Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיה מוזרה: טרנטה לכל תלמיד?

explotion
שימו לב! השרשור הזה בן 6441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בעקבות מצבי העגום (אין אוטו ובקרוב יש בצפר)

ובעקבות כמה שרשורים שונים שקראתי (ובעקבות ביל גייטס),

תהיתי מה יהיה אם אני אשיג רכב אספנות שיש לו חלפים זולים והוא אמין יחסית (לא חייב ליהיות קלאסי)

יעלה לי לא יותר מאלף שקל בשנה על ביטוח וטסט ואני אוכל בעצם להחזיק אוטו בית ספר-בית-עבודה,

בעלות זולה מאוד.

בוא נדבר דוגרי... אין לי אוטו כי עלות אחזקה של אוטו לא משנה כמה נוסעים בו, במינימום, היא יקרה, ברמה של אלפים (הרבה אלפים).

אם אפשר להוריד את עלות הביטוח ומצידי שתהיה צריכת דלק מופקעת, אני אשלם לפי כמה שאני יסע (כמו שבמשרד התחבורה לא הבינו עדין).

ככה אני גם אוכל ליסוע ממקום למקום וגם יהיה לי במה להתעסק, לשפץ את הרכב בקטנות וכו.

מה אתם אומרים על הרעיון הזה? (לאו דווקא ספציפית עלי, בכללי)

מינימן: "זה פשוט משמח לעבור טסט כל פעם מחדש , יש הרגשה כאילו נצחתי את המכון טסטים." :hihi:

"בחורה זה כמו אימיול, לאט לאט אבל בסוף יורדת."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זאת לא הכוונה...

אין כוונה להשאיר את האוטו לאוכלי פגרים.

הכסף שנחסך מהביטוח ישמש לישור קו רציני ולאחזקה שוטפת ואיכותית ככל האפשר בהמשך

מינימן: "זה פשוט משמח לעבור טסט כל פעם מחדש , יש הרגשה כאילו נצחתי את המכון טסטים." :hihi:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח גם של"בצפר" מגיעים בדרך-כלל בשעה 8:00, וכידוע לרכב אספנות אסור לנסוע בין השעות 7 ל-9 בבוקר.

רכב אספנות הוא לא פתרון להוזלת עלויות. אם מה ששובר אותך הם האלפיים שקל חסכון שנתי (על הביטוח והטסטים), כנראה שאתה לא בשל כלכלית להחזיק רכב.

בכל רכב ישן, צריך להיות מוכנים להפתעות - אם אתה כל-כך לחוץ בכסף, תקלה מכאנית רצינית אחת (כמו אטם ראש, או קלאץ' גמור) תשבית לך את הרכב לכל השנה.

אגב - אני יודע שאני כבר זקן ולא רלוונטי, אבל בתקופה שלי "אין אוטו ובקרוב בית-ספר" לא היה מצב עגום, אלא חיים נורמאליים... נסענו על אופניים ונשארנו בחיים. קנה אוטו כשתוכל להחזיק אותו ברמה סבירה.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמת לא חסר לי כסף בכלל

פשוט אני מרגיש שכל הכסף "מתבזבז" על הביטוח...

כסף שהייתי מעדיף להשקיע על האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כוונה מתבזבז על ביטוח.

אם זה רכב אספנות אז טסט עולה 400 בערך וביטוח 500 לשנה יוצא 80 שקלים בחודש.

אם זה רכב משנות ה 80 אז טסט סביב ה 750-900 וביטוח חובה וצד ג' עוד כ 2500 שקל לשנה.

תגיד כמה כסף יש לך ונוכל להפנות אותך לרכב מתאים.

לגעתי חפש איזו שריד משנות ה 80 או סוזוקי סוויפט משנות ה 80 או סובארו ג'אסטי.

אלו מכוניות אמינות ועם ידע קל במכונאות אתה תדע בקלות לטפל בהן.

אני בכיתה י'א רכשתי אופל קורסה משנת 85 שהיה לה את התאריך לידה שלי טיפולים שוטפים עשיתי לבד, רכב מומלץ נוח ואמין לתלמיד.

עלה לי לא כולל דלק כ 400בחודש.

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בנתיים שורד עם ביטוח של 3600 לשנה + יישור קו של אלפא אבל מה? אני קורע ת'תחת ושוכח כבר להנות מהחיים (מלבד הזמן איכות עם האלפא).

אם עוד לא נכנסת והתמכרת לזה אני ממליץ עזוב את זה, תהנה מהגיל כל עוד אתה יכול, וכשאתה עובד בשביל לתחזק ולתקן אוטו זה לא נקרא להנות... אני פשוט דיי התמכרתי ואחרי שנכנסתי לזה כבר קשה ללכת אחורה לימים אחרים.

לא ממליץ, ואני אחד בן 17 שכרגע הולך לי''ב.

כן אני מאוד נהנה עם הרכב אבל אני גם קורע ת'תחת בשבילו, ואם אתה לא חולה על זה זה לא שווה את זה!

תחשוב אתה עובד חודש, מוציא 4-3 אלף ובפעם הכל הולך במוסך, תחשוב מה היית עושה אם לא היה לך את האוטו?

זאת נק' למחשבה!

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם שפתח את האשכול צודק במאה אחוז. כלכלית הכי כדאי לרכוש רכב ישן באלף שקל, לסדר בו מה שצריך בהשקעה מינימלית ולנסוע לשלום. החיסכון עצום: גם לא צריך ביטוח מקיף, וגם לא מאבדים את ירידת הערך. מבחינת תחזוקה, גם רכב שתרכשו ב30 אלף שקל יצטרך תיקונים שיעלו אפילו יותר מברכב שעולה אלף שקל (מוסך מורשה, דיאגנוסטיקה וכו'). כמו כן לא צריך ללכת לסדר כל מכה קטנה בטמבון שנתנו לך בחניה בסופר...בקיצור ראש שקט.

יש רק 2 חסרונות לשיטה הזאת, שאני מכיר לא מעט אנשים שנוקטים בה:

1. זה מתאים רק אם אתה נוסע כמה ק"מ ביום בסביבה הקרובה - בתוך העיר לבית הספר, סופרמרקט, עבודה וכו'. אי אפשר להסתמך על רכב כזה אם אתה נוהג כל יום 60 ק"מ או אם אתה רוצה לטייל לחרמון או לאילת.

2. תדמיתית - לא ממש עושה רושם לנהוג בטרנטה.

אם סעיפים 1 ו-2 לא מהווים בעיה בשבילך - לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

system-x

אני בדיוק בגיל שלך...ואני גם עולה לי"ב

מה שמעצבן אותי הוא שבית הספר רחוק וצריך ליסוע בהסעה.

אבל מילא, אפשר לחיות עם זה. אבל בייחוד בי"ב (כמו מה שהתחיל ב י"א)

נוצרו מצבים (הרבה) שפשוט באתי לבית ספר לעשות משהו חצי שעה או איזה מבחן של שעה נגיד

ונתקעתי בית ספר שמונה תשע שעות...עד להסעות.

אם הייתי יכול להחזיק אוטו באלף אלפיים לשנה מבחינת ביטוח טסט וטיפולים, זה היה נחמד.

וככה ישאר לי עוד כסף נזיל לתיקונים.

כרגע יש לי כסף ואני לא עוש איתו כלום, ככה שאני יודע את התשובה לשאלה הזאת.

shlomub

אין לי בעיה עם שני הסעיפים הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח גם של"בצפר" מגיעים בדרך-כלל בשעה 8:00, וכידוע לרכב אספנות אסור לנסוע בין השעות 7 ל-9 בבוקר.

אלא אם כן בא לך להגיע לבי"ס בשעה 6 וחצי, או 9 וחצי, אני לא חושב שהרעיון מתאים לך.

בייחוד שרכבי אספנות הם לרוב פרימיטיביים למדי, חלשים, ולא כ"כ אמינים. (30 שנות בלאי ומעלה).

תחשוב על זה טוב מאוד.

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אצלי הרכב לכיף נטו, אני אגיד לך את האמת רכב ישן זה תחליף מאוד גרוע לאוטובוס!

קודם כל אם תשיג צריכת דלק נמוכה זה טוב, אבל תחשוב שבלי צריכת דלק נמוכה תשלם 6 ומשהו ש''ח לכל 6 ק''מ שתעשה +- בעיר, תחשוב נסעת לבצפר ובחזרה, עברת 24 ק''מ למשל? שילמת שקל לכל ק''מ וזה הזוי, כמובן ניתן לכסוך בצריכה וכו'.

הלאה אתה מגיע כולך מזיע לבית ספר או הביתה כי מה? אין מזגן באוטו או שהוא לא מתפקד (בנסיעות שלי לבצפר למזלי לא קרה ויש גם מזגן שאני לא טורח להדליק, אבל האוטו שלי עומד תמיד בצל והנסיעה בדיוק 2 דק')

תמיד לרכב ישן יהיה לך יישור קו או שפשוט תמשיך להזניח אותו.

ובאמת שזה לא נחמד לקרוע ת'תחת כל שישי שבת במלצרות או משהו ולחשוב שאתה מיע למוסך ואופה, הלך חודש של עבודה! גם לי לפני קניית האוטו היה כסף (מצחיק מצחיק) עכשיו אני עובד ואין לי כסף וגם את האמת אין ממש דרך חזרה כי אני לא רואה את עצמי בלי הבובה! אם היא תמכר אני אקנה רכב אחר בתקווה שיהיה יותר זול ונוח לתחזוקה!

בגיל שלנו אין כזה דבר חייב רכב, זה פתרון שנראה לך קל מרחוק!

עוד דבר חיובי שיש לי לומר, אתה יכול לנסות, תקנה אותו ב 3-5 אלף למשל, אספנות, תעשה ביטוח שזה עוד אלף... במקרה הגרוע תפסיד חצי מהכסף או קצת יותר... בגיל שלנו שוב זה לא קריטי לפחות לדעתי, אז אתה יכול לנסות, לראות איך זה ומקסימום תהיה מוכן להפסיד כמה וכמה אלפים.

אתה גם יכול לחפש איזה אלפאסוד חביבה, זה רכב שעם מנוע נכון צורך מעט דלק, אם תחזוקה נכונה (יש כמה חברי פורום שיעידו על כך, איתי, אלי?) ישרת אותך בצורה נאמנה ומהנה... ואתה יכול גם לקחת על עצמך פרוייקט שיקום איטי, אצלי זה לא עובד כי אני לחוץ ואני רוצה הכל מהר מהר ולא מוכן לשמוע שהאלפא תהיה במצבה הנוכחי הרבה זמן לכן אני קורע ת'תחת ולכן כל הכסף הולך אליה כי זה האופי שלי... אם האופי שלך יותר סבלני ואין לך בעיה גם לזרוק כסף אז לך על זה, אבל שוב, בגיל הזה זה מיותר ורק תירוץ לקנות רכב.

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא הבין את המרכאות שלי, ומכיוון שהשירשור הזה עוסק בהגעה למקומות לימוד, אז בואו נתחיל בהקפדה על עברית:

אין דבר כזה "בצפר" - יש בית ספר.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות והפורום הוא פורום אספנות אינני יכול שלא להרהר (ואולי גם לערער) על מה שקורה לפעמים כשרכב אספנות נרכש ע"י תלמיד/סטודנט צעיר ותפרן רק ע"מ לחסוך בביטוח.

אין לי התנגדות שחברה צעירים יכנסו לתחביב,ההיפך הוא הנכון.

אבל כשקונים רכב בן 30 רק כדי לחסוך בכסף,זה בד"כ פוגע בתחביב ובשאר האספנים וזאת מכמה סיבות ואמנה רק מעט מהן:

לרוב כשאין כסף להשקיע,הרכב האומלל משמש את החסכן המצוי עד שהוא עוצר ואז נזרק/נגרט/מפורק ויורד מהכביש. לגבי חלק מדגמי רכבי האספנות מדובר באבידה של ממש.

ריבוי של רכבי אספנות הנוסעים ביום יום ולפעמים נהוגים בידי נהגים צעירים חסרי ניסיון עלולה לגרום לריבוי תביעות ולכרסום בהטבות שניתנו או שיש סיכוי לקבלן במסגרת ההגדרה של "רכב אספנות".

בד"כ התלמיד/הסטודנט "החסכן" יקנה רכב אספנות זול משמע,רכב שנראה די רע ושדורש השקעה כלשהי,אלא שהוא לא ישקיע בו וככל שהציבור יראה גרוטאות עם מספרי אספנות שנראות או נוסעות רע,הדבר יפגע בתדמית התחביב שלנו ורבותי,תדמית היא כמעט הכל!

מה שאני בעצם אומר הוא שחסכן אין משמעו אספן והגם שמדובר בהגדרות שמתחרזות,הן אינן זהות,גם לא משתלבות.

במעט יהירות אך גם בלא מעט זהירות הייתי אומר שהאינטרס של אספני הרכב ושל התחביב הוא לעודד אספנים אך לא בהכרח לעודד "חסכנים".

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין אותך ואתה צודק.

ואני לא מנסה לחסוך, אני מנסה להקטין עלויות.

אני גם מתקרב לנושא האספנות כי זה מעניין אותי וזה "עושה לי את זה".

אז חייבים להתחיל ממשהו, ואם זה משהו מתפרק ושאני אשפץ עם הזמן, מה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...