Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרוייקט מצולם] בניית מוט חיזוק עליון למיאטה

Moti - Miata R
שימו לב! השרשור הזה בן 6409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

**אין להעתיק את המאמר המובא כאן בשלמותו או חלקים ממנו (כולל תמונות) בלי אישור מפורש ממני שיינתן אך ורק בה"פ**

לפני שמתחילים -

נהוג לכנות את המוט הנ"ל Strut brace.

מכיוון שהתרגום של Strut הוא תמוכה כמו במתלה מסוג תמוכות מקפרסון, הרי שבמיאטה אי אפשר לכנות את המוט הנ"ל בכינוי הנהוג כי המתלה הוא מסוג עצמות עצה כפולות ולכן נהוג להשתמש בכינוי Shock tower brace.

אגב, גם את ה-Strut brace וגם את ה-Shock tower brace מקצרים ל-STB בר"ת.

אלו היו 60 שניות על תיקון מונחים טכניים :-).

לעניינינו.

בזמנו פתח אחד מחברי הפורום את השרשור הזה בנוגע לבניית STB למיצובישי שלו, מומלץ לעיין בו למי שמתעניין בנושא.

אז המלצתי לבנות את המוט בתוספת לחיזוקים לקיר האש, ומכיוון שנאה דורש-נאה מקיים, הרי שבניתי את המוט שלי בהתאם לייעוץ שאני עצמי נתתי.

מן הסתם אני לא הולך להכנס ליותר מדי תיאורים טכניים, יש יותר מדי משתנים בין מכונית למכונית, לכן אתן לתמונות לדבר בעד עצמן ורק אוסיף הערות והארות לגבי תהליך הבניה ומדי פעם מלה או שתיים בנוגע למיאטה באופן ספציצי.

מתחילים -

מדידה וחיתוך שבלונה של הבסיס, המידות הן באינצ'ים למי שאי פעם רוצה לבנות אחד למיאטה -

STB1.jpg

STB2.jpg

המוט האנכי שתופס את מוט החיזוק עצמו מרותך למקומו -

STB3.jpg

מדידה, חיתוך וריתוך החיזוקים למוט האנכי -

STB4.jpg

STB5.jpg

הבסיס מורכב ונבדק -

STB6.jpg

ועכשיו מגיע תורם של המוטות שמתחברים לקיר האש -

STB7.jpg

המוצר המוגמר מינוס צביעה לכל חלקי הפלדה (עוד לא החלטתי איזה צבע) -

STB9.jpg

למוט החיזוק עצמו שעשוי מקרבון פייבר יש פיניש יפיפה וכך הוא נראה דרך פתחי האיוורור כשמכסה המנוע סגור -

STB8.jpg

תהנו!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלמוטי אין קליאו ספורט... :roll:

נראה מצויין!

תום

"its one of the most magical letters in the world of performance automobiles, its the latter M, and with combinning with the number 3 causes uncontrollable envy hatred and despair for those who will never experience the view from the cockpit." Web Riders Shoot Out

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מרוצה מזה שיש לו מיאטה ;-)

זה השלב הבא אצלי. כלומר מיד אחרי שאני מרכיב בולמי קוני וקפיצים.

אה כן, ומשיג מיאטה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחתיין על הפרוייקט. :)

שאלה קטנה לי: המוט, איך עשית חישובים לגביו? כלומר הרי המוט אמור לעמוד בעומס כלשהו וכוח כלשהו, איך כעת אתה יודע שהוא יעמוד בעומס הנכון ואיך חישבת אותו? כמו כן איך ידעת באיזה חומרים להשתמש ? וכיצד אתה בטוח שהריתוכים הנ"ל שעשית הינם חזקים ויעמדו בעומס?

ואם אפשר לפרט טיפה על השוני וההבדלים שאתה מרגיש כעת לאחר שישנו מוט מייצב...

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הסדר:

פליקס -

המוט עשוי מקרבון פייבר ולא אני ייצרתי אותו, הוא נועד למטרה שלה הוא משמש ונבנה בשביל רכב גדול וכבד יותר משלי, אני בטוח שהוא יחזיק בעומסים של המיאטה.

לגבי החישובים והחומרים, בהשוואה לתושבות וחיזוקים אחרים שראיתי על מכוניות אחרות אני יכול לומר בבטחה שהכל אצלי טיפה יותר Overbuilt ככה שלא תהיה שום בעיה של חוזק, הריתוכים שלי אולי לא הכי יפים אבל מחזיקים מעמד מצויין, וזה מניסיון :-).

השפעות בנסיעה עוד לא נבדקו, המנוע שלי כרגע מפורק חלקית ולכן לא יצא לי עדיין לנהוג על האוטו עם המוט.

איש המערות -

כמו שכתבתי לפליקס, כן, המוט קנוי.

יגאל -

החיזוקים מרותכים לתושבת בצד הבולם ולפלאנג' עם הברגות בצד של קיר האש, בצד השני של קיר האש הברגתי את הברגים עם שייבות גדולות מאוד כדי לחלק את העומס על שטח יותר גדול.

אם ייקרע הרי שאפיק לקחים לפעם הבאה ואחלק את העומס עוד יותר למרות שאני בספק שמשהו מסוג זה יקרה.

שיימר -

דשבורד של מיאטה - איכות :lol:!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה טוב ומקצועי!!!,כנרא אם אני עדיין ארצה להמשיך בפרוייקט שלי(כל החלקים שוכבים בצד נשאר רק לרתך) אז אני אצתרך להחליף אוטו כי אצלי אין כלכך הרבה מקום בתא המנוע.

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה טוב ומקצועי!!!,כנרא אם אני עדיין ארצה להמשיך בפרוייקט שלי(כל החלקים שוכבים בצד נשאר רק לרתך) אז אני אצתרך להחליף אוטו כי אצלי אין כלכך הרבה מקום בתא המנוע.
על כך אמר הרצל - אם תרצו, אין זו אגדה :-D.

תודה לכולם על המחמאות!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כך אמר הרצל - אם תרצו, אין זו אגדה :-D.

מוטי, אתה טועה...

אם תירצו, תהיה זו אגדה!!!!

;)

אגב, לרגע חשבתי שאתה בנית גם את המוט מסיבי פחם.. לא נורא.. גם טוב... :mm_tongue

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...