Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות עם מס רכוש והפיצוי (עם הוולוו 144 שלי)

amitexc
שימו לב! השרשור הזה בן 5714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום קבלתי הצעת מחיר של 12 א-ל-ף ש-ק-ל.

אני עדיין בשוק!

מבחינת השמאי ערך הרכב,לטענתו מחירו בארה"ב הוא 1500$

ו12 אלף זה כולל הוצאות יבוא.

ע"פ מחירון קראוס הרכב שווה:

350, 1000, 1650, 3300, 5800, 8300

עכשיו השאלה היא הכיצד הוא הכריע וקבע שהרכב שלי היה ברמות הנמוכות של המחירון?!

איך זה שעל רכב רקוב משלמים בין 5-8 אלף שקל בארץ,אז איפה כל ההשקעה שלי?

איפה הפחחות והצבע שעבודה שנחשבת זולה עולה בסביבות ה8 אלף?

אגזוז חדש,צמיגים חדשים,מצבר חדש,רדיו מקורי שלא קל להשיג,וו גרירה,ריפודים מעור,גומיות לדוושות חדשות,ידית הילוכים חדשה,מאוורר משופץ,דש בורד+הגה של הגרנד לוקס,תיקרה חדשה,פסי קישוט שעדיין לא הספקתי להתקין(אך היו באוטו)+הקליפסים שרק הם עלו לי 200 שקל מוולוו,...וכו'

איפה כל מאות שעות העבודה?איפה כל אלפי הק"מ בחיפוש אחר חלקים?

דברים שבכלל לא הספקתי להנות מהם...

איפה כל ההשקעה נכנסת ב12 אלף הארורים האלה?!

איפה "הפיצוי" פה?

המצחיק(ת'אמת לא כזה מצחיק) שיש לי 5 ימים לערער אח"כ אני אצטרך לשלם עליות אחסנה,נשמע פייר מאוד לעומת החודשיים שלקח להם לתת הערכה,ואני לא מדבר על זה שלא קבלתי בכלל דו"ח בדואר.

עמית.

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תערער ואל תוותר, מכתב רשמי מהמועדון בדבר שווי הרכב על פי מחירון קראוס, דו"ח שמאי מבין עניין באספנות, תמונות, קבלות שיפוץ וחלקים, כרטיס חבר מועדון, כל אלה ישמשו אותך בתביעה כנגדם אסור לוותר פה. אני הייתי מערב גם עו"ד במקרה זה-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ייבאתי מכונית לארץ. עלתה 600$ בארה"ב, 27000 ש"ח כולל הוצאות יבוא בישראל (אני לא ביצעתי זאת בדרך אופטימלית. היום יכולתי "לגלח" בערך 4000 ש"ח מסכום זה. עדיין, 23,000 ש"ח, לרכב ששווה שליש ומטה משלך, לפי קראוס).

ומצבה לא היה ד-ו-מ-ה למצב הבונבוניירה שלך.

אם אתה זקוק לעדותי, הסבר מפורט על תהליך ועלויות יבוא, או כל פרט אחר שייסיע לך לערער על דברי הבן-ז*&!, אשמח לסייע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב גס, לפי הערכת עלות ייבוא רכב דומה מארה"ב, ואני יחסית מחמיר...:

אני מניח שהרכב היה במצב 4 (לא לכעוס... מצב 3 זה כבר רכב במצב מאד יפה)

עלות: 1650$ (נניח שזהה להערכת קראוס).

הובלה מארה"ב: 1000$

עלות המיסים: (1650+1000)*1.44=3816$

הוצאות נמל וטסט ראשון ~ 500$ (אולי אני קצת טועה).

סה"כ: 1650+1000+3816+500=6966$ ~7000$ ~ 31,000 ש"ח.

תביא הערכת שמאי לפי תמונות (שבוודאי יש לך) שהרכב היה במצב 4 לפחות, ותראה להם את החישוב הנ"ל. אפשר גם להביא אישור מהמכס שכך מחשבים מיסוי על רכב אספנות.

אם אתה יכול להביא הערכת שמאי שהרכב היה במצב 3, תעשה פשוט את החישוב מחדש לפי המספרים המתאימים.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי שאלה, האם שווה, פרט לכל איסוף הנתונים המצבעים על השווי האמיתי של הרכב לערב גם עו"ד? והאם יש מישהו מהמועדון שיכול לעזור במקרה הזה?-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה ההגדרות המדוייקות מתוך קראוס.

עולה מהן שרכב במצב 3 הוא לא דבר מופרך כל כך. על פי התאור, ומהתמונות שאני זוכר של הרכב, כלל לא בטוח שאי אפשר לטעון למצב 3. בכל מקרה, ניתן לקרוא תיגר על הקביעה הנחרצת שהרכב במצב 4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כלכך ברמות,ועל פי מה זה נקבע.

אך כל מה ששפצתי ונגעתי בו היה במצב מאוד מאוד נוצץ ודומה למקור כשיצא מפס היצור.

הייתה עוד עבודה אבל לא הרבה.

בתמונות לא להתיחס לבקליות כי היו שם כבר אחרות.

והסמלים (שעדיין אצלי) לפני ליטוש הברקה וצבע.

עמית.

ZEBR0003.jpg

ZEBR0005.jpg

ZEBR0004.jpg

DSC00605.jpg

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדע מדוייק, אלא תלוי בחוות דעת מקצועית.

כרגע ניתן לקבוע בודאות שהשמאי שנתן את ההערכה אינו מקצועי, כיוון שב 12,000 ש"ח לא ניתן לייבא לישראל כלום. וודאי לא במצב המכונית שלך.

אלה ההגדרות מתוך מחירון קראוס.

3. טוב מאוד (Very Good): מקור שמיש לחלוטין, או שחזור "ישן" עם סימני בלאי. כמו כן, שחזור טוב של חובב, בר תצוגה ותחזוקה בכל אספקט (פנים וחוץ). בנוסף, שילובים של שחזור ברמה טובה ורכיבים תקינים ושמישים, או רכב משוחזר חלקית עם כל החלקים הדרושים להשלמת התהליך, או חלקי NOS בעלי ערך גבוה.

4. טוב (Good): רכב ניתן לנהיגה הזקוק לכל היותר למעט מאוד עבודה כדי לתפקד. כמו כן, עבודת שחזור שהתדרדרה עם הזמן, או שחזור ברמה נמוכה של חובב. כל הרכיבים דורשים שחזור כדי להגיע למצב "מעולה", אך הרכב על פניו שמיש גם במצבו הנוכחי.

מכיוון שזה לא מדע מדויק, כאמור, נשמע לי סביר ביותר לטעון לצורכי המו"מ מול מס-רכוש שהרכב במצב 3. לפי הגדרות קראוס, זה בהחלט קונסיסטנטי עם תיאורך.

לאור זאת :

3300 $ - מחיר רכישה.

400$ - הובלה בארה"ב.

1200 $ - הובלה לישראל.

שווי למכס: 3300+1200 = 4500$

מס קניה: 1.44*4500 = 6480$

עלויות נמל + עמיל מכס מקומי: 500$

סה"כ עד יציאה מהנמל: 3300+ 400 + 1200 + 6480 + 500 = 11880$

51,000 ש"ח.

זו נקודת פתיחה לא מופרכת בכלל למו"מ מצידך.

גם אם בסופו של דבר יוסכם על מצב 3.5, ההפרש מההערכה הראשונית שקיבלת גדול מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור היה במשא ומתן עם שמאי הביטוח שלו בנושא הפרינץ שניזוק בתאונה ואני משער שהוא לא יצא פראייר.

אולי שווה להתייעץ איתו.

ישי

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עשה הפרדה בין האמוציות והשעות שחיפשת באיתורים לגבי חלקים שהשגת לרכב לבין הדרך הטכנית שבה מתנהלות מערכות ביורוקרטיות בישראל, כלומר לך לשיטתו של קובי וגם אם יידרש במסגרת פשרה הורד רמה, אך בחישוב מהיר עדיין תהיה בכיוון הרבה יותר גבוה ממה שהוצע לך.

הכל טוב ויפה אלא אם יש כאן דבר שאנו לא יודעים שהוא תימחור לייבוא רכב ארצה לפי שני שערי/מדדי חישוב כמו שקיים ברכישה/מכירת מט'ח: שער תקבולים (החישוב שמחשבת המדינה עבורינו האספנים, בעת ייבוא רכב) ושער תשלומים (החישוב שמחשבת המדינה כשהיא צריכה להוציא כסף עבור הלקוח הנפגע, בעת מתן פיצוי) ואם כן יש דברים בגו, הרי שדבר זה יפתח תיבת פנדורה.

בהצלחה

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן האמוציות והשעות שהושקעו אינן רלוונטיות.

מה שרלוונטי הוא מחירון קראוס, אותו קבע המכס כאורים ותומים לתמחור רכב מיובא. מכיוון ששמאי מס רכוש הוא זה שקבע את ה"תקדים" לפיו יש לפצות את עמית בסכום שיעלה לייבא מכונית דומה מחו"ל, אין סיבה שלא "לזרום איתו".

עלות יבוא רכב בדרגה 3 חושבה. אין שום סיבה להתפשר על דרגה 4 בשלב זה. הוא לא עושה טובה לאף אחד.

המדינה קבעה "קראוס". לא עמית, או אני, או מועדון ה-5 --> קראוס אומר דרגה 3 --> הרכב היה בדרגה 3.

שיואיל מס רכוש להסביר מדוע הרכב אינו ברמה 3. לאור הטקסט שהבאתי מ"קראוס", זה לא יהיה כה טריוויאלי עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעה שניתנה לעמית מקוממת, וזה בלשון המעטה, ולדעתי יש לערער עליה.

עמית, אם לדעתך אני יכול לעזור במשהו, אל תהסס - פנה אלי.

נדמה לי שראוי (גם אם זה לא מוגדר במפורש בתקנון העמותה ובנוהליה) שהמועדון יתייצב - ובאופן פורמלי - מאחורי עמית (וכמובן רק אם עמית רוצה בכך), ויסייע לו בערעור תוך שימוש בכל היכולות המקצועיות הקיימות במועדון ואצל חבריו המתמחים (ויש כאלה, ויותר מאחד או שניים) בתחומי ביטוח, שמאות, משפטים ומו"מ עם הרשויות.

מבלי לראות ולהכיר את טופס הערעור אני מנחש שצירוף חוו"ד מקצועיות מטעם נושאי תפקידים בהנהלת המועדון בכלל ומקרב משפטנים ויועצים משפטיים בו בפרט, כמו גם חוו"ד שמאי המתמחה בתחום מטעם המועדון ותצהירים של חברי מועדון שהביאו רכב אספנות בייבוא אישי בנושא ה"מכפיל" הריאלי לפי עלות הרכב בארה"ב - כל אלה יסייעו לצדק להיעשות.

כמו שאמר אלכס אנסקי (בתשדיר שירות בגיל אספנות בערך) - מה לעשות? לעשות!

איל פלד

טריומף TR3A שנת 1958

וולוו P1800 "המלאך" 1965

ותמיד מחפש עוד רודסטארים/מכוניות ספורט אירופאיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין עם כל מה שכתב ארנון, ועוד שתי נקודות:

1. מועדון החמש ישמח לסייע ככל שניתן - פנה אלי בכל צורך ספציפי.
  2. בהזדמנות זו, אני אכניס את ההודעה המועילה הזו של ארנון לדביק העוסק בייבוא רכב אספנות.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון קיבלת הערכת שמאי נמוכה של המדינה.

אין שום סיבה להתרגש. שמאות היא עניין שבהערכה שיש בו מידה רבה של ויכוח.

בחלק גדול של המקרים - הצבת חוות דעת שמאי נגדית - תביא לשינוי השמאות.

אתה חייב לערער על השמאות ולהביא חוות דעת נגדית.

להערכתי שני השמאים בויכוח ביניהם יכולים לפתור את העניין.

אני לא בקיא בחוק בעניין הספציפי אבל בהליכי שמאות מול המדינה, יש לפעמים אפשרות לפנות לשמאי הממשלתי ו/או למנות שמאי מכריע.

תעשה את כל מה שאתה צריך עכשיו. אל תחכה "ללובי" או לנסיונות השפעה כאלו ואחרים. אלו טובים לכשעצמם כצעד משלים אבל לא כהליך עיקרי.

להתייעץ עם עורך דין שבקיא בעניין זו תמיד עצה טובה. תעשה את זה.

רוני

היא לא יודעת להגיד לי מתי יהיה מישהו שיוכל להגיד לי מתי זה יהיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על היעוץ והרצון לעזור.

אני וודאי שאסכים לכל עזרה אפשרית מכל גורם אפשרי,אני ממש בור בנושא השמאות והעירעורים.

בגדול אני לא יודע מה לעשות ומאיפה להתחיל אפילו.

מה שאני יודע שאני לא מקבל את ההצעה הזאת ומתכוון להלחם על שלי!

מה שכן עד כה גם הגרר שגרר לי את הרכב(שאת פרטיו אשמור לעצמי לעת עתה) התברר כאדם מגעיל בעל תאווה לכסף בלבד.

ברגע ששמע שאני אגרור את הרכב ולא אעזר בשירותו הוא ציין "שיקרע את הגררסיט" וניתק את הטלפון בפרצוף.

כאילו עד כמה בן אדם יכול להיות נבזי?לא הספיק לו כל הכסף שעשה בזמן המלחמה?!ועוד להכנס באנשים שמנסים לצמצם עלויות דווקא בגלל הערכת השמאי מטעם מס רכוש?!

עמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...