Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת גיר אוטומט 3 הילוכים ל-4 הילוכים

eran-go
שימו לב! השרשור הזה בן 6445 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי סוויפט 91', אוטומט.

כידוע, הגיר שברכב בעל 3 הילוכים.

ברצוני לדעת, האם אפשרי להחליף לו את הגיר לגיר של 4 הילוכים? (כמו של השרייד משנת 95')

או שיש פה ניגוד מסויים ואי התאמה?

תודה מראש,

ערן

חוזר לדו"ג... :wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון זה אפשרי,הכל אפשרי,אבל לא בארץ, בארץ לא תמצא משהו שיעשה לך את זה מהסיבה שגיר 3 הילוכים הוא גיר פשוט ,מכאני וגיר 4 הילוכים הוא אלקטרוני מסובך , מנוהל מחשב וכו.

לכן זה המון עבודה והמו ןידע בשביל לחווט ולחבר דבר שכזה,דורש אלו שהם שינויים ברכב , בנוסף זה יעלה לך הרבה יותר מערך כל הרכב.

אבל זה אפשרי ועשו פרוייקטים כאלו , אבל בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי על בחור מאוד כישרוני בשיפוץ גירים אוטומטים. ספי שמו.

האם הוא יכול לבצע עבודה כזאת?

כל המחשבה שלי היא שהמנוע לא יעבוד כל כך קשה (בטורים כל כך גבוהים) כשהוא מגיע ל-100 קמ"ש +.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח הודעה פרטת לספי ושאל אותו.

לדעתי זה יהיה מיותר, אלא אם הרכב מיוחד וחשוב הייתי ממליץ לך להחליף לרכב דומה בעל גיר ידני ולסגור עניין.

ההחלפה תהיה יקרה ולא כלכלית לחלוטין.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המחשבה שלי היא שהמנוע לא יעבוד כל כך קשה (בטורים כל כך גבוהים) כשהוא מגיע ל-100 קמ"ש +.

מה הלאה ? תניח בלילה את הרכב על ליפט כדי שלא יהיה עומס על הקפיצים ?

היצרן תכנן את הגיר ולקח בחשבון שהרכב יגיע ל-100 קמ"ש. אין לך ממה לדאוג.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כמה טורים עומד אצלך המחוג כשאתה על 100 קמ"ש?
אני אחזור אלייך עם תשובה בקשר לזה...

בקשר להחלפה לגיר ידני - לא אופציה בגלל בעיה בברך (אחרת הייתי קונה ידני - הרבה יותר מהנה)

הסיבה לשאלה שלי היא, הרעש הבלתי נסבל במהירות 100+ קמ"ש.

אני חושב שהחלפה לתיבה בעלת 4 מהירויות תגרום למנוע לעבוד במהירות הזאת בסל"ד נמוך יותר, לא? אני מאמין שיהיה שיפור גם בסחיבה וזה יוריד את צריכת הדלק באופן יחסי.

אם זה עסק יקר בסדר גודל מהחלפת גיר שנהרס, אז אני אוותר. אבל עם זאת תוספת זניחה, אני אשמח לעוד מידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצוני לדעת, האם אפשרי להחליף לו את הגיר לגיר של 4 הילוכים?

או שיש פה ניגוד מסויים ואי התאמה?

היי ערן

ישנה עובדה חשובה שיש להתחשב בה

המנוע של הסוויפט קטן וחסכוני אבל הוא גם לא חזק במיוחד, 56 כ"ס (אצל היצרן) בגרסת הליטר.

בנוסף, במהירות של 100 קמ"ש התנגדות האויר די גדולה ונדרש מהמנוע לא מעט כח על מנת להתגבר עליה

לכן יכול להיות שהסל"ד הגבוהה (בגבולות הסביר) הכרחי בשביל מנוע זה על מנת ליסוע ב100 קמ"ש מבלי לסחוט את הדוושה וגם שתהיה יכולת להוסיף מעט כח במקרה של עליה קטנה או רוח נגדית

כך שאם תקטין את הסל"ד במהיריות גבוהות אתה עשוי דווקא לגרום לשחיקה מהירה יותר של המנוע בגלל שתצתרך להזרים הרבה יותר דלק לכל סיבוב

אגב אצלי בתיבה ידנית (5 הילוכים) הסל"ד נמצא על 3000+- ב100 קמ"ש

לגבי עניין הרעש, רובו מגיע מהרוח ומהצמיגים ככה שהקטנת הסל"ד לא תעזור

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ערן

ישנה עובדה חשובה שיש להתחשב בה

המנוע של הסוויפט קטן וחסכוני אבל הוא גם לא חזק במיוחד, 56 כ"ס (אצל היצרן) בגרסת הליטר.

בנוסף, במהירות של 100 קמ"ש התנגדות האויר די גדולה ונדרש מהמנוע לא מעט כח על מנת להתגבר עליה

לכן יכול להיות שהסל"ד הגבוהה (בגבולות הסביר) הכרחי בשביל מנוע זה על מנת ליסוע ב100 קמ"ש מבלי לסחוט את הדוושה וגם שתהיה יכולת להוסיף מעט כח במקרה של עליה קטנה או רוח נגדית

כך שאם תקטין את הסל"ד במהיריות גבוהות אתה עשוי דווקא לגרום לשחיקה מהירה יותר של המנוע בגלל שתצתרך להזרים הרבה יותר דלק לכל סיבוב

אגב אצלי בתיבה ידנית (5 הילוכים) הסל"ד נמצא על 3000+- ב100 קמ"ש

לגבי עניין הרעש, רובו מגיע מהרוח ומהצמיגים ככה שהקטנת הסל"ד לא תעזור

תודה רבה על תגובתך יגאל.

אני לא יודע איך נשמע רעש המנוע בגרסה הידנית במהירות של 100 קמ"ש, אבל בגרסה האוטומטית, שאון המנוע דיי מפריע, כמעט כמו רעש של אופנוע, רק פחות נעים לאוזן.

חשבתי גם על אופציית הבידוד, אבל לאחר בדיקה קצרה עם חבר פורום, הבנתי שהעלות מגיעה ל-5000 ש"ח בעבודה ביתית.

המחשבה על החלפת ת"ה בעלת 3 הילוכים לת"ה בעלת 4 הילוכים, באה בעקבות השינוי שראיתי בשרייד מודל 95'. גם השרייד עד שנה זו, הייתה בעלת ת"ה של 3 הילוכים עם מנוע 1300, ולמיטב הבנתי, יש שיפור משמעותי בין גרסת ה-3 הילוכים לגרסת ה-4 הילוכים.

מישהו יכול להאיר את עיניי בנושא ולהגיד לי אילו שינויים צריכים להעשות כדי שדבר זה יהיה אפשרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך נשמע רעש המנוע בגרסה הידנית במהירות של 100 קמ"ש,

כמעט ולא שומעים את המנוע מרוב רוח.

תנסה למרוח את גומיות הדלת והחלונות בווזלין או בסיליקון גריז, מרגישים הבדל משמעותי אבל לזמן די קצר

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט ולא שומעים את המנוע מרוב רוח.

תנסה למרוח את גומיות הדלת והחלונות בווזלין או בסיליקון גריז, מרגישים הבדל משמעותי אבל לזמן די קצר

:D

דווקא מבחינת הרוח, אין לי בעיה. בנסיעה עם חלונות סגורים, הרכב אטום לרוח בצורה מצויינת. (חוץ מרעש מחלון של הנהג, גומיה חיצונית קרועה שנאטמה זמנית עם RTV ופתרה את הבעיה כרגע - מוחלפת בקרוב.)

הרעש היחידי שמפריע להנות מהמוזיקה ומהנסיעה - זה הרעש של המנוע.

אך לאחר חיפוש ארוך בגנזך הפורום, מצאתי פיתרון לא רע.

איטום של מכסה המנוע עם יריעה של חברת דינמיט.

השאלה עד כמה אטימה של מכסה המנוע בלבד, תפחית את הרעש.

העלות היא בסביבות ה-500 ש"ח, אבל אם זה יעזור, זה יהיה שווה כל שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בסוויפט הבעיה היא לא במכסה מנוע אלא דווקא בקיר האש,

לדוגמא במזדה קיר האש מכוסה בחומר בידוד תרמי\אקוסטי (נדמה לי קוראים לו צמר זכוכית)

לעומת זאת בסויפט לא השקיעו מחשבה בעניין והשאירו אותו עירום

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בסוויפט הבעיה היא לא במכסה מנוע אלא דווקא בקיר האש,

לדוגמא במזדה קיר האש מכוסה בחומר בידוד תרמי\אקוסטי (נדמה לי קוראים לו צמר זכוכית)

לעומת זאת בסויפט לא השקיעו מחשבה בעניין והשאירו אותו עירום

לאחר שיחה עם חבר פורום GL-10, שעזר לי מעל ומעבר, הגעתי למסקנה שאני אבודד את קיר האש + מכסה מנוע, למיקסום הפחתת הרעש.

תודה רבה גם לך יגאל על עזרתך. "מועדון הסוויפט הישראלי" :)

רז - איפה אפשר לקנות ליפט? :D

(ה-GTI שלך מדהימה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן, אם היית מוכן להשקיע כלכך הרבה כסף בהחלפת תיבה, אולי יש אפשרות להחלפת הרכב לשרייד כלכך אהבת.. :)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן, אם היית מוכן להשקיע כלכך הרבה כסף בהחלפת תיבה, אולי יש אפשרות להחלפת הרכב לשרייד כלכך אהבת.. :)
חס וחסה.

לא מתקרב לשרייד!

אולי הגרסה הידנית היא עילוי, אבל הגרסה האוטומטית היא - איך נגדיר זאת? פשוט לא זה.

הסוויפט, כמה שזה נשמע לכולם כמו רכב סוסיתא משהו, דווקא נותן הרבה מעבר למה שדמיינתי.

נהגתי על רכבים אחרים כגון: קאיה מנטור 2001, קליאו בי 2002, לאנטרה 2001, פיג'ו 407 חדשה, פיאט רגטה 87' (:D) ועוד כמה שאני לא זוכר.

ההרגשה בסוויפט, כמה שהרכב הזה קטן, הוא מאוד מרווח 360 מעלות. לי אישית, התנוחה הנמוכה של המושב מאוד נוחה. גם ב-120 קמ"ש - אני לוחץ על הגז עד הסוף והסוויפט מושך ללא שום בעיה.

בקיצור, אני מרוצה מהקנייה ושלא התפתתי לקנות את השרייד. :beerchug:

היתרון היחידי של השרייד הוא רק משנת 95, שהתיבה הילוכים קיבלה עוד הילוך.

אבל השנתון הזה נמכר באיזור ה-25K ובמחיר הזה - ישנם רכבים הרבה יותר אטראקטיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6445 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...