Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אובר דרייב לג'יפ אספנות - איך, למה וכמה ??

T
שימו לב! השרשור הזה בן 6487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנושא הוא אובר דרייב לג'יפ אספנות וויליס WILLYS - CJ3A מודל 1952 .

הנה דוגמה ל OD חשמלי. האם למישהו יש נסיון עם אחד כזה (לפני שאני מביא מארה"ב ואולי עושה טעות או לא..) ?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/WILLYS-JEEP-OVERDRIVE-BORG-WARNER-RANCHO-NO-RESERVE_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ34208QQihZ012QQitemZ220008376816QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

קצת שאלות כלליות:

1. האם נכון שיש חשמלי ויש מיכני?
  2. האם נכון שיש כזה שמוסיף הילוך-יתר (יחס העברה ארוך) לכל אחד מההילוכים (כך שסה"כ יש 6 הילוכים), אבל יש סוג אחר שרק מוסיף הילוך רביעי ארוך לשלושה הקיימים?
  3. האם נכון שיש סוג שמתחבר לטרנספר לצד הדרייב שאפט (לא צריך לפרק שום דבר) ויש סוג אחר שמתחבר אל תוך הדרייב שאפט (ואז צריך להרכיב שאפט אחר, יותר קצר. אבל איך זה מסתדר עם הברקס הידני Hand Brake??).
  4. ואחרון, איך יודעים כמה שיניים, איזה DANA צריך, איזה DANA יש על הג'יפ, מה מתאים ומי זאת בכלל דנה??

בקיצור, לא נראה לי שאני מבין גדול באובר דרייבים ובטח עשיתי סלט מכמה נושאים שלא קשורים זה בזה. מישהו (שבאמת מבין) מוכן לעזור??

תודה,

T

No trees were harmed in the sending of this message, however a large number of electrons were terribly inconvenienced...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרון, איך יודעים כמה שיניים, איזה DANA צריך, איזה DANA יש על הג'יפ, מה מתאים ומי זאת בכלל דנה??

תודה,

T

***נמחק - בינתיים כבר זוהה הג'יפ...***

מדריך ג'יפולוג לזיהוי סרנים

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שיש חשמלי ויש מיכני?

בהנחה שאנחנו מדברים על גיר dana, אני מכיר רק מכני.

נכון שיש כזה שמוסיף הילוך-יתר (יחס העברה ארוך) לכל אחד מההילוכים (כך שסה"כ יש 6 הילוכים), אבל יש סוג אחר שרק מוסיף הילוך רביעי ארוך לשלושה הקיימים?

שוב, תחת אותה הנחה, הוא לא מוסיף הילוך רביעי, אלא מאפשר להשתמש באובר דרייב בכל הילוך. בדרך כלל, מי שישתמש בו, ישתמש בו רק לאחר ההילוך השלישי, כי אין שום צורך בחצאי הילוכים.

נכון שיש סוג שמתחבר לטרנספר לצד הדרייב שאפט (לא צריך לפרק שום דבר) ויש סוג אחר שמתחבר אל תוך הדרייב שאפט (ואז צריך להרכיב שאפט אחר, יותר קצר. אבל איך זה מסתדר עם הברקס הידני Hand Brake??).

מה שמתחבר לצד הדריישפט זה pto, ולא od.

pto=power take off, יציאה לכננת מיכנית.

od=overdrive, הורדת יחס העברה מ-1:1, לבערך 0.8:1.

זה מסתדר עם ההנד ברקס אם מזיזים אותו אחורה, וכן, צריך גם לקצר דרייב-שאפט, ואסור להשתמש ב-OD במצב של 4X4, כי אז תשבור את אחד מגלי ההינע, או גרוע מזה - את הטרנספר או אחד הסרנים.

בכל מקרה, נוספת ידית ל-OD בין הכסאות.

ואחרון, איך יודעים כמה שיניים, איזה DANA צריך, איזה DANA יש על הג'יפ, מה מתאים ומי זאת בכלל דנה??

דנה היא יצרנית גירים, טרנספרים וסרנים, שסיפקה לג'יפים השונים את מוצריה.

איזה גיר מורכב לך על הגיפ? אני מניח ש-T90 וטרנספר דנה 18? זה כתוב על הגיר ועל הטרנספר.

תוכל לזהות אותם לפי צורה באתר:

לטרנספרים: http://www.novak-adapt.com/catalog/transfer_case_components.htm

לגירים: http://www.novak-adapt.com/catalog/transmission_components.htm

לדנה 18 יש OD, אם כי אני לא מצאתי כזה בארץ, והם כבר מזמן לא מיוצרים. לדנה 20 לא בטוח, ול-300 לא. pto, אגב, כן מצאתי בארץ, ואפילו יש לי.

כמה שיניים - יש בספרות.

בקיצור, לא נראה לי שאני מבין גדול באובר דרייבים ובטח עשיתי סלט מכמה נושאים שלא קשורים זה בזה. מישהו (שבאמת מבין) מוכן לעזור??

כן, עשית סלט, לאיזה ויליס או ג'יפ זה? עריכה - בינתיים כבר זוהה הג'יפ המדובר.

תודה,

T

......

ויליס 53

ויליס 58

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהוספתי קישורים לאתר של נובאק, לפיו תוכל להגדיר איזה גיר וטרנספר יש לך.

ועכשיו - קיבלת הסבר כללי מה זה.

מה אתה רוצה?

ויליס 53

ויליס 58

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השירשור הזה הוחזר לאספנות אחרי חופשה ב"טכני", ולאחר שעבר "עריכה ושיפוץ כללי" ע"י הח"מ.

נא לשים לב לכמה נקודות:

1. לא משנה על מה ולמה - טענות על מדיניות הניהול - רק בה"פ לאחד המנהלים. בדרך כלל אנחנו פחות סבלניים בנקודה הזו - תפסת אותי ביום טוב...
  2. נא לציין בשירשורים באיזה רכב מדובר - קשה לנחש שמדובר בג'יפ אספנות בן 50 שנה אם לא מציינים זאת בשירשור המקורי.
  3. בנושאים מסויימים, דווקא בפורום הטכני יש יותר אנשים עם ידע רלוואנטי לשאלה, ואלו אנשים שלא תמיד גולשים ב"אספנות". תפעילו שיקול דעת.

קובי

מנהל הפורום

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את החשמלי....אבל יש לי את המכני של חברת ADVANCE ADAPTERS.

בנוי להתחבר אל הפתח של ה PTO בתיבת ההעברה של הג'יפ.

המנועים של הג'יפים האלה לא כל כך אוהבים סל"ד גבוה, כך...שהתקנת od כזה שומרת על המנוע

ומאפשרת להגיע למהירות גבוהה יותר מבלי שהמנוע יצעק יותר מידי.

אריה

בעיקר סיטרואן...אבל לא רק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה קובי.

ראיתי את הלינק.

ממה שאני מבין מדובר ב-OD של בורג-וורנר, שהיא חברה מצויינת, ומוצרים אחרים שלה אתה יכול לראות בלינק שצירפתי.

ממה שאני מבין, מדובר ב-OD זהה למכני, שהוסיפו לו סולנואיד במקום ידית שילוב. סולנואיד כזה הוא פתח לצרות, ואני הייתי מעדיף (אם בכלל), רק מכני.

מכל מקום, שים לב לאזהרת ה-4X4 שכתבתי בהודעה הראשונה.

ויליס 53

ויליס 58

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...