Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה דברים מעניינים על מהירות ואכיפה מאתר משטרת ישראל

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכנסתי לאגף התנועה באתר של משטרת ישראל.

יש שם חלק מעניין למדי על מהירות ואכיפה.

נתחיל מהשפעת המהירות על תאונות הדרכים:

נכתב שם כי:

מניתוח תאונות הדרכים עולות שתי עובדות ראויות לציון:

- למהירות יש חלק כמעט בכל תאונה ותאונה.

- כ- 20% מן התאונות הקטלניות נגרמות בשל מהירות

הצצה קטנה לנתונים הסטטיסטיים של שנת 2002 , הנמצאים באותו אתר:

http://www.police.gov.il/pdf/douch/douch_2002/37-44.pdf

מגלה לנו כי רק 14% מהתאונות הקטלניות נגרמות בשל מהירות מופרזת. (ו-6 אחוז מכלל התאונות בכלל) אז מי כאן צודק?

בנוסף - מן הסתם למהירות יש חלק בכל תאונה, השאלה היא באיזה אחוז מהתאונות מהירות מופרזת ביחס לחוק היא גורם לתאונה. על זה, כמובן, הם לא יכולים לענות.

מחקרים רבים, שנעשו במקומות רבים ושונים בעולם, הוכיחו מעל ומעבר לכל ספק, כי אכן המהירות הורגת. בעיקר זכורות לטוב תחילת/אמצע שנות השבעים, כאשר היה משבר דלק, בעקבותיו הורדו המהירויות המרביות המותרות, במטרה לחסוך בדלק, וכתוצר לוואי גילו, כי חסכו בכך לא רק דלק, אלא חיי אדם רבים מאוד, כאמור, כתוצאה מהפחתת המהירות

צחקתי מהבדיחה כי משבר הדלק הוא הוא שפתר את בעיית תאונות הדרכים (ולכן עד היום כולנו צריכים לנסוע 90) אבל לאחר שסיימתי לצחוק, פניתי לאתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ובדקתי את העניין, הנה כאן.

ולעצלנים - מה גיליתי? בשנות השבעים, מתחילתן ועד סופן, כמות ההרוגים בתאונות הדרכים הייתה הגבוהה ביותר (!!) ממוצע של יותר מ-600 הרוגים בשנה. בשנות ה-80 לעומת זאת, הממוצע ירד אל אזור ה-400, ובשנות ה-90 כולנו כבר יודעים שהוא מעל 500 כמעט בכל שנה.

ולסיום (למרות שיש עוד הרבה), קראו נא קטע משעשע זה, בנוגע למצלמות המהירות, המופיע באתר בצבע כחול, ואני מצטט אותו כאן לנוחותכם:

סיפור אמיתי בנושא זה: לפני כמה שנים, כשהתחלנו עם הכביש האלקטרוני צלצל אזרח ואמר כי הוא יודע בדיוק היכן מוצבים עמודי אמת והיכן דמה. לשאלתנו כיצד הוא עושה את ההבחנה הזו הוא אמר כי רק בעמודים האמיתיים הצבנו מנעולי רב בריח, בעוד בדמה - הדבר לא קיים. מכיוון שהאזרח צדק, החלטנו לתקן את המעוות: קנינו בכמה שקלים דוגמת מנעול מאלומיניום, צבענו אותו בשחור והדבקנו אותו לקופסת הדמה. לאחר מספר ימים התקשר אותו אזרח ומסר כי עדיין, הוא יודע מה אמת ומה דמה. הוא טען כי עמדות הדמה הן קופסאות סגורות, עשויות מקשה אחת, ואילו עמדות האמת נפתחות, ובנסיעה איטית הוא יכול להבחין בציר שלאורכו נפתחת הקופסא, וכך להבדיל בין העמדות. בשיחה עם האזרח הובהר לו כי המצב יישאר כפי שהוא, על כנו, שכן את מטרתינו השגנו: האזרח בעצמו הודה שהוא מאט. והלא זו, רבותיי, מטרתו של הכביש האלקטרוני - האטה, למניעת תאונות ונפגעים. הדוח, כפי שהוזכר לעיל אינו מטרה אלא אמצעי בלבד.

זוהי דוגמה נפלאה להגיון של ילדים בני שלוש, העובד כנראה אצל שוטרי התנועה במדינתינו. המשטרה מציבה מצלמות מהירות נייחות, האזרח מתקשר שהוא יודע להבחין בין הדמה לאמיתיות בעזרת המנעולים, הם מתקנים. הוא מתקשר שוב שבנסיעה איטית אפשר להבחין מהי מצלמת דמה ומהי מצלמה אמיתית, לפי הקופסה. הם עושים לו "אהא!! ניצחנו!! אז כדי לבדוק שאם זו מצלמה אמיתית או לא - אתה צריך להאט!!" (בסגנון ילדים בני שלוש שהאח הגדול שלהם מרביץ להם, אז הם רצים לאבא והוא אומר לאח הגדול שיתן לאחיו הקטן לתת לו קצת מכות, שירגיש טוב).

אז המשטרה מרגישה טוב עם עצמה, כי האזרח היה צריך להאט בשביל לבדוק את המצלמה. חבל שבפעם הבאה, הוא כבר ידע טוב מאוד מה דמה ומה לא, ויסע כמה שבא לו...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני מסכים עם כל מילה. עניין מגבלת המהירות והאכיפה שלה בארץ מגוחכות במידה שלא תתואר ולא יצא לי לראות משהו דומה באף מדינה שהייתי בה.

דבר שני, להלן כמה פנינים נוספות:

מספרם של עברייני המהירות ידוע: הלמ"ס - הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עורכת מעת לעת ספירות תנועה ומדידות מהירות, וניתן לקבל נתונים לגבי כבישים רבים באשר לאחוז הנהגים בהם, העוברים על החוק. לכאורה, ניתן לצלם את כולם: קובעים סף האכיפה של ?11 קמ"ש מעל המותר וכל העבריינים מצטלמים. אולם, כמות עבריינים זו תביא באופן מיידי לקריסת המערכת שכן לא יהיה די כח אדם לפתח ולפענח את הצילומים. מאידך, ניתן להחליט קטגורית כי אכיפה אוטומטית זו תעסוק אך ורק בעבריינים "הכבדים", כלומר מסף אכיפה של הזמנה לדין, או אז תוכל המערכת להתמודד עם מטלה זו ביעילות.

....

אם יקבע סף אכיפה נמוך של ?11 קמ"ש, הרי שלאחר ?3-4 שעות ייגמר הסרט במצלמה

כלומר, כולם עוברים על החוק, ואנחנו יודעים את זה, ולא חשבנו לפנות למחוקק ולהגיד לו את זה.

אם המשטרה תערוך משאל קצר בין נהגים, רובם יאמרו, כי האכיפה המשטרתית בנושא תקנות התעבורה מתרכזת בעבירות מהירות. אולם, המציאות היא אחרת. כ- ?20% בלבד מהאכיפה המשטרתית עוסקת באכיפת מהירות

ומה עושים השאר ? אוכלים דונאטס ? וחוצמזה, אם זה אכן כך, אז למה אתם צועקים "מהירות, מהירות" בכל פעם שאתם מתראיינים על תאונות דרכים ?

ודבר אחרון, לרוני: זה לא משנה אם הם מתנהגים כמו ילדים קטנים, ואם הצליח או לא הצליח להם הקטע של הדחליל. תחשוב 3 שנים קדימה. במלחמת הל"א בינך לבין המשטרה, אתה פחות מתוקצב, אין לך מודיעין טוב, ואתה מהצד הלא נכון של החוק.

בעוד 3 שנים, יהיו להם מצלמות דיגיטליות עם infrared flash שבכלל לא תראה שצילמו אותך, יהיה קישור ישיר מהמצלמה למוקד להדפסת הדו"ח, הם ישתמשו בכל מיני רדארים עם פליטת קרינה נמוכה שלא תוכל לגלות, ישנו את אורך הגל של הלייזר כך שלא תוכל לעוור אותו עם infrared LED שעולה חצי שקל בחנות אלקטרוניקה. הם ישתלו חיישני משקל בכביש, הם יעבדו עם מכשירים כמו המרו"ם, שאין לך מה לעשות נגדו.כבר היום אני ממש מתפלא איך עוד לא שמו מצלמות על כל הגשרים באיילון. זה פשוט מתבקש.

בינתיים אתה חי על זמן שאול בגלל שמה לעשות, רוב הדרדסים לא-כל-כך מבריקים. הפתרון היחיד לטווח ארוך הוא לשנות את החוק. גם הדרדסים יודעים שהוא לא הגיוני, אבל משלמים להם בשביל לאכוף אותו.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אתה חי על זמן שאול בגלל שמה לעשות, רוב הדרדסים לא-כל-כך מבריקים. הפתרון היחיד לטווח ארוך הוא לשנות את החוק. גם הדרדסים יודעים שהוא לא הגיוני, אבל משלמים להם בשביל לאכוף אותו.

צודק מאה אחוז, וזה באמת מפחיד. תאר לעצמך שהכל באמת יהיה דיגיטלי ומשוכלל... באופן מעשי, המשטרה תוכל בעצם לתפוס כל אחד שעובר אפילו בקמ"ש אחד את ה-90. כרגע מה שקורה הוא, שאם תסע 100 בכביש 1, נניח, כולם, כמעט, יעקפו אותך. כולם נוסעים שם 120 ומעלה, וזה בדוק. תאר לעצמך שכולם יקבלו דו"חות על מהירות של 11 קמ"ש יותר מהמהירות המותרת - זה יהיה אסון.

מצד שני, יכול להיות שהמשטרה תקרוס עם כזאת כמות של דו"חות. או יותר מזה - העם יבין שדופקים אותו ויחליט לעשות משהו בנידון. כרגע כמעט כל מי שמקבל דו"חות מקלל אבל משלם. מה יהיה כשכולם יקבלו דו"חות? חייב להיות איזון כלשהו.

בכל מקרה, למיטב ידיעתי גם בחו"ל עדיין האכיפה איננה דיגיטלית לחלוטין, אז עד שזה יגיע לכאן...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משנה לשנה,הרכב נעשה יותר ויותר חזק וכך גם המהירות המקסימלית שמטפסת אט אט (בתחילת שנות ה-90 היתה 160 פחות או יותר),

עשור לאחר מכן הספקי המנוע צמחו בסביבות 30% וכך גם המהירות המקסימלית ועדיין המהירות המותרת היא 90 קמ"ש!!!

המכוניות בטוחות יותר,יציבות יותר,חסכוניות יותר,מבודדות מרעש וממוזגות.

נסיעה ב-90 קמ"ש נראית כבר כמו זחילה בפקק ולו רק בגלל גורם השעמום והפינוק,מהירות נמוכה גורמת לחוסר ריכוז (מי שנוהג חצי שעה\שעה בגולף 1.6\307 יודע במה מדובר)ובהמשך לדעתי לתאונות.

אני אישית אם הייתי נוהג לירושלים בגולף 1.6,באיזור לטרון כבר,או שהייתי נוהג כמו רובוט,מרחף עם המחשבות ולא שם לב לכל הסיכונים או שהייתי מגביר מהירות וקצת מתגרה במזל בכדי להפיג את אותו שיעמום.

לא חושבים על זה כך,אבל זו המציאות,כאחד שנהג ב-BMW משוריינת המנותקת לגמרי מכל צליל,כולל רעמים וברד חזק,כאילו לחצתי על MUTE בשלט הטלוויזיה,ניתוק מהכביש מרדים במקרה הטוב וגורם להתגרויות מטופשות במקרה הרע.

ולכן (סוף סוף מסקנה :oops: ) חייבים להעלות את המהירות המותרת בחלק מהכבישים לפחות ל-120 קמ"ש (כביש 1,גהה,איילון,החוף וכו...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקרים אומרים שהמיהירות לא מגדילה את הסיכוי לתאונות...

אבל היא מחמירה את התוצאה...

יש דוגמא טובה:

גרמניה שם נוסעים כמה שרוצים וזה לא מפריע!!!

לפעמים יש תאונות...

ב-10 ימים שהייתי שם היו איזה 4 תאונות אחת די חמורה אבל לא ניכנס לזה!

Peugeot 107 2012 :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אני מסכים עם כל מילה שלכם, אני בתור אחד שנוסע הרבה בכביש 1 מרגיש בעיקר בלילה שנסיעה מתחת ל 120 פשוט מרדימה כי הכביש פשוט משעמם.

וגם לא בלילה כולם נוסעים על 120 ומעלה..

המשטרה הזו ללא ספק לא נלחמת בתאונות.. רק במצב הכלכלי..

רק לפני שבוע זחלתי לי בכביש הערבה על 113 במקום שהכביש רחב וריק, קפץ לי שוטר ממארב לא ידעתי בכלל שמותר שם 90, אפשר להירדם שם אם נוסעים על 90..

:evil:

נמאס מהם :mm_cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה 90? למה לא 50?

אז בגרמניה ראית ב 4 ימים 10 תאונות.

אני חוזר כל יום מי-ם להרצליה ובאופן קבוע יש תאונה ליד שורש לכיוון י-ם.

6 ימים 6 תאונות.

מה זה אומר? שאין קשר בין המהירות לתאונה (ליש שורש לא בדיוק מרביצים).

לתאונה ההיא ליד אלעד היה קשר עם מהירות? לא! אחד חצה קו רצוף והתנגש במכונית שהאימא והבת לא היו חגורות מאחור.

האם מהירות נמוכה הייתה מונעת את התאונה? סביר להניח. אם שתי המכוניות היו נוסעות ב 40 קמ"ש הן היו מספיקות לעצור ולמנוע את התאונה.

אתה רוצה שנקבע את ה 40 קמ"ש כמהירות מירבית?

תראו מה שומעים אחרי שבועיים קטלניים במיוחד (מעל 20 הרוגים שהרוב המכריע נגרם ללא קשר למהירות)

תסעו בצד ימין? יוק!

חיגרו חגורות, גם מאחור? הצחקתים אותי.

אל תחצו קו רציף? הגזמתם!

אבא/אמא תורידו את הרגל מהגז? כל 5 דקות!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו מה שומעים אחרי שבועיים קטלניים במיוחד (מעל 20 הרוגים שהרוב המכריע נגרם ללא קשר למהירות)

תסעו בצד ימין? יוק!

חיגרו חגורות, גם מאחור? הצחקתים אותי.

אל תחצו קו רציף? הגזמתם!

אבא/אמא תורידו את הרגל מהגז? כל 5 דקות!.

:mm_yeah:

וואלה לא שמתי לב לעניין הזה בגלגל"צ. גם הם מושפעים מהמשטרה. בעצם הם ממומנים ממשרד התחבורה, הרשות הלאומית להורדת המהירות המותרת.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמהירות היא הגורם...

הטמטום וחוסר האיכפתיות הם הגורם...

אידיוט שחוצה קו לבן, לא מאותת ,חותך עושה פרסה במקום אסור,נוסע במהירות מופרזת לא בלתי חוקית אלא מופרזת מבחינה הגיונית...

אנשים נוהגים במהירות כפולה מזו המתאימה לכביש...

לא לחוק הבנאלי שקיים בארץ ...

אלה הגורמים של תאונות הדרכים... לא 120 באיילון.. או בערבה..

רוב הכבישים בארץ כולל החוצה מתאימים ל120 ויותר...

לא לתת זכות קדימה.. לשרוף אדום לא לעצור בעצור... אלה דברים שהורגים אנשים...

אני לא יודע כמה ממכם היו באשדוד בזמן האחרון אבל מהר מאוד אשדוד הופכת לעיר של כיכרות...

כל צומת שאין בה רמזור היא פשוט מוקד תאונות אצלנו...

כל יום צצה כיכר אחרת...

בקיצור אם החשיבה של הנהג תפסיק להיות "זה לא פשע עד שלא תופסים אותי"

אולי פחות אנשים היו מאבדים את החיים שלהם...

וגם קצת חינוך לנהיגה נכונה...(קורסים ) לא תזיק

ולדעתי הדרדסים צריכים לאכוף יותר את העבירות הנ"ל ולא את המהירות הלא חוקית...

כי זה אולי יעזור...

HU: JVC KDBT1 AMP:JBL Cs50.4

COMP: MTX RTS652 SUB: Magnat Xpress 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...