Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוחית זיהוי לבנה\זרה

maty.baratz
שימו לב! השרשור הזה בן 6490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדי פעם אני רואה על הכביש רכבים בעלי לוחית זיהוי לבנה (לא או"מ ולא דיפלומטי אלא רק לבנה בלי שום כיתוב נוסף) מישהו יודע מי מקבל לוחיות כאלה? וגם מה התנאים לנסוע בארץ עם רכב בעל לוחית זיהוי זרה - רואים גם הרבה כאלה בכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבנה בלי כיתוב נוסף זאת לוחית דיפלומטית/עיתונאית.

חוץ מזה, לפי מיטב ידיעתי לתיירים וכד' יש זכות להגיע ארצה עם רכב למשך תקופה של שבועיים וכד', והם נישארים עם הלוחית הרישוי המקורית שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לוחית דיפלומטית מופיע CC או CD אני מדבר על לוחית שהיא נראית כמו הישראלית רק בצבע לבן.

אגב, עוד שאלה, אם יש לי דרכון זר אני יכול לרשום את הרכב שאני קונה על הדרכון הזר?

תודה על העזרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה, לפי מיטב ידיעתי לתיירים וכד' יש זכות להגיע ארצה עם רכב למשך תקופה של שבועיים וכד', והם נישארים עם הלוחית הרישוי המקורית שלהם.

אז הפרארי 360 שראיתי אולי 6 פעמים ב3 חודשים האחרונים זה מישהו שפשוא בא המון?

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לחדד את השאלה ששאלתי...

אני גר בירושלים בסמוך לשכונה לחרדית ויש שם המון אנשים שכנראה תיירים\מחזיקי דרכון זר שנוסעים במכוניות מפוארות עם מספרים בשלל צבעים וסוגים. הרבה מהמכוניות האלה נמצאות שם כבר תקופה מאוד ארוכה יותר משנה בטוח.

למה שטאורטית, אם אני מחזיק בדרכון זר אני לא אקנה בחו"ל את הרכב שאני מתכנן לקנות בארץ בחצי מחיר, אביא אותו לכאן עם הלוחית הזרה ופשוט אסע בו?

ונניח שהרכב הזה קיבל דו"ח איך בדיוק המדינה גובה אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין CD ו-CC

CD הוא אכן דיפלומט ואלו ראשי תיבות של המילים בצרפתית (שהיתה השפה הדיפלומטית כאשר הנהיגו את האותיות האלה) Corpus Diplomatiq (הסגל הדיפלומטי). לנושאי לוחית זו יש חסינות דיפלומטית על הכביש.

CC אלו ר"ת של Corpus Consulate והכוונה היא לסגל הקונסולרי. אלו אותיות ששמורות לקונסולי כבוד של מדינות זרות. קונסול כבוד הוא בדרך כלל אזרח ישראלי אשר פועל לקדם את הקשרים בין המדינה שממנה הוא קיבל את המינוי ומדינת ישראל. זה לא מספר דיפלומטי ובניגוד למחשבה המקובלת אין לו שום חסינות על הכביש ואפילו המספרים הם "רגילים", לא מסידרה המיועדת ל CD. בקיצור, פוזה.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחיות לבנה המסתיימת בספרות 22 שייכת לכל סוג של נציגות זרה. אם ברכב נוהגים סגל דיפלומטי או קונסולרי - מותר להוסיף את האותיות CD ו-CC בהתאמה. דוגמא לנציגות שיכולה לקבל לוחית כזאת - כנסיה זרה. עבור ראש הנציגות המקומית הם זכאים לקבל רכב אחד בתנאי מיסוי מועדפים, דהיינו לוחית רישוי מיוחדת. כל שאר הרכבים שלהם ירכשו בתנאים רגילים ויהיו זכאים ללוחית רישוי צהובה.

תיירים / עובדים זרים / עיתונאים זכאים להיכנס למדינה עם רכבם פרטי או רכב חברה לתכופה של עד 6 חודשים. נדמה לי, שלגבי עיתונאים יש הסתייגות מסויימת, המאפשרת להם להישאר עם הרכב תכופה יותר ארוכה.

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחיות לבנות עם האותיות CD וסיומת 21 ו 22 : רכב רשמי של שגרירות ורכב פרטי של בעלי תפקידים בכירים בשגרורויות

לוחיות לבנות עם האותיות CC וסיומת 21 ו 22 : רכב רשמי של קונסוליה

לוחיות לבנות ללא האותיות CD, CC וסיומת 21 ו 22 : רכב פרטי של עובד שגרירות / קונסוליה שהגיע לארץ מארץ המוצא שלו.

לוחיות לבנות עם האותיות CC וסיומת שאינה 21 ו 22 : קונסול כבוד של מדינה זרה (אזרח ישראלי), שמספר הרישוי של מכוניתו היא מסדרת המספרים הרגילה של יבואן הרכב.

לוחיות זרות :תיירים וקומבינטורים. לתייר ולאזרח זר מותר להכניס לתחומי מדינת ישראל רכב עד 12 חודשים. לאחר מן הוא חייב להוציאו. ישנם מקרים שמספיק להוציא למספר שעות, ואז נוסעים לטאבה או למעבר הגבול עם ירדן, יוצאים וחוזרים לעוד 12 חודשים. לקומבינטור ""מותר"" הכל.

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך אזרחות ישראלית, ואתה גר בקביעות בארץ לא משנה אם יש לך אזרחות נוספת או לא אתה לא יכול להביא/לנהוג ברכב עם לוחית רישוי זרה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת קטנה לגבי הכנסת רכב לחופשה בארץ.

אתה צריך להפקיד במכס, צ'ק בנקאי בשווי ערך המיסים על הרכב שלך, למקרה שלא תוציא את הרכב מחוץ לארץ (טענות שהוא נגנב וכו') בסוף התקופה.

כלומר בערך 130% מערך הרכב- מה שהופך את הקומבינה ללא כדאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הפרארי 360 שראיתי אולי 6 פעמים ב3 חודשים האחרונים זה מישהו שפשוא בא המון?

הפרארי שייכת לבנאדם שגר בארץ אבל יש לו עסקים גם בחו"ל

גם אני אוהב ללחוץ Ctrl+W

:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך אזרחות ישראלית, ואתה גר בקביעות בארץ לא משנה אם יש לך אזרחות נוספת או לא אתה לא יכול להביא/לנהוג ברכב עם לוחית רישוי זרה.
גם לנהוג ברכב שכזה אסור? מדוע?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע,

אני רואה אנשים עם לוחיות זרות בירושלים שנשארים עם האוטו כבר שנים בארץ והם אזרחי ישראל בריבוע רק שיש להם עוד אזרחות, בדרך כלל אמריקאי או אירופאי.

עם אני מכניס רכב עם דרכון זר מאיפה בכלל ידעו במכס\מעבר גבול שאני מחזיק גם בישראלי?

גלשתי באתר המחס וכתוב שם שאכן במקרים מסויימים צריך להפקיד ערבות אבל במקרים מסויימים לא ואתה פשוט נכנס מישהו יודע אולי מה התנאים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...