Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעשי מנוע שאף אחד לא מצליח לסדר

shauli
שימו לב! השרשור הזה בן 6468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי פורד פוקוס 2001 ומהרגע הראשון שהתקנתי מגבר לפני ברכב לפני שנתיים היו לי רעשי מנוע ברמקולים,

בהתחלה הותקן מסנן רעשים שפתר את הבעיה אבל מאיזושהי סיבה הוא נקרע ומאז

לא מצאתי מסנן רעשים אחר שיוכל לפתור את הבעיה.

זה לא בעיה במגבר ולא בעיה ברדיו דיסק!! זה משהו אחר ברכב,גם לא הכבלים...כבר היו לי בהיסטוריה כמה מגברים,וכמה רדיו

דיסקים,עשיתי נסיונות,ואין מצב בעולם שזו הבעיה,הייתי גם אצל מלא מתקינים ואף אחד

מהם לא הצליח בכלל לזהות את מקור הבעיה וממש לא לפתור אותה,ושהבעיה לכאורה נפתרה,אחרי כמה ימים של נסיעה הרעשים חזרו.

יש לי דווקא סט לא רע ברכב של פיוניר 7750,דוטק,סאב פיוניר,ו2 מגברים רוקפורד מהסדרות

הישנות והטובות...

כל זה לא שווה בלי הגברה,ההגברה עובדת רק על הסאב.

הרדיו עובד על הרמקולים.

נסיונות העבר הוכיחו שככל שהגיינים של המגבר בקו עלייה ככה גם הרעשים עולים,וכבר

ב30 אר.אמ.אס שומעים יפה מאוד את הרעשים.

אני די מבואס מהאיכות שיש לי ברכב ואני חייב הגברה,אני שוקל אפילו בגלל זה למכור את הרכב,

עד כדי כך,

אם יש מישהו שיכול לעזור או מכיר מישהו שבאמת יש לו מושג ויכול לפתור תבעיה,דברו אלי,

אני מיהוד בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזאת.

אין דבר כזה שלא מצליחים למצוא את הבעייה, השאלה עד כמה מתאמצים. ובוא אני אספר לך סיפור:

לאחות של חבר שלי יש מאזדה לאנטיס משנת 99.

כשהיא ניגשה לטסט הראשון שלהם (עם האוטו) היא נכשלה על אורות ברקס אחוריים שלא עובדים. חשמלאי מצא שהפיוז היה שרוף.

החליף פיוז.

נשרף.

פיוז חדש.

נשרף.

החשמלאי אמר שהוא לא רוצה להתעסק עם הרכב, והרכב הוכנס למוסך מורשה מאזדה ושהה שם יומיים (!) רק בכדי לבדוק מדוע הפיוז כל הזמן נשרף.

מה הסתבר? שכשהתקינו את הציינג'ר בבגאז' קדחו בטעות בצמת חוטים המקורית של הרכב, מה שיצר קצר ושרף את הפיוז כל הזמן.

ולמה סיפרתי את כל זה?

כדי להבהיר שכשעושים עבודה יסודית - מוצאים את הבעייה.

יש פתרון לרעשי אלטרנטור, והוא לא בדמות מנחתים\משתקים\שטויות כאלו.

גש למתקין מקצועי (כנראה שעד היום לא היית אצל אחד כזה) שיבדוק את ה-כ-ל. לכל בעייה יש פתרון, בטח בתחום הזה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לאיתמר .

אתה רוצה לפתור את הבעייה?

גש למתקין מקצועי אחד, ולא להרבה חאפרים.

מתקין טוב יפתור לך את הבעייה, לא יודע תוך כמה זמן,

אבל הבעייה תיפתר.

ZZR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אצל הרבה מתקינים שנחשבים טובים כולל אחד שרובכם מאוד מעריכים ומכירים(טיפוס שמגיע לפגישות שלכם) והוא

בכל מקרה אמר לי שהרעשים אצלי הם "טבעיים" ברכב...

מי שחאפר לא נתתי לו בכלל להתקרב לרכב,הכי קל לומר לי להמר על איזה מתקין שנראה

לי "מקצועי" שיסדר לי תבעיה,לא,בכלל לא מתאים לי לשפוך עוד כסף סתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אצל הרבה מתקינים שנחשבים טובים .

אז כנראה הם רק "נחשבים" לטובים,

אם היו באמת טובים , לא היו לך היום רעשים , נכון?

ובקשר לקטע עם ה:

(טיפוס שמגיע לפגישות שלכם) והוא בכל מקרה אמר לי שהרעשים אצלי הם "טבעיים" ברכב...

ע-נ-ק.

אגב , הוא חשב על זה באותו רגע?

ZZR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לפתור רעשי מנוע צריך לבודד כל רכיב, על מנת לעשות זאת כמו שצריך יש לעבוד בצורה מסודרת. אני מציע לך לקרוא ולפעול לפי סעיף 2.1 בקישור הבא:

http://www.mobileaudio.com/rac-faq/rac-faq_2.html

אני פעלתי לפיו ברכב שלי ופתרתי לחלוטין בעיות רעשים שנבעו משני מקורות שונים (פשוט הדפסתי אותו ועברתי על השלבים כדי לוודא שאני לא מדלג על שום דבר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהרכב תקין רעשי מנוע נובעים מ 5 סיבות שונות והדרך לפתרון הבעייה הוא פשוט אם עובדים בשיטתיות וביסודיות,אך לצערי במקרים בודדים הבעיות הם לא כל כך פשוטות...ישנם מקרים לדוגמא:

ווסת טעינה לא תקין,אלטרנטור,חוטי הצתה שפורצים לגוף ויש עוד לפחות 4 סיבות נוספות לכניסה של רעשים למערכת הסטריאו שלא ישפיעו על שום מערכת אחרת ברכב בטווח הקצר אלא רק על מערכת הסטריאו->במיוחד אם היא מוגברת!

אם זכרוני אינו מטעה אותי (ובדרך כלל הוא לא) החווט ברכב שלך נסלל לפחות פעמיים בים,באויר וביבשה , המגברים הוחלפו אין סוף פעמים ואותו כנ"ל לגבי מכשירי הרדיו,נקודות ההארקה ועוד...

לגבי המינוח הנכון -הוא "נובע" ולא "טבעי" והסיכוי היחיד שהשתמשו בשתי המילים האלה באותו משפט הוא רק בהקשר של מים מינרליים!

"תחי מדינת ישראל- וכל הכבוד לצה"ל....."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהרכב תקין רעשי מנוע נובעים מ 5 סיבות שונות והדרך לפתרון הבעייה הוא פשוט אם עובדים בשיטתיות וביסודיות,אך לצערי במקרים בודדים הבעיות הם לא כל כך פשוטות...ישנם מקרים לדוגמא:

ווסת טעינה לא תקין,אלטרנטור,חוטי הצתה שפורצים לגוף ויש עוד לפחות 4 סיבות נוספות לכניסה של רעשים למערכת הסטריאו שלא ישפיעו על שום מערכת אחרת ברכב בטווח הקצר אלא רק על מערכת הסטריאו->במיוחד אם היא מוגברת!

אם זכרוני אינו מטעה אותי (ובדרך כלל הוא לא) החווט ברכב שלך נסלל לפחות פעמיים בים,באויר וביבשה , המגברים הוחלפו אין סוף פעמים ואותו כנ"ל לגבי מכשירי הרדיו,נקודות ההארקה ועוד...

לגבי המינוח הנכון -הוא "נובע" ולא "טבעי" והסיכוי היחיד שהשתמשו בשתי המילים האלה באותו משפט הוא רק בהקשר של מים מינרליים!

אתה צודק,באמת עבדו על הרכב שלי לא מעט פעמים,במיוחד אצלכם,בשנה האחרונה הרבה פחות כי

כבר די התייאשתי מהחוסר מזל והחוסר הצלחה במה שאני מנסה לשדרג במערכת...

והאמת שאמרת טבעי,בצחוק או לא,כבר לא חשוב,האם אתה יודע איך לסדר את הבעיה?או מכיר

מישהו שאלך אליו ולא אתאכזב?

אני לא ממש יודע איך להתעסק בדברים האלה

חשמלאים שאני מכיר לפחות לא יודעים בכלל במה מדובר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לעשות מעקב יסודי אחרי כמה "תתי-מערכות" בוא נקרא לזה:

א. חיווט חשמל - כבל הפלוס צריך להיות בעובי מתאים לצריכת זרם המגבר ולריחוק שלו מהמצבר. המסלול בו עוברים חוטי החשמל צריך להיות נפרד לחלוטין מחוטי הRCA וחוט האנטנה של הרכב וזה כולל את כבל הרימוט (אם כי זניח), חשוב מאוד גם להרחיק ככל הניתן גם את חוטי החשמל וגם את חוטי הRCA מהרכב.

המסלול בו עוברים חוטי החשמל צריך להיות נקי מאזורים חדים (כמו לעשות חור בחומת אש ולהעביר את הכבל ישירות דרכו מבלי לשים גומיית מעבר או סיליקון... לדוגמא) החיווט צריך להיות תקין בראש וראשונה.

נקודות הארכה טובות - צבע מגורד ושימוש בדיסקיות משוננות עם דסקיות קפיציות, שימוש בנעלי כבל.

כבל הארקה קצר ככל הניתן ורצוי שיהיה לפחות בעובי של כבל הפלוס אם לא עבה יותר.

ב. חיווט RCA ואנטנה - לכבל RCA טוב גם צריך להיות חוט הארכה - חבר בצד האחד שלו לגוף הHU ובצד השני לגוף המגבר או לנקודת הארכה ברכב ותבדוק אם זה עוזר.

חיווט הRCA צריך להיות תקין - ניסיתי להחליף? כבל RCA - המסלול בו עובר הRCA יכול להיות לא טוב תנסה להעביר את הRCA ישירות דרך סלון הרכב למושב האחורי (תוציא את הHU קצת החוצה) ותראה אם זה קורה....

תרחיק אותו ממחשבי הרכב.

ג. אחד מרכיבי המערכת עצמה מכניס רעש -

תנסה להתקין פילטר על הHU עצמו ותראה אם זה פוטר את הבעיה

האם המגבר מותקן על פלטה מעץ? ואם כן האם הברגים שמקבעים את המגבר לפלטה במקרה חוצים את הפלטה? (לא טוב - לא עשית בזה כלום, המגבר עדיין יוצר מגע ישיר עם שלדת הרכב...)

תחליף מגבר, תחליף HU ותראה אם זה חוזר.

ד. אם עברת על כל השלבים האלה - תנסה שימוש בפילטר לRCA - יש שני סוגים אחד שלא צריך הארקה ואחד שכן צריך הארקה - תנסה את שניהם.

תנסה פילטר למערכת החשמל של על המגבר ו\או על הHU

ה. אם אחרי כל השלבים האלה זה לא פוטר את הבעיה - כאן כבר צריך לבדוק את מערכת החשמל של הרכב עצמו שזה אומר אלטרנטור, חיווט בתא המנוע וכו'...

אתה חייב להבין שעד שלא תעבוד בצורה נקיה ומסודרת - אתה לא תמצא את הגורם לבעיה.

הדרך הכי טובה במקרים כאלה - וזה אם אתה ממש רוצה להקשיב לי

לפרק את כל המערכת!!! הכל!!! ולעשות התקנה מאפס

תתחיל מHU ורמקולים בלבד - בלי מגברים, בלי סאב!

אין רעש? תמשיך...

תוסיף סאב ומגבר - אין רעש? תמשיך... (כל פעם תדאג להתקין את החיווט המינימלי הדרוש לשלב)

תוסיף ערוץ הגברה קדמי או אחורי - אין רעש? תמשיך...

וכך הלאה - עד שתראה איפה אתה נתקל ברעש ובכל פעם שזה קורה - תבודד את הגורם ותפטור אותו

אם תהרוג פרה פרה - בסוף תנקה את כל הרפת.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לעשות את כל הדברים האלה אני לא עוסק בתחום בכלל...אני פשוט לא מספיק מבין ואני עוד מסוגל לעשות

נזק.

רוב המתקינים בארץ לא מספיק מקצועיים והרוב ידחפו לי גם מסנן רעשים שלא יפתור את הבעיה.

אם מישהו מכיר מישהו שבמיליון אחוז יסדר לי את הבעיה,או מוכן לעזור לי בעצמו,תמורת תשלום

נדיב,דברו אלי! תודה...

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול פשוט ללכת למתקין ולשבת איתו במהלך כל תהליך ההתקנה

לבקש ממנו

א. להתקין HU וחיבור ישיר לרמקולים ולבדוק אם יש בעיה.

ב. להוסיף מגבר וסאב וחיווט דרוש ולבדוק אם יש בעיה.

ג. להוסיף את הקדמיים ואת ההגברה שלהם ואת החיווט הדרוש ולבדוק אם יש בעיה.

ד. להוסיף את האחוריים אם יש בכלל... ולבדוק...

בכל שלב כזה אתה לא ממשיך הלאה ברגע שאתה נתקל ברעשים - בכל פעם תפתור את הבעיה הספציפית

בסוף - תקבל מערכת נקיה

זה יעלה לך קצת יותר מהרגיל... זה ידרוש סבלנות... אבל אין מה לעשות

אם אתה מאוד רוצה לפתור את זה - תגלח את הרכב מהמערכת ותבנה אותה בשלבים מאפס!

לגבי מתקינים - אני רק יכול להמליץ ולשבח ללא סוף את עופר רוטמן מא.ד.י מערכות ואני חייב להרחיב כאן - לעשות איתו ביזנס - זה פליז'ר! (אבל ביזנס זה ביזנס) מעולם לא פגשתי בעל מקצוע יותר חברותי ממנו.

אני יכול להמליץ לך על דני זמרשטיין

על יוסי מA קלאס (אלפיין)

על שמעון קוסטיק מסאונד סטורם

ניר גורן - קרייזי סטריאו

ועוד ועוד...

תיקח בחשבון שמתקינים ברמה הזאת גם יגבו ממך מחיר תואם - ובצדק!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהציעו פה כל מיני דברים אבל תנסה את זה אולי זה יעזור...

המכשירים של פיוניר (שאני מאוד אוהב אותם...) נוטים "לאבד " את המינוס מהמכשיר ... אז תבדוק

את המינוס ותנסה לחבר אותו ישירות לפח ואם זה לא עוזר אז תבדוק את המכשיר אצל מישהו שמתקן כאלה...

אם יש לך אופציה תחבר מכשיר אחר ותבדוק...

מקווה שעזרתי

Hu - 880 prs

Tw - alesis point 7, 4 inch - amp xetec vector

Mids - morel pulse 6 mid bass - amp xetec xircuit

Sub - phase sx 220 - amp hifonics titan mono

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהציעו פה כל מיני דברים אבל תנסה את זה אולי זה יעזור...

המכשירים של פיוניר (שאני מאוד אוהב אותם...) נוטים "לאבד " את המינוס מהמכשיר ... אז תבדוק

את המינוס ותנסה לחבר אותו ישירות לפח ואם זה לא עוזר אז תבדוק את המכשיר אצל מישהו שמתקן כאלה...

אם יש לך אופציה תחבר מכשיר אחר ותבדוק...

מקווה שעזרתי

בוודאות זה לא הרדיו,זה לא המגבר,וזה לא החיווט,וזה בדוק לגמרי...

אני אנסה למצוא לעצמי איזה מתקין אמין וטוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...