Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פנדה

rella100
שימו לב! השרשור הזה בן 6486 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבטת לגבי קניית פיאט פנדה חדשה.

קראתי אודות יתרונותיה הרבים.

יחד עם זה, עם ההספק של 60 כ"ס איני יודעת מה תהיה התנהגותה מחוץ לעיר ולאורך איזה קילומטראז' המנוע ויתר המערכות יכולים להחזיק מעמד, בהתחשב שהטיפולים יתבצעו עפ"י הנחיות היצרן? איזה מידע יש לכם בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב איטלקי.

איטליה גדולה מישראל, ושם המכוניות הללו לא נכחדות כשהן יוצאות לכבישים המהירים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסיעות ארוכות מחוץ לעיר הפנדה לא תהיה נעימה. זוהי מכונית עירונית קטנטנה והיא מתאימה בעיקר לנסיעות עירוניות.

מלבד זאת, היא מכונית מאוד בסיסית ובעלת הרבה חסרונות ביחס לסופר-מיני עדכניות. מומלץ שתתני את התקציב שלך ונוכל אולי לעזור למצוא חלופות עדיפות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחדד את דברי ידידי סקורניס המלומד.

אם את צריכה רכב עירוני, ויוצאת מידי פעם עם הרכב מחוץ לעיר - הפנדה תעמוד במשימה.

אם את צריכה רכב, שעיקר נסיעותיו הן בינעירוניות - יש מתחרות עדיפות, אבל במחיר של הפנדה תאלצי להתפשר בשנתון ישן יותר לרכב נוח יותר.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני אחדד את דברי רזמל ידידי המלמד.

אם את צריכה רכב עירוני, ויוצאת מדי פעם מחוץ לעיר - הפנדה אמנם תעמוד במשימה, אך בהחלט יש חלופות עדיפות (שהן קצת יקרות יותר כחדשות, ועולות אותו הדבר כמשומשות)

אם את צריכה רכב לנסיעות בינעירוניות - קני משומשת בת שנתיים+

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה בהחלט תעמוד במשימה לצאת מחוץ לעיר מדי פעם, אך קחי בחשבון שזה רכב ל-4 נוסעים בלבד, לכן רכב משפחתי הוא לא, ולפי דעתי בתקציב הזה עדיף לקחת רכב יד שניה כמו הטיוטה קרולה שנת 2003

או המאזדה לאנטיס שנת 2003

FIATPUNTO1996

פיאט, החשק לנהוג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 80 בלי אפשרות למתוח אותו קצת? האם חשובה תיבה אוטומטית או שמא ידנית מספיקה?

אם אפשר למתוח את התקציב, עדיף משמעותית לקנות דייהטסו סיריון חדשה (94000 למיטב זכרוני).

אחרת - אין מכוניות חדשות בתקציב. קטנה משומשת בת שנה-שנתיים תהווה קנייה עדיפה משתי סיבות:

1. תחסכי את ירידת הערך הראשונית (מה שיאזן ואף יותר את הפסד העלויות בגלל שהאוטו ישן בשנתיים, וגם את ההבדל בתצרוכת הדלק בין הפנדה הסופר-חסכונית לבין מה שתקני, שיהיה כנראה טיפה פחות חסכוני).

2. תקבלי מכונית טובה משמעותית מקטגוריה גבוהה יותר: יותר בטיחות, איכות חיים, מרווח ויכולת כוללת.

ואז בתקציב של כ-80000 ניתן לקנות אחת מהמשומשות הבאות: טויוטה יאריס, סקודה פאביה, פורד פיאסטה, פיז'ו 206, רנו קליאו (שתי האחרונות מומלצות יותר עם גיר ידני).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, תודה!

במכונית יסעו בבד"כ 1-2 אנשים.

אני מעדיפה מכונית בעלת גיר ידני. כל דגמי סיריון הם בעלי גיר אוטומטי.

כרגע יש לי 205 שנת 99. היא אמינה ביותר, אך עבור הטיפולים השוטפים במוסכים המורשים אני משלמת מחיר יקר מאד, כך שאעדיף שלא לקנות שוב מכונית צרפתית, למרות הנוחות והאמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המכונית אמינה - מדוע הטיפולים השוטפים יקרים? 205 היא מכונית פשוטה ביותר, כך שאין שום סיבה שהטיפולים שלה יהיו יקרים. אולי את פשוט לא צריכה ללכת למוסכים מורשי יבואן, אלא למוסכניק מוכר וזול יותר, שאת סומכת עליו. במכונית כזו אין מערכות מסובכות במיוחד ואין דרישה ספציפית לטיפול במוסך מטעם היבואן, שהמחירים שלו לרוב יקרים למדי.

גיר ידני זו בחירה מצוינת, ואם כך אני באמת ממליץ על שדרוג ל-206 או קליאו, שהן חדישות ועדיפות משמעותית, והטיפולים בהן ממש לא יקרים. (מה ההגדרה שלך ליקר?).

גם פאביה ניתן למצוא בגיר ידני, ומדובר במכונית טובה מאוד.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שישי לפני שבועיים הזדמן לי לקחת פנדה לסיבוב ניסיון. עם יד על הלב: לא ניסיתי לעשות איתה את מה שאני עושה עם הרכב שלי, בעיקר בגלל שהיא לא מיועדת לדברים האלה (צמיגים בחתך 80...) וגם בגלל שאשת המכירות של סמל"ת ישבה איתי ברכב, וזה לא שהיא ממש הגבילה אותי כמו כל הדברים שלה שהיו במושב האחורי ולא היה לי נעים לעשות מהם סלט :wink:

מהתרשמותי הקצרה, תנוחת הנהיגה גבוהה ונוחה ביותר, הגיר הוא בעצם אותו גיר סלספיד שיש בדגמי אלפא רומיאו השונים, אך התפעול שלו באמצעות ידית ההילוכים מעט... ובכן, אני לא ממש מוצא את המילה. מסורבל הוא בפירוש לא, אבל משום מה זה לא בא לי טבעי. אולי זה עניין של הרגל, אולי זה באמת תכנון לקוי משהו. על כל פנים, ב-147 סלספיד שאותה נהגתי במספר הזדמנויות בעבר לא היתה לי התחושה המוזרה הזאת. יתכן שאם היו כפתורי העברה על ההגה, המצב היה שונה.

אפשר פשוט לתת לתיבה פיקוד עצמאי מלא ולהתרכז נטו בנהיגה.

שטח החלונות גדול מאוד, העיצוב הפנימי נעים מאוד, ואני אף סבור שבגירסה המאובזרת יותר העיצוב יותר טוב (וזאת אני אומר בעיקר על-סמך התבוננות בפרוספקטים, לא זוכר שראיתי את הגירסה המאובזרת יותר במציאות), אבל גם כאן אני סבור שמדובר בעיקר בעניין סובייקטיבי.

הבשורה הגדולה של הפנדה היא בצריכת הדלק החסכונית שלה. לא בדקתי את הנתון הזה, אבל אם לשפוט לפי נתוני הרכב, כנראה שאכן מדובר ברכב חסכוני להפליא.

המנוע אינו מקמט אספלט, אך בהחלט מספק יכולת תנועה סבירה בהתחשב בכך שהרכב הזה לא אמור להיות "מלך הרמזורים".

להגה יש תגבור חשמלי כאשר בעיר יש אפשרות לתגבור נוסף ההופך את ההגה לקל כנוצה. יש כאלה שיעדיפו חמור ועגלה על הגה כזה. חוץ מהפנדה, לי יצא לנהוג גם בפונטו עם אותו הגה. לזכות (?) שתיהן יאמר שלא אימצתי אותן בנהיגה וגם לא לקחתי אותן לכבישים מפותלים יותר מהרגיל, כך שלא מצאתי את ההגה כה גרוע כמו שכה רבות נכתב עליו, אך שוב - יתכן שבנסיעה קצת יותר אינטנסיבית הענין היה יותר מפריע.

זה בערך מה שזכור לי, מקווה שעזרתי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SRONIS, אתה לא הראשון שממליץ על פאביה עם תיבת הילוכים רגילה:roll:

דברתי עם כמה אנשים וכן התייעצתי בפורום ,מכולם קבלתי תשובה די דומה והיא:

"פאביה עם רגיל יותר זריזה"

השאלה שלי,

במה מתבטא חוסר הזריזות ?

אם מדובר ביכולת לעקוף מישהו שנוסע נגיד במהירות 90 ולנסוע 95

(דבר מעצבן הנהוג בארץ,אין מה לעשות,כאשר תרבות הנהיגה בארץ אפילו לא שואפת לאפס,כמובן שאני מכליל :smile: )או זינוק מהיר אחרי רמזור אדום , אז העדר הזריזות לא מעניין אותי כלל.

אבל אם מדובר במנוע חלש יותר משמעותית בדגם האוטומט ,זה כבר משהו אחר :!:

(כלומר שהרכב לא יהיה מסוגל להתמודד עם מזגן או משקל אדם

(לא תמיד אני אסע לבד ,יש משפחה...))

הייתי רוצה לקרוא פעם אחת הסבר מנומק שיסגור לי את הפינה הזאת פעם אחת ולתמיד:wink:

תודה מראש

הכל יחסי בעולם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספק המנוע זהה בגרסה הידנית ובגרסה האוטומטית.

הבדלי "זריזות" בין תיבה אוטומטית לידנית, במכוניות עם מנוע זהה נובע מ:

1. שימוש יעיל בהילוכים ע"י הנהג:

בגרסה הידנית לך יש שליטה על העברת ההילוכים, ואתה יכול לבחור להשאר בתחום היעיל יותר של הסל"ד בהילוך מסויים.

הגרסה האוטומטית מתוכננת לחסכון - ותעדיף לא להשאיר את המנוע בסל"ד גבוה, אלא להעלות הילוך, דבר שגורם לירידת הסל"ד הבילוך הגבוה יותר, ו"הרחקתו" משיא המומנט.

2. יחסי העברה שונים (אינני מפרט מכיוון שאנני יודע מהם יחסי העברה בתיבות של הפנדה).

3. בד"כ 4 הילוכים בגיר האוטומטי, מול 5 בגיר הידני.

היוזר שלו SRONIS, אבל כשפונים אליו כותבים סקורניס (הוא צרפתי).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6486 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...