Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ויזה "אלף המסלולים" ומירוץ "אלף האגמים"...

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 6438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לדבריי מהפורום הכללי.....

אני מביא את ההודעה שלי שם AS IS ("לא נגענו" - כמעט....)

שלום לכולם,

אני חושב שליצירה כזו מגיע מקום של כבוד בפורום הספורט המוטורי שלנו... אז אני פותח שרשור על ויזת אלף המסלולים - פה! אני לא מבין איך אף אחד עוד לא גרר את דני לוי, ג'קי זית וכמובן מישל גדז' שאולי הכי מזוהה בארץ עם הרכב הזה -להגיב על הנושא ולהעלות תמונות.

אז קדימה - אני מזמין את שלושתם להגיב.

כמי שנהג פעם פעמיים (או יותר) על הרכב המדהים הזה - אני יכול לספר ממקור ראשון - שבמסלולים מסויימים - גם כיום - הרכב הזה תחרותי ונותן פייט יפה בקטגוריית - עד 1600 CC.

איזה תענוג היה לשחרר קלאץ' ברכב של 680 ק"ג ולהרגיש כ 140 כ"ס בועטים בעפר את ארבעת הגלגלים דרך דיפרנציאלים מוגבלי החלקה והרכב פשוט נקרע מהמקום. לא הספקת לחשוב הרבה - והגיר נגמר ואתה במהירות MAX. רק לכתוב על זה ולהזכר בזה מעביר בי רטט...

מישל - לא בא לך להתפרק קצת???? אולי גם תעשה סדר בשם ותספר קצת על מירוץ אלף האגמים - שם הוצגה הויזה לראשונה - או זכתה במירוץ לראשונה... או השד זוכר מה... (לך תזכור את הסיפורים מלפני כמעט 20 שנה - אז בגיל 14 היתה הפעם הראשונה שאני שמעתי אותם...).

:wink:

אלון חלווה.

נ.ב.

בואו גם נדביק את זה ליום יומיים...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי שלנו, לימד אותי (טלפונית) לפני מספר דקות שאין כל קשר בין ראלי אלף האגמים לויזת "אלף המסלולים".... טעות עבר נפוצה...

אז אני מתקן.... אם מישהו כן יודע על קשר - נשמח לשמוע...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז עכשיו אני מול המחשב ולאחר שיחת הטלפון עם אלון ועד שמישל יספר לנו על הויזה האישית שלו שעשתה לנו את הימים באשקלון אנסה לתת טיפונת פרטים על הויזה עצמה .

חברת סיטרואן החליטה בשנת 83 לייצר מכונית ראלי קטנה שתתאים למרוצי הראלי של קבוצה-B והמכונית הנבחרת היתה הויזה .

בכדי להתחרות בקטגורייה נאלצה סיטרואן לייצר 200 מכוניות כאלו .

נבחרה הנעה כפולה "פרימיטיבית" יחסית , במושגים של היום ויחס העברה היה 50-50 והמנוע המקורי שנבחר היה מנוע 1360 סמ"ק ששרת נאמנה את הויזה כרונו , הספורטיבית של סיטרואן ששימשה לתחרויות מסלול וראלי לפני כן בצרפת ובלגיה .

כמובן שלאחר זמן מה יוצרו מנועים בעלי עוצמה גדולה יותר - 1434 סמ"ק על פי נתוני יצרן .

יתרון ענק של הרכב מלבד ההנעה היתה משקל של כ-850 ק"ג .

i_1000pistes_gr_2.jpg

ועכשיו לגבי השם - MILES PISTES - בצרפתית זה אלף המסלולים וזה היה ראלי קטן באליפות צרפת ששם נערכה הופעת הבכורה של הויזה .

עיקר הצלחתה בהמשך היה במרוצי הקרח בשאמוני , שהפכו מאוחר יותר לאנדרוס-טרופי וכמובן במרוצי ראלי-קרוס דוגמת האליפות הישראלית .

עד כצה שאני יודע הגיעו לארץ הקודש 3 ויזות - אחת של מישל גדז' שניצח עימה אין-ספור (ואולי הגיע הזמן לספור..) מרוצים באשקלון עם ובלי הנעה כפולה...ועם קנס כזה ואחר...:wink:

השנייה אצל ג'קי זית , שעדיין מככבת פה ושם ב"אימוני" הראלי והספרינט , והשלישית שהיתה אצל דני לוי , לאחר בכורה אצל אביו , ולאחר שהחליפה מספר ידיים שוכבת לנוח גם היא אצל ג'קי .

i_1000pistes_gr_3.jpg

ומי שרוצה עוד פרטים ומבין צרפתית - http://www.visachronoclubdefrance.com/vss_1000pistes.htm

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק הנה ההסבר לגבי מקור השם של הויזה -

The name Mille Pistes was taken from the Rally bearing the same name.

Organised on military ground in provence (France), the rallye got his name from the multiple roads crissrossing the Canjuer Camp.

The rally was very popular because its regulations allowed manufacturers to test the prototypes of their upcoming rally cars.

It was also fairly rough and was agood proving ground.

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יהייה דובי

כל מה שכתוב באנגלית קדוש הוא??? אולי אתה כתבת את זה, טוב אתה עברית בקושי יודע אז כנראה שלא...

תן מקורות משהו שנוכל לראות

לא מתאים לך :lol:

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...