Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קטע כביש מעצבן

razmel
שימו לב! השרשור הזה בן 7907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ישנו קטע כביש, שהתנהגות הנהגים בו ממש מעצבנת אותי.

בנסיעה באיילון דרום, מת"א לכיוון ירושליים - ליד מחלף קיבוץ גלויות.

תאור העניין:

נתיבי איילון - 6 נתיבים בקטע הזה (פי 3 מהאוטוסטרדה המהירה לאורך איטליה - אוטוסטרדה דל סול).

3 נתיבים ממשיכים ישר על הגשר - לכיוון ראשון, בת ים וחולון.

3 נתיבים ימניים ממשיכים לירושליים.

רוב הנהגים, שנסעו עד עכשיו על איילון ב-80 קמ"ש בשמאליים, חותכים ימינה לנתיבים הימניים הממשיכים לירושליים.

בנסיעה לכיוון ירושליים (מתחת לגשר הממשיך לכיוון חולון) יש עיקול קטן בכביש.

הנהגים, שהרגע חתכו ימינה, מאטים בסיבוב הזה ל-50 קמ"ש בממוצע.

מדובר בעיקול קטן, שאין בעיה אפילו באלמרה להשאר בו על המהירות החוקית, אבל רוב הנהגים - בולמים ומאטים בעיקולנצ'יק הנ"ל.

למה ????????????????? :shock:

מה הבעיה להשאר באותה מהירות ? למה לחסום את השמאלי ? למה ?

אני נוסע שם בימני, כהרגלי, (הוא תמיד פנוי כי כולם חותכים מ-6 השמאלי ל-3 השמאלי כדי להמשיך לירושליים). הימני תמיד פנוי, ואני נוסע שם במהירות החוקית (מבחינתי) בנחת.

אבל אני תמיד שואל את עצמי - הנהגים האלו בשמאלי, הם לא מרגישים מטומטמים ?

זוחלים להם בשמאלי כי יש עיקולונצי'ק בכביש ?

עד מתי ?

זהו, הייתי חייב לפרוק את המועקה הזו.

ובקרוב, גם ליד שמי תופיע תמונה של מכוניתי (הודות למתן ולצוקי גם).

רז.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילים כדורבנים

אני עושה הרבה את הציר חולון - מודיעין ותמיד שאני עובר שם אני נתקל בזה. שכחת לספר גם על תופעת הטבע שמתרחשת בד"כ בכביש הזה, ליד היציאה לנתב"ג (כביש רחב ביותר, 4 נתיבים בהתחלה, 3 אחר כך ) : בשמאלי ביותר נוסעים 80, ביום עם ראות טובה 90. באמצעי עוקפים את מי שבשמאלי על 100-120,ובימני משייטים על 130 ומעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא מרגישים מטומטמים ?

זוחלים להם בשמאלי כי יש עיקולונצי'ק בכביש ?

רז.

בעיה מוכרת גם בכביש החוף. מיד אחרי וינגייט, כשנוסעים צפונה, יש מעין עיקול ימינה עם ירידה ועליה קלה. אני לוקח העיקול הזה ב 120-130, בלי יותר מדי דרמה.

אבל עם ישראל ? עיקול בכביש המהיר ? שומו שמיים ! :shock3:

בלימות חדות, מעברי נתיב היסטריים, מזגזגים לרוחב הנתיב.... בלאגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב זה, שהישראלי המצוי בולם באמצע הסיבוב בחוזקה, אח"כ הוא יתפלא למה האוטו החליק ועשה ספין (לא שהוא ידע מה קרה, אבל מילא..)

:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטעים מעצבנים:

בכביש החוף לכיוון מחלף שמריהו, כמה ק"מ לפני יש איזה גשר מעל לכביש שבדיוק מתעקל שמאלה. כל הנהגים שנסעו עד עכשיו 100-110 פתאום יורדים ל-80.

זה עיקול שאני עושה על 140 בלי להרגיש בכלל...

יש גם את הסיבוב מכביש 4 לכביש 1, שם הסיבוב מתהדק לקראת סופו - כמעט תמיד נהגים שעושים אותו בשמאלי פשוט גולשים ימינה בלי לשים לב... זה קורה ממש בעקביות...

בנוסף אתמול נסעתי לכיוון מכבים (יש במכבים כיכר ממש ממש מגניבה (-: ) ועשיתי את הסיבוב מכביש 4 לכביש 1 מהר, כהרגלי.

פתאום אני קולט שמיד בסוף הסיבוב המכוניות עומדות!!

נגיעה בבלמים מגלה לי שהתחת ממהר להזרק, הפניה חזרה של ההגה ביחד עם עזיבה של הבלם ייצבה את הרכב וברגע שהוא התיישר בלמתי חזק... לא הייתה שום סכנה, אני מאמין, אבל הפחדתי קצת את הנהג מאחורי כנראה (-;

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירידה מגהה לכיוון דרום במחלף בר אילן אחרי הסיבוב הראשון (במהלך הסיבוב השני) שני נתיבים מצטמצמים לנתיב אחד. מזעזע מה שהולך שם לפעמים. אנשים נלחמים להיות ראשונים אבל כמובן רק ב60 קמ"ש כשאפשר כמו כלום לעשות את זה (בכל מכונית) לפחות ב80 (מי אמר 100?). אותו העיקרון אחרי מחלף אלוף שדה לכיוון צפון רק עם 3 נתיבים שמצטמצמים לשניים רק ששם מי שמגיע מגהה עצמו (זה מין קטע חיבור פנימי בין מחלף אלוף שדה לבר אילן) במהירות תלת ספרתית עוד צריך להתמודד עם מטומטמים שירדו מהסיבוב מאלוף שדה וחותכים לשמאלי ב50 קמ"ש בלי להסתכל בכלל במראה. :mad:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחלף בר אילן לפעמים משגע אותי... לא סתם שהוא נעשה הדוק יותר באמצע, אלא גם הופך לנתיב אחד...

יוצא לי לעשות אותו הרבה בזמן האחרון. כבר הגעתי לקצת יותר מ-100 קמ"ש בשיא הסיבוב (איפה יגאל שיגיד שעם ה-M אפשר לעשות את זה על 140 (-; ) אבל כמעט תמיד אני צריך להאט בטירוף במהלך הפנייה ימינה וההצטמצמות לנתיב אחד...

אותו הדבר בערך קורה גם בחזרה לכביש 4 אבל לכיוון דרום - יש גם פנייה שמאלה שאפשר לעשות על 100 בלי להרגיש אותה (ועל הרבה יותר כמובן...) אבל כולם מאיטים ל-70...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא לי לעשות אותו הרבה בזמן האחרון. כבר הגעתי לקצת יותר מ-100 קמ"ש בשיא הסיבוב (איפה יגאל שיגיד שעם ה-M אפשר לעשות את זה על 140 (-; ) אבל כמעט תמיד אני צריך להאט בטירוף במהלך הפנייה ימינה וההצטמצמות לנתיב אחד...

דווקא הפנייה השנייה ימינה היא יותר קלה ואפשר ליסוע בה יותר מהר מבראשונה, היא סתם יותר מפחידה גם בגלל ה"גבעה" הקטנה שיש בהמשך שכשלוקחים אותה ב100+ מרגישים... אהההה... AIRBORNE..... :roll:

אותו הדבר בערך קורה גם בחזרה לכביש 4 אבל לכיוון דרום - יש גם פנייה שמאלה שאפשר לעשות על 100 בלי להרגיש אותה (ועל הרבה יותר כמובן...) אבל כולם מאיטים ל-70...

דווקא זאת פנייה שמפחיד לעשות אותה ב100! הנתיב ממש צר, אין מרווח לטעויות ואם אתה זוכה לתת היגוי מוגזם או היגוי יתר לא נשלט אתה יכול להיזרק ישר לתוך הנתיב של אלה שמגיעים מגהה ב100 קמ"ש... ברררררר..... מפחיד!

ובכל מקרה, כמה שאנחנו "סובלים" מהמחלף הזה... עדייין תודה שזה מחלף כיפי לאללה!

מי שבנה אותו ראה ONE TOO MANY שידורים של פורמולה 1.

קרועים המע"צ האלה.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי (צ) קבל תיקון קטן,

גם פה יש כבישים עם יציאות וכניסות מצד שמאל (אתה טענת שרק בישראל).

אלא שמשום מה, מסתבר שכבוד בין נהגים ומתן זכות קדימה פותרים את מרבית הבעיות. כמו כן, אנשים לא כ"כ היסטרים ולא מאיטים בצורה דרסטית.

מה שהורג אותי ועוד לא הצלחתי להתרגל אליו הוא, שיש פה מחלפים כ"כ מסובכים עם מליון נתיבים שעוברים ליד / מעל / מתחת לאחרי. כשאתה מנסה לנהוג לפי מפה, זה לפעמים כמעט בלתי אפשרי, מפני שאתה לא יודע איזה מהנתיבים בסוף יוצא לאן שאתה רוצה ...

מזל שהשילוט לא רע והנהגים האחרים סלחניים.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלי היא על השיטה "הגאונית" לגירוד כבישים לצורך סלילתם מחדש.

פשוט רעיון מעולה, כמה כסף זה חוסך ? אותי זה לא מענין :x

הייתי רוצה *רק* להרכיב את אותו ממציא השיטה במושב האופנוע שלי כשאני חוצה את איילון לאחרונה, ממש סכנת חיים ! האופנוע דבק בקווים שעל הכביש ומתנהג בצורה מסוכנת מאד ! כשהפחתה במהירות הנסיעה רק מחריפה את התופעה.

גירוד כבישים אילו מסוכן גם למכוניות במיוחד בקטעים בהם עשוי דופן הצמיג לפגוע במדרגת כביש שגורד, מכאן ועד סכנת התפוצצות הצמיג ואיבוד השליטה ברכב המרחק קצר.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - גם אני כאן :lol: ומקווה שאתקבל בברכה.

התופעות שאתם מציינים אופייניות למדינות בהן יש אחוז גבוה של "נהגים דור ראשון" - כלומר כאלה שלא גדלו בתרבות מוטורית מהבית - אלא קיבלו רישיון בגיל מאוחר יחסית.

אין מה לעשות נגד זה - רק להתפלל עבור אותם אנשים שלא יצטרכו להיות במצבי חירום אמיתיים - כי הם לא יידעו - בוודאות - מה לעשות.

באשר לגירוד הכביש - מכת מדינה בזמן האחרון - אין מה לעשות אלא להוריד מהירות. מע''צ הרי עשתה לעצמה עבודה קלה - במקום לצפות באספלט חדש כל נ-ת-י-ב לחוד - עושים את הקירצוף ו-יאללה - כל הכביש במכה אחת. אם מישהו היה הולך עם זה לתביעה ייצוגית - היה זוכה כי בטוח שזה לא עומד בשום תקן. הנחמה היחידה היא איכות הכביש אחרי הציפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...