Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

WRC ראלי פינלנד - השרשור הרשמי

דובי מילר
שימו לב! השרשור הזה בן 6450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבר רק שבוע מהאספלט הגרמני והקבוצות עוברות לאחד ממרוצי הראלי המלהיבים והמהירים שיש באליפות העולם בראלי , והכוונה היא כמובן לראלי פינלנד .

זה הראלי המהיר באליפות ובנוסף , בחלק נרחב ממנו המכוניות מבלות יותר זמן באויר , בקפיצה , מאשר בנסיעה רציפה .

הנהגים הפינים ובראשם כמובן מרקוס גרונהולם מרגישים בבית בראלי הזה , ובצדק .

האנו מיקולה ניצח פה בעבר 7 פעמים .

רק 6 פעמים בעבר , מתוך 55 פעמים שהראלי הזה נערך , ניצח נהג שהוא לא מקומי ,קרלוס סיינז היה הראשון שעשה את זה בשנת 1990 , ואחריו דידייה אוריות ב-92 , דבר שכמובן נותן יתרון ברור בפתיחה לקבוצת פורד , לה יש 2 נהגים פינים ליד ההגה של הפוקוס - גרונהולם והירבונן .

מרקוס גרונהולם ניצח ב-5 מתוך 6 הפעמים האחרונות בראלי פינלנד ואולי דווקא בגלל זה השבוע זה הסיכוי של הירבונן להוכיח את עצמו , להפתיע ולנצח ...

ראלי פינלנד הוא הסיבוב העשירי באליפות והוא כולל 21 קטעים תחרותיים , S-S , בסה"כ כולל של 351 ק"מ .

עדכונים LIVE יש בהרבה אתרים ברשת .

דובי

1.jpg

2.jpg

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראלי פינלנד נותן לנו את ההזדמנות להיזכר בנהג ענק , אלוף עולם אולי הכי גדול שהיה עד היום ןמדובר כמובן על הפיני טומי מאקינן שזכה 4 פעמים ברציפות באליפות העולם בראלי .

Tommi____portret.jpg

השנים 1996 ועד 1999 היו השנים של טומי מאקינן , אז זכה ארבע פעמים ברציפות באליפות ושלא תגידו שעשה את זה מול נמושות אלא דווקא מול ענקי ראלי אחרים שכל אחד מהם אלוף עולם בעצמו - קולין מקריי , קרלוס סיינז , דידייה אוריול , ריצארד בארנס , יואה קאנקונן ועוד .

מאקינן זכור בעיקר בזכות נהיגתו המרהיבה ליד ההגה של המיצובישי לאנסר בגירסאותיה השונות .

את האליפות הראשונה הוא לקח עם האבו-3 ומשם המשיך לאבו-4 , 5 ו-6 .

הנצחון הראשון שלו היה כמובן בפינלנד 94 עם האסקורט קוזוורט ומשם המשיך ל-25 נצחונות בסה"כ באליפות העולם .

makinen.jpg

הראלי הראשון שבו הוא השתתף היה ראלי מקומי בפינלד בשנת 1985 עם פורד אסקורט RS-2000 הנעה אחורית , חלום רטוב של הרבה חובבי ראלי .

כיום מאקינן עסוק בטיפוח העסק שלו שכמובן קשור בעולם הראלי .

מאקינן בונה ומוכר מכוניות סובארו GP-N לראלי וכן גם נותן שרות ומוכר חלקים לבעלי סובארו כאלו , ועושה זאת בזכות קשריו עם סובארו ופרודרייב , שם נהג בשנים האחרונות לקריירה שלו , לא בהצלחה מרובה ודי בצילו של פטר סולברג .

קישור לאתר הרשמי של מאקינן -

http://www.tommimakinen.net/

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיכוי שזה יהיה אחד הראלים הכי מרתקים העונה. פורד נגד סיטרואן, פינלנד נגד צרפת+ספרד. גרונהולם+הירבונן נגד לואב+סורדו. כל זאת בהנחה שלא תהיינה הפתעות כמו תאונות ותקלות (דבר שכמובן אסור להניח באליפות העולם בראלי - הכל יכול לקרות).

מה שבטוח זה - סולברג יפרוש :wink: (סתם, לא יפה...)

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראלי, שבעבר כונה רשמית "ראלי אלף האגמים", הוא אחד המעניינים והיפים לצפיה בסבב כולו.

אחח, מאקינן-מאקינן, נהג גדול ומזכיר את האקינן, בן ארצו, במאפיני הנהיגה שלו- מינימום 'שואו', מקסימום יעילות ומהירות. העונות שבהם התחרה מול מקריי\ברנס\סיינז וכל השאר, ימי גרופ-A\ WRC, הם מהעונות האהובות עליי ביותר.

מישהו זוכר איך הוא זכה בתואר האליפות הכפול (הראשון והאחרון של ראליארט-מיצובישי) בעונת 98', בראלי בריטניה? בטלפון(!) - הנה תזכורת:

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=7885E03F3E29000C

חזרה לראלי: אם אני לא טועה, תוואי הראלי, באחד הימים, עובר ממש ליד ביתו (או בית-הקיץ) של ואטאנן\קאנקונן\מאקינן. אנקדוטה נוספת: כשליש מתושבי פינלנד מגיעים לצפות בראלי בצדי הדרך.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו זוכר איך הוא זכה בתואר האליפות הכפול (הראשון והאחרון של ראליארט-מיצובישי) בעונת 98', בראלי בריטניה? בטלפון(!)
אני זוכר את מויה זורק את הקסדה ובועט בקורולה כאילו זה היה אתמול..

ואני חשבתי שקורולה זה אוטו אמין (למרות שטויוטה זכו באליפות היצרנים שנה אחרי זה באופן מאוד משכנע)

לגבי ראלי פינלנד הקרוב - יש לי הרגשה שסולברג מנצח (הנאחס חייב להיגמר מתישהו..)

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי ואיפה הראלי משודר?

תודה

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הארוע עם מאקינן ו"הזכייה הטלפונית" היה ב-RAC באנגליה , שהיה הסיבוב האחרון באליפות העולם .

ראלי פינלנד , או 1000 האגמים , היהנ עובר בזמנו ליד ביתו של יואה קאנקונן , אלוף עולם 4 פעמים בראלי בפני עצמו .

בכלל המורשת הפינית של נהגי מרוצים בכלל וראלי בפרט היא ארוכה .

אני לא רוצה כרגע ללכת יותר מדי אחורה בזמן לידי טימו מאקינן (טימו ולא טומי..) ולכן אזכיר רק שניים שהיו מהטובים ביותר ולא זכו לאליפות עולם .

הראשון כמובן הנרי טויבונן , נהג עילוי שנהרג בקורסיקה 86 בדלתא S-4 המפלצתית והשני מרקו אלן , שבדומה לסטרלינג מוס בפורמולה-1 , הנהג הטוב ביותר בתחומו שלא היה אלוף עולם .

חשוב לזכור שהיום ראלי פינלנד , ולמעשה כל ראלי ב-WRC , הוא משחק ילדים לעומת מה שנהגי העבר היו עוברים .

בזמנו כל ראלי היה נערך בין 5 ימים לשבוע , כולל קטעי לילה !!!

ולא תמיד היו עושים את אותו הקטע פעמיים או שלוש , יותר נכון שכמעט ולא היו משתמשים באותו הקטע פעמיים .

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאם היו שואלים אותי איזה ראלי הוא הכי קלאסי באליפות העולם בהחלט פינלנד נמצא גבוה ברשימה יחד עם מונטה-קרלו , קורסיקה , סאפארי , אקרופוליס ו-RAC ומזל שהרשימה קצרה...:-D

להבדיל מרוני (מצטער...) אני ממש לא חושב שדני סורדו יהיה איזה איום על הנצחון ואשמח אגב להודות בטעות כי אני חושב שהוא נהג מצויין , רק שיצטרך עוד הרבה ניסיון בכדי להצליח פה , והצלחה מבחינתי פירושה פודיום או לפחות מקום חמישי .

אז נכון שסורדו מצוייד במכונית המהירה והאמינה של סיטרואן (הפוקוס והסובארו סתם מהירות...) אבל חוסר הניסיון יהיה בעוכריו , בטח מול תותחים כמו גרונהולם וסולברג , ובכוונה לא הזכרתי את לאוב .

העניין הוא שבדומה לפורמולה-1 אנחנו , כחובבי ספורט מוטורי חייבים שלאוב לא ינצח ואולי עדיף אפילו שלא יצבור ניקוד כלל וכל זאת בכדי להכניס קצת עניין לאליפות .

לא נשארו עוד הרבה מירוצים לסוף העונה והחול בשעון אוזל מבחינתו של גרונהולם .

דובי

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'י'גי גאלי האיטלקי החביב ואחד מנהגי הראלי שנותנים גם שואו לקהל חוזר להתחרות בסוף השבוע הזה בפינלנד .

לאחר קשיים פיננסיים הצליח גאלי להשיג מימון נוסף מחברת פירלי והוא יתחרה שוב עם פיג'ו 307 WRC בצבעי ענק הצמיגים האיטלקי , אולם זו לא אותה מכונית עימה התחרה כבר השנה .

מדובר במכונית פיג'ו של אקס-אלוף צרפת בראלי ומתחרה ב-WRC בפני עצמו , אלקס בנגיי והקבוצה היא BSA ולא קבוצת בוזיין , עימה התחרה גאלי קודם לכן .

התמונה המצורפת צולמה היום ב-SHAKEDOWN .

אין ספק שמגיע לגאלי הרבה יותר מאשר לרדוף אחרי מימון ולחפש מכוניות בכל פעם מחדש .

היה דיבור בינו לבין סובארו-איטליה שלא יצא אל הפועל לבסוף .

אולי הפתרון שלו זה הפיאט S-2000 בשנה הבאה...

דובי

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי אתה צודק לגבי עניין העניין מבחינת טבלת האליפות אבל כאן, בשונה מ- F1, הדומיננטיות של לואב היא חיובית מצד הקהל ואפילו הנהגים ואילו שם הדומיננטיות של שומאכר (בעיקר בשנים עברו) לא.

אולי אם זה ימשיך ככה גם לואב יהפוך להיות מסוג "או שמעריצים או שמתעבים".

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי ואיפה הראלי משודר?

תודה

היום ב00:30 יש שידור ביורוספורט של היום ה1 וגם מחר ב9:30 בבוקר.

ב22.8 יש סיכומים בשעה 18:30

וב23.8 בשעה 13:30

בקיצור יש פה מידע

http://www.hot.net.il/EPG/Templates/EPG_Program/EPG_Program.aspx?lang=HE&titleID=10538&chapterID=266878&showkey=2183314

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אם זה ימשיך ככה גם לואב יהפוך להיות מסוג "או שמעריצים או שמתעבים".

לא חושב שלואב יכול להפוך לאחד כזה , כי בשונה משומאכר הוא שומר על צניעות ולא תופס תחת.

אני חושב שהעונה הזו נגמרה כבר מזמן ורואים את התיסכול של גרונהולם גובר ממירוץ למירוץ, אותי מעניין דבר אחד; איך ה-C4 תתפקד בשנה הבאה. והאם ה-207 תהיה מכונית WRC רשמית של היצרן (טוב נו, 2 נושאים).

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשמו

המנצח: לואב, למרות שאין מטר אחד של אספלט סביר בראלי פינלנד

הסיבה: השקט הנפשי (כל השאר חייבים להוכיח את עצמם יותר מידי)

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שזה באמת משהו באישיות ואולי דווקא בספקטקולריות של הראלי בטלויזיה (ורק בטלויזיה ) לעומת הפורמולה-1 כי מה שלאוב עושה מבחינת דומיננטיות זה בדיוק מה שמיכאל שומאכר עשה במסלולי הפורמולה-1 ופה זה לא משעמם אותנו...מוזר ומעניין .

ה-207 , לפחות נכון לעכשיו לא מתוכננת להיות WRC אלא S-2000 כלומר הנעה כפולה ומנוע 2 ליטר אטמוספרי . פניצי כבר עובד על הפיתוח שלה .

פיג'ו משקיעים את עיקר משאבי הספורט המוטורי שלהם למכונית הדיזל בלה-מאן , לשנה הבאה , ה-908.

דובי

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בערב נערך הקטע הראשון של הראלי . סופר-ספיישל של 2 ק"מ והמנצח בקטע הזה סבסטיאן לאוב ולא בהפרש גדול מפטר סולברג , הירבונן שלישי וגרונהולם יחד עם דניאל קרלסון רביעי .

דובי

1.jpg

2.jpg

3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...