Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש יורש במשפחת המלוכה האמריקנית

דובי מילר
שימו לב! השרשור הזה בן 6419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הספורט האמריקני בכלל והספורט המוטורי בפרט בנוי משושלות משפחתיות

שעושות משהו לאוהד הממוצע , עוזרות לו לייצר אהדה והערצה .

ארנהרדט , אנסר , פטי וכמובן אנדרטי .

מדי פעם מצטרף שם חדש לספורט וכל תקוות המשפחה , יחד עם כל העם

מוטלת על כתפיו .

באינדי 500 השנה ידענו שקורה משהו , נכנס כוכב חדש , מרקו אנדרטי , הנכד של

מריו אנדרטי , אלוף מכובד בזכות עצמו משני צידי האוקינוס והבן של מייקל אנדרטי ,

גם הוא אלוף אמריקני ב-CART בזמנו ואחד שעבר גם במסלולי הפורמולה-1 בעונת 93

במקלארן ללא הצלחה מרובה .

מרקו אנדרטי התחשל היטב במסלולים האמריקאיים ולפני תחילת העונה היה ויכוח מתוקשר

בין הסבא מריו לאבא מייקל לאן הוא צריך להמשיך משם - אירופה כשהפנים הם פורמולה-1

כמו שרצה הזקן או להישאר בארה"ב ולקבל כיסא בקבוצה של אבא מייקל ב-IRL .

הבחירה נפלה על המסלולים האובליים ומרקו מאז לא מסתכל אחורה .

כל מי שצפה השנה באינדי 500 בשידור ישיר היה עד לסיום מותח , אחד המותחים

שנראו שם בשנים האחרונות , מרקו הוביל את ההקפה האחרונה וממש בפנייה האחרונה

לפני ישורת הסיום עקף אותו סאם הורניש במהלך מדהים וניצח , מרקו סיים רק שני , מאוכזב .

כן , לפני המרוץ הוא היה מוכן לחתום על תוצאה כזו אבל לאחריו , כשאתה מוביל ונשארה

רק רצועת אספלט קצרה עד לדגל השחמט ול-VICTORY LANE , הוא היה מאוכזב .

והנה בסוף השבוע האחרון זה קרה והוא ניצח את מרוץ ה-IRL הראשון שלו , באינדי גראן-פרי

של סונומה , Infineon Raceway , כתב את ההיסטוריה המשפחתית מחדש והוכיח שלספורט

האמריקני שעסוק בשושלות יש על מי לסמוך שימשיך להוביל אותו הלאה , לעתיד טוב .

1156726779.jpg

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שמעבר מהליגות האמריקאיות לפורמולה1, סטטיסטית, לא הניבו תוצאות יפות בשנים האחרונות (לעומת הצלחות לפורשי פורמולה1 בליגות האמריקאיות) אבל במקרה הנ"ל אולי מדובר בטעות?

הרי מדובר בנהג צעיר שכל עתידו לפניו כך שההסתגלות לפורמולה1, בעיקר עם רואים זאת כהשקעה לטווח הארוך, יכולה לעשות לו רק טוב.

צריך לשים לב שבניגוד לשאר המרוצים, המרוץ האחרון היה על תוואי מסלול מרוץ "אמיתי" ולא מרוץ אובאלי ואם נוסיף למשוואה את היותה של השילדה "פחות ידידותית למשתמש" בסוג מסלולים שכזה, הרי שלדעתי מרקו בהחלט יוכל למצוא מקומו בפורמולה1.

אני הייתי באינדי500 ולא ניתן לתאר במילים וגם לא בתמונות את המתח שהיה שם ואת הרצון של צופים רבים לראות את הג'וניור מנצח, בעיקר כששלוש הקפות לסיום, זב החוטם עקף את אבא אנדרטי.

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שמעבר מהליגות האמריקאיות לפורמולה1, סטטיסטית, לא הניבו תוצאות יפות בשנים האחרונות ...

ז'אק ווילנייב , חואן פבלו מונטוייה...אני חולק עליך רק במעט , ונכון שמונטוייה לפני ההצלחה האמריקאית שלו הצליח יפה בפורמולה-3000 אבל את עיקר השם שלו הוא עשה בארה"ב .

העניין הוא שנהגים אמריקאים רבים לא מוצאים שום ענין להגיע לאירופה להתחרות וזאת מכיוון שקהל בארה"ב יש במיליונים , כסף בספורט המוטורי שם יש במיליונים אז בשביל מה בעצם לחצות את האוקיינוס .

כיום ישנה מגמה , בתמיכת רד-בול , לדחוף נהגים אמריקאים צעירים לאירופה . מי שעומד בראש האקדמיה הזו הינו דני סאליבן , נהג מירוצים אמריקני , לשעבר בקבוצת טירל . הם משתדלים להכניס כמה שיותר נהגים אמריקאיים לכל מיני קטגוריות נמוכות וזאת בכדי שלפחות אחד יגיע בעתיד הקרוב לקצה הפירמידה כשהוא מכיר את המסלולים , התחרות והתרבות המקומית .

לטעמי מוקדם להגיד שמרקו אנדרטי הוא התגלית הבאה ויגיע רחוק בפורמולה-1 , אם בכלל יגיע לשם .

אז נכון שאת השם הנכון יש לו והקשרים הנכונים אבל מאד מפתה מבחינתו להישאר ולהצליח בארה"ב .

ההייתי מאד רוצה לראות את דניקה פטריק בפורמולה-1...

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לכתוב "הרוב".

צודק לגבי ווילנייב ומונטויה אבל אל תשכח שהם בילו המון שנים בפורמולה1 אולי בגלל שבאמת היה להם מה להציע.

לגבי הנהג הבא ראה תגובתי בשירשור טורקיה.

דני סאליבן? Spin & win בשנת 1985 שבמקרה היה על מריו אנדרטי אם אני לא טועה.

את דניקה אני רק רוצה לראות ולא משנה איפה :twisted:

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז'אק ווילנייב הגיע לפורמולה-1 כאלוף סדרת ה-CART ומנצח האינדי 500 ובמרוץ הראשון שלו , באוסטרליה 96 זכה בפול פוזישן והוביל את מרבית המרוץ עד לתקלה שגרמה לו לאבד ניצחון בטוח .

שנה מאוחר יותר הוא כבר זכה באליפות העולם , 1997 .

דני סאליבן נהג בעונת 83 בטירל .

במרוץ השני שלו בפורמולה-1 , לונג-ביץ , זינק מהמקום התשיעי , שהיה המיקום הגבוה ביותר שהשיג באותה עונה בודדה וסיים שמיני .

שלושה מרוצים מאוחר יותר במונקו הוא סיים במקום החמישי המכובד לכל הדעות , במרוץ האחרון באותה עונה בדרא"פ סיים סאליבן שביעי .

באמצע הצליח לסיים עוד מספר מרוצים כשהוא מגרד את הטופ-10 .

אמנם לא השאיר רושם אבל בכל זאת , לא ביזיון .

לאחר מכן חזר לארה"ב ובמהלך קריירה שנמשכה עד 1995 השיג 17 נצחונות וכמובן את האליפות של שנת 1988 .

דובי

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, אני אבדוק אצלי בקטלוג אולי יש סרבל שמגיע איתה.

דובי, יש ליין שלם של תמונות של דניקה בלי בד חסין אש אלא רק חסין עוד פיסות גוף.

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...