Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפולים שהספרינט עברה ובעיות שנשארו

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 6484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל הנה הדברים שעברה הספרינט, המחירים נראים לכם בסדר?

1) חלון נוסע אחורי צד ימין שבור = חלון חדש 150 ש''ח

2) חלון בגאג' שבור = החלפת בגאג' = 300 ש''ח

3) קניה של דיסקים berco + רפידות sannko + נוזל בלמים = 280 ש''ח

4) הרכבה של דיסקים, בגאג', כיוון קרבורטור, החלפת משאבת ברקס ראשית = 300 ש''ח

5) קניה של משאבת ברקס תוצרת sannko ונוזל בלמים = 350 ש''ח

6) הרכבת אגזוז מקורי + קניית חגורות = 400 ש''ח

7) קניית זוג צמיגים Dunlop SP-490 + איזון = 720 ש''י

8) כיוון שסתומים + החלפת שמן + אטם קרטר + מחזיר שמן אחורי + ציריות + כיוון קרבורטור והצטה = 1600 ש''ח

9) לפעם הבאה = החלפת צינורות תא מנוע

הבעיות שנשארו והייתי בטוח שיפטרו זה העברת הילוכים, באותה תקופה שנדפקה לי משאבת הברקס חבר ניפח את הקלאץ, הוציא אויר שאוכל לנסוע זמנית, הגיר עבר כמו חמאה! לא חריקה בשני ולא שום דבר! כרגע הגיר אחרי שמתחמם מתחיל להכנס בצורה קשה, חלקה אך קשה... , נגיד בנסיעה ארוכה הכניסה של ההילוכים נהיית קשה, הייתי בטוח שזה יעבור בהחלפת מחזיר השמן האחורי אך הבעיה נשארה, חבר אמר לי שיש 2 משאבות קלאץ שצריכות לעבוד בתזמון מסויים ואם הן לא אז ההילוכים לא עוברים חלק.

הייתכן שזה סה''כ שמן גיר? ואם כן איזה שמן כדאי לשים?

מה אפשר להסיק מזה? המשאבות קלאץ' דיי חדשות, יש להן כיוון כלשהו? תזמון כלשהו?

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה הולך בכיוון של שמן גיר, מנסיון של אנשים שביצעו זאת (לא אני) ידוע לי שהחלפה לשמן גיר סינטטי מלא מחוללת פלאים. עם זאת, יש לזכור שמחיר שמן כזה גבוה מאוד (כ-200 ש"ח לפחית) ואולי כדאי לבדוק לפני כן את שאר המכלולים כי יתכן שמדובר בבעיה שפתרונה יותר זול.

מה שבטוח זה שמעבר לשמן סינטטי מלא יעשה לגיר שלך רק טוב.

לשיקולך.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כיוון למשאבות הקלאץ'. הדוושה מחוברת למשאבה העליונה (ליד משאבת הברקס) שזה כולה בוכנה שנותנת לחץ למשאבה התחתונה (ליד הגיר) שגם היא רק בוכנה שלוחצת על מזלג הקלאץ'.

אני נוסע היום בסוד עם שמן סינטטי של בי ג'י - 95 שקל לליטר,אבל בחיים שלך לא ראית הילוכים כאלה חלקים באלפא. ההמלצה היא בד"כ גם להחליף את כל אטמי הגיר במעבר לשמן סינטטי אז תספור עוד מאיה בערך על סט אטמים.

אם ההחלפה קשה רק על גיר חם כמעט בוודאות מדובר בבעית שמן. מה הבעיה בדיוק ? ההילוך לא נכנס או שנכנס אבל בחריקה ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנס בלי חריקה כי כבר מתרגלים לגיר ומקסימום מעביר הילוך לאט...

כמה עולה החלפת שמן גיר? העבודה עצמה? משהו מסובך?

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערכה למחיר השמן תמצא בהודעה של אלי ושלי, ההחלפה עצמה אינה מסובכת וגם לא אורכת הרבה זמן.

שאל מוסכניק כמה תעלה העבודה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב ממלאים בגרויטציה,מוציאים את הבורג בתחתית הגיר,שמים את המיכל שמן במקום גבוה,מכניסים לתוכו צינור,נותנים שאיפה בתוך הצינור(אבל לזהר שלא יגיע עד אליך) לתת שאיפה בגובה יותר גובה מהמיכל שלא יתחיל לנזול עליך,תשים על הצינור אצבע שלא ינזל,תכניס אותו מהר לתוך הפתח שפתחתה בגיר ותן לשמן להתמלות,או שאתה פשוט יכול לעשות את זה עם מזרק ענק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוד, ספרינט ו 33 פתח המילוי הוא בצד ימין של הגיר. פותחים בורג דומה לבורג הניקוז וזהו, ממלאים.

צריך למלא או בשיטת הגרביטציה שתוארה, או עם פומפה ידנית ב 12 שקל מהום סנטר, או עם מזרק גדול שמחוברת אליו צינורית הארכה, או עם משאבה חשמלית/פנאומטית כמו שיש במוסכים.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלים: משפך (קונים סט בכמה גדלים ועולה כמה שקלים), צינור שקוף גמיש צר, מיכל לניקוז שמן ישן, שמן חדש - אכן סינטטי עושה נפלאות לגיר. מחברים את הצינור למשפך (לדחוף את החלק הצר שלו לתוך הצינור בכוח עד שיהיה מהודק חזק.

יש לך שתי פתחים אחד לריקון ואחד למילוי (ב AUTODATA יש סירטוט) תפתח בורג עליון ואז את התחתון ונקז שמן ישן, סגור בורג תחתון. הכנס קצה צינור לפתח עליון, מלא שמן (צינור שקוף שתוכל לראות איך השמן זורם וכך לא יהיה לך משעמם). שים מיכל מתחת לפתח המילוי כדי שכשה יתמלא השמן העודף ישפך לתוכו.

הוצא צינור תן לעודפים להשפך למיכל, קפל צינור לתוך המשפך (החלק הרחב) כך יווצר לך מעגל סגור ושאריות שמן לא ינזלו מהצינור. סגור בורג.

זה השיטה הכי נקיה למלא שמן גיר במסגרת ביתית.

הייתי יום אחד במוסך ומוסכניק בדיוק מילא שמן גיר אם המזרק הידוע המיכל של השמן היה 4 ליטר.

2 ליטר נכנסו לתיבה ההילוכים, ליטר נשפכך על המוסכניק וליטר נשאר עודף ללקוח.

sprint gearbox.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הבעיה היחידה היא הגבהת הרכב... יש הצעות?

2 ג'קים? (קצת לא נעים הייתי אומר...)

בבקשה לא לחפור לי על חאפריות כמו בכמה שרשורים! אם אני יכול לעשות זאת בבית אני אעשה, אם לא אני אבקש ממישהו שיכול! על הרכב אני לא חוסך והמילוי הזה נשמע לי מספיק פשוט שאעשה זאת לבד!

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ג'קים זה מפחיד אחד זז ובום...

אני יכול להשאיל מחבר בוקים (נראה לי... אני אברר)

ולגבי מדרכה, ניתן לעלות עם הקדימה או האחורה על מדרכה וזה יהיה אפקטיבי?

ושוב לכל החפרנים לגבי חאפריות, לא פה!

אולי הפעם אבקש מחבר לעשות ורק אצפה אבל הייתי רוצה לשם שינוי לעשות משהו לבד, וזה נשמע מספיק פשוט...

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה עם האחורה? מה יתן לך אחורה עם הגיר נמצא מקדימה? תלוי עד כמה מהקום בספרינט לפקק הריקון והמילוי הם נגישים. בגדול נראה לי שעלייה על מדרכה עם גלגלים קידמיים תספיק לך להחלפת שמן גיר. לעשות לבד זה כיף, ובמקרה הנ"ל זה בכלל לא מסובך כולה להחליף שמן גיר, לא להתחיל לפרק ראש מנוע (שגם זה לא יותר מדי מסובך).

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני גלגלים ימניים על מדרכה גבוהה ואתה די מסודר, רק תיקח צינור ארוך מספיק שיגיע לך עד הגיר (לפחות מטר וחצי אם לא שניים)

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...