Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול 10,000 במוסך מורשה מאזדה - יקר מדי! מדוע בעצם?

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 4293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכולם.

לפני כשבוע קבלנו מכתב מסוכנות מאזדה הראשית מכיון שעברה שנה מאז רכישת הרכב החדש. (הרכב הוא מאזדה 3 קומפורט, 1.6 ליטר).

במכתב צויין שמומלץ לעשות טיפול לאחר שנה או 15 אלף קילומטרים - מה שבא קודם.

אתמול (שישי) לקחתי את הרכב למוסך מורשה מאזדה, ע"מ לעשות את הטיפול. יש לציין שהרכב עבר 10,000 קילומטרים בשנה וחודש.

בכל מקרה, נשארתי במוסך מכיון שלא היה לי כל כך לאן ללכת וראיתי את כל הטיפול. שאלתי היא כזאת, האם מחיר של 616 ש"ח כולל מע"מ, מצדיקים 2 תוספי דלק, מים לוישרים, ניתוק וחיבור של הגלגלים ונסיעת מבחן של דקה וחצי? כי יש לי הרגשה שאם הייתי קונה את התוספים והמים לוישרים באוטו דיפו הייתי חוסך כאן לפחות 400 ש"ח.

אז למה בעצם המחיר המופקע? רק בגלל מסגרת האחריות לכאורה שבשנתיים הראשונות עדיף לעשות את הטיפולים אצל המוסך המורשה של היבואן, רק בשביל השקט הנפשי?

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי החלפת שמנים? ביצעו החלפת שמנים?

ולידע כללי, אין צורך, לבצע טיפולים במוסך החברה, מותר לבצע אותם בכל מוסך מורשה של משרד התחבורה, בלי לפגוע באחריות. כמובן בשימוש חלקים מקוריים.

אגב, 600 שקל זה מחיר מופקע? מזל שאתה לא מחזיק סיטרואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תפרט בדיוק את העלויות של הטיפול? הרי גם החליפו שמן ופילטר ועבדו לפי שעתון יצרן, לא?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, צר לי שהשמטתי את הפרט הזה. בצעו החלפת שמנים, חוץ מהפרט הזה שגרעתי - לא בצעו עוד שום דבר.

רוני - לפי השעון הדי מדוייק שלי, הם עבדו בדיוק 36 דקות על השעון. עזוב שזה הזמן ברוטו שהייתי שם. תכלס עבודה היה פחות בסביבות ה-25 דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז שמן+פילטר זה נניח 200. שני תוספים זה עוד 150 (למה צריך שניים בכלל?). עוד כמה גרושים על המים לוישרים, שעתון יצרן של נניח שעה עבודה (אפילו שזה לקח עשרים דקות), ויש לך 500+ ש"ח. תוסיף מע"מ ותקבל משהו דומה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל שהורדתי אותו ל-550 בטענה שאין לי כסף (באמת לא היה לי), הם פשוט אמרו לי מראש שזה יעלה 450 ש"ח. רק בסוף הם נזכרו להגיד לי שהם שמו תוספים גם ככה שזה יעלה 616 ש"ח. וואלה יופי!!! :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להלהים אותך, אבל.

כל עוד ימשיכו להגיע למוסך אנשים שלא מבינים כלום בנושא, וימשיכו לתת למוסכים לעשות מה שבא להם, מוסכים ימשיכו לעשות שמות בלקוחות.

על מה שמו לך שני תוספים? האוטו בסך הכל עשה 10,000 קילומטר.

אם נתת להם לחייב אותך על תוספים, מצוין, הם עשו את שלהם. ואתה שילמת למרות שסיכמו איתך מחיר אחר, לא רוצה להכנס לעניין החוקיות, אבל למה שילמת על זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שיש לי מניות במוסכים מורשים או כל מוסך רגיל ואיני מקבל תמלוגים מיבואנים ואני מתנגד נחרצות למחירים שמוסכים מורשים לוקחים (בדר"כ!) אבל:

אנשים שוכחים ש:

א) מוסך מורשה (וגם רגיל) צריך לשלם משכורות לעובדים וכמובן שזה לא ניגמר רק בזה אלא גם ביטוח לאומי של העובדים, וביטוח של המוסך (בעוד שמוסך רגיל בעל המוסך הוא בד"כ גם נציג השירות וגם עובד על הרכב), וכן למנהל חשבונות ולהגיש דו"ח שנתי למס הכנסה.

ב) מוסך מורשה (וגם מוסך רגיל) צריך להחזיק ציוד מתאים למשל מחשב (מורשה צריך לעמוד בסטנדרט של היבואן), ליפטים, כלי עבודה ועוד דברים שזה עולה...כסף. אגב צריך גם לבדוק את הליפט בקביעות, שזה גם עולה כסף, מי ישלם על זה? הכסף יבוא מהאויר? מי אמר שמוסך רגיל (לא בהכללה כמובן) בודק תמיד?

מישהו צריך לכסות את ההוצאות לא? מה עם חשמל, מים, מיסים? אלו דברים שאתם שמטפלים ברכביכם לבד משלמים עבור הטיפול ברכב שלכם?

ג)הקטע הכואב: מס הכנסה. לצערי יש המון מוסכים לא מורשים שעובדים בשחור. מוסך מורשה ברגע שיעבוד בשחור לא יהיה יותר מורשה. מוסך רגיל יחטוף קנס כמו כל עוסק מורשה ויכול להמשיך הלאה.

שחכתם, שיש במדינתינו דבר הניקרא מע"מ. וגם אותו, אנחנו משלמים.

ד)מישהו צריך לשלם מעל שעת העבודה, ומי שמשלם זה אתם.

קחו בחשבון את כל הדברים האלה, שאתם עושים את הטיפול לבד בבית אתם לא משלמים אותם.

בחיים מוסך לא יימכור לכם חלק במחיר עלות כי גם עליו הוא צריך להרוויח.

ותעמדו את ההבדלים בין מוסך מורשה ורגיל, ותראו כמה העלויות אחזקה של מורשה (או של מוסך לא מורשה אך בסטנדרט גבוהה) עולות יותר.

איתמר ג'ורג'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, כל מה שאתה אומר נכון מאוד ותקף לכל עסק שיש הוצאות אבל זו לא השאלה...

ברור לכולנו שתוספים כאן מיותרים ברכב שכזה, למה בכלל 2? ויותר מזאת בטח זה גם עלה לו סכום מנופח...

באופן כללי המחיר לטיפול נשמע בסדר גמור למוסך מורשה אבל התוספים מיותרים.

צביקה

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר - יש להרוויח ויש להיות חזיר.

עם כל הכבוד שמן מסריח של סונול שמוכרים במוסך מורשה של דייהטסו שעולה באוטו-דיפו היקרנים 50 ש"ח עולה במוסך 100 ומשהו.

אין לי בעיה שתמכרו לי שמן בהרבה כסף, אבל לפחות תשימו משהו טוב.

תאמין לי שגם הפרסי שמוכר LM ב-100 ש"ח מרוויח.

אבל לקחת פי 3 על שמן, לפחות, (לעומת מחיר הקנייה שלהם) זה מוגזם בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתכם, אבל לא רק מוסכים מורשים עושים רווח כזה גדול על שמנים. ויודעים מה? תארו לעצמכם מה הולך בחלק (ואני מדגיש) מהמוסכים הלא מורשים ששם משתמשים גם בשמנים מחברות לא מוכרות בכלל ממדינות עולם חמישי שהשמנים של פז סונול ודלק עדיפים בהרבה. מוסכים מורשים לפחות משתמשים בחלפים איכותיים בד"כ ובשמנים שלא ממדינות עולם חמישי ומחברות עלומות שם.

הינה מקרה שקרה לגיסי:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=122551

לפחות שמו לו שמן של פז, אבל תארו לעצמכם מה קורה לאנשים שלא יודעים ושמים להם את השמן ממדינות עולם חמישי ומשלמים הון במוסך הנ"ל.

איתמר ג'ורג'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

יש גם מקומות זולים ונוחים שאפשר להחליף רק שמנים בלבד אין הרבה כאלה אבל למי שגר באיזור המרכז אני ממליץ על סיכה פז קרית שרת חולון המקום נותן הצעות מחיר זולות להחלפת שמן מנוע+מסנן וגם הסחורה בסדר הנזק לכיס לא כל כך נורא !:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב לכולם.

לפני כשבוע קבלנו מכתב מסוכנות מאזדה הראשית מכיון שעברה שנה מאז רכישת הרכב החדש. (הרכב הוא מאזדה 3 קומפורט, 1.6 ליטר).

במכתב צויין שמומלץ לעשות טיפול לאחר שנה או 15 אלף קילומטרים - מה שבא קודם.

אתמול (שישי) לקחתי את הרכב למוסך מורשה מאזדה, ע"מ לעשות את הטיפול. יש לציין שהרכב עבר 10,000 קילומטרים בשנה וחודש.

בכל מקרה, נשארתי במוסך מכיון שלא היה לי כל כך לאן ללכת וראיתי את כל הטיפול. שאלתי היא כזאת, האם מחיר של 616 ש"ח כולל מע"מ, מצדיקים 2 תוספי דלק, מים לוישרים, ניתוק וחיבור של הגלגלים ונסיעת מבחן של דקה וחצי? כי יש לי הרגשה שאם הייתי קונה את התוספים והמים לוישרים באוטו דיפו הייתי חוסך כאן לפחות 400 ש"ח.

אז למה בעצם המחיר המופקע? רק בגלל מסגרת האחריות לכאורה שבשנתיים הראשונות עדיף לעשות את הטיפולים אצל המוסך המורשה של היבואן, רק בשביל השקט הנפשי?

ליאור

במקומות המסודרים הללו הנקיים והענקיים יש הוצאות.

ארנונה ענקית, ושכר דירה עצום,חשמל ופקידות.

ללא לקוחות כמוך אין למוסכי שרות אלו בסיס לקיום,אין חוכמות !

דבר נוסף, הם מעבירים סכומי מס לא קטנים לשלטונות.

אם תחשב הכל תיווכח שלא כצעקתה.

רצוי שתבין, ללא ה600 שקל שלך ואחרים הוא קורס.

אלא אם כן יפתח מוסך קטן עם ריצפת זפת בעובי 7 סמ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים

אני חוזר על העניין כמעט בכל שרשור.

מוסכים מורשים ,אמורים לתת חלק מרווחיהם ליבואן.

הם צריכים לעמוד בסטנדרטים מחמירים של היבואן/יצרן.

החלקים המקוריים נקנים גם הם במחירים יקרים.

המוסכים כדי להתפרנס בצורה הגונה לוקחים מחירים שלא מהעולם הזה.

נכנסת למוסך מורשה? אמרת בוקר טוב? =700 ש"ח.

מה שאני עושה -כבר 10 שנים-הולך למוסך אוטו דיפו

מביא להם את המסנן שמן המקורי שקניתי אצל היבואן(76 ש"ח)-קונה מאצלם שמן איכותי LM_MOS2

כל זה 256 ש"ח כולל החלפת השמן.(120 שמן+76+50 החלפה)

מה ההבדל בין מה ששילמת למה שאני?

השמן ששמתי יותר איכותי משלך זה הכל.

למה אתם חושבים היבואנים נותנים 3 שנות אחריות?

הם כאלה נדיבים?כי הם מכריחים אותך לטפל אצלם.

אני יודע שלמשל מקרה הטויוטות וה"בוצה" -מי שלא טיפל במוסך מורשה לא החליפו לו מנוע בזמן האחריות.

מה המסקנה?רוצים לחסוך?

אל תקנו אוטו חדש מהניילונים אלא 3 שנים על הכביש(שם יש בעיות אחרות...)

מה לעשות שאנחנו במדינת חטוף כפי יכולתך? זה חדש לכם?

יש מספיק מוסכים טובים ומקצוענים שאינם מוסכים מורשים.

גנבו אתכם? תחליפו מוסך ללא דיחוי!ומצאו מוסכים ישרים-יש כאלה -תתפלאו:roll:!!

סוזוקי SX4 2008

דייהטסו סיריון2008

דייהטסו YRV-נמסר לביתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...