Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עליית מפלס מים במיכל עיבוי,והופעת חומר לבן(205)

amitt
שימו לב! השרשור הזה בן 6412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

יש לי 205 עם 143 אלף ק"מ, בחודש האחרון שמתי לב שמפלס הנוזל עלה בכ 3 ס"מ בהדרגה.

בנוסף הופיע מעט מאד של חומר לבן בדפנות מיכל העיבוי מעל למים.

אין טחינה בשמן, והאוטו לא מתחמם(יש לי שעון חום) ונוסע כרגיל.

פתחתי גם את מיכל העיבוי, והפעלתי מנוע ,ולא יצאו משם בועות אוויר.

אציין שלפני כחצי שנה, המפלס הגיע למינימום(אחרי שנתיים שבהן הרכב צרך מעט מאד מים), ובעקבות זאת דלקה נורית אזהרת מפלס נוזל קירור, כשמילאתי מים בחזרה, היא עדיין לא כבתה סופית אלא לסירוגין בהתאם לויברציות שונות של הנסיעה(כנראה מעט אוויר במערכת).

מה לדעתכם הבעיה?

תודה רבה.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא חסר שמן , לפחות לא במידה כזו שאני יכול להבחין בה.

שמע אופיר , לא נראה לי שה 3 ס"מ האלו של העליה במיכל עיבוי , יורידו את מפלס השמן בצורה משמעותית.

מוש איך אתה מסביר את עליית הנוזל? מה זה קשור לניקוז האוויר?

ציינתי את תופעת הידלקות הנורה, רק בגלל שאני רוצה להיות בטוח שלא דפקתי את הראש כשנסעתי עם מעט אוויר במערכת(למרות שהרכב לא התחמם והנורה נכבית מדי פעם).

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חסר שמן , לפחות לא במידה כזו שאני יכול להבחין בה.

איך אתה מסביר את עליית הנוזל? מה זה קשור לניקוז האוויר?

ציינתי את תופעת הידלקות הנורה, רק בגלל שאני רוצה להיות בטוח שלא דפקתי את הראש כשנסעתי עם מעט אוויר במערכת(למרות שהרכב לא התחמם והנורה נכבית מדי פעם).

תודה.

יתכן ועליית הנוזל מקורה אוויר במערכת הקירור שנובעת , מנסיעה בעבר במיכל עבוי ריק והדלקת נורת אזהרה של מפלס מי קירור נמוך, שבוודאי לא מוסיף לחיי אטם וראש המנוע, ברכב שרגיש מאוד להתחממות וחוסר במי קירור, הקשר לניקוז אוויר, בעת התחממות הרכב ראש המנוע מתפשט, וגורם לחדירת דחיסה למים, מה שמעלה מעט את המפלס\ ובעת התקוררות עודף המים, חוזר חזרה למערכת הקירור, זוהי הסיבה שמיכל העבוי, נקרא גם מיכל התפשטות.

זוהי תאורייה בלבד, ויש להתיחס אליה בהתאם, בדיקה יסודית של הרכב בעזרת ציוד מתאים, כולל בדיקת לחץ הפוך, תאשש או תשלול את נתאוריה הנוכחית.

אם זכרוני אינו מטעה אותי, פתחת שרשור בעבר, שבו שאלת , האם יש טעם לעבור למי קירור ברכב שלגם בעבר

מי ברז בלבד, וקיבלת המלצה להשאר עם מי הברז, האם אני טועה?!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה אינך טועה, הזיכרון שלך מצויין, אבל שמעתי להמלצה ולא נגעתי במים.

רשמת שנסעתי עם מיכל עיבוי ריק, אבל לא זה מה שקרה, אלא הנוזל היה בקו המינימום כמה שבועות ובגלל שלא ידעתי איזה נוזל כדאי למלא, נסעתי כך.

בשלב מסויים נדלקה המנורה , למרות שהנוזל היה בקו המינימום, כך שאני לא מאמין שיש הרבה אוויר במערכת.

כמו כן לגבי ההתפשטות של הנוזל במיכל, אני בודק אותו כשהרכב קר.

האם לאור מה שרשמתי , ניתן לומר שיש סיכוי שהנסיעה עם הנורה דולקת לסירוגין גרמה לנזק לראש?

אציין שנסעתי עם הנורה במצב כזה כ 4 חודשים ללא כל שינוי בגובה המים(שינוי זה חל רק בחודש האחרון).

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מדוע נסעת 4 חודשים עם מפלס מים נמוך, שגרם להדלקת נורת אזהרה של מפלס המים, ומדוע לא הוספת נוזל כלשהו, בעיקר שידעת שבמערכת הקירור במכוניתך, אין בירה אלא מים, ומדוע אתה לא הקפדת להגדיל את תדירות בדיקת גובה מי הקירור, וגובה מפלס השמן, מפעם השבוע לפחות, לפעם ב4 חודשים?!

האם נגרם נזק לא ידוע, הימים הבאים , יעדו על כך , אך שמור על רכבך, ותימנע מהוצאות מיותרות המציאות?!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

amitt מה שצביקה רשם זה למה ניקוז אויר בצורה נכונה.

צביקה תוכל להסבירלמה...

"האם יש טעם לעבור למי קירור ברכב שלגם בעבר

מי ברז בלבד, וקיבלת המלצה להשאר עם מי הברז, האם אני טועה?!"

לא מוצא היגיון בזה

עמית, מצב בו אתה אומר שהמים היו על מינימום אבל נדלקה נורה של מחסור במים ברדיאטור.

מצביעה על המון אויר במערכת .

ציטוט שלך

" אלא הנוזל היה בקו המינימום כמה שבועות ובגלל שלא ידעתי איזה נוזל כדאי למלא, נסעתי כך.

בשלב מסויים נדלקה המנורה , למרות שהנוזל היה בקו המינימום, כך שאני לא מאמין שיש הרבה אוויר במערכת."

בגלל הנ"ל ניתן להבין שהיה אויר במערכת. לא להפיך.

תודה

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע, אתם מבלבלים בין כמה דברים שרשמתי.

לא נסעתי 4 חודשים עם הנוזל במינימום אלא מספר שבועות, אבל המים לא ירדו מתחת לקו המינימום(שנמצא כ 3-4 ס"מ מקו המקסימוום).

ברגע שנדלקה נורת מפלס המים, מילאתי 3-4 של מים עד לקו המקסימום, ומאז היא דולקת לסירוגין.

נסעתי איתה כך כ 4 חודשים ללא שינוי במפלס המים(שב 4 החודשים הללו היה במקסימום), ורק בחודש האחרון עלה המפלס והופיע מעט חומר לבן בדפנות.

מוש ,מדוע יש הרבה אוויר במערכת אם נסעתי עם הנורה דולקת והנוזל במינימום בדיוק 20 שניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום.

בדקתי היום שוב את הנוזל במיכל העיבוי, ישנם משקעים וליכלוכים רבים בתחתית שלו, ועלתה לי בראש השערה , שנראה כאילו שהמפלס עולה במיכל , בגלל שהצינורית שמובילה מהמיכל לרדיאטור סתומה והמים לא יכולים לחזור לרדיאטור כאשר הם מתקררים .

האם מצב זה נשמע הגיוני ? כלומר שהטינופת יצרה מעין שסתום חד כיווני?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שסתום ולא נעליים.

ראש המנוע שלך - ימיו כנראה ספורים. אם מופיע חומר לבן - זה שמן. אל תצפה למצב של "טחינה" באופן מיידי. זה מגיע רק כאשר הפריצה באטם הראש היא סופנית וכואבת.

כדי לוודא את מצב המערכת - גש למישהו שמתעסק עם רדיאטורים ומערכות קירור /מוסך מבין עניין כדי שיבדקו את מצב המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר ידידי במקרה של שמן שחודר למיכל העבוי, השמן יצוף במיכל העבוי ולא ישקע.(מפלס השמן ירד כמובן)

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף הופיע מעט מאד של חומר לבן בדפנות מיכל העיבוי מעל למים.

אם מישהו לא ביצע מעשה סדום עד פורקן במיכל העיבוי , אני עדיין מהמר על חדירת שמן קלה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי שמר איתך "גמרתי", ואיני רוצה להיות במעקב שלך.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...