Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בשעה טובה - קניתי רביעיית צמיגי פאלקן ZE-512

nirp
שימו לב! השרשור הזה בן 6448 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עידכון קצר.

בשעה טובה ומוצלחת רכשתי היום קצת גומי :-) ...

הצמיגים - פאלקן ZE-512 בחתך 185/60/14. לא הצמיגים הכי ספורטיביים בעולם, אבל לפונטו המסכן שלי זה יספיק בינתיים.

רציתי להודות לכל מי שייעץ, המליץ ועזר בדרך.

נ.ב. בסוף לא הרחקתי לכת עד אנטון או משהו כזה - התפנקתי ונסעתי מטר וחצי מהעבודה לצמיגי רעננה, שאמנם לקחו 1300 שקל (לא נורא יקר ביחס לאזור), אבל עשו עבודה טובה ועוד הביאו לי צמיגים משבוע 10 של 2006, שזה ממש לא רע.

בקיצור - תודה.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

לגבי המחיר היקר - אני חוזר ומזכיר שהקרבתי את המחיר תמורת המרחק - והעדפתי פנצ'ריה במרחק יריקה ממקום עבודתי. הטיול לאנטון וחזרה היה גוזל ממני זמן שלא היה לי באותו יום. ובאופן יחסי לאיזור כאמור המחיר סביר.

ולגבי רשמים מהצמיג:

בינתיים זה קצת מוקדם להגיד, אני גם עוד לא דוחק בו. לאן הוא יכול להגיע נראה ב-MDC6 הקרב ובא...

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נו... רשמים ראשונים אחרי שעתיים אימון במסלול.

קודם כל הסתייגות - אין לי רפרנס טוב מידי להשוואה, אני יכול רק להשוות לפירלי P3000 הירקרקים בני השלוש שהיו לי קודם (במידה 165/70/14).

מסקנה סופית (למי שאין סבלנות לקרוא) - קצת מאכזב :-(

ולשואלים למה, הנה התקציר:

קודם כל, למרות שמ-165/70 עליתי ל-185/60, למרות שהקודמים היו בני שלוש, יבשים ואחרי מספר רב של אימונים אינטנסיביים ששחקו לקדמיים את כל הצד החיצוני, ועיוותו את הגומי של הצמיג מרוב חום בצורה גלית משעשעת שגרמה לגידי (אח של) ולאחרים להתפקע מצחוק - ציפיתי להבדל משמעותי.

ואולי אני קצת סנילי, ואולי אני קהה חושים כמו לבנה, אבל האחיזה של הפאלקן לא "הרגישה" כל כך הרבה יותר טוב, אם בכלל.

וחוץ מזה, בתום השעתיים, הגומי על הקדמיים פשוט רתח ברמה שאי אפשר להחזיק את האצבע צמודה מרוב שזה חם, והפלא ופלא - גם הגומי של הפאלקן קיבל עיוות קל... קצת קשה לתאר ויזואלית, אבל אם נסתכל על אחד הבלוקים של הגומי (בין החריצים) ונניח שהוא קובייתי, אז אחת הפאות של הקובייה כאילו נמתחה קצת כלפי מעלה והחוצה מהצמיג (בהשוואה לאחוריים ולמה שזכור לי מלפני האימון היום). זה לא ממש בולט, וקשה לתפוס אפילו בתמונה, אבל זה שם באמת.

ובשורה תחתונה - מבחן השעון - אותו רכב, אותה ג'ימקאנה, צמיגי GT נוראיים מאחורה וצמיגי פירלי P3000 ב-165/70/14 יבשים בני שלוש ואכולים בצד החיצוני כאילו קרעתי אותם שלוש שנים רצוף בג'ימקאנה אחת ארוכה - והזמן 1:17 בערך. היום, פאלקנים חדשים 185/60/14 אחרי כמה ימי נסיעה (אין כבר ציפוי), לחץ אוויר בדוק, והזמן 1:16 בערך... :-(

ולסיכום - הפאלקנים בסדר, אבל לא יותר מזה. ולכל מי שהולך לרדת עלי שקניתי אותם - מה לעשות, רציתי Goodyear F1 GS-D2 אבל עושים טובה שמוכרים אותם במידה שלי, אז התפשרתי והלכתי על צמיגים שלפחות זמינים בכל חור.

ובעצם, אולי הבעיה בכלל אצלי שאני מתאכזר ככה לצמיגים חדשים דנדשים ביום חם בסוף אוגוסט... לא?

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הכי פשוטה היא אם הטמפ' הייתה דומה מתי שהיית בג'ימקאנה על הפירלים.

טמפ' משטח גבוהה מפחיתה את האחיזה.

מוטי

תודה - זה נכון, זאת שאלה פשוטה - זה היה ממש לא מזמן (לפני כשבוע/שבועיים), אז כן - הטמפ' היתה קרובה. אולי לא בדיוק אותו דבר, אבל די קרובה. אוגוסט השנה היה מאוד לא סימפטי כאן.

כנראה שהציפיות שלי היו גבוהות מידי - זה לא שהפאלקנים UHP או משהו כזה. מה שיותר הפתיע אותי זה העיוות של הגומי מרוב חום. אני מניח שצמיגים רציניים יותר עמידים יותר לטפמרטורות גבוהות לאורך זמן...

ולהוא ששמח שלא קנה אותם - הם בדרך כלל זולים יותר מצמיגים באותה קטגוריה של יצרנים אחרים, ולאו דווקא טובים פחות - זאת היתה ביקורת סובייקטיבית, ואפילו לא מול מתחרים ישירים אלא מול צמיגים במידה אחרת, אז להסיק מזה יותר מידי לא כדאי. תאמין לי שאלו היו שעתיים של התעללות צרופה בצמיגים - לא הייתי בונה על ביצועים הרבה יותר טובים מאף צמיג "רגיל"...

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להעיד שאכן אתה מכיר את הצמיג ונהגת "על הקצה" שלו באותה מידה?

גם שנייה שיפור זה שיפור.

אגב - מדובר היה באותו מסלול בדיוק?

כי המסלול נבנה שונה שם לדעתי כל פעם... לא?

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי 2 צמיגי :goodyear Excellence 185/55/14 ואני מבסוט עד השמים. מאוד נוחים לנסיעה וגם בעלי אחיזה טובה. לא נופלים בהרבה מהf1 בפרמטר האחיזה ואף עולים על הf1 בפרמטר הנוחות.

when you shoot shoot dont talk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-F1 קיים במידה 185/60/14?! איפה משלמים?

תלוי. באתר של שואף (היום tires4u) הוא מופיע, אבל במלאי אין אותו. אולי אם קשרים וכד' אפשר.

היה.

היום לא ניתן להשיג במידה זו.

וכמדומני, רק ה-GS-D2 ולא ה-GS-D3.

אביחי

נכון - במידה הזאת זה עוד ה-D2 - אין בכלל חיה כזאת D3 במידה הזאת גם לפי האתר של גודייר.

אתה יכול להעיד שאכן אתה מכיר את הצמיג ונהגת "על הקצה" שלו באותה מידה?

גם שנייה שיפור זה שיפור.

אגב - מדובר היה באותו מסלול בדיוק?

כי המסלול נבנה שונה שם לדעתי כל פעם... לא?

אלו היו הזמנים הכי טובים מתוך מספר רב של הקפות - פחות מזה תאמין לי שלא יכולתי. והמסלול סודר לאותה צורה בשביל ההשוואה.

נכון, גם שניה זה שיפור, אבל הצמיגים שלפני היו 165/70, יבשים אחרי יותר משלוש שנים על הכביש, בלויים לגמרי בצד החיצוני מרוב אימונים אגרסיביים במסלול...

אם בין זה לבין צמיגים חדשים, רחבים יותר וטובים יותר ההפרש הוא רק שניה, ועוד במסלול יחסית טכנית (שאמור לתת יתרון לאחיזה על פני כוח, שבעקרון יורד טיפה במידה הרחבה יותר), אז הסיכום הוא שאני קצת "מאוכזב".

אבל נראה - אני הולך להחליף קדימה/אחורה (הקדמיים אכלו הרבה פניות ויכול להיות שעל האחוריים עדיין יש טיפה ציפוי, חוץ מזה הקדמיים קצת התעוותו מהחום), ולשחק עוד קצת עם הלחץ אוויר - אולי עוד טיפה יעזור.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי 2 צמיגי :goodyear Excellence 185/55/14 ואני מבסוט עד השמים. מאוד נוחים לנסיעה וגם בעלי אחיזה טובה. לא נופלים בהרבה מהf1 בפרמטר האחיזה ואף עולים על הf1 בפרמטר הנוחות.

יצא לך לנסות על אותו רכב את ה-F1?

סתם מעניין - אין מספיק מבחנים באינטרנט לאקסלנס הזה...

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6448 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...