Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוקים חדשים,אוטו רועד. מה עושים?

.liron.
שימו לב! השרשור הזה בן 6487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

פניתי אליכם שבוע שעבר בעניין קניית חישוקים לקאדילק.

העניין הוא כזה:

תחילת שבוע שמחים ומאושרים קנינו לקאדילק חישוקים חדשים ,מכרום ממש יפים.

שמחים נסענו הביתה(נסיעה עירונית).

היום כמה ימים אחרי,נהגתי על הרכב בכביש בין עירוני .(הרכב לא משמש לרכב יומיומי,לכן רק בסופ''ש יוצא לנהוג עליו מחוץ לעיר) נחרדתי לגלות שבמהירות של 90 -100 כל ההגה רועד ומרגישים את זה בכל הרכב.

כמו כן,כאשר עולים על כל מכשול שיש בדרך(תודה למע''צ),שומעים רעש מוזר (מעיין חישוק חלול)

את החישוקים המקוריים שלנו(חישוק של STS בחברה עולה קרוב ל4 אלף שקל)השארנו למוכר כחלק מהעסקה.

מה עליי לעשות עכשיו?

האם יש סיכוי שהבחור שמכר לי את החישוקים,לא יסכים להחזיר את הכסף ואת החישוקים המקוריים?

מה הפרוצדורה במקרה כזה?

נ.ב

התשלום נעשה בתחילת השבוע בכרטיס אשראי.

מקווה שזה הפורום הנכון:roll:

בתודה מראש,

לירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוק גנרי צריך לעבור "התאמה" לרכב עליו הוא יישב.

בארץ מוכרים חישוקים גנריים באיכות זבל [הזולים] או באיכות טובה [יקרים מאוד]

בכל מקרה, ברכבים בהם החישוק מתמרכז בעזרת הברגים [יפניות לרוב] הבעיה של הרעידות נפוצה פחות וההתאמה העיקרית הנפוצה היא של האופסט של החישוק.

ברכבים בהם הגלגל מתמרכז לפי הטבור [גלגלים האבצנטריים] התאמת המירכוז של הגלגל נעשית על ידי טבעות מירכוז.

מהנסיון [המאוד מאוד רע] שלי - מעטות הן טבעות המירכוז שעובדות כמו שצריך, ואלה שבאות עם הג'אנטים הזולים הן לרוב מהסוג שאחרי פירוק של הגלגל פעם או פעמיים כבר לא יחזור למקומן המקורי והגלגל יתחיל לרעוד שוב.

בקיצור - אם זה המצב אצלך והגלגל פשוט לא ממורכז, יש אפשרות שטבעות מירכוז יעזרו, אם הן אכן יעזרו בקש עוד שט או שניים שלהן, כי אחרי שתלך לך אחת לאיבוד או לעולמה [עקב פנצקרמעאכר גרוע] אתה תתחיל לחפש אחרי אחת והתהליך יהיה ארוך ומייגע.

רון.

-

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבצע איזון דינמי , שם יוכלו ישירות להבחין בבעיה.

סיכוי גבוה שצריך לשים מתאם שיתלבש בין החישוק לרכב.

יש לי נסיון בעניין. (דווקא לא עם הרכב הנוכחי)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוק גנרי צריך לעבור "התאמה" לרכב עליו הוא יישב.

בארץ מוכרים חישוקים גנריים באיכות זבל [הזולים] או באיכות טובה [יקרים מאוד]

בכל מקרה, ברכבים בהם החישוק מתמרכז בעזרת הברגים [יפניות לרוב] הבעיה של הרעידות נפוצה פחות וההתאמה העיקרית הנפוצה היא של האופסט של החישוק.

ברכבים בהם הגלגל מתמרכז לפי הטבור [גלגלים האבצנטריים] התאמת המירכוז של הגלגל נעשית על ידי טבעות מירכוז.

מהנסיון [המאוד מאוד רע] שלי - מעטות הן טבעות המירכוז שעובדות כמו שצריך, ואלה שבאות עם הג'אנטים הזולים הן לרוב מהסוג שאחרי פירוק של הגלגל פעם או פעמיים כבר לא יחזור למקומן המקורי והגלגל יתחיל לרעוד שוב.

אם תוכל להסביר\להמחיש לי את מה שסימנתי ב-BOLT אני אשמח.:wink:

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לעשות איזון גלגלים על הרכב וזה יפסיק לך את הרעידות

לגבי רעשים , זה מע"ץ בשילוב גנטים מגנזיום, יש אפשרות לפרק את הכיסוי של הכנף מאחורי הגלגל ולשים שם דנמייט = אתה לא תשמע יותר את הכביש או את הגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך לירון,אני גם רכשתי רביעיית ג'אנטים מקוריים לרכב שלי,כשאני מגיע ל100 קמ"ש יש רעידות מאחד הגלגלים,אני לאחר איזון וזה לא עזר,אני בטוח שאחד הג'אנטים בעייתי.

מה שרון העלה מאוד מעניין,צריך לעשות סבב פנצ'ריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,זה מה שאני עשיתי וזה לא עזר,אני צריך למצוא פנצ'ריה רצינית עם כלים לבדיקת ג'אנטים,בכלל מה שרון אמר על הטבעות נשמע הגיוני,למרות שבמקרה שלי אלו הג'אנטים המקוריים!

הג'אנטים שקנית חדשים או משומשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתם אומרים איזון,אתם מדברים על העלאת הצמיג+החישוק למכונה שמסובבת אותם והוספת משקולות?

לא. לפחות לא לזה אני התכוונתי.

באיזון דינמי כל הרכב עולה על מכונה והרכב עצמו מסובב את הגלגל, ואז אפשר לראות במדוייק מה הגורם לרעידות.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם צריך אתה יושב בתוך האוטו ונותן גז על מנת להביא אותו למהירות הבעייתית שלך (החלק הקדמי של הרכב באוויר והגלגל יושב על מכונה ייעודית) ואז הבעיה מתגלה מיידית.

היה לי בדיוק את הסיפור הזה בפולו ואיזון כזה פתר את הבעיה לחלוטין.

הותקן ספייסר על מנת לסגור את החופש של הג'נט וזה הכל.

לפני שתשאלו עלויות : אנטון עשה לי את זה על חשבונו כמחווה של רצון טוב , לאחר שרכישת רביעיית צמיגים אצלו רק העצימה את הבעיה למצב בלתי נסבל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייתית הותקן ספייסר על מנת לסגור את החופש של הג'נט וזה הכל.

.

אייל

מה שהותקן לך היה או טבעת מירכוז או ספייסר שהוא גם טבעת מירכוז.

[למי שלא היה כוח לחכות - היה יכול לבדוק את זה בחיפוש קליל פה בפורום]

ישנם שני סוגים של גלגלים לרכבים:

1. גלגלים שממורכזים על הנאבה בעזרת הברגים, בדרך כלל גלגלים שמורכבים עם "גוזו'נים" לנאבה יש 3\4\5 הברגות, מלבישים את הגלגל על ההברגות ומהדקים עם אומים - וההברגות יחד עם האומים ממרכזים את הגלגל, נפוץ מאוד בסובארו למשל וברכבים יפניים אחרים, שיטה אמינה מאוד כי הסיכוי לטעות הוא נמוך - סגירת האומים בהכרח מביאה למירכוז של הג'אנט על הנאבה.

2. גלגלים שממורכזים לפי טבור הנאבה - ברוב האירופאיות זה ככה [בב.מ.וו שלי, למשל, ברנו 5 של איציק ובשאר האירופאיות...] - כאן הנאבה מקבלת ברגים ולא גוז'ונים שלוחצים את הגלגל אליה, הברגים - כל תפקידם הוא להדק את הגלגל אל הנאבה ולא למרכז את הגלגל, לשם מירכוז הגלגל החור באמצע הג'אנט צריך להיות בדיוק בקוטר של טבור הנאבה.

אם החור קטן יותר - הגלגל פשוט לא יישב, אם החור גדול יותר הג'אנט יישב בערך - ואז - הגלגל לא ינוע בקו אחד עם סיבוב הנאבה אלא יעשה תנועה של אליפסה.

מתי תבחין בזה? במהירויות גבוהות, כשהבולמ"ז כבר לא מספיקים לשכך את העיוות הזה יתחילו רעידות מטורפות שילכו וייתגברו.

אפשר גם לשים לב לזה בעת איזון דינאמי [כמו שאייל ציין] - עת מעלים את האוטו על מתקן ונותנים לו לגלגלים להסתובב באוויר - אז אפשר להבחין שגלגל לא ממורכז יגרום לאוטו לרעוד לגמרי [בהעדר לחץ מהכביש אין פעולת שיכוך של הבולמ"ז והרעידות יופיעו באופן מודגש יותר]

אגב, גלגל שאינו ממורכז יובחן רק באיזון דינאמי, כי באיזון רגיל הגלגל מפורק מהרכב, ובמכונת האיזון הרגילה בג'אנט גם ככה ממורכז - לא משנה על איזה סוג נאבה הוא מורכב.

בקיצור - מהנסיון שלי - לרוב מדובר בסיוט, זו היתה הסיבה בגינה העפתי את גלגלי המגנזיום שהיו לי על האוטו - היו לא מקוריים ולא הייתי מרוצה מהאיזון הדינאמי [מעל 150 קמ"ש הופיעו רעידות - לא מתאים לי ושוחק את חלקי המתלה]

והערה אחרונה - רעידות כאלה יכולות להופיע גם בגלל צמיג מעוות [כן ניתן להבחין כשמעלים את הגלגל על מכונת איזון רגילה -פשוט לשים לב לתנועה של הצמיג כשהוא מסתובב - האם הכל חלק או שיש שמיניות] או בגלל ג'אנט מעוות [ג'אנט בקיבל מכה ולא יושר טוב, ויבצע שמיניות על אף שהוא נראה ויזואלית ישר, סיבה כאובה למדי בגללה ויתרתי על סט באסקט וויב יפיפיה לאוטו שלי...]

ומשהו ששכחתי - אם כשאתה עולה על באמפ ושומע רעש \ מרגיש מכה בהגה - זה מעיד בהכרח על אופסט לא תקין.

בעת עליה על שיבוש המתלה משנה את מהלכו \ זוית הגלגל מול הכביש משתנה - או אז הצמיג \ גלגל יכולים לפגוע - פיזית - בחלקי מתלה אחרים - ולגרום לרעש שציינת.

שוב תופעה כזו נובעת בהכרח מאופסט לא נכון.

[גם פה, לצערי אני מדבר מנסיון, כי אותם גלגלים שהיו מורכבים לי על האוטו היו בעלי אופסט לא מתאים לרכב שלי, וכל מעבר על באמפ הניב שפשוף של הצמיג בסטראט - מקדימה, מה שהוביל לסימני שפשוף על הסטראט [פחות עקרוני] ומכה לא נעימה בהגה [יותר עקרוני]]

מקווה שעניתי לשאלות פה

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...