Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בתביעה מול חברת ביטוח ישיר

zvih
שימו לב! השרשור הזה בן 6437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מעשה שהיה כך היה:

לפני מספר חודשים, בכניסה הצפונית לבסיס פלמחים, בעודי מאט כדי לפנות שמאלה לחניה, פגע בי מאחור רכב מסוג יונדאי 100H. נהג הרכב הודה בפגיעה, התנצל על כך שהוא לא היה מרוכז, ומסר לי את פרטי הביטוח שלו, ביטוח ישיר.

לאחר ארבעה חודשים מהתאונה, וחודש אחרי שהצ'קים שלי למוסך ולשמאי נפדו, הם סוף סוף החליטו לשלם לי.

אבל יש כאן קאץ';

• לטענתם, אני לא אותתי כדי להיכנס לחניה, ולכן הם מורידים לי 20% על רשלנות תורמת. זהו שקר גמור (הם הסכימו "להתפשר" על 10%).

• הם החליטו, בגלל שהרכב על הכביש מעל עשר שנים (10.5), שהם לא משלמים לי על ירידת הערך שפסק השמאי.

לצערי, אני לא רואה בררות, אלא לפנות לביהמ"ש לתביעות קטנות.

אין לי ממש ניסיון בנושא, ולכן אשמח לטיפים מכם, אלו שכבר עברו את זה.

מה אתם חושבים?

תודה מראש,

צבי הלוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל,שיהיה לך המון בהצלחה.

לדעתי עליך לתבוע אותם בהקדם האפשרי,ככל שהזמן יעבור כך גם כאב הראש שלך יגדל ואתה לא תרצה יותר להתעסק בנושא.

סמוך עליי,לך לעו"ד טוב הוא כבר יסתדר מפה לשם.

אני מכיר את העניין מקרוב.

בהצלחה.

החתימה נמחקה על ידי הנהלת האתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך קודם כל לקחת את הכסף שהם מציעים, לא לחתום על המסמך שבו אתה כביכול מודה שאין לך יותר תביעות נגדם (אפשרי אחרי הרבה צעקות), ואז לתבוע אותם על ההפרש. חבל לצאת עם חור ענקי בכיס בגלל השטויות שלהם.

תביעות קטנות זה שטויות, אתה מגיע להיכל בית המשפט הקרוב לאזור מגורייך (אם אתה ליד חיפה, דבר איתי, אני אעזור לך), מבקש לפתוח תיק תביעה, ממלא את המסמכים הדרושים, הולך לשלם אגרה (אם אני לא טועה, 10% מהסכום שאותו אתה תובע.

את הטענה הראשונה שעליה הם מורידים 10% אתה כבר זכית לדעתי, אין סיכוי בעולם כולו שהם יוכלו להוכיח את זה.

על ירידת ערך אתה צריך לבדוק מה אומר החוק לגבי זה, אבל לדעתי הם ממציאים את זה לדעתי.

אגב, תבדוק עם עצמך אם אתה מוכן לסחבת של בית המשפט, למרות שתביעות קטנות כביכול זזות מהר, אבל זה עדיין כחצי שנה לפחות. האם הסכום שווה את זה? אם כן, גש ותן בראש.

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה,

אני לא מבין...

איפה הסוכני ביטוח שלכם ?

למה אתם משלמים להם אם כשאתם צריכים אותם הם לא עוזרים לכם?

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו ביטוח, וסוכנים,

אני רוצה לכתוב מילה טובה על הפניקס. שמחלקת תלוש כזה, שהטיפול לאוטו בעצם על חשבונם.

היום עשיתי טיפול לאיביזה, אז אם טיפול רגיל עולה 400 שקל בערך,

אני לא שילמתי אותם,

וחוייבתי על נוזל קירור חדש (ביקשתי לרענן אותו לגמרי) ועל פילטר למזגן שבפעם האחרונה לפני שנה לא החליפו בכלל, כי הוא לא צבר מספיק קילומטראז'.

בקיצור, הנה מילה טובה, על הסוכן שלי (שאולי קצת יקרן אני מודה, אבל שלא נצטרך , הוא הוכיח את עצמו כשהייתי צריך אותו) ועל הפניקס הישראלי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הסוכני ביטוח שלכם ?

למה אתם משלמים להם אם כשאתם צריכים אותם הם לא עוזרים לכם?

ליביו

מה הסוכן שלי אמור לעשות במצב הזה?

האם הם צודקים שלא צריך לשלם ירידת ערך עבור רכב שגילו מעל עשר שנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסוכן שלי אמור לעשות במצב הזה?
אם אין לך ביטוח מקיף - סוכן הביטוח כנראה לא יעזור.

מה שאתה נדרש לעשות הוא לגשת לבית הדין לתביעות קטנות באיזור מגוריך - לקחת וטיפסי תביעה למלא בהם את עובדות המקרה, להגשים ולשלם אגרת פתיחת תיק.

אל תוותר - חברות הביטוח נוהגות לבצע את "התרגילים" הללו בכל פעם - תכין את טענותיך על דף ותסביר כל אחת בנימוס ובאורך רוח.

תתעקש לקבל את מלוא הסכום שנפסק לך ע"י השמאי לרבות ירידת הערך.

בהצלחה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתעקש לקבל את מלוא הסכום שנפסק לך ע"י השמאי לרבות ירידת הערך.

בהצלחה.

תודה על התגובה.

השאלה היא, האם מבחינה משפטית הם לא חייבים לכסות ירידת ערך לרכב שגילו מעל 10 שנים?

הם אמרו לי שזו תקנה של וועדת ששון (או משהו דומה, הם לא היו ברורים בנושא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבירורים קצרים מאוד בגוגל, יכול להיות שחברת הביטוח הזאת צודקת, אבל.. יש תקדים שכנראה קובע אחרת, הנה:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2869323,00.html

http://www.kalir.co.il/Articles-Tari/407.html

http://www.nfc.co.il/archive/003-D-7973-00.html?tag=18-23-49

במילים אחרות: המשך לחפש עוד ועוד מידע שתוקף את החלטת וועדת ששון, השתמש במה שלמדת מול חברת הביטוח, עדיין לא יהיו משוכנעים? שקול שנית והעזר במשפטן/עו"ד אם שווה לפנות לבית המשפט בשביל זה, שכן יש תקדימים טובים מאוד לטובתך.

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קצר:

לאחר דין ודברים מול חברת הביטוח, הם כיסו לי את כל ההוצאות הישירות, לא כולל ירידת הערך.

מה שהכי חשוב, זה להראות להם שאין לנו שום בעיה לגשת עם העניין לבית משפט. רק ככה הם מתחילים לתת הצעות רציניות.

תודה על העצות,

צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון שלא היה להם תיק נגדך והם סתם ניסו לעשות שרירים, אתה בטח הצעת להם לשלם כדי שזה לא יגיע למשפט.

זה אומר שאתה נתת להם הצעה טובה ולא הם לך.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאתה יכול לראות בהודעה המקורית שלי, בתשלום הראשון שקיבלתי, הם הורידו לי 20% על רשלנות תורמת.

לאחר ששלחתי להם מכתב השגות, הם הסכימו להתפשר על 10%. אמרתי להם שזה לא מקובל, ומכיוון שאנחנו לא מגיעים לפשרה, בהקדם האפשרי אני אגיש את המסמכים לבית המשפט. זה לא עשה עליהם רושם.

אז התקשרתי לנהג שפגע בי, המבוטח שלהם, ושאלתי אותו לפשר העניין. לטענתו, הוא מעולם לא אמר להם שאני לא אותתי, אלא רק ציין שהוא לא זוכר את נסיבות המקרה. רק אחרי שעימתתי אותם עם ההקלטה הזו, קיבלתי מהם את שארית הסכום, לא כולל את ירידת הערך (300 ש"ח).

אני לא מבין איך אני שילמתי להם כדי שזה לא יגיע למשפט. תסביר את עצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...