Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ללא ביטוח צד ג' מצד הרכב הפוגע - מה עושים?

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 6446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

מקרה מצער שקרה לחבר טוב של המשפחה בעל רכב חדש ויקר -

לפני כמה ימים כאשר הרכב שלו חנה נכנס בו חייל צעיר שיצא מהחניה הצמודה (רוורס תוך שבירת ההגה בלי לשים לב שיש אוטו לידו)

הטמבל (החייל, לא החבר) בכלל לא שם לב שהוא כבר בתוך הרכב של החבר שלנו והמשיך ברוורס, הנזק הוא לא פשוט בכלל - כנף אחורית מכופפת בגובה הפגוש של הרכב הפוגע עם שריטה עמוקה, בנוסף כיפוף חזק של סף הכנף (באיזור הגלגל, החלק הבולט יותר). ואם זה לא מספיק - חישוק קל ששרוט מאוד לכל האורך). עושה רושם שמדובר בכמה אלפי שקלים טובים במיוחד לאור העובדה שהוא לא מוכן להכניס את האוטו למקום אחר מהמוסך המרכזי.

עד פה - הכל נשמע סטנדרטי. אבל:

הנהג הפוגע קנה את הרכב באותו היום, עוד לא היה לו ביטוח צד ג' (למעשה - גם לא היה לו ביטוח חובה...!!!)

אין שום אפשרות בעולם שהנהג הפוגע ישלם מכיסו. לא אכנס כרגע למצב הסוציואקונומי שלו - רק אציין שמדובר בחייל, עולה חדש שהחמישיה - שישיה שיעלה התיקון (אין לי מושג אם תהיה ירידת ערך, כנראה שתהיה כזו) נראים לו כמו 50,000 - 60,000 בשבילנו.

החבר שלנו בכלל לא מעוניין לשלם את זה מכיסו אבל עושה רושם שנתקענו במבוי סתום (אלא אם פונים לדרכים קצת פחות לגיטימיות כגון שינוי תאריך התאונה ע"מ שיתאים לפוליסת צד ג' של הפוגע (הוא ביטח יום למחרת), אם כי החבר שלנו קצת מפחד מזה ולא בטוח שהוא רוצה להסתבך בהונאה...)

מה אתם הייתם עושים???

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, הצד הפוגע חייב בתשלום.

אם הוא לא יכול לשלם, שיממש את הנכס שיש לו, או במילים אחרות: שימכור את הרכב.

אם הוא היה מספיק טמבל כדי לנהוג בחוסר זהירות ברכב ללא ביטוח, מגיע לו שילמד את הלקח.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לחבר יש העדר תביעות שיבדוק עם סוכן הביטוח שלו מה ההפרש בביטוח אם הוא מאבד את העדר התביעות ומה גובה ההשתתפות העצמית.

את הסכום של העדר התביעות יש להכפיל ב 3 (אלא אם לחבר יש רכב נוסף על שמו שבו אין לו תביעות) ולהוסיף את גובה ההשתתפות העצמית. אולי את הסכום הזה החייל כן יוכל לשלם.

בכל מקרה אני לא הייתי מוכן להסתכן ברמאות בגלל שאיזה אידיוט שאני לא מכיר החליט לנהוג בלי ביטוח.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא: כמה טוב רוצה להיות החבר?

אני מקווה ששינוי תאריך אינו בא בחשבון ונשארת אופציית המקיף כמו שתיארו קודמיי.

בהחלט סיטואציה מקוממת ועדיין...

תמיד אפשר לפרוש את התשלום. ולהקל על החייל.

חי

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג גם בלי ביטוח חובה. מזל שהוא נכנס ברכב ולא עשה רוורס וגרם נזק לנפש.

אל טעויות כאלו משלמים. שימכור את הרכב ויתחיל לחשוב באחריות פעם הבאה.

אהה עוד משהו, אם המצב הסוציואקונומי לא טוב אז נוסעים באוטובוס (בשביל חיילים זה חינם פעם אחרונה שבדקתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מפעיל את הביטוח בטענה שחזרתי לחנייה ומצאתי את רכבי אחרי תאונה. רכב שפגע לא במקום ותובע את הביטוח. את עניין עליית הפרמיה הייתי דורש מהחייל. החייל לא נדפק לגמרי וגם החבר יוצא בלי נזק כספי.

לשנות תאריכים לא מציע היות וזאת כבר באמת הונאת ביטוח ואם תתגלה - החבר שלך לא יקבל אגורה מהביטוח (שלא לדבר על אפשרות לתיק במשטרה).

מקרה מעט שונה קרה לחבר לשלי שגנבו לו את הרכב והוא חידש ישר את הביטוח ואז דיווח על הרכב כגנוב. עלו על כך בביטוח ובסופו של דבר החבר קיבל 50% מהביטוח וגם זה לאחר ששכר עו"ד והתרוצץ מס' חודשים.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייל או לא חייל - זה לא מעניין בכלל.

לנסוע בלי ביטוח זה אחד ה- NO-NO's הכי גדולים.

מה הוא היה עושה אם הוא היה דורס בנאדם ולא סתם מכופף קצת פח?

לדעתי:

1. לברר עם סוכן הביטוח מה יהיו מכלול העלויות של תביעת המקיף (ה. עצמית+אבדן היעדר תביעות כפול 3 שנים)

2. לבקש מהנהג הפוגע שישלם את הנמוך מבין הסכום מסעיף 1 ועלות תיקון התאונה. אפשר להציע לו לשלם בהרבה תשלומים (נניח שירשום 12 צ'קים).

3. אם הוא עושה בעיות - להודיע לו שהאירוע ידווח למשטרה ושלא כדאי לו שידעו שהוא נהג בלי ביטוח חובה.

בשום אופן לא ל"כופף" את התאריכים!

חברת הביטוח עשויה לחשוד כשתובעים את הפוליסה יום אחרי שעושים אותה, ולהתחיל לברר את הגרסה שלכם מול שכנים, מול המוסך (מתי באת לבקש הצעת מחיר) וכו' וכו'.

ולדעתי גם אסור לוותר, אם מישהו נוסע בלי צד ג' זה אומר שהוא מסתכן בתשלום מכיסו. שישלם.

אם הוא יהיה באוברדרפט הצבא יתן לו אישור עבודה, שיעבוד קצת...

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב - כשאני קניתי את הרכב שלי, המוכר החנה אותו מתחת לבית שלי, הלכנו לעשות העברת בעלות, הקפצתי את המוכר לביתו עם רכב אחר, הלכתי לסוכנת הביטוח לבצע ביטוחים, ורק עם ה-OK שלה שהביטוחים בתוקף הנעתי את הרכב ונסעתי.

ניתן גם לבצע את הביטוחים בטלפון מול הסוכן, מה שחשוב זה לקבל ממנו OK שיש ביטוח, התעודות הפיזיות לא ממש חשובות.

ועוד טיפ - הביטוח של המוכר מתבטל ברגע בעברת הבעלות. לא לסמוך על זה, זה כבר נבדק בבית המשפט.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד, והכל תלוי בטוב לב של חברך...

החייל מיתקשר בבוקר לחברת הביטוח ועושה ביטוח... החבר מיתקשר 20 דק' אחרי זה ומבקש ליתבוע אותם על הנזק...

חשוב לידבוק בגירסה ולא לזוז ממנה חצי מילימטר אחרת אין כסף!

כל עוד אין עבדות בנפש לא מעורבת בזה המישטרה ולכן אין חשיבות לזמנים.

לא הרבה אנשים מודעים לעובדה שהם קונים רכב אין להם ביטוח. כשאני קונה רכב, אני מיתקשר לחברת הביטוח שלי וקונה פוליסה חדשה, את הפוליסה הם שולחים לי בפקס ובדואר. עד שהפוליסה לא מגיעה אלי בדואר אני לא מזיז את הרכב מהבית...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...