Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לגבי שיפור יציבות ובלימה

שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם אני מעונין לשאול כמה שאלות על שיפור של יציבות ובלימה, אשמח לקבל תשובות עניניות מהמבינים ובעלי הניסיון.

ידוע לי שזה ניטחן כאן עשרות פעמים, ביצעתי חיפושים קראתי מאמרים של מוטי ושל שאר חברי הפורום, אך יש ביידי עוד מספר שאלות.

אז ככה, ברשותי מזה שנה רכב מסוג מיצבושי כריזמה אוטומטית משנת 98, אל תשאלו למה אני רוצה לשפר אותה, פשוט אני אוהב את הרכב ובעייני הוא יציב מאוד גם ככה עם רביעיית מישליין אנרג'י.

כמו שידוע הברקסים שלה על הפנים, אני מעונין להגדיל צלחות, רפידות וקאליפרים, איני מעונין להחליף לדיסקים אחוריים.

מה עוד אני צריך כדי להגדיל ולשפר את יכולת הבלימה ברכב מלבד מה שרשמתי?

במידה ואני מייבא את החלקים בעצמי, מה העלות שלהם ומה עלות העבודה וההרכבה?

האם זה חוקי, והאם יש גם בלמים מחורצים לרכבי?

לגבי יציבות, אני מעוניין להרחיב את מידת הגלגל וקוטרו, למידה של 205/55/15, אני מחכה לאישור ממשרד הרישוי.

וכמובן שברצוני להחליף סט מלא של בולמים וקפיצי הנמכה, קראתי כאן גם על כך, אך רציתי לדעת איזה הכי מתאים לרכבי, סט מלא, אני מחפש יציבות מלאה כנאמר, שיהיו קשיחים מעט וגם נוחים לנסיעות ארוכות.

על איזה סט אתם הכי ממליצים, רצוי משהו בעל שם ואיכות.

כמו כן מה תוכלו להוסיף לי בעניין ומה העלות של כל זה?

תודה רבה, כפיר

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא שוב את המאמר של מוטי - אין שום יתרון להחלפה במערכת בלימה גדולה יותר, להפך.

כמו כן, כותב מוטי, לצלחות מחורצות (זה חוקי) אין יתרון של ממש ב-99 אחוז מהמקרים.

יוסיף מוטי ויאמר: קודם צמיגים!

לשיפור הבלימה עליך לבצע שני דברים:

1. זריקת האנרג'י לפח המחזור הקרוב, וקניית הצמיג הדביק ביותר שתמצא במידה שלך.

2. קניית רפידות ספורטיביות ייעודיות טובות, ההמלצה האישית שלי היא FERRODO DS2500.

אני לא רואה שום סיבה להנמיך את הרכב, מקסימום תקנה בולמים ייעודיים של קוני, בילשטיין, מה שיש.

אם זה בתקציב, כמובן...

(ובמאמר מוסגר: אין לי מושג למה אתה אוהב את הרכב הזה, לדעתי הוא קרש גיהוץ איום ונורא,

אבל אל תיקח את זה אישית. :-))

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבד לא תצליח לעשות משהו שהמהנדסים של הרכב הזה לא ניסו בכלל.

ההתנהגות / יציבות לא מספיקה לך - קנה רכב אחר טוב יותר, או רכב אחר עם נקודת התחלה לשיפור טובה יותר.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה לשפר את יכולת הבלימה עם מנוע סטנדרטי

זוג רפידות חדשות וצלחות יעשו את העבודה

בקשר ליציבות בסיבובים , רביעיית בולמי קוני אדום , יעשו לך את העבודה

בקשר לג'אנטים , אתה תגרום לעומס מיותר על הציריות , זרועות תומכות , זיוף בסקאלה , הרכב יסחב לאט יותר ....אבל זה לא קטסטרופה , צמיג רחב יותר בהחלט יתרום לאחיזה של הרכב ולמראה קרבי יותר

הנעה אחורית + משרוקית , נחשו איזה אוטו יש לי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכן אני משיג רפידות מקצועיות יותר בגודל במקורי לרכב שלי? כמו כן גם צלחות בלימה?

והאם יש רפידות מקצועיות לבלמי תוף האחוריים?

הבנתי שמישהו כאן המליץ לי על קוני אדום יש עוד סוגי בולמים מומלצים?, ובכל זאת אני מעדיף להנמיך את הרכב, הרי קוטר הגלגל לא ישתנה כי חתך הצמיג ירד, עשיתי את המחשבון צמיגים הזה.

איזה סט המנכה עדיף שייתן מראה יפה קרבי כזה לרכב.

איני מעונין למכור ולקנות משהו ספוטיבי

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה מס' 3 עדיפה (לדעתי).

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה מס' 3 עדיפה (לדעתי).
אני חושב שמשפט מס' 1 בתגובה מס' 3 מתעלם מהעובדה שכל רכב הוא אוסף של פשרות שתמיד ניתן לשפר אותו ולהתאים אותו להעדפות המשתמש, בדרך כלל תוך כדי התפשרות על תכונה אחרת.

לדוגמא בגדול - בטיחות ע"ח ביצועים וצריכת דלק, ע"ע משקלים של מכוניות חדשות בשוק (מיני טנקים) ולמה למרות ההתקדמות היחסית בתחום תכנון וייצור יחידות כוח ותמסורות העליה בביצועים לא עומדת ביחס ישר וכן החסכון בדלק.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי ממך מוטי שבאמת חשובים הצמיגים, אך מה רע באנרג'י, הם צמיגים יוקרתיים עם אחיזה מעולה, נהגתי בכריזמה של חבר שנועלת 4 דאנלופ sp9000 והם היו פחות אוחזים מהכריזמה.

אני לא מחפש סליקס, אני מחפש צמיגים רגילים ספורטיבים עם אחיזה מעולה, על מה אתה ממליץ מוטי?

כמו כן לא עניתם לי לגבי עוד סוגי בולמים ורפידות מומלצות.

תודה.

כפיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם כיוון הגלגלים ישפיע לא מעט.

אני חושב שהנמכה מיותרת במקרה שלך, אני הייתי מסתפק בבולמים טובים כמו בילישטיין ודי.

אם התקציב מאפשר, אז אולי ללכת על Pro-Kit של אייבך ללא הנמכה, או מקסימום 30 מ"מ הנמכה (זה לא כזה מורגש)

ונגמר.

לגבי אגף הבלמים, אני יודע על אפשרות של לשים בלמים של מאגנום במיצו.

לדעתי מיותר, ובספק אם יכנס בחישוק. אז אני ממליץ על צינורות בלימה חדשים, נוזל בלמים מושבח (לאחר ניקוז כל הישן), רפידות משופרות.

זה יספק אותך לתקופה לא מבוטלת.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל בלמים חדש dot4 של פז לפי המלצת יצרן בספר.

צינורות בלימה אולי אחליף, אני אברר לגבי הרפידות שהומלצו כאן.

ספר לי עוד על הבלמים של המאגנום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים DOT 5 או 5.1 (מה שמתאים) של מוטול, זה משפר את החדות, במיוחד שמורידים לחץ מהבלמים.

כדאי שתחליף צינורות בלימה, ההבדל ברגש עצום.

לגבי הבלמים של המאגנום, אני יודע שחבר הרכיב אותם בקולט שלו, וזה יושב 1:1,

אבל, ויש פה אבל גדול, היו לו חישוקי 16". אני צריך לשאול אותו אם ה-16" בגלל הברקסים,

או בשביל הפוזה.

או גם וגם :wink:

איזה מידה אתה נועל?

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי ממך מוטי שבאמת חשובים הצמיגים, אך מה רע באנרג'י, הם צמיגים יוקרתיים עם אחיזה מעולה, נהגתי בכריזמה של חבר שנועלת 4 דאנלופ sp9000 והם היו פחות אוחזים מהכריזמה.
לראשונה נודע לי שמישלין אנרג'י הם צמיגים יוקרתיים עם אחיזה מעולה, עד הרגע הייתי בטוח שהגדרת היצרן של שלושת דגמי האנרג'י היא Grand-touring All season ואפילו Passenger All season שזה כינוי יפה לעיגול שעשוי מפחם ומורכב על חישוק.

אם נהגת על כריזמה של חבר עם SP9000 והיה נראה לך שהאחיזה שלהם פחות טובה אחת מהאפשרויות הבאות חייבת להתקיים -

• לחצי האויר בצמיגים של הכריזמה של החבר היו רחוקים מאוד מאוד מהמומלצים, 10 PSI פחות מהדרוש וגם הצמיג הכי טוב מרגיש זוועה.
  • כיוון הגלגלים בכריזמה של החבר נעשה ע"י קפיצות של מדרכות ולקיחת פסי האטה בהחלקות צידיות א-לה WRC.
  • הצמיגים שנהגת עליהם הגיעו לארץ באוניית מעפילים בימי המנדט הבריטי.
  • DUI.

הדאנלופים הם צמיגים פי מיליון יותר אוחזים מהמישלינים שברשותך.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...