמו שהבטחתי בדקתי לך.

המנוע הוא אותו מנוע כמו בשרייד קלאסיק 1.5.

יש לי את כל החומר הנדרש (כל הציורים וסכמות) אבל בגרמנית.

אני בזמנו התגברתי על הבעיה חלקית ע"י תוכנת תירגום אבל זה דורש הרבה סבלנות וזמן. (ניתן לתרגם טקסטים שלמים.

אולי מישהו יציע פיתרון לעניין השפה.

11.JPG

12.JPG

13.JPG

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. הנושא כבר פחות דחוף מפני שהוראות טובות לטיימינג כבר קיבלתי מאלכס, ועוד כמה ימים אני אקבל דיסק של אוטודטה לרכב הזה.

מה שהיה דחוף לי לעשות עם קבלת הרכב זה החלפות נוזלים וטיימינג. החלפתי שמן מנוע ומסנן, החלפתי נוזל בלמים ובדקתי את הבלמים. אני אחליף עכשיו רצועת טיימינג עם מה שקשור בה, שמן גיר, נוזל צינון, ובשביל זה אני כבר לא צריך הדרכה נוספת. נקווה שזה יתן לי שקט לזמן הקרוב.

תודה לכל העוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הסתבר לי שהאוטודטה לא מדהים. בעבודה על הטיימינג חסרה אינפורמציה לגבי סדר הפירוק של כל המכלולים באיזור. הייתי צריך לגלות לבד שבמאונטינג של תושבת המנוע יש ארבעה ברגים. שניים מהם קשה לראות בלי מראה, ועוד אחד מוסתר עם הפולי של מדחס המזגן, אז נאלצתי לפרק גם אותו. עוד בורג של מכסה הטיימינג מכוסה על ידי התושבת של מיסב מותחן רצועת המזגן, שגם אותה נאלצתי לפרק. יותר עבודה ממה שאני רגיל מרכבים אחרים. בכל מקרה, 3.5 שעות ואני אחרי זה, למעט שלושת רצועות המנוע שעוד צריך להרכיב. בחנות החלפים נתנו לי רצועות לא נכונות על פי ספר שנמצא אצלם. לא יודע למה אבל הספר טעה בכל הרצועות. אילץ אותי לעשות נסיעה נוספת לחנות, הפעם עם שלושת הדוגמאות. מסתבר שהם למדו על חשבוני, ועכשיו תיקנו בחנות את מה שכתוב בספר. זו אחת הבעיות עם רכב שהוא יחסית נדיר.

וחוץ מזה, חם. כמה חם. העיקר שהוא הניע בנגיעה ועובד חלק, אז המאמץ היה שווה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחוץ מזה, חם. כמה חם. העיקר שהוא הניע בנגיעה ועובד חלק, אז המאמץ היה שווה :wink:

בגלל זה אני דוחה עבודות כאלו לחורף. אני שונא לעשות עבודות גדולות ברכב בקיץ באופן כללי ומשתדל לדחות אותן לחורף אלא אם אין ברירה.

לגבי האוטודאטה: ידוע שהוא לא מושלם, אבל זה יותר טוב מלעבוד "על עיוור". לי בכל מקרה זה עוזר לטיפול ברכבים "מזדמנים" של חברים, שלהם אין לי ספרות יצרן או ספר של צ'ילטון או היינס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הוא בהחלט עוזר. ללא ספק. לא הייתי מתחיל בלעדיו את העבודה הזו. כל עוד אין ספר טיפולים הוא הכי טוב שיש, כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...