Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיואש - החלפת גומיה של צירייה הפכה למחרת לצירייה גמורה

student
שימו לב! השרשור הזה בן 6480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פונטו ספייס אוטומטית, 78K ק"מ.

בהמשך לסיפור צפצופים מהבלמים. בפירוק הגלגלים הקדמיים במוסך היה בצד ימין מעט גריז גרפיט מאחורי הגלגל ומיד ראינו שהגומיה של צירייה ימין (הארוכה) ליד הגלגל סדוקה. נראה לי שעדיין יש הרבה גריז בגומייה.

הגומיה מיד הוחלפה - שמו תחליפית עם איזה מכשיר שפותח אותה. הצירייה לא ירדה מהרכב אלא נשארה תלוייה מתוך הגיר.

בנסיעת מבחן הבוחן הרגיש רעידות ברכב בהאצה בעליות, אבל שזה לא דורש טיפול.

לקחתי את האוטו ומהר הבנתי שהמצב רע - יש רעידות תחת עומס בהאצה בעליות ובכללי האוטו רועד וב- D גם שהאוטו עומד שומעים רעש מכני שמזכיר רעש של אגזוז עם חור. גיליתי גם שבתחתית קיר האש בדיוק מאחורי הגיר יש גריז גרפיט שמשפריץ לכיוון והיה ריח של שרוף מהאגזוז.

חזרתי למוסך, בדקו וקבעו שצריך לשלוח את הצירייה לשיפוץ אצל המדביק" (אין כרגע ציריות משופצות). הם טוענים בתוקף שהחלפת הגומייה לא גרמה לשום נזק לצירייה ו/או לגיר הרציף. אין להם הסבר כיצד הרעידות החלו רק אחרי. הם מודים שכשלו בזיהוי הבעיה והם מוכנים לתת לי הנחה על שיפוץ הצירייה והעבודה בגלל שהגומייה הייתה מיותרת. מצאו שהגרמושקה שמיד ביציאה מהגיר הייתה "מלאה ביותר מדי גריז" והגריז השפריץ החוצה לכיוון האגזוז. הם ניקו את הגריז וסגרו את הגומיה.

האם עצם החלפת הגומיה ובתהליך שעושים בדרך שתיארתי יכולה לגרום לנזק לצירייה כך שמיד לאחר ההורדה מהליפט הצירייה מרעישה בהאצה?

מה הקשר האפשרי לרעש במצב D, כולל בעמידה, שמזכיר רעש של אגזוז עם חור? הם גם מצאו שיש תושבת גיר אחורית סדוקה (ראיתי במו עיניי) והיא תוחלף.

תודה מראש!!!

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שצירייה מרעישה גם בעמידה.

לדעתי הרעשים בזמן עמידה מגיעים ממקום אחר, אולי מתושבת הגיר הפגומה או מאגזוז שאינו מחוזק?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי בזמן נסיעה לאחר החלפת הגומייה, יש יודע אולי?

תודה

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע יש לי סיפור דומה לשלך.

אצלי הרכב עלה על מדרכה במהירות, אבל המשכתי לנסוע איתו רגיל, לאחר מאות ק"מ גיליתי שאני נוסע עם גומיה קרועה והגריז השפריץ על הברקס וגרם לרעשים, למרות שלא היו מכות ורעידות בהאצה רק חריקה מהברקס.

רק לאחר שהחליפו גומיה במוסך, התחילו לי מין מכות שהפסיקו רק כאשר לחצתי קלות על הברקס, החלפתי לציריה חדשה ,הרעשים והרעידות לא הפסיקו,ואז הגומיה נקרעה שוב , אז חזרו המכות אני מאמין שהגריז גורם לרפידות להידבק לדיסק ולגרום לרעש הזה.

יש דברים שאין להם הסבר כ בשני מוסכים לא מצליחים לעלות על הבעיה אצלי, ואני כבר לא יודע אם כדאי להחליף את הציריה השניה שהגומיה שלה עומדת להיקרע, כי כרגע יש לי רעידות ומכות בהאצה.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת הגרמושקה לא תשפיעה. בזמן שהציריה תלויה ללא תמיכה הברך הפנימית נושאת מעמסה באופן לא טבעי שהצריה לא תוכננה עליו הדבר יכול להרוס את הברך.

מניסיון האחרון שלי.

אני החלפתי גרמושקה בציריה הארוכה ולאחר ההחלפה מתברר שהברך הפנימית לא עובדת בצורה תקינה והיה חופש גדול על ציר הצריה (קדימה ואחורה)

בזמן ההחלפה יש לשים דגש על כך ולא לפגוע בצריה.

והחלפתי לחדשה . דאגתי לא להעמיס עלהברך הפנימית. עד עכשיו הכל תקין.

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים אחרות אתה אומר "מוש" - על ראש הגנב בוער הכובע=המוסך אשם ובגדול בגלל שנתן לצירייה להיות תלויה באוויר מתוך הגיר. לדעתי הצירייה הייתה בזווית של 45-60 מעלות ביחס לגיר.

עכשיו לך תתווכח איתם.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד דעות בנושא?

אני מבין מחיפוש בפורום שהדרך הכי טובה להחליף גומיה היא לפרק את הצירייה מהרכב. אבל גם ראיתי שלא מעט עושים את זה בלי פירוק.

האם צורת העבודה של החלפת הגומייה בלי פירוק הצירייה יכולה להביא לנזק מיידי לצירייה או לתיבת ההילוכים?

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת הגומיה ללא פירוק הציריה לא אמורה להסב נזק,סה"כ גוזרים את הגומיה הקודמת,ובעזרת מין קונוס מלבישים את החדשה על הציריה.

לדעתי ההסבר שmush נתן נשמע הכי הגיוני,יתכן שבזמן ההחלפה הם לא נתנו תמיכה ראויה.

אם זה עוזר לך כשלי היו דפיקות ורעידות מהציריה התברר שהבעיה מהצלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית המוסך השם.

מכיר את הסיטואציה אחד לאחד גם אם 205.

צר לי

נ.ב

student: ציריה קצרה או ארוכה(חשוב) ????

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארוכה - צד ימין, נוסע.

תודה

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא החליף גרמושקה חיצונית בציריה הארוכה אין סיכוי שהוא פגע בגיר!!

אבל הברך הלכה(בדיוק מה שקרה לי גם בארוכה).

תבדוק מצב תושבת מנוע ליד החיבור של הציריה הארוכה לגיר.

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי עושה רושם שיש בעיה ב- "ברך" שליד הגיר=ביציאה ממנו. הגומיה שם "לא הייתה סגורה" והשפריץ ממנה גריז. גם הסתכלו עלייה המון.

תושבת הגיר האחורית (גיר אוטומטי רציף) (שהיא גם תושבת מנוע) אכן סדוקה והיא תוחלף למקורית בעלות של כ-350 ש"ח. הם אומרים שדחוף להחליף אותה למרות שראיתי במו עיניי שהסדקים קטנים.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...