Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בזבוז דלק מיותר

Blacktibs
שימו לב! השרשור הזה בן 6410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבעלותי יונדאי קופה 2.0 אוטומטית שנת 1997

רציתי לדעת האם הנתונים הנ"ל יכולים לגרום לבזבוז דלק מיותר:

1. כשהאוטו מניע ישנו ריח חריף אולי של דלק מהאגזוז ואחרי 2 דקות הוא מתנדף... יש לי הרגשה שהאולי הדלק לא נשרף כולו במהלך ההצתה ואדים ממנו מגיעים לאגזוז.

2. הגיר האוטומטי אינו מעביר הילוכים חלק וישנה נקישה וכאשר לוחצים על הדוושה הרכב אינו מגיב במהירות ומצריך ללחוץ קיק דאון בכדי להעלות את המהירות. ובמהירות שיוט לדוגמה - 90 קמ"ש הסל"ד מגיע לרמה די גבוהה כ- 2500 - 3000 טור. ולפעמים יורד בבת אחת ל-2000 טור ולפעמים עולה ללא סיבה, נותן הרגשה שההילוך האחרון אינו משתלב והרכב נוסע על הילוך אחד לפני האחרון.

3. ראש המנוע מכוסה בשכבה שחורה וקשה של פיח שהתקשה ואינו ניתן להסרה רק אולי ע"י מסיר שומנים קר, אולי זה גורם למנוע להיות חם יתר על המידה. למרות שהמד טמפרטורה מראה על טמפ' תקינה עומד בדיוק על החצי ולא זז.

הצריכה כרגע עומדת על 8-9 ק"מ לליטר בנסיעה רגילה ללא מתן דגש על נסיון למנוע בזבוז דלק.

והיא אף מגיעה ליותר 10 ק"מ לליטר אם נוהגים הכי רגוע שבעולם ולא לוחצים אפילו קיק דאון אחד (רק אמא שלי מסוגלת לנהוג ככה אני לא מתכוון להיות משועבד).

נתוני היצרן הם : 12-13 ק"מ לליטר.

האם הטענות שאני מעלה פה גורמות לבזבוז דלק ואיזו היא החמורה ביותר ואיך לטפל בהן, תודה רבה!

כמובן שיתקבלו הצעות להוספה\הורדה של דברים בכדי להקטין את הצריכה. בכל זאת אוטו יפה וכיפי לנהיגה ואני לא מתכוון להחליף אותו באיזה דיזל 1500. אז הצעות הגיוניות בבקשה :smile:

ודיר באלאק מי שצוחק לי על האוטו! :smile:

יונדאי קופה 1997

פיאט פונטו איבו 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לגבי 1 - בהתנעה קרה תערובת הדלק עשירה יותר ולכן יש ריח של דלק מהאגזוז, עד שהמנוע מתחמם והמחשב מדלל את התערובת.

לגבי 3 - לא הבנתי למה אתה חושב שהמנוע מתחמם אם מד הטמפרטורה מראה שהוא בסדר?

הנסיעות שלך הן ברובן בעיר?

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה כזו לרכב אוטומטי לא קליל במיוחד בנסיעה לא הכי רגועה היא סבירה לגמרי, לדעתי לפחות.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה כזו לרכב אוטומטי לא קליל במיוחד בנסיעה לא הכי רגועה היא סבירה לגמרי, לדעתי לפחות.

הרכב שוקל 950 קילו (נשקל במכון בדיקה)

יונדאי קופה 1997

פיאט פונטו איבו 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.1 הבדל של 20% מנתוני יצרן היא נורמלית לחלוטין.

2. האם צריכת הדלק השתנתה לאחרונה או שסתם אתה פתאום סמת לב לזה?

נסיעה רגילה זה 8-9 זה כבר הבדל יותר גדול מ-30%

בכל מקרה הריח נשאר גם אחרי שהרכב מונע כמה דקות...

אגב כמה עולה בדיקת 4 גזים? בערך מה הסדר גודל

יונדאי קופה 1997

פיאט פונטו איבו 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבצע דיאגנוסטיקה לרכב.

חיבור סקנר 100-200 שח + מעמ, בדיקת מערכות מנוע וגיר .(בדיקה ראשונית וחוות דעת)

חיבור מכשיר 4 גזים איבחון תקלות ככל שיש כאלה 20-40 שח. (בדיקה ראשונית וחוות דעת)

המחירים שרשמתי הינם הערכה למוסכים מקצועיים, מי פחות ומי קצת יותר.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבצע דיאגנוסטיקה לרכב.

חיבור סקנר 100-200 שח + מעמ, בדיקת מערכות מנוע וגיר .(בדיקה ראשונית וחוות דעת)

חיבור מכשיר 4 גזים איבחון תקלות ככל שיש כאלה 20-40 שח. (בדיקה ראשונית וחוות דעת)

המחירים שרשמתי הינם הערכה למוסכים מקצועיים, מי פחות ומי קצת יותר.

בברכה

דני

עידכונים - על הסקאנר אין שום אתראה (נבדק במוסך מורשה כמו כן הגיר והמנוע בסדר גמור ,מנוע עם קומפרסיה מצויינת ואין איתו שום תקלה) , בדיקת 4 גזים עוד לא בוצעה אבל לפי הרגשה אישית כניראה שם תתגלה הבעיה.

תודה רבה חברים.

יונדאי קופה 1997

פיאט פונטו איבו 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שלי :

א. מה שהיצרן אומר ביונדאי זה שקר מוחלט (היתה לי אלנטרה 2001 במשך שנתיים ששתתה דלק) - יונדאי הינו צרכן דלק.

ב. יש לקחת בחשבון שהרכב בן 10, כלומר אפילו רכב שאיננו יונדאי ישנה צריכת דלק הגדולה מהגדרות היצרן ברכב חדש.

לכן להערכתי יחס צריכה של 8-9 הינו בהחלט סביר מאוד ולא תקבל ביצועים טובים יותר מיונדאי.

בברכת חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...