Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Citroen AX, חימום יתר, במיוחד עם מזגן

Jack_R1
שימו לב! השרשור הזה בן 6454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעתיק את ההודעה שלי מפורום אחר:

אני בא מרקע של אופנועים, ולפרק מנוע לא ממש מפחיד אותי. מטפל ברכב לבד, אבל אין לי קומפרסור (מגבלה רצינית).

בכל מקרה, הנה המצב:

האוטו ממש לא מזמן אצלי. נסע נהדר (כ-2000 ק"מ), עד שיום אחד נפרץ רדיאטור חימום, וכנראה פיספסתי את זה מספיק כדי לגרום להתחממות המנוע (עבר את ה-100 מעלות). לא עבד הרבה תחת חום, אולי דקה או שתיים.

עשיתי מעקף, ומאז הכל היה נראה טוב. אבל בעוד כמה ימים עוד פעם בא חימום יתר - הפעם, החימום נמשך הרבה זמן (5-10 דקות - חברה שלי נהגה, היא לא ידעה לשים לב לשעון חום - אין עליו "טווח אדום", ואין נורית אזהרה). מילאתי 2 ליטר אנטיפריז שהיו חסרים, והמשכנו בנסיעה.

מאז, חימום יתר נהיה יותר ויותר תכוף. החלטתי לטפל בזה. הכנסתי את האוטו למוסך עם בקשה לבדוק לחץ ברדיאטור ולחץ הפוך - כמובן, ניסו לסבן אותי, הסתבר שאין להם מכשיר לבדיקת לחץ הפוך (כאילו נורא קשה לבנות שעון עם שסתום), אבל לפחות בדקו אם המערכת מחזיקה לחץ (1 BAR) - והיא כן (ירידה ל-0.9 BAR תוך 2-3 דקות), ובדקו גזי פליטה ברדיאטור עם הנוזל (לפי הנוזל, לא היו, למרות שכל הזמן יוצאות בועות קטנות).

החלפתי פקק ואת כל הצינורות של המערכת, וגם טרמוסטט. התופעה המשיכה.

כל פעם שזה קורה - האנטיפריז נשפך מהפקק בגלל עודף לחץ. כל פעם, כשאני פותח את הפקק הקטן (פריקת אויר) על הרדיאטור, יש שם הרבה מאוד אויר\גז בלחץ, כשאני פותח את הפקק - הנוזל חוזר ממיכל לרדיאטור ומפסיק לנזול מהפקק הראשי.

כשהמנוע מונע והפקק פתוח (אחד מהם), אני רואה בועות קטנות שיוצאות מהנוזל, גם אם אני מחכה 20 דקות.

אני חושד באטם ראש, ואולי עיוות ראש - למרות שהבדיקה לא מראה קיום של גזי פליטה.

למישהו יש רעיונות אחרים, או חיזוק למה שכתבתי?

מישהו מכיר דרך מקורית לבדוק אטם ראש פרוץ ללא קומפרסור או מכשיר שבונה לחץ במע' קירור?

אם לא, אולי למישהו יש מכשיר כזה להלוות לי לחצי יום? אני מכיר דרך לבדוק אטם ראש פרוץ מכיוון הקירור, אבל בשביל זה צריך לבנות לחץ לכמה שעות.

נ.ב.

על המכסה של מילוי שמן יש "מילקשייק", אבל בשמן עצמו אין בועות - אם אני מוציא מדיד של שמן במהלך העבודה של המנוע, השמן על המדיד הוא אחיד.

למנוע הוחלף ראש לפני שקניתי את הרכב, ואני מייחס את ה"מילקשייק" לשרידים שנותרו כנראה בקייס אחרי החלפת שמן. יש מצב שאני טועה?

עוד משהו - יש דרך לבדוק את תפקוד משאבת המים? היא יושבת עמוק למטה ועל רצועת טיימינג, ממש לא בא לי לפרק את כל העסק שם ללא סיבה טובה, והיא לא נוזלת. חשבתי לנתק את הצינור הקטן שיוצא מהטרמוסטט (זה שמחזיר את המים למעגל שעוקף את הרדיאטור, כשהטרמוסטט סגור), להפעיל את המנוע, ולהסתכל על עוצמת הזרם. יש דרך אחרת?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטם ראש שלך טוגן, רוב הסימנים מעידים על כך.

בכל מקרה, אם יש לך זוג ידיים ימניות וידית מומנט, ניתן לבצע את העבודה בתנאים ביתיים.

לגבי חריטת הראש, יש אינספור המלצות לחרטים כאן בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידיים יש, ידית מומנט יש, פילר גייג' יש (אם כבר פותח, אכוון מרווח שסתומים), ספר של היינס יש.

יש בשביל מה לנסות לבדוק\להחליף משאבת מים, או שזה מיותר? היא לא מרעישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בAX 1.4 או 1.1? מאיזה מודל?

האם הרדיאטור נשלח לניקוי? נוזל קירור איכותי או מי ברז?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.4 מודל 89. נוזל קירור - אנטיפריז ירוק (50%, כמה איכותי - לא יודע), רדיאטור לא עבר ניקוי, לפחות לא אצלי. הצטברות אויר ברדיאטור עקב סתימה - לא נראה הגיוני, זרימה - מבדיקה ראשונית (ריקון דרך צינור תחתון), מזרים יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ועובדת טוב. כשהרכב רק מתחיל לנסוע, עם מערכת שעדיין מלאה באנטיפריז, הטמפ' לא עוברת את ה-80 מעלות.

בדקתי, ליתר בטחון - נסיעה עם וונטה מאולצת (קיצור החיישן) לא משנה כלום להתחממות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...