Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגאן החדשה או קורולה החדשה? (סדאן)

moonmadness
שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי כדאית יותר - מגאן החדשה או קורולה החדשה? (סדאן)

אני מתלבט ברכישה וצריך את עזרתכם.

בואו נעשה את זה בצורה כמה שיותר מסודרת ורצינית, נשתדל לקחת כמה שיותר גורמים בחשבון. יש המון טיעונים לכאן ולכאן, הנה כמה מהבולטים ביניהם שאספתי:

בעד קורולה:

1. נוחות ספציפית בנהיגה עצמה (הגה, תגובתיות) גבוהה יותר

2. אמינות גבוהה יותר (האם זה רלוונטי גם לטויוטה 2007?)

3. חיסכון גדול יותר בדלק: 15 לעומת 17 במגאן.

4. ביצועים טובים יותר.

נגד קורולה:

לא מצאתי... תעזרו לי?

בעד מגאן:

1. בטיחות גבוהה יותר (ציון 5 לעומת 4 לטיוטה במבחני ריסוק, 6 כריות אויר לעומת 2, מערכת בקרת התהפכות)

2. נוחות כללית גבוהה יותר - יותר מרחב, הנדסת אנוש, נוחות המושבים (האמנם?)

נגד מגאן:

1. ההגה החשמלי שלה - "איום ונורא", "מסוכן והורס את חויית הנהיגה והפידבק".

2. הגיר האוטומטי שלה - "מעצבן", "הורס את חווית הנהיגה", "מסרס את המנוע".

3. אמינות - אנשים מספרים שיש לה פאקים באמינות.

4. ירידת ערך גדולה מאוד עם הזמן.

והנה קצת לגבי מה חשוב לי, בחשיבות יורדת: חשובה לי מאוד בטיחות. חשוב לי מאוד חיסכון בדלק כי האוטו נקנה באופן פרטי. חשובה לי כמובן אמינות. חשוב לי שיהיה כיף ונעים לנהוג.

בבקשה תעשו לי סדר, מה מהדברים מוגזם, מה משמעותי, מה זניח, ומה שכחתי לציין שחשוב לציין. תודה רבה!

נ.ב. בבקשה אל תפנו אותי לכל מיני הודעות/מאמרים קודמים, אלא אם כן הם באמת מקיפים מעמיקים וממצים בקנה המידה שאני מבקש כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*אין צורך לצטט הודעה מעליך*

שלום,

קודם כל יש לציין שאל תצפה בכלל לתוצאות כמו 15-17 ק"מ לליטר לא ממגאן 1600 ולא מקורולה 1600.

בנוגע לבקרת התהפכות,כל רכב אפשר להפוך רק צריך לדעת-אל תחשוב שזה בעיה להתהפך אם יש בקרת כזאת.

ולדעתי התלבלבת עם בקרת יציבות.

ההגה של הקורולה הוא גם בעל תגבור חשמלי,והוא גם די גרוע,קל חסר משקל.

לדעתי צריכת הדלק תהיה דומה,בנוגע לתגובתיות וכל מה שקשור לנהיגה כמו בהרבה דברים ביומיום עליך להחליט מה מתאים לך יותר.

אני לא חושב שעל הכביש הקורולה יותר נוחה מהמגאן,שהיא בהחלט אוטו מאוד נוח ומפנק.

לגבי האמינות 2 הרכבים תוצרת טורקיה,ועוד משפט לגבי אמינות "כל אחד והמזל שלו".

נגד קורולה? גדולה מאוד ולא מרווחת,מזגן מאוד חלש,מאוד לא נוחה לנסיעות ארוכות.

אני חושב שעליך לקחת נסיעת מבחן ב2 הרכבים בכל מקרה ,כי לדעתי שתיהם מאוד שונות.

אבל לדעתי שתיהם יכולות להתאים לך.

מצטער אם לא הגעתי לנקודה,אבל לא הצלחתי למצוא אותה אז כתבתי מה שאני חושב.

שיהיה המון בהצלחה.

החתימה נמחקה על ידי הנהלת האתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אמינות המגאן.

החודש באוטו יש כתבה על המגאן הקודמת כי לאחרונה נעשתה מתיחה קטנה.

הכתב ציין שם את עניין האמינות כמובן והמסקנה היא או שנפלת על רכב אמין או שנפלת על רכב דפוק לגמרי מבחינת אמינות.

"ישנו שוני גדול מאוד בין אקזמפלרים, והדפוס הציג שני סוגים של מגאנים: אלה שלא סבלו מתקלות בכלל ואלה שסבלו מתקלות חוזרות ונשנות. הכל או כלום."

בקיצור עניין של שחור או לבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חשובה לך הבטיחות ואינך מעוניין לבקר הרבה במוסך, למה לא לקנות מגאן ידנית.

הרבה מהתקלות של מגאן קשורות לגיר. שאר הדברים קטנים.

דרך אגב, אינך רוצה לראות איך נראית קורולה אחרי תאונה. רע.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חשובה לך הבטיחות ואינך מעוניין לבקר הרבה במוסך, למה לא לקנות מגאן ידנית.

הרבה מהתקלות של מגאן קשורות לגיר. שאר הדברים קטנים.

דרך אגב, אינך רוצה לראות איך נראית קורולה אחרי תאונה. רע.

בעולם הבטיחות המודרני אין כזה דבר "אוטו שנראה רע בתאונה" התוצאות מדברות בעד עצמם.

תראה את הרנו שלך אחרי התאונה על הפנים,למה? היא בטיחותית הרי לא?! ,כן בטיחותית אבל סופגת אנרגיה ולכן תתקפל כמו פחית קולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגאן בטיחותית יותר

הקורולה "מהנה" יותר מהמגאן מבחינת נהיגה.

המגאן מרווחת יותר

הקורולה מותאמת ליפנים.

לפי מה שהבנתי מהדרישות שלך. המגאן יותר מתאימה לך לדעתי.

מינימן: "זה פשוט משמח לעבור טסט כל פעם מחדש , יש הרגשה כאילו נצחתי את המכון טסטים." :hihi:

"בחורה זה כמו אימיול, לאט לאט אבל בסוף יורדת."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי שלקורולה יש בעיה של שחיקת בלמים מהירה מאוד, וגם בעיה של מזגן חלש. מה דעתכם על זה?

ומה לגבי צריכת דלק? מי חסכונית יותר, והאם זה הבדל משמעותי?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליט מה באמת חשוב. חשובה לך מאוד הבטיחות? (כפי שרשמת) אז תבחר רכב עם 5 כוכבים במבחן הריסוק. (ושים לב שיש לו 6 כ"א)

גולף, מגאן, פוקוס, סיטרואן C4 ואסטרה.

רוצה סדאן? נשארת עם מגאן ופוקוס. לראשונה יש יתרון עם מערכת ה-ESP (בקרת יציבות), שאין ספק בתרומתה למניעת תאונה.

הפוקוס 1.6 קצת עגלתית, אבל נוחה ובטוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי במצבך, לא הייתי בוחר אף אחת מ2 אלו..

בשביל סדר העדיפויות שלך יש מכוניות עדיפות.. ובראשן עומדת הפורד פוקוס, שיש לה 5 כוכבי בטיחות..

אישית, הייתי לוקח את הפורד 5 דלתות, היא יחסית אמינה, לא שתיינית במיוחד, ההגה והגיר שלה לא נוראים כמו במגאן, וה"חווית נהיגה" (כמה שאפשר מרכב משפחתי 1.6) סבירה בהחלט..

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שזו אלטרנטיבה מקובלת אבל תמיד יש יתרונות וחסרונות.

איך היא יחסית לשתיים שציינתי בתחומים של בטיחות, אמינות, חוויית נהיגה, חיסכון בדלק ונוחות?

מה ההבדלים בין 1.6 ל2.0, ובלי כל קשר, מה ההבדלים בין סדאן ל-לא סדאן? (מצטער מראש על הבורות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שזו אלטרנטיבה מקובלת אבל תמיד יש יתרונות וחסרונות.

איך היא יחסית לשתיים שציינתי בתחומים של בטיחות, אמינות, חוויית נהיגה, חיסכון בדלק ונוחות?

מה ההבדלים בין 1.6 ל2.0, ובלי כל קשר, מה ההבדלים בין סדאן ל-לא סדאן? (מצטער מראש על הבורות)

חסרונות של הפוקוס?

בעיקר תחום הביצועים במנוע ה 1600,חוץ מזה רכב גדול שמשלב נוחות,התנהגות כביש,אבזור ובטיחות.

חסכון בדלק? מנוע ה 1600 לא מרגיש כל כך חלש,פשוט קשה לו להאיץ לצורך העניין ממה שהרגשתי במ 80-100 זה קשה עבורו מאוד.

חסכון בדלק? כל 3 הרכבים זהים כמעט מבחינת צריכת דלק,משמע שאם לרכב אחד כמו הפוקוס יש יתרון על האחרות אז עדיף אפילו להפסיד עוד ק"מ אחד לליטר וליסוע ,ולהנות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה חסרונות בקורולה:

איכות הרכבה לא אחידה (ממש לא מתאים, הבעיה התחילה מהדגמים של 2003 והבעיה לא נפתרה גם אחרי המתיחת פנים).

מזגן חלש אבל מספק (אם לא מפריע לך שאחרי שעתיים בשמש יקח לרכב לפחות חצי שעה לקרר את תא הנוסעים בצורה סבירה).

קורה A עבה ומפריעה מאוד לשדה ראיה (דבר הרבה יותר חשוב לפי דעתי מאשר לבדוק האם הרכב קיבל 4, 5 או4.2574547 כוכבים בריסוק בתנאי מעבדה).

בהשוואה למגאן:

נוחות סבירה (גם של המגאן לא מבריקה), מרווח נחות מהמגאן, תא מטען קטן מהמגאן.

במגאן יש הרבה יותר תקלות מעצבנות (מניסיון של עשרות ומאות רכבים בעבודה של אבא שלי) אבל גם הקורולה לא חפה מתקלות (אצלנו המושב נהג לא מתכוונן למרחק, בחברה היו כמה בעיות עם המצופי דלק וגרמו לזיוף במד דלק, אצלי ב-2 הקורולות לא הייתה את התקלה). לא להתקרב לגרסאת ה-SUN, אצלנו התקנו ח"ח מאחורה דרך החברת ליסינג והם לא יכלו לעשות את זה בצורה חאפרית יותר ממה שהם עשו (גם עם ההתקנה של הדיבורית יש בעיות אבל זה כבר לא קשור לרכב ספציפי אלא לחאפר הישראלי שמתייחס לרכב מחברה כמו לזבל).

הקןרולה היא המשפחתית 1600 סמ"ק אוטומט הכי מהירה וזריזה שיש והבונוס הוא גם צריכת דלק טובה.

סה"כ הקורולה קניה יותר כדאית אם אתה רוצה אחרי כמה שנים למכור את הרכב בקלות וביותר כסף מהמתחרות (אם תסתכל הקורולה בכל שנה עולה יותר מכל המתחרות כמשומשת). חוצמזה זה עניין של סדר עדיפויות ולכן תעשה סיבוב ב-2 הרכבים ותלך על מה שיותר מוצא חן בעינייך (אם אמינות ושמירת ערך לא מעניינים אותך).

כל הנ"ל רשום מניסיון של 4 שנים עם אחרונות עם הדגם הנוכחי של הקורולה וסה"כ 5 קורולות במשפחה ב-12 שנים האחרונות (מתוכם 3 בבעלותנו).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...