Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סאאב 96- מספר שאלות

גרצמן
שימו לב! השרשור הזה בן 6472 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בימים אלה אני עומד לרכוש סאאב 96 שנת 69-רכב שיצא לי ליסוע בו מעט בילדותי ומאז תמיד נשאר כחלום לעתיד שכרגע קורם עור וגידים!!

(רק כהקדמה אציין שזה לא רכב האספנות הראשון/היחיד שלי , ויש לי ניסיון במכונאות וטיפולים לרכבים)

ברצוני לדעת : (מדובר בדגם ה V4 1498CC -גיר ידני עם אפשרות להעברה רציפה)

-פרטים כללים לגבי המנוע והגיר -רגישויות ,באיזה רכבים אחרים הוא הורכב ,קרבורטור וכו'

-שמן מנוע מומלץ

-נוזל קירור מומלץ

-איזה ספרות טכנית ספציפית קיימת לדגם (באנגלית בלבד)

-תדלוק -נטול עופרת או 96

וכל פרט רלונטי אחר ,

בתודה מראש - ניר גרצמן

"אלה שרוקדים נראים משוגעים בעיני אלה שלא שומעים את המוזיקה" :turn-l: תבקרו..הסיפור של רכב האספנות הראשון שלי... VW BUS 1978 [url]http://www.wix.com/omergart/nirvw/page-1#!__page-1/my-car[/url]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע V4 של פורד.

המנוע הוצג בשנת 62 בטאונוס 12M (נפח 1200)

הרכב בטאונוס, קאפרי, ועוד פורדים משנות ה-60/70.

נקרא מנוע cologne (או מנוע טאונוס)

בפורד הגיע בד"כ עם קרבורטור סולקס, לא בטוח לגבי סאאב.

גל זיזים תחתון.

רגישות בד"כ להתחממות ושריפה של אטמי ראש.

מי קרור - prestone

שמן - 20/50

דלק - 96.

Ford Taunus GXL 2300 v6 ידנית 1972 - [][ ]O=o=O[ ][]

Ford Fiesta CL 1988

CJ8s 1987 O|||||||O

Ford Focus Estate 2.0 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא למועדון!

מבחינת המנוע: הרגישות העיקרית היא גלגלי השיניים של חגורת הטיימינג. הם עשויים מאיזה חומר פלסטי שמקטין את הרעש, אבל נחלש עם השנים. אפשר להחליף לגלגלי מתכת ואז אין יותר בעיות (אבל יש יותר רעש). המנוע בסך הכל אמין, ובעל כוח, אבל יש וויברציות ורעש.

המצמד: רגיש גם הוא ונוטה להגמר בתדירות גבוהה מהרגיל. החלפת מצמד דורשת הוצאת מנוע.

הגיר: תתייחס אליו יפה, כנראה שהוא יחזיר לך אהבה. לפי מיטב ידיעתי שיפוץ גיר של סאאב 96 דורש ציוד מיוחד שיש רק למעט מוסכים. גיר שכזה יש רק בסאאב. הגיר תוכנן עבור מנועי שתי הפעימות והחוזק הנוסף של מנוע ה V4 קצת מכביד עליו. גם את הגיר אפשר לשפר, אבל העלות יקרה.

קרבורטור: היו כל מיני. של FOMOCO של solex ושל Weber. יש רכבים עם קרבורטור כפול (כמו אצלי) ויש כאלו עם קרבורטור רגיל. בכל אופן, ה Weber נחשב לאמין. השאר, פחות.

ספרות יש. כרגיל, מומלץ הספר של היינס.

חלפים יש אצל אריה גרוסמן ברח' לבנדה בתל-אביב ואצל ישראל דיקר בכפר אחים. הרכב שלי נמצא כרגע בשיפוץ אצל דיקר ואני מאוד מרוצה. מבחינת חלפים קשה להשיג הכל, אבל ב ebay יש מציאות.

וכמובן, מועדון סאאב, שפעיל כאן:

http://www.tapuz.co.il/Communa/usercommuna.asp?CommunaId=9392

שיהיה בהצלחה ואשמח לעזור במידע.

יניב

יניב מיכאלי

-----------

קלאסיקה: סאאב 96V4 - שנת 1969

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי אחת כזאת במשך 5 שנים. בשנים האחרונות היא אצל מישהו ששינה לה את כל הצורה.

שים לב לבלאי ברכיבים הבאים :

* תפוחים - מתבלים במהרה.

* בולמים - למרות שהאוטו ישן בדוק והחלף במידת הצורך - הדבר משפיע באופן קיצוני על איכות הנסיעה.

* בדוק תקינות הפקקים של המנוע יש להם נטייה לעוף ואז כמובן בורחים המים

* מכסה מנוע - מתקן סגירה לוודא תקינותו

* מצמד

* הסחיבה של האוטו מושפעת באופן קיצוני מכיוון ההצתה (כמו בכל אוטו)

* קרבורטור

חוץ מזה הכל חזק ואמין. תוכל לראות את המנופים של דוושת הגז עד למנוע ולהבין איך פעם עשו מכוניות.

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6472 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...