Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת בלמים ברכב (כמעט) חדש,הגיוני?

~VIPER~
שימו לב! השרשור הזה בן 6440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

היום הגולף שלנו נכנסה לטיפול 30 אלף(טיפול שני, כל 15 אלף טיפול).

חוץ מהטיפולים הרגילים הודיעו לאמא שלי שיש צורך להחליף את הרבייעית ברקסים.

במוסך ציינו בפניה שבדר"כ ברכב רגיל צריך להחליף ברקסים כל 25 אלף ק"מ(מה שנראה לי כהמצאה אבל אני לא מבין בדבר.)

השאלה שלי אם זה הגיוני בכלל לרכב שבסה"כ שנתיים על הכביש "נגמרים" הברקסים כל כך מהר?

או שצ'מפיון מצדיקים את השם הרע שלהם או שלי יש חור קטן בהשכלה.

תודה,אלון.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי באופן הנהיגה של אמך.

גם אם הקדמיים אכן גמורים, חשוב לזכור שהשחיקה של האחוריים נמוכה יותר ולכן קצת קשה לי להבין מאיפה הקביעה הנחרצת הזאת, אבל היות ואינני מכונאי אני חושב שכדאי גם לשמוע את דעת המומחים כאן.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרפידות נשחקות יותר או פחות בהתאם לאופי הנהיגה. נהיגה אגרסיבית עם הרבה עצירות יחסית חזקות בודאי שמקצרת משמעותית את חיי הרפידות.

בגדול שמעתי על החלפות בסביבת ה 40 אלף לעומת זאת יש לא מעט נהגים שנהיגתם רגועה מה שמונע בלאי מהיר של המעצורים,אפילו עד 50 א ויותר - כן - וגם חוסך דלק ובטוח הרבה התעצבנויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמר אלעד , השחיקה של האחוריים אמורים ליהיות קטנים יותר מהקידמיים. לכן יש כאן אכן אפשרות שיש צורך בהחלפתם אך אולי גם המוסך מנסה אם כבר להחליף 2 אז אולי להכניס לחבילה גם 2 אחוריים וזה חשוב שתבדוק אולי במקום אחר. לגבי זמן ההחלפה ובהתאם לנהיגה של נהג הרכב אפשרות סבירה שאכן יש צורך בהחלפת ארבעתם או לפחות ב-2 קידמיים וזאת בהתאם לק"מ שנעשו.

ובנוסף אציין שאחי קנה גולף 2000 2000 ולאחר כיומיים התגלה לו כי צריך להחליף דיסקיות ברקסים.

ובאשר לצ'מפיון, יש לנו 2 רכבים בבית מבית צ'מפיון (האודי a4 1800 T וגולף כאמור) ועדיין לא נתקלנו בחוסר אכפתיות/חוסר יחס/חוסר רצון לעזור/חוסר הבנה מצד המוסכניקים/חוסר מקצועיות/חוסר אמינות בשום שלב.

בברכה,

עידן.

HU : Pioneer 770, AMP : Hifonics Titan TX4405

F.Comp : Morel Dotek Ovation+MT22, R.Speaker : Pioneer 450w, Sub : P.Gold ZR12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הקדמיים אכן גמורים, חשוב לזכור שהשחיקה של האחוריים נמוכה יותר ולכן קצת קשה לי להבין מאיפה הקביעה הנחרצת הזאת, אבל היות ואינני מכונאי אני חושב שכדאי גם לשמוע את דעת המומחים כאן.

אולי נקבע להחליף את האחוריים כדי להגיע לאיזון בבלימה כמו שהאוטו יצא מהמפעל.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבין משהו.

בצ'מפיון (ובכל מוסך) צריכים לתת לך את האוטו תקין ל- 15 אלף ק"מ/שנה. הם לוקחים בחשבון גם שאולי תאחר גם. הם בד"כ לא יגידו לך לחזור עוד תקופה מסויימת להחליף ברקסים כי הם לא מכירים את אופי הנהיגה שלך.

אם תישאר עם הרפידות עד שלא יישאר בשר בכלל בסופו של דבר יהרסו לך גם הצלחות ואז תצטרך לשלם יותר.

אפשר להפחית את העלויות של הברקסים- לקנות לבד ולהרכיב במוסך שאתה סומך עליו(במוסך לא מורשה זה לא אמור לעבור את ה- 100-150 ש"ח עבודה) אבל לקנות רק מתוצרת טובה ולא לסמוך על המוכרים! ("זה גרמני זה טוב").

כמו שכתבו כאן הכל תלוי באופי הנהיגה. אדם שנוסע בעיר פקוקה יחליף ברקסים בתכיפות גבוהה יותר וכן מי שנסיעותיו בעיקר מחוץ לעיר בקושי יחליף ברקסים כמובן בהתאם לאופי הנהיגה.

אני גם ראיתי נהגי מוניות שמחליפים ברקסים פעמיים בין טיפול לטיפול.

עוד דבר: רפידות איכותיות יותר נשחקות מהר יותר.

רוצה רפידות שיחזיקו הרבה זמן ויתנו ח*א של בלימה?

קנה Beser, מנסיון. בלימה גרועה ובמשך 40000 ק"מ הרפידות נישארו כמו חדשות (רק שהן חרטו את הצלחות ואז עשו נזק והיה צריך להחליף צלחות+רפידות, אז תעשה את החשבון לבד).

עריכה: גולף זה רכב כבד. רכב כבד= יותר משקל לבלימה= עומס גדול יותר על הבלמים שזה אומר שהם יישחקו מהר יותר מאשר רכב ששוקל פחות.

אל תצפה להחליף ברקסים לעיתים רחוקות כאשר נסיעותייך הן עירוניות בעיקר או סגנון הנהיגה אגרסיבי (או גם וגם שזה מתכון מעולה להחלפת ברקסים כל טיפול).

גיסי למשל, לא החליף ברקסים מקדימה מאז שהרכב אצלו (60 אלף ק"מ), והוא טיפל ברכב בחברה (רק טיפול אחרון לא היה בחברה לפני חודש וחצי בערך והוחלפו ברקסים אחוריים)

אבל, הרכב שלו זה פונטו ספייס 2003 שנוסעת 95% מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון ברקסים שלי עם צ'מפיון הם תמיד קובעים החלפת רפידות כאשר יש בהן טיפה פחות מחצי "בשר". ממליץ לך לראות לבד כמה עוד יש שם ולהחליט אם אתה רוצה להחליף או לא.

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי באופי הנהיגה גמו שאמרו לפניי.

אני רציתי להחליף רפידות קדמיות ברכבי (בדיסק מקדימה), אחרי שנתיים ויש לי יותר מחצי רפידה כך שיש עוד זמן להחליף אותה (אצלי אני מתכוון)

לכן רצוי לקפוץ למוסך\ חבר מוסכניק שיבדוק את הרפידות ולהחליף בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר- הרכב הוא טיפטרוניק אבל אין שימוש כמעט באופציה ה"ידנית" לכן אם אמי הייתה משתמש באפשרות הזאת אולי היה אפשר לדחות את זה אבל אני לא בטוח.

בכל מקרה כמעט 95% מהנסיעות הם בתוך היישוב ("עיר") שלנו, כנראה זאת הסיבה לשחיקה שלהם, בסה"כ אמא שלי נוסעת רגוע(ומהר):-D

הברקסים הוחלפו. תודה על התגובות.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר, בכל רכבי גולף 4, 5 הבלמים האחוריים מסוג דיסק.

לפותח השרשור - לאיזה מוסך צ'מפיון הוכנס הרכב ? תבקש לראות את עובי הרפידות והסבר למה צריך להחליף. מניסיון שלי עם ג.ג.ג ברעננה - לא יחליפו סתם. ההיפך, אני ביקשתי פעם לבדוק את האחוריים. בדקו וגם אני ראיתי שאין צורך ולכן לא החליפו.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר- הרכב הוא טיפטרוניק אבל אין שימוש כמעט באופציה ה"ידנית" לכן אם אמי הייתה משתמש באפשרות הזאת אולי היה אפשר לדחות את זה אבל אני לא בטוח.

אני מסתכל על זה ככה - אפילו אם יש רק סיכוי של 1% ששימוש בטיפטרוניק מגדיל את השחיקה של תיבת ההילוכים אז מבחינתי לא שווה לי להשתמש באופציה הזו - ברקסים להחליף זה פשוט וקל וזה ממילא מתבלה, לפעמים לאט יותר לפעמים מהר יותר תלוי ברכב ובנהג. אבל לשפץ תיבת הילוכים אוטומטית, זה כבר סיפור רציני וחור רציני בכיס.

נ.ב.: אני לא מדבר על הורדת הילוך בירידות או לצורך עקיפות אלא בשימוש בנהיגה רגילה. חוץ מזה, בשביל מה יש אוטומט? מי שרוצה להחליף הילוכים שיקנה ידני!

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...