Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הספורט המוטורי לאן?

דני לוי
שימו לב! השרשור הזה בן 6437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוג' 2006

ספורט מוטורי – לאן?

בדצמבר 2005 הונחה אבן-דרך חשובה בדברי ימי הספורט המוטורי בישראל. מדינת ישראל הכירה בזכותם של אזרחיה לקיים פעילות ספורט מוטורי באופן מוסדר וחוקי, כאשר כנסת ישראל העבירה את "חוק הנהיגה הספורטיבית" (מס' 2043 בספר החוקים) בקריאה שלישית.

את הרקע והבסיס לקיום נהיגה ספורטיבית בישראל היטיבה לבטא ממשלת ישראל עצמה, בהצעת החוק מס' 146 שהגישה ב-2004. וכך נאמר בהקדמה לאותה הצעת חוק:

"בשנת 2000 מינה שר המדע והתרבות דאז ועדה בין-משרדית לנושא הספורט המוטורי בישראל, שבין חבריה נמנו, בין השאר, נציגי משרד המדע התרבות והספורט, נציגי משרד התחבורה ונציגי המשרד לביטחון הפנים. הועדה המליצה, בין השאר, לקיים הליך חקיקה לגבי מיסוד הספורט המוטורי בישראל.

הוועדה ציינה כי הספורט המוטורי אינו מוסדר כיום בחוק וכי עקב העדר הסדרה חוקית וארגונית, מבוצעות תחרויות הספורט המוטורי באופן בלתי מבוקר, בלא אמצעי בטיחות, תוך סיכון הנהגים והמשתמשים בדרך.

"בית המשפט העליון דן בסוגיה זו מספר פעמים... בעתירות אלה ביקשו העותרים לאפשר להם לקיים אירועים תחרותיים בכלי רכב, ולחלופין – להסדיר בחקיקה את נושא העיסוק בספורט המוטורי, ובגלל זה קיום אירועים תחרותייים. עמדת המדינה בעתירות היתה כי יש להסדיר את נושא הספורט המוטורי בחוק לאור מורכבות הנושא והתיאום הנדרש בין משרדי הממשלה השונים הנוגעים בדבר וביניהם משרד החינוך והתרבות והספורט, משרד התחבורה, והמשרד לביטחון פנים".

לאחר שעבר את כל שלבי החקיקה הנדרשים, פורסם חוק הנהיגה הספורטיבית ב-29 בדצמבר 2005. בסעיף 38 לחוק נקבע כי תחילתו תשעה חודשים מיום פרסומו, דהיינו ב-29 באוגוסט 2006. אותו סעיף הקנה אפשרות לשר הממונה לדחות את תחילתו לתקופה שלא תעלה על שישה חודשים.

על מנת ליישם את החוק בפועל, נדרשה עוד עבודה רבה: הקמת מנגנון, כתיבת תקנות, קביעת נהלים בתחומים רבים הדורשים עבודה משותפת ומתואמת בין משרדי ממשלה שונים (כגון קביעת הליכי יבוא ורישוי), קביעת סמכויות – הנושא בכללותו חדש למוסדות המדינה, (אם כי העוסקים בו בפועל מזה שנים רבות מכירים אותו על בוריו) והיה ברור כי נדרש לשנס מתניים ולהתחיל בעבודה. לצורך כך נקבע (בסעיף 3 לחוק) כי "מוקמת בזה, במשרד החינוך, התרבות והספורט, הרשות לנהיגה ספורטיבית, שתמלא את התפקידים שנקבעו לה לפי הוראות חוק זה" ואף נקבע תקציב ראשוני לכך.

המצב בפועל הוא כי עד היום – כמעט תשעה חודשים מיום פרסום החוק, ימים ספורים לפני המועד המקורי בו היה אמור להכנס לתוקף – לא נעשה דבר!

ב-5 ביולי הגיש משרד המדע, התרבות והספורט – כצפוי – בקשה לדחיית תחילת החוק, אשר נדונה בועדת החינוך והתרבות בכנסת. בדיון בבקשה התברר, בין היתר, כי כלל לא נדרש תקציב לנושא, וכי בפועל אכן לא חלה התקדמות כלשהי בהכנת התקנות והשלמת הנהלים הנדרשים. יושב-ראש הועדה, ח"כ מיכאל מלכיאור, אמר בעצמו: "אין ספק, לא עבדו על זה, לא עשו מה שהיו צריכים לעשות". עוד הוסיף יו"ר הועדה, בבואו להסביר מדוע אינו חושש שמא גם בתאריך הדחייה (מרץ 2007) לא יעמוד המשרד: "אבל יש עכשיו שר חדש, יש מנכ"ל חדש... זה אינטרס של המשרד לבצע את זה במהירות האפשרית, אין לי שום סיבה לחשוש. זאת חובה של המדינה, כי יש חוק במדינת ישראל..."

האמנם?

גם מאז ה-5 ביולי לא נעשה, בפועל, דבר. לא חלה התקדמות כלשהי למעט פרסום מכרז ליועץ מקצועי שיסייע למנהל הספורט בהכנת התקנות. אנו עומדים כיום כשישה חודשים ממועד תחילת תוקף החוק – והסיכויים כי אכן ניתן יהיה ליישמו נראים כעת קלושים.

דומה כי דבריו של ח"כ מלכיאור נפלו על אזניים ערלות: "ניתן את הארכה, אבל אנחנו מאיצים במשרד לשמוע גם את המצוקה והנחיצות של הגורמים שעוסקים בזה".

וכך, תקוותיהם של אוהבי הספורט המוטורי בישראל כי הנה נהיינו ככל העמים הולכות ונגוזות. מאות העוסקים בתחום באופן ישיר ועוד אלפים המעורבים בו באופן עקיף ועוד אלפים רבים הממתינים בכליון

עיניים ליום בו יוכלו לעסוק בגלוי בספורט מוטורי על אדמת ישראל, נאלצים לשוב ולראות איך היום המיוחל הולך ומתרחק.

במשך שנים התקיימו כאן אירועי ספורט מוטורי, חלקם על הגבול העדין בין חוקי לבלתי-חוקי ואחרים – לעתים בגלוי – למרות אי-החוקיות. במשך שנים, קרמה הפעילות מעל ובעיקר מתחת לפני השטח עור וגידים, יצרה את הדחיפה והבעבוע והלחץ שהביאו לבסוף להחלטה – אותה קיבלה מדינת ישראל! – כי אכן יש צורך בספורט מוטורי. יש צורך לאפשר לאלו שכבר עוסקים בו לעשות זאת בדרך חוקית ובטוחה, ולא במחתרת. יש צורך לאפשר לציבור לתעל את הנהיגה התחרותית לאפיקים מוסדרים, ובכך – מיותר אולי לציין – להפחית את הנהיגה האגרסיבית בכבישים ולתרום להפחתת תאונות. במשרד המדע, התרבות והספורט לא מבינים זאת, ככל הנראה. כבר כיום ניכרת נסיגה בתחומים מסוימים: ליגת המוטוקרוס, למשל, המבוססת לחלוטין על אופנועים שהגיעו לארץ בדרכים לא-דרכים, התקיימה באין מפריע מזה שנים רבות, והגיעה לרמה גבוהה. האירועים התקיימו במסלולים סגורים, תוך הקפדה על רמה גבוהה של בטיחות. ודווקא עכשיו, לאחר מעבר החוק, החליט מי שהחליט באגף המכס לקיים פעילות אכיפה אינטנסיבית הכוללת פשיטות והחרמות. כתוצאה מכך חדלה הליגה מלפעול, בעלי האופנועים ירדו למחתרת, ובמקום לעסוק בתחומם באופן מוסדר רוכבים על אופנועיהם באופן פרטיזני תוך סיכון עצמי, ונמנעים מלהביא את האופנועים למוסכים לטיפולים ותיקונים מחשש פשיטות המכס. רמת התחזוקה יורדת ועימה בטיחות הכלים – וכל זאת, שוב, כאשר המדינה הכירה בזכות קיומם ולמעשה בחוקיותם של אופנועים אלו!

את הגלגל לא ניתן להשיב אחורה. ספורט מוטורי יש וימשיך להתקיים בישראל. התאחדות הספורט המוטורי בישראל, כמייצגת את רובם המכריע של הפעילים בענף, אינה יכולה להיות אחראית לתוצאות אם יפגע מי ממהנהגים או הרוכבים בעת פעילות לא מוסדרת; את האחריות לכל פציעה ונזק גופני אנו מטילים לפתחו של משרד המדע, התרבות והספורט.

עד מתי ימשיך הספורט המוטורי בישראל להתקיים בשוליים ובהחבא? עד מתי ימשיכו צעירי ישראל לסכן את עצמם ואת זולתם בכביש הציבורי? מתי יוכל להתקיים הספורט המוטורי בתנאים בטוחים, במסגרת ולפי החוק? מתי תוכל מדינת ישראל להפיק את הערך המוסף הנובע מהיות ספורט מוטורי מנוף כלכלי ואף תיירותי אדיר-כוח? למשרד המדע, התרבות והספורט ולשר העומד בראשו פתרונים.

דני לוי, יו"ר

התאחדות הספורט המוטורי בישראל

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, דני בואו ונתארגן להפגנה גדולה עם הרכבים של כולם,כמובן שברשות המשטרה, ונעלה ירושלימה, כמו שהרבה אנשים אחרים עולים שישנה בעיה שלא נפתרת. זה שנוסיף ונדסקס פה שוב ושוב לא נראה לי שיעזור????? והיום עם כל המלחמות מסביב לא נראה לי שבעתיד הקרוב מישהו יהיה מוכן לשמוע??? אז חברה המשיכו לנסוע בזהירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הפגנה למען הספורט המוטורי זה לא רעיון כל כך טוב. המילואימניקים מפגינים עכשיו, חולי הסרטן מפגינים עכשיו, הסטודנטים מפגינים עכשיו, השמאל תמיד מפגין, אף אחד לא ישים לב עכשיו לההפגנה למען הספורט המוטורי. אבל בעתיד (לצערי אני בטוח שבעתיד הקרוב לא תהיה התקדמות ממשית בנושא) הפגנה מאין זו יכולה להיות פיתרון טוב להלאת הנושא לסדר היום הציבורי.

אדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אולי רעיון יותר טוב

הרבה מחברי הפורום כותבים גם במדיומים אחרים חוץ מפה

אז אם הם יעלו את הנושא לתקשורת זה יכול לעזור אולי

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב עצוב....

כל יום שעובר אני אוכל את עצמי עוד יותר - וממשיך לשבת על הגדר.... לא יודע מה להכין - לאיזה כיוון ללכת...

כבר 50 פעם החלטתי על C2VTS ועוד 50 פעם על "סתם" 106...

עוד 200 פעם החלטתי שזה הזמן לאימפרזה...

חה... חה... - אם זה לא היה עצוב כל כך - זה היה סופר-מצחיק!

אפילו אותי הצליחו להתיש....

נשאר לי רק לסיים בתקווה:

הלוואי ובעוד 6 חודשים תהינה תקנות מסודרות וזה ימנע ממני כל תירוץ לאי הכנת/קניית רכב ראלי חדש....

הלוואי...

אלון חלווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר - לדני לוי...

אתה נשמע מאוד פסימי בדבריך (וייתכן שבצדק) - וזה חבל לי מאוד.

כי, אם אתה, שעומד בחוד ההובלה של הליגליזציה של הספורט הזה, מאבד תקווה - מה יהא עלינו, אלו שהולכים אחריך? אתה ואחרים שמובילים את המהלך בשנים האחרונות - חייבים לשנס מותניים ולעשות מאמץ נוסף - אנחנו, כרגיל... נמשיך לקטר מאחור.

;)

ויותר ברצינות - התפקיד שלך הוא כפוי טובה לפעמים - אבל, אתה בחרת בו ואנחנו (רובנו) בחרנו בך להוביל את המהלך - אז, אסור שתתיאש...

באמת בהערכה,

אלון חלווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר!!

מכתב זה נשלח לכל מערכות העיתונים,המדייה,חברי הכנסת,ומכובדים כאלה ואחרים ,מי יותר ומי פחות.

אתה מכיר אותי שנים אלון אינני נרתע ואינני נבהל, עד היום איך אומרים? "סיפקתי את הסחורה" שלשמה

הייתי השלוח שלכם במלחמה על מיסוד הספורט ,בהתנדבות (6 שנים למי שלא זוכר)

כיום לאחר שמשרד הספורט מתוך חשש ומצוקה אמיתית מול החרב של המחוקק המונפת נגדו (6 חודשים לתקנות) ממהר למצוא גורם שיעזור לו ע"י מכרז,

הגיעו כמו שחששתי הפרסונות שמתיימרים להבין בספורט מוטורי (השרלטנים) שבראש מעייניהם

זה האינטרס האישי הכלכלי שלהם ולא באמת ובתמים הרצון להנחיל מורשת נקייה של ספורט מוטורי לדור העתיד.(אתה יודע ,לא הכל כסף בחיים)

לחץ איום ונורא מופעל על גורמים כאלה ואחרים ברשויות עד איומים בבגצ"ים, לא חלילה מאנשים זרים,אלא מטיפוסים שכולנו מכירים,(אין סיכוי שאחשוף את שמם היום).

בשבוע הבא יבחר היועץ המקצועי שיעבוד לצידו של עו"ד צבי ענבר בכתיבת התקנות (התנ"ך של הספורט המוטורי).

כולי תקווה שיבחר האיש הנכון .

למען גילוי נאות גם אני הגשתי מועמדות ,כחלק מהתהליך הטבעי של המשך החקיקה.

דני לוי

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני

אני חושב שכעת זה הזמן שכולנו נתאגד מאחוריך לצורך השלמת הדבר הארור הזה שמעכב את כולנו מלעסוק באופן חוקי בספורט שאנחנו כל כך אוהבים .

לא ברור לי מדוע תמיד נוצרת חזית עימות בינך לבין ברוך שליט , ד"ר ברוך שליט למעשה , ואת זה אני שואב מהכתבה המצורפת -

http://glz.msn.co.il/glz/cars/A2F08919CD7C408AA5811BCB1AD04E10.htm

והציטוט משם למי שעצלן לבדוק למה אני מתכוון - "...

במיכרז המחודש הוכנס שינוי, הקובע בתת סעיף 9 "דרישות התפקיד", כי על המציע להוכיח "יכולת מקצועית והכשרה מעשית בתחום מכונאות הרכב", זאת במקום "תואר מהנדס מרוצים", כפי שניקבע במיכרז המקורי. לדברי מגיש המועמדות, ד"ר ברוך שליט, נימסר לו ממינהל הספורט כי מדובר בטעות, ונימצא ש"אין תואר שכזה...."

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ממממממ סיימתי יג' במכונאות רכב אבל תמיד רציתי להיות נהג מרוצים... ודוד שלי יש לו קשרים במרכז הל**** נשמע מעניין בטח אוכל לכתוב איזו תקנה אומללה ואולי גם אקבל סיבוב ברכב מגניב :lol: יהההה אני מוכן אפילו בחינם לעשות את זה!!! איזה כיייייייייייייייף "

:cry::bad-word::loco::cry:

מכנואות רכב זה אחד הדברים הפחות חשובים! חוץ מזה תקנונים מסודרים יש כבר!!!!

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובגלל זה דני הוא האיש בשבילנו שם .

לאחר כל הדם והזיעה שהקיז שם (וגם הכסף ) .

דובי

--------------------------------------------------------------------------

נדב

לא נמאס לך ממני ? טלפונים - SMS - ה"פ ...:-D

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי

אין שום עימות ביני לבין אף אחד שהדבר יהיה ברור!!

יש חילוקי דיעות, לא כולם רואים עין בעין את אותה דרך, יש כאלה שסוברים כך או אחרת

אתה יודע מדינה דמוקרטית, בסופו של דבר מה שיקבע זה מבחן התוצאה! ולקיחת אחריות.

התקנות שיקבעו יהיו למעשה התנ"ך של הספורט המוטורי,בעתיד אם ירצו לשנות משהו יצרכו ללכת

לבית המשפט או לשינוי חקיקה,(התוצאה? עוד זמן) לכן האחריות,הידע,הבנת הדרג הפקידותי,משא ומתן עם משרדי הממשלה

שכנוע אנשי האוצר,הביטוח,הבדיקות הרפואיות,המשטרה,רישוי עסקים,רשוי רכבים ואופנועים,ועוד כהנה וכהנה. מכס למשל ועוד לא דיברתי על מבנה הרשות גודלה,מי יאייש אותה, מבנה,סירבול,

האם אותו יועץ ייצא חוצץ נגד מבנה מנופח שעומדים להקים?

ישאל עכשיו כל מועמד את עצמו עם יד על הלב אם הוא יכול לקחת על עצמו משימה כל כך מסובכת

שבסופה נראה ספורט מוטורי אמיתי ולא מסורס, האם טובת הספורטאים בראש מעייניו? האם יש לו את הזמן? או שמא? על חלק מארגון יש לכם כבר תשובה מהעבר.

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג דובי

יש נטייה ל כמה אנשים לחשוב שאני בוחש באיזה קלחת שם, באמת לא!!

אינני יודע ,ישנן שמועות ,אבל אני נזהר מניחושים.

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...